Kuyruk sokumu kemiği

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
40
Arkadaşlar aranızda kuyruk sokumu kemiği ile ilgili problem yaşayan oldumu?Batması çıkması veya çekilmesi...???:bbo::bbo:

ben düştüğüm için kuyruk sokumu çatlamıştı maalesef tedavisi olmuyormuş ve bu sebepten normal doğum yapamadım

uzun süre aynı yerde oturamıyorum üstüne yana döküp oturuyorum daha çok birde yağışlı zamanlarda sızlıyor

evet canım ben çektirdim içeriye doğru batıyor kemik ve oturamıosun uyuşuyor arka tarafın.Ve ben 2 gün önce yine düştüm tekrarlamasından çok korkuyorum umarım öle bişi olmaz.Senin hemen belli ettimi düşünce hemenmi oturamadın canım?Doktora hangi bölüme gittin filmmi çektiler...

arkadaşlar tedavisi olmuyormuş diye birşey yok.en yakın bayan bir fizyoterapiste gitmeniz yeterli. o değerlendiricektir. geçmiş olsun

bende eşimle bir gezi sırasında cami merdivenlerinden düştüm.dört basamak popomun üzerinde kaydım resmen.son merdivende de sert bir şekilde durdum kafamı duvara çarptım,kalktığımda başım acıyordu.baş ağrım gitti sonra aman Allahım bir acı.böyle bir şey görmedim.gittikçe artmakta.oturduğum yerden kalkamıyorum.kalkınca da oturamıyorum.arabadan eşim koltuk altlarımdan tutarak kaldırıyor :KK14: yatarken bir tarafıma doğru dönerek yatıyorum.2 gündür sürekli uyanıyorum.belim tutulmuş gibi kalakalıyorum.secdeye dahi eğilemiyorum :KK14: geçer diye düşünmüştüm ama ağrı aynı duruyor.inş. kırık çatlak yoktur.internette araştırdım çok hassas kırılgan bir kemikmiş.
demek normal doğum yapamıyor başına gelenler öyle mi :KK14: Allahım inş. önemli bir şey yoktur.Akşam acile gitmeyi düşünüyorum.
Allahım kimseye böyle bir acı vermesin.Acil şifalar versin hepimize :KK14:

Son düzenleme:
evet çatlama varmış dün acile gittik röntgende ortaya çıktı :KK14: çok ağladım hastanenin ortasında eşimin omzunda :KK14: doktor 3 hafta sonra tekrar kontrole gel dedi.yavaş yavaş iyileşir.kırık olsaydı ameliyat gerekirdi dedi.ama başka bir doktora daha gideceğiz inş. yarın.Allahım herkese acil şifalar versin.

bende bundan 10 yıl önce düşmüştüm ve kuyruk sokumu kemiğimin uc kısmı (yaklaşık orta parmak büyüklüğünde) kırılmıştı. inanılmaz bi ağrı acı, oturamıyordum. ve düştüğüm sırada bütün omurgamda bi titreme olmuştu. baya bi ciddiydi yani. ve ben 3 hafta geçer diye falan bekledim çoçukluk işte... doktor inanamamıştı bukadar süre beklediğime. vehasıl kemiği ameliyatla alamyı çok tercih etmedi doktorum ve küçük bi operasyonla yerine yerleştirmeyi denediler. 2-3 ay simit gibi bi süngere oturarak yaşadım.okulda bile yanımda taşıyodum.sonuç olarak yamukta olsa omurgaya kaynadı ve benimle yaşamaya devam ediyo. şimdi sadece uzun süre aynı pozisyonda oturunca batıyo acıyo okadar.yolculuklarda biraz sıkıntı yaşatıyo.
size önerim: bu konuda şüpheniz varsa ortopedi doktoruna gitmeniz ve zaman kaybetmemeniz... fizyoterapistler bu sorunlara bakmaz.
herkese geçmiş olsun...

bende bundan 10 yıl önce düşmüştüm ve kuyruk sokumu kemiğimin uc kısmı (yaklaşık orta parmak büyüklüğünde) kırılmıştı. inanılmaz bi ağrı acı, oturamıyordum. ve düştüğüm sırada bütün omurgamda bi titreme olmuştu. baya bi ciddiydi yani. ve ben 3 hafta geçer diye falan bekledim çoçukluk işte... doktor inanamamıştı bukadar süre beklediğime. vehasıl kemiği ameliyatla alamyı çok tercih etmedi doktorum ve küçük bi operasyonla yerine yerleştirmeyi denediler. 2-3 ay simit gibi bi süngere oturarak yaşadım.okulda bile yanımda taşıyodum.sonuç olarak yamukta olsa omurgaya kaynadı ve benimle yaşamaya devam ediyo. şimdi sadece uzun süre aynı pozisyonda oturunca batıyo acıyo okadar.yolculuklarda biraz sıkıntı yaşatıyo.
size önerim: bu konuda şüpheniz varsa ortopedi doktoruna gitmeniz ve zaman kaybetmemeniz... fizyoterapistler bu sorunlara bakmaz.
herkese geçmiş olsun...

çok geçmiş olsun.yazdıklarınızı okuyunca daha kötüleri de varmış dedim.çok şükür bendeki problem sizinle kıyaslayınca çok çok hafif kalıyor.kırık çok kötü.
acilde muayene olduğum doktor ortopedistmiş.farklı 2 doktor yorumu daha aldık hepsi zamanla düzeleceğini söylediler.bir hafta bekleyeceğim.
yolculuğa çıkma durumum var.ama korkuyorum ağrı olacak diye.3 saatlik yolda yatarak geldim.yine bu kadar olan bir yolculuk olacak.doktorun tavsiyesi ile simitten ben de aldım.onunla oturunca biraz daha rahatım.
hareketlerimi çok yavaş yapıyorum.çok eğilmemeye dikkat ediyorum.bir gün dikkat ettim.bayağı azaldı ağrım.gece yatarken bile sırt üstü yatabildim çok az bir ağrıyla.eğri kaynamasın diye normal şekilde durmaya gayret ediyorum.yürüdüğümde ağrı daha az oluyor.
öyle ya da böyle geçecek inş.bir teyze zeytinyağıyla ov.biz kırık,çıkıkları zeytinyağıyla ovarız.kemiği besliyor dedi.onu da deneyeceğim.
Yüce Allah beterinden korusun,acil şifalar versin tüm hastalara...

Son düzenleme:
mikelaze çok geçmiş olsun. umarım çatlağın en kısa zamanda iyileşir. beterin beteri var çok şanslısın kırılmadığı için. inş. en kısa zamanda sağlığına kavuşursun...

Benimde 2 yıl önce kuyruk sokumu kemiğimde sorun olmuştu üzerine oturamıyordum ağır kaldırmaktan olduğunu söylediler düşmedim çünkü doktora gittim ilaç ve fitil verdi ama çok faydası olması oturma simitinden aldım 3-4 ay sürekli ona oturdum sonra kemiği çeken bir bayan vardı ona çektirdim çok acıdı ağladım resmen sonrada yakı vurdular hemen geçmedi tabi 2-3 ayda öyle geçti tam 1 yıl sonra kendiliğinden geçti artık hangisi fayda etti bilmiyorum yani uzun sürede geçen bir rahatsızlık.

Mrbbb..
Benim kuyruk sokumu kemiğim normalden daha uzun yani kalçamın orda resmen bi kemik var.. Yasayan duyan bilen neden oldugu hakkında bi bilgisi olan varmıı ?

Kizlar ben yaklasik 2 sene önce merdivenlerden dustum kicimin ustune 3.4 basamak pat pat indim cok canim yandi ama kirildigini anlamadim 3 ay once belim tutuluyo diye emar cektirdim kuyruk sokumumun kırık oldugunu ve fitik baslangici oldugunu söyledi. Ben sok oldum kirilmasina cok uzun oturursam ozaman agriyo bide evde cok yorarsam kendimi ozaman agriyo simdi burda okuduguma gore normal dogum yapammi hamile kalsam

X