E2 değeri kaç olmalı

sena81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
478
2
arkadaşlar ben ocakta yumurtalıklarımdan ameliyat oldum.ameliyat öncesi tüp bebek raporu almak için adetin 3. günü hormon testleri yaptırmıştık.o zaman e2 :56,6 çıkmıştı.ameliyat sonrası nisanda tüp bebek tedavisi gördüm.tedavi gördüğüm ay adetin 3. günü e2:160 çıkmıştı.bu ne demek oluyor.benim hormonlarım ameliyat sonrası bozuldumu acaba.tüp bebek o yüzden tutmamış olabilirmi?160 çıkmasına rağmen kısa protokol 11 yumurta toplandı.6 tanesi döllendi.1 iyi kalite 2 orta kalite embriyo yerleştirildi.acaba yumurtalarım kalitesizmiydi.

arkadaşlar ben ocakta yumurtalıklarımdan ameliyat oldum.ameliyat öncesi tüp bebek raporu almak için adetin 3. günü hormon testleri yaptırmıştık.o zaman e2 :56,6 çıkmıştı.ameliyat sonrası nisanda tüp bebek tedavisi gördüm.tedavi gördüğüm ay adetin 3. günü e2:160 çıkmıştı.bu ne demek oluyor.benim hormonlarım ameliyat sonrası bozuldumu acaba.tüp bebek o yüzden tutmamış olabilirmi?160 çıkmasına rağmen kısa protokol 11 yumurta toplandı.6 tanesi döllendi.1 iyi kalite 2 orta kalite embriyo yerleştirildi.acaba yumurtalarım kalitesizmiydi.

cnm bence bunu dr una sorman lazım her verılen cevap senı ayrı yone ceker ben de yanımıs olabılırım ama transfer oncesı degerıme bkıldı 30 kusurlerdeydı ıyı oldugunu soyledı ve transferım yapıldı transferımın 5 gunu tekrar yapıldı degerım 480 lerdeydı dr um hamıle olabılecegımı soyledı bende anladımkı transferımın 5 gunu embryolarım haylen benımleydı cnm kafan karısmasın bunlar benım yasadıklarımmm

yannız benım tedavım dondurulmus embryoydu cnmm

bence dr una bunu sorabılırsın en azından senı aydınlatırrrr

yok trasferle ilgisi yok.normal bir zamanda bizden hormon testleri isteniyorya adetimizin 3. günü yapın diyorlar.ben ondan bahsediyorum.
e2 kaç olmalı

dr alper mumcu nun sitesinden www.mumcu.com da var. 3. gün için foliküler faza bakacaksın.

Önemli not: Burada verilen normal değerlerler tek bir labovatuarın değerleridir. Sonuçlar genelde benzer olmakla birlikte referans aralıklarının laboratuvarlar arasında farklılık gösterebileceğini unutmayın

TETKİK NORMAL DEĞER BİRİM

Biyokimya
Sodyum Na 135 - 148 mmol/L
Kalsiyum Ca 8.5-10.5 mg/dL
Klorür Cl 98-106 mmol/L
Potasyum K 3.5 - 5.5 mmol/L
Protein, total T. Prot. 6.0 - 8.7 g/dL
Albumin Alb 3.5 -5.0 g/dL
Glukoz Glu, AKŞ 70-110 mg/dL
Bilirubin, total T. Bil < 1.2 mg/dL
Bilirubin, direkt D. Bil < 0.3 mg/dL
Kolesterol, total T. Chol < 200 mg/dL
HDL kolesterol HDL >45 mg/dL
LDL kolesterol LDL < 160 mg/dL
VLDL VLDL < 40 mg/dL
Kreatinin Cre 0.6 - 1.2 mg/dL
Üre Azotu BUN 5-23 mg/dL
Ürik Asit 2.4-5.7 mg/dL
LDH <480 U/L
SGOT <31 U/L
SGPT <31 U/L
Gamma GT <32 U/L

Hematoloji
Demir 50-170 mcg/dL
Demir bağlama kapastesi 250-410 mcg/dL
Kan sayımı (Hemogram)
Lökosit sayısı 4.0 - 11.0 K/mL
Eritrosit 3.8 - 5.2 M/mL
Hemoglobin Hb 11.5 - 16.0 g/dL
Hematokrit Hct 34-45 %
Trombosit sayısı Plt 150-450 K/mL
aPTT aPTT 31-40 saniye
Trombin zamanı TZ < 21 saniye
Kanama zamanı KZ 4 - 8 dakika
Pıhtılaşma zamanı 5-8 dakika
Protein C 70 - 130 %
D-dimer < 400 ng/mL
Fibrinojen 2.0 - 4.0 g/dL

Endokrin
hCG <5 mIU/mL
DHEA-S 32-200 mcg/dL
Estradiol E2
Folliküler faz <160 pg/mL
Ovülasyon fazı 34-400 pg/mL
Luteal faz 27-246 pg/mL
Menopoz <30 pg/mL
Follikül stimüle edici hormon FSH
Folliküler faz 2.8 - 11.3 mIU/mL
Ovülasyon fazı 5.8 - 21 mIU/mL
Luteal faz 1.2-9.0 mIU/mL
Menopoz 21.7-153 mIU/mL
Luteinize edici hormon LH
Folliküler faz 1.1 - 11.6 mIU/mL
Ovülasyon fazı 17 - 77 mIU/mL
Luteal faz 0 - 14.7 mIU/mL
Menopoz 11.3 - 39.8 mIU/mL
17 Hidroksi progesteron 17 OH P
Folliküler faz 0.10- 1.0 ng/mL
Luteal faz 0.66 - 4.95 ng/mL
Menopoz 0.16 - 3.3 ng/mL
İnhibin B 5 -200 ng/mL
Progesteron P
Folliküler faz 0.32 - 2.0 ng/mL
Luteal faz 1.19 - 21.6 ng/mL
Menopoz 0 - 1.0 ng/mL
Prolaktin PRL 4.6 - 37 ng/mL
Triiyodotironin T3 80 - 200 ng/mL
Tiroksin T4 4.6 - 11.0 ng/mL
Tiroid stimüle edici hormon TSH 0.27 - 4.20 mikroIU/mL

İmmünoloji
CA 12-5 0 - 35 U/mL
CA 19-9 0 - 30 U/mL
Carsinoemryonik antijen CEA 0 - 10 ng/mL

Geri

merhaba denizmelek 29 iyimi bilmiyorum laboratuvarlardaki referans aralıkları farklı olabiliyor adetinin 3. günü yaptırmışsan sonuç kağıdındaki foliküler fazdaki değer aralıklarına bak
ben de geçen hafta baktırdım alt değer 35 idi benim 34 çıktı biraz düşük ama geçici bir durumdur inşallah seninki de inşallah normal değerlerdedir

Arkadaşlar adetimizin 3. günü (foliküler faz) alınan kanda görülmesi gerekilen E2 değeri 160'dan küçük olmalı. Benim de hatırladığım kadarıyla uzun protokole başlayıp gördüğüm adetin 3. gününde yapılan tahlilde E2 değerim iki haneli bir şey çıkmıştı ve doktor çok iyi, yüksek çıksaydı tedaviye başlayamazdık demişti.

Arkadaşlar merhaba,

transferden sonra e2 değerine baktıran varmı benim doktorum 8. Gün e2 değerime baktı 468 çıktı ama bu e2 değeri neyi ifade ediyor bilmiyorum. Doktorum ise olumlu veya olumsuz hiçbir şey söylemiyor. Bilgisi olan varmı acaba???????

benim E2 değerim 114 çıktı ve doktor 50 nin altına düşmediği sürece tedaviye başlayamayız...başarısızlıkla sonuçlanır dedi 16 mayısta tekrar gitcem umarım düşmüştür

ben şu an tedavide değilim , e2 değerimin düşmesini bekliyorum
geçen ay 155 idi
bu ay 119 a inmiş ama doktorum yüksek dedi ve amh testi istedi, sizden de amh istendimi ?

dr alper mumcu nun sitesinden Dr. Alper Mumcu da var. 3. gün için foliküler faza bakacaksın.

Önemli not: Burada verilen normal değerlerler tek bir labovatuarın değerleridir. Sonuçlar genelde benzer olmakla birlikte referans aralıklarının laboratuvarlar arasında farklılık gösterebileceğini unutmayın

TETKİK NORMAL DEĞER BİRİM

Biyokimya
Sodyum Na 135 - 148 mmol/L
Kalsiyum Ca 8.5-10.5 mg/dL
Klorür Cl 98-106 mmol/L
Potasyum K 3.5 - 5.5 mmol/L
Protein, total T. Prot. 6.0 - 8.7 g/dL
Albumin Alb 3.5 -5.0 g/dL
Bilirubin, total T. Bil < 1.2 mg/dL
Bilirubin, direkt D. Bil < 0.3 mg/dL
Kolesterol, total T. Chol < 200 mg/dL
HDL kolesterol HDL >45 mg/dL
LDL kolesterol LDL < 160 mg/dL
VLDL VLDL < 40 mg/dL
Kreatinin Cre 0.6 - 1.2 mg/dL
Üre Azotu BUN 5-23 mg/dL
Ürik Asit 2.4-5.7 mg/dL
LDH <480 U/L
SGOT <31 U/L
SGPT <31 U/L
Gamma GT <32 U/L

Hematoloji
Demir 50-170 mcg/dL
Demir bağlama kapastesi 250-410 mcg/dL
Kan sayımı (Hemogram)
Lökosit sayısı 4.0 - 11.0 K/mL
Eritrosit 3.8 - 5.2 M/mL
Hemoglobin Hb 11.5 - 16.0 g/dL
Hematokrit Hct 34-45 %
Trombosit sayısı Plt 150-450 K/mL
aPTT aPTT 31-40 saniye
Trombin zamanı TZ < 21 saniye
Kanama zamanı KZ 4 - 8 dakika
Pıhtılaşma zamanı 5-8 dakika
Protein C 70 - 130 %
D-dimer < 400 ng/mL
Fibrinojen 2.0 - 4.0 g/dL

Endokrin
hCG <5 mIU/mL
DHEA-S 32-200 mcg/dL
Estradiol E2
Folliküler faz <160 pg/mL
Ovülasyon fazı 34-400 pg/mL
Luteal faz 27-246 pg/mL
Menopoz <30 pg/mL
Follikül stimüle edici hormon FSH
Folliküler faz 2.8 - 11.3 mIU/mL
Ovülasyon fazı 5.8 - 21 mIU/mL
Luteal faz 1.2-9.0 mIU/mL
Menopoz 21.7-153 mIU/mL
Luteinize edici hormon LH
Folliküler faz 1.1 - 11.6 mIU/mL
Ovülasyon fazı 17 - 77 mIU/mL
Luteal faz 0 - 14.7 mIU/mL
Menopoz 11.3 - 39.8 mIU/mL
17 Hidroksi progesteron 17 OH P
Folliküler faz 0.10- 1.0 ng/mL
Luteal faz 0.66 - 4.95 ng/mL
Menopoz 0.16 - 3.3 ng/mL
İnhibin B 5 -200 ng/mL
Progesteron P
Folliküler faz 0.32 - 2.0 ng/mL
Luteal faz 1.19 - 21.6 ng/mL
Menopoz 0 - 1.0 ng/mL
Prolaktin PRL 4.6 - 37 ng/mL
Triiyodotironin T3 80 - 200 ng/mL
Tiroksin T4 4.6 - 11.0 ng/mL
Tiroid stimüle edici hormon TSH 0.27 - 4.20 mikroIU/mL

İmmünoloji
CA 12-5 0 - 35 U/mL
CA 19-9 0 - 30 U/mL
Carsinoemryonik antijen CEA 0 - 10 ng/mL

Geri

Merhaba benimde prolaktinim 36 çıkmıştı 2 ay önce ilaç kullandım daha sonra kontrole gittiğimde 35 çıkmıştı.Benim tahlil yaptırdığım hastane referans üst sınırı 25 yazıyor.Bazı yerlerde laboratuvar değeri 37 yazıyor senin paylaştığın gibi bu durumda bizim değerimiz normalmi değilmi nasıl anlayacağız:KK43:

Ben hiç bişey anlamadım benim 105 cıktı en az 200 olması lazımmış burada düşürmek için uğraşmış doktorlar anlamadım?? Yumurta toplanmadan önce 3132 cıkmıstı yumurta toplandı adett oldum şimdi dondurulmuşlarla transferim var ve 105 cıktı:KK43: anlamadım düşmesi mi lazım çıkması mı??

Ben hiç bişey anlamadım benim 105 cıktı en az 200 olması lazımmış burada düşürmek için uğraşmış doktorlar anlamadım?? Yumurta toplanmadan önce 3132 cıkmıstı yumurta toplandı adett oldum şimdi dondurulmuşlarla transferim var ve 105 cıktı:KK43: anlamadım düşmesi mi lazım çıkması mı??

kıssss döfcem senii :)))

e2 dedikeri olay regl günleri ve tedavi süreçleri ile değişkendir.

tedaviye başlanacağı zaman muhakak adetin 2.ci günü bakılır ve 50 altında olması beklenir. ama adetin 2.ci günü

sonra bakılan zamanlar başkadır ......

yumurtanın büyümesi adet günü v.b. hepsi farklı ve yorumlarda ona göre değişir.

eğer adetin 2 günü e2 yuksek çıkarsa başlamazlar tedaviye ve genelde kist olur şekercim..

sonra tedavideykende 3bin ve üstü çıkarsa eyvah !!!!! der doktorlar ohssss çın çın zil sesi

daha yazmıyım şekercim

şimdi sen kafanı bunlarla meşkul etme işini çokkkkkkkkkkkk iyi yapan doktorun var bak bunu çok samimi yazıyorum. Halit fırat Erden gerçekten iyi bir doktordur..

güven ona ve rahat rahat uyu hem sen niye düşünüyon ki; bırak doktorun düşünsün.... muckkkkkkk koskocaman hemde

kıssss döfcem senii :)))

e2 dedikeri olay regl günleri ve tedavi süreçleri ile değişkendir.

tedaviye başlanacağı zaman muhakak adetin 2.ci günü bakılır ve 50 altında olması beklenir. ama adetin 2.ci günü

sonra bakılan zamanlar başkadır ......

yumurtanın büyümesi adet günü v.b. hepsi farklı ve yorumlarda ona göre değişir.

eğer adetin 2 günü e2 yuksek çıkarsa başlamazlar tedaviye ve genelde kist olur şekercim..

sonra tedavideykende 3bin ve üstü çıkarsa eyvah !!!!! der doktorlar ohssss çın çın zil sesi

daha yazmıyım şekercim

şimdi sen kafanı bunlarla meşkul etme işini çokkkkkkkkkkkk iyi yapan doktorun var bak bunu çok samimi yazıyorum. Halit fırat Erden gerçekten iyi bir doktordur..

güven ona ve rahat rahat uyu hem sen niye düşünüyon ki; bırak doktorun düşünsün.... muckkkkkkk koskocaman hemde

Yahuuuu senn olmasan ben naaapardımm yaaa:)) iyiki ama. İyikiii vaarsınnnn :) sende , halit hocamda iyiki var .. bugün senin içinn dua edicem heeepp :) Rabbim sana bana ve buradakii tümmm evlat isteeyen herkesinnn kucaklarını doldursuuunnn inşallahhhhhhh ablammmmm Rabbim kolaylaştırsın yüzünü güldürsünnn sonra iki hafta sonra beni araa eliifff hamileyiimmmm deee onu bekliycemm :)) çok öptm seni ablammmm

Yahuuuu senn olmasan ben naaapardımm yaaa:)) iyiki ama. İyikiii vaarsınnnn :) sende , halit hocamda iyiki var .. bugün senin içinn dua edicem heeepp :) Rabbim sana bana ve buradakii tümmm evlat isteeyen herkesinnn kucaklarını doldursuuunnn inşallahhhhhhh ablammmmm Rabbim kolaylaştırsın yüzünü güldürsünnn sonra iki hafta sonra beni araa eliifff hamileyiimmmm deee onu bekliycemm :)) çok öptm seni ablammmm
. Amimmmm kuzum amimmmmmm bende öptüm konya mevlana hazretlerine geldim dua etcem senin içinde

ağlıyorum çünki bu ayım boşa çıktı bir haftadır aşılama işin gidiyorum naynı anda büyüdü yumurtalarımmm e2 1923 çıktı 6 yumurtam buyudu 20 ve 19 arası çoğul gebelik elde edilir die yapmadılar canım burnumda ağlamaktan gözlerim çıkacak gidip gelmem bi ömrüme bedel aldığım hormonların haddi hesabı yok iş yerinden izin almak için birileriyle muhatap olmaktan yoruldummm...:KK43:(canım çok sııkkın boşa gtti bütün emeklerimm::KK43::-):

e2 değeri adetinizin 2, veya 3. günü bakıldıgında 50 nin altında olmasını iyi değerlendiriyor doktorlar...yani folüküler fazda 50 altı olmalı.....yumurta büyüdükçe e2 değeri artar...yani ovulasyona kadar bu degerin en az 200 ve üstü olması iyidir...bu en azından bir yumurtanın büyüyüp çatladıgını gösterir....tüp bebek tedavilerinde daha çok yumurta büyütmeyi hedefledikleri için bu degerlerin daha yüksek olmasını beklerler....her olgunlaşmıs yumurta başına düşen e2 değeri 200 dür (ortalama)....

Ben de bunu merak ediyorum. Yuksek olmasi mi diye dusuk olmasi mj

X