Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4. aydan itibaren hangi demir ilacını kullandınız?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

gulvary

CANımmmm
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
90
1
bebişim 4. ayına girecek demir ilacına başlamamız gerekiyor fakat demir ilacının 1 yaşından önce kullanılmasında sakıncalar olduğunu duymuştum. Bu konuda fikri olan varmı? hangi demir ilacı kullanılıyor doktorumuza henüz gitmedik ama doktorlar genelde hangi ilacı tavsiye ediyorlar ilaçların aralarında fark varmı ??

öyle osla niye her kez kullansın sonuçta bu bebişlerin büyüdükçe demir ihtiyacı artıyor.saçma yaa zararlı oluşu falan

Tam tersi 1 yaşına kadar demir takviyesi çok yararlı ve dünya sağlık örgütünün tavsiyesi üzerine de ülkemizde kullanılıyor. Demir eksikliği kadar fazla olması da zararlı ve bu nedenle düzenli kan testleri istedi doktorumuz. Biz santofer kullandık. 11. ayımızda tahlil sonrası kesti doktorumuz.

canım ferrum kandamlasıveriyorum ben.yok ya zararı falanyoktur.aksine onaihtiyacı var.

bizde yeni başladık.bizimkiside ferro sanol ama tadı berbat oğluşum bunu 1 yaşına kadar zor kullanır şimdiden verince ağlıyor..acaba tadı dah güzel olan varmıdı*r?

bizim doktorumuz 1,5 aylıkken verdi demir ilacını ama kullanmadım ben. şimdi bebeğim 2,5 aylık, 3 aylık olunca bende başlamayı düşünüyorum.

Canım ben zararlı oldugunu düşünmüyorum zararlı olsa sağlık ocaklarında bedava dağıtılmazdı demir eksikliği çok dikkat edilmesi gereken bir durum biz ferrozinc kullanmaya başladık hala devam ediyoruz kan değerleri sınırda çıktı kızımın ilaç bitince tekrar tahlil var normal değerlerde çıkarsa ilacı keseceğiz

biz de ferrozinc veriyoruz
ferro sanol çok kötü kokuyor
ferrozinc de hafif bir portakal aroması var,bir nebze daha ii tadı

4 aylık oglum dün basladık ferro sanol a megilara nın dedigi gibi tadı kötü ama oglum içerken sorun cıkarmadı

oğlum 4,5 aylık sağlık ocağı ferro sanol verdi ama doktorumuz 6. ayda başlamamızı söyledi..zararı olacağını sanmıyorum..birde kullanırken dikkat edin üstüne başına damlamasın lekesi çıkmıyor kızımda kullanırken herşeyi lekenmişti..

ferro sanol veriyorum 4. ayından itibaren. tadı iğrenç ama kandırarak oyunla veriyorum 8 damla. vereceksen dikkat et, lekesi geçmiyor. çok kıyafetimiz heder oldu:)

ferrum kullanıyordum ama kan değerlerimiz sınırda çıktı bugün geçen ay normaldi. ferrumun emilimi ve biyoyararlanımı ferrosanola göre daha zayıfmış tadından dolayı değiştirmiştik cumaya drumuz sanırım tekrar ferrosnaola geçiş yapacak:KK43:((

Ben meyve saatinde veriyorum.Doktorumuz ferrum verdi.Tadı ferrum sanola göre daha iyi.Oğlum zevkle içiyor.Ardından da bir kaşık meyve püresi.Hooooppp.Hazır.

4,5 aylık ferruma başladık,anladığıma göre ferro sanolun tadı kötüymüş bebeği reddeden anneler ferrum verebilirsiniz ben baktım tadı güzel bebeğimde seviyor

Bizde 1,5 yaşındayız ve kan değerleri sınırda 15 gündür ağzına lokma koymuyor sadece emiyor ve bol su ferrozic aldık siz nasıl veriyorsunuz nezaman kullanıyorsunuz

X