Sevgilinmnizi / eşinizi insan içinde haksız duruma düşürüp alaya alır mısınız ?

E

EU1

Ziyaretçi
Kızlar; sevgilinizle bır yerdesınız bır yıgın arkadasınız var, sevgılınız göbegını kaşıyor mesela, arkadaslarınız -yaavaas yavaas dıyor,
sız;
-oyy topiğim benım sevgılım konusmayın bakalım öyle şirindir onun göbegı sız de gobek yapın kıskanmayın bakalım gıbı mı konusursunuz?
-aayy hakıkaten ıgrencsın bır de acmıs kaşıyorsun hahhaahayy mı dersınız?
-gülüp ses cıkarmaz mısınız?

bazı hanımlar sevgılısını baskasından önce asagılıyor boylesı durumlarda ya da daha agır durumlarda ama onlar daha söz dinletıyor gıbı görunuyor, sız nasıl davranırsınız ve neden ???
.....................

:teytey:

Yahuuu esasında göbeğini ulu orta kaşıyan adama herkesten önce ben çullanırım...

Böyle olur olmaz yerlerde uygunsuz davranan edepten bir haber biri benim hayatımda olamaz zaten ...

Son düzenleme:
vallahi onun her hareketi her jesti hoşuma gider ..
hööyt karışmayın benim adamıma yakışır benim tontişime der olayı kurtarırım ..-tatlicadiarzu-

eşim göbeğini herkesin içinde kaşımaz, adap kurallarını bilir bir...
aşağılayacağım adama ben koca demem iki...

göbek kaşıma olayına bir şey diyemeyeceğim ama genel olarak şöyle bir yorum yapayım kolonyacım;

sevgilimi kimsenin yanında rencide etmem kimseye de ettirmem.ıo an yanlış bir şey yapıyor olsa bile...eğer ben karşsına geçip
"seni iğrenç adam yapılırmı bu şimdi" ya da benzeri bir cümle kurarsam insan içinde ,aramızda saygının esamesi bile kalmaz...o an yanımızdaki insanların da bize saygısı kalacağını hiç sanmam...falan filan...
hoş değil yani böyle bir yaklaşım çok ayıp hatta...

Rencide etme, edilme kuralını uyguLarım. ßonus oLarak da Laf söyLeme, söyLetme....

son lafı söyler noktayı sefgülümü kurtarark koyarım...

Birakin sevdigim insani, ben hic kimseye asagilayici konusmam.
Benim balim toplum icinde nasil davranmasi gerektigini bilir.
Ha olduda bir bosluguna denk geldi, uygunsuz bir hareket yapti, öhm öhm diye uyarir gözümle isaret ederim:)

ben sevgilimi kimsenin yanında rencide etmem ettirmemde.

bi kere benimkide öyle davranislarda bulunmaz cok sükür
ama asla ve asla kimsenin yaninda ne rencide ederim nede asalarim ki bu karsiliklidir

öyle bi durum asla olmaz ama diyelımkı oldu herkesın içinde demem..
çekerım kenara kulagını çekerım -tatlicadiarzu- sadece aşkım hayırdır naporsnn derımmm yada yanımda oturuyosa durterimm allooo naposun derım..
arkadaslarım bişi dicek olursada konuyu baska yone cekerdım

kaşımaz kii-tatlicadiarzu- kaşırsada toz kondurmam ona..heresin içinde kaşır sizene derimmm :)) ama sonra çekeceği var elimdennnn :eek:klava:

heralde benim sevgilim de öyle bişey yapmazz. en azından şimdiye kadar yapmadı şükürr :1rolleyes: ama diyelim ki yapttııı.. insanların yanında asla bişey demem onu korurum ama sonradan yalnız kaldığımız zaman yani söylerim " hayatım hoş bi davranış değildi o yaptığın" diye. ama insanların yanında dalga geçmek aşağılamak hoş bişey değil bence de.

göbek kaşımayı farz-ı misal olarak verdin heralde
ne olursa olsun başkalarının yanıda küçük de düşürmem, aşağılamam da
insan kocasına sevgilisine öyle davranır mı yaaa

böyle bişey yapçağnı sanmıyorum zaten öyle ortamlarda ağır abidir ama diyelim ki yaptı korurum onu orda bi şekilde ama eve gidincede kafasını kırarım :mymeka::eek:klava:

eşim nerede nasıl davranacağını bilen biri.birbirimizi uyarmaya gerek duymadık hiç bugüne kadar.eşimi asla alay konusu yapmam.eşimle yalnızken bile.haksız bile olsa asla onu küçük düşerecek en ufacık bir şey yapmam.eşim de benim gibi.

Kızlar; sevgilinizle bır yerdesınız bır yıgın arkadasınız var, sevgılınız göbegını kaşıyor mesela, arkadaslarınız -yaavaas yavaas dıyor,
sız;
-oyy topiğim benım sevgılım konusmayın bakalım öyle şirindir onun göbegı sız de gobek yapın kıskanmayın bakalım gıbı mı konusursunuz?
-aayy hakıkaten ıgrencsın bır de acmıs kaşıyorsun hahhaahayy mı dersınız?
-gülüp ses cıkarmaz mısınız?

bazı hanımlar sevgılısını baskasından önce asagılıyor boylesı durumlarda ya da daha agır durumlarda ama onlar daha söz dinletıyor gıbı görunuyor, sız nasıl davranırsınız ve neden ???
.....................

:teytey:

Tam olarak şöyle derdim;

Eşime;

- Kaşı aşkım kaşı,bakma sen onlara ; hiç kendini kasma , rahat ol...kaydirigubbakcemile3

Arkadaşlarıma da;

- Benim kocişime kimse gülemez , keserim sizi haaa kaydirigubbakcemile3

Kocamı aşağılamak bi kenara dursun , aksine onu tutarım ben... Sonuçta o benim kocam , evime girince yanımda sadece o var... Saygı duyarım ona her zaman , bu saygımı da belli ederim ...

Saygı duymayacağım insanla da evli kalmam zaten ...

Önce saygı gelir benim için...

NOT DıYEYıM NOT OLSUN :) : Altı çizili cümleye ithafen; onlar sadece sadece söz dinletiyor gibi görünüyor canım , asıl söz dinleten eşine saygı duyandır ; görünene bakma senyerimseniben

Son düzenleme:
Hemen hemen kımse laf soyletmem demıs,

laf soyleyen olursa laf etmeyın bakiiim derım demıs,

ben sokakta goruyorum cıdden boyle laf soyluyorlar kendılerı, cocuklar sankı onlara daha bı kulak kesılıyorlar hıc anlam veremıyorum söz gecıren kadın olunuyor sanırım laf edınce

ben taktım bu duruma boyleymıs gıbı gelıyor, şey durumu gıbı,

laf dınleyen hanım kadın degıl kafını dınleten kadın olunuyormus gıbı

"kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma" sözünü düstur edinmiş biri olarak elbette yapmam, yapamam, yapılmasına da izin vermem. böyle davrananlara da gerçekten çok kızıyorum.

X