bebe bisküvileri zararlımı

selocan16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2009
65
0
slm arkadaşlar ben bugün oğluma yogurt verirken içine bebe bisküvisi ve muz koydum arkadaşım bebe bisküvilerinin zararlı oldunu söledi kanserojen madde içeriyormuş netten baktım ama kesin bişey bulamadım dr verebilirsin demişti kafam karıştı bilgisi olan varmı

walla annelerimizde hep öyle büyütmüşler bizi.yıllardır var bunlar olsa çıkardı heralde.

ama bisküvi zaten çok yararlı bişey değil mide için ekmek gibi zararlı.

ben de yopurdu mutlaka bebe bisküvisiyle veriyorum,başka türlü yemez.doktora sormuştum verebilirsin demişti.bence zararı yok hatta daha besleyici hale getiriyor katılan şeyi.ben çorbalarına da yarım dilim bebe ekmeği koyuyorum,daha vitaminli besleyici olsun diye tadı da çok güzel oluyor

valla benim bebeğime bebe bisküvisi yaramadı zaten onu yediği zamanlarda çok hazımsızlık yaşıyordu o yüzden hala vermiyorum 6 ayı tam bitirsin bakalım birkez daha denerim, benim doktorumda hazımsızlık yapıyorsa verme çok ta gerekli değil demişti

güzel bi konu öncelikle tsekkürederim actiginiz icin.ben yurtdisinda yasiyorum bundan 3 hafta önce filan bebegime bebe bisküvisi yedirmek istedim ve gittim türk markertine almak icin.kasada olmadigini söylediler cok önemsemedim bir digerine baktim cünkü daha önce vardi ve almistim.

ordada bulamayinca görevliye ne zaman gelir filan diye sordum,türkiyeden gelen bebe bisküvilerinin buraya girisi yasaklandi bir süre önce.icinde zararli bir madde bulunmus,getiremiyorum o yüzden dedi.ki benim yasadigim ülke saglik konusunda cok titiz yumurtayi bile 100 km uzakliktaki ülkeden almayan bir devlet.

ben cok önemsememistim cünkü hipp`in bebe bisküvisinden aldim onu veriyorum ara ara.

ne kadar zararli yada icinde ne var bilmiyorum arastirmadim cünkü ama bu ülke tr`den bebe bisküvisinin gelmesini engellemisse vardir bunda bir is.

güzel bi konu öncelikle tsekkürederim actiginiz icin.ben yurtdisinda yasiyorum bundan 3 hafta önce filan bebegime bebe bisküvisi yedirmek istedim ve gittim türk markertine almak icin.kasada olmadigini söylediler cok önemsemedim bir digerine baktim cünkü daha önce vardi ve almistim.

ordada bulamayinca görevliye ne zaman gelir filan diye sordum,türkiyeden gelen bebe bisküvilerinin buraya girisi yasaklandi bir süre önce.icinde zararli bir madde bulunmus,getiremiyorum o yüzden dedi.ki benim yasadigim ülke saglik konusunda cok titiz yumurtayi bile 100 km uzakliktaki ülkeden almayan bir devlet.

ben cok önemsememistim cünkü hipp`in bebe bisküvisinden aldim onu veriyorum ara ara.

ne kadar zararli yada icinde ne var bilmiyorum arastirmadim cünkü ama bu ülke tr`den bebe bisküvisinin gelmesini engellemisse vardir bunda bir is.

hay allah çok enteresan..acaba aynı şey bebe ekmekleri içinde geçerli mi..aynı firma üretiyo sonuçta..

ben bebe bisküvisi vermiyorum birkez verdim, çok kustu hazmedemedi bir dahada vermedim vermeyide düşünmüyorum, gereksiz yere kilo yapıyor, ekmeğide; şimidlik ekmek vermiyorum ama başlayıncada kendim organik unla ekmek makinasını kullanarak yapıcam

ben bebe bisküvisi vermiyorum birkez verdim, çok kustu hazmedemedi bir dahada vermedim vermeyide düşünmüyorum, gereksiz yere kilo yapıyor, ekmeğide; şimidlik ekmek vermiyorum ama başlayıncada kendim organik unla ekmek makinasını kullanarak yapıcam

aa benim aklıma gelmedi bak bu hiç..

benimde ekmek makinam var..

onunla yaparım bende evcde oh mis gibi tertemiz..

fikir için çok teşekkürler...a.s.

evde yapmayi hic düsünmedimdee burda ben cavdarli ekmekler var bebeler icin,hem cok besleyici filan diyorlar.ekmek vermeye baslayinca denemek istiyorum bir iki defa olmazsa evde yapicam mecbur.

ben artık neye inanacağıma şaşırdım..kendimiz için önmeli değildi o kadra ama devreye canımızın parçaları girince duruyoruz...

biri çıkıyor diyor ki lahana çok faydalı şöyle ye böyle iç.....aradan zaman geçiyor diğeri çıkıyor lahanada şu bulundu..misal yani...şaşırdım..
hadi şimdi biz vermeyeceğiz birşeyleri de..ileriki yaşlarında fast food lardan nasıl koruruzz..

bebe bisküvisini ben de ara sıra kullabıyorrum ama severek yemiyor.hatta yoğurduna kattım bir iki ılısın diye reddetti yemeği..tatlı şeyleri pek sevmiyor..şimdilikk

ne yapsam bilmemmmm

yaa çilek sen açıklıyorsun ya bir şeyler..doktorunun söylediklerini paylaşıyorsun..hemen uyguluyorum ben de..ama kızdığım ve üzüldüğüm nokta..bizim ülkemizde de çok iyi doktorlar var ama neden güvenemiyoruz..neden her doktor farklı birşeyi ısrarla savunuyor..

neden böyle anlam veremiyorum..bugün hiç bir şeyi anlamıyoruuuummm

canim benimde en üzuldügüm tek nokta var oda bizim ülkemizde malesef saglikta bile ticaret yapiliyor.

kesimlikle genelleme yapmiyorum ama buda bir gercek galiba..

Yaaa adı üstünde bebe bisküisi yanii...
Bebek yiyecek bunu, içinde nasıl zararlı madde olur, nasıl koyarlar zararlı maddeyi aklım almıyor bir türlü,
Ben veriyorum öğlenleri bebişime, çok üzüldüm şimdi.
Herşeye dikkat ediyoruz kim sorarsa. Kavanozlarını bile en pahalısından alıyoruz, aman organik en azından falan diye.

Öfffff canım çok sıkıldı....

walla bizim eczacı hazır muhallebileri kavanoz mamalarını bile almamaı söyledi ne kadr organik olursa olsun verme dedi.
her kafadan ses çıkıyor.
ben arasıra veriyorum hem bisküvi hem hazır muhallebilerden kavanoz mamalarındaan.napim evde olsam sürekli işim daha kolay olabilirdi.Şimdi yorgun geliyorum mecbur hazırada konuyoruz.

bebe büskivilerine şaşırdım ama kavanoz mamalrı bana hiç süpriz olmadı bende çook çok zor durumda kalmasam vermem..

çünkü markette günlerce kalıyo sonuçta niye bozulmuyo.evde yaptığımız çorba hemen bozuluyo bi gece dışarda kalınca..

içlerinde koruyucu var tabi..

tabi siz bilirsiniz ama çorba yapmak gerçekten çok az zaman alıyo..heleki bi kase..zaten günlük yapılıyo..

tabi siz bilirsiniz yine..
sağlıklı günleeer..

aa benim aklıma gelmedi bak bu hiç..

benimde ekmek makinam var..

onunla yaparım bende evcde oh mis gibi tertemiz..

fikir için çok teşekkürler...a.s.

afiyet olsun bebişe, aslında herşeyi evde yapmak en güzeli bebişlerimiz için ama özellikle çalışınca maalesef olmuyor, organik un ararsan link verebilirim canım, ben organik tam buğday unuyla yapıcam, önceden çavdar unuda alıyordum ama artık olmayacakmış o markada

katkı maddesi vs konusunda yarar zarar muhasebesi yapmak gerekiyor sanırım,

arkadaşlar tşkr gösrterdiğiniz ilgiye çilek sanada tşkr verdigin bilgiler için benim dr da verebilirsin dedi ama dr lerda tam bilinçli değil heralde ben bebe ekmegide veriyordum şimdi içime bi kurt düştü yıllardır kullanılan bişi bebe bisküvisi .galiba yüksek ısıda kızartıldıgı için kanserojen içeriyormuş bazı mamalardada varmış ben zaten kavanoz meyvesi ve maması vermiyorum benim ekmek makinam yok evde yapamam
offfff benimde canım sıkıldı napcez yavvv Çok üzgünüm çoook

yabancı ülkelerde yaşam standardı yüksek herşeye dikkat ediyorlar aslında bu bisküvilerle ilgili saglık bakanlığı genelge yayınlamış 2004 te kesin rakam verilmemiş olabilir denmiş eğer kanserojen degerleri yüksek çıksaymış yasaklancakmış üretimi yani az miktarda var ya hiç vermicez yada çok nadir vercez

ya hangi markaydı hatırlayamadım ama katkı maddesi yok diyordu üzerinde
milupa sebze çorbasımıydı paket olanlardan acaba?

X