Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kozmetik ampuan ve kremler sa dkyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

trdelight

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
8
0
merhabalar,
kullandığınız çoğu şampuan , krem, maske, vs. içinde silikon var, buda saç köklerini kaplayıp hava almasına engel oluyor ve dökülme ile sonuçlanıyor. Sadece bebek şampuanı kullanın, ne krem ne maske, nede diğer saç kozmetikleri kullanın ve görün sunucunu. içeriğinde dymethicone ve türevlerinin olduğu hiçbir ürün kullanmayın eğer kel kalmak istemiyorsanız.

bebek şampuanlarıda yetişkinler için saçı temizlemede yeterli olmuyormuş o yüzden en iyisi organik olan tamamen doğal şampuanlar kullanmak

onu bunu kullandım en sonunda defne sabunu kullanmaya başladım, 2 aydır halimden memnunum
sanki diğer şampuanlar bi işe mi yaradı şimdiye kadar.. :a015:

Ben marketten kuaförden şampuan almayı kestim uzun süredir eczacı erkek kardeşime dökülmesi için vermişti Organicum kullanıyorum bu hava alamama meselesi eczanede saç analiz makinesinde çok açık görülüyor ekranda saçın altındaki derinin nasıl cam gibi silikonla kaplı olduğu belli oluyor bende bu yüzden incelme dökülme varmış mavi kutu şampuanı tamamen dökülmemi durdurdu.

Kuaförde boya daha iyi tutuyor daha doğal renk alıyor bilginize

15 aydır organıcum kullandım ve saçlarımda kuruluk yaralar ve dökülme arttı en iyisi normal şampuanlara dönmek bitkiselmiş zararsızmış büyük yalannn bunlar arkadaşlar.

Ben alerjik bünyeliyim eskiden sebamedden başka bir ürün kullanamıyordum 6 aydır Organicum Mavi kutu şampuan ve mor şişe kremini kullanıyorum gerçekten çok etkili bir ürün dökülmeyi önledi bende alerji yapmadı

bazı insanların saçı ne kullanırsa kullansın dökülmüyor... en basit adi şampuanı kullanıyor ama saçlar gür ve parlak sağlıklı.. o noolcak... genetik galiba.. yapısal..

sarımsak özlü şampuan kullanıyorum ne saçımdaki yaralar geçti ne de dökülmem azaldı. Birde çok sert yaptı tararken iyice yolunuyo napmak lazım anlamadım :KK43:

Arkadaslar sac konusunda gayet tecrübeliyimdir. Size tavsiyem ilk arkadasinda belirttigi gibi silikonsuz ve yapay yaglar icermeyen ürünler kullanin, bu sadece sampuan icin gecerli degil, ayni zamanda sac kremi ve sac maskeleri icinde gecerli. Yani tamamen dogal ürünlere gecmeniz lazim. Eger sampuaniniz silikonsuz ise ama sac kreminde silikon varsa yanlis oluyor, sac dahada yipranir. Ayrica sunu belirtmek isterim, dogal ürünlere gectiginizde saclarinizin ilk basta matlasip kurumasi normal, cünkü sacin önce silikonsuz ürüne alismasi lazim, vekalici silikonlarin sactan cikmasi bir kac haftayi buluyor. Size tavsiyem sampuandan sonra sac kremi kullanmaniz ve haftada bir defa sac maskesi uygulayin. Pes etmeyn sabredin. Kastettigim herbal essence gibi sözde bitkisel özlü sampuanlar degil. tamamen dogal olanlarindan ve paraffin yagi icermeyenlerden.

Birde sampuan alirken suna dikkat edin Sampuandaki agresiz "temizleyiciler" mesela ammonium sodium sulfate saci kurutur. Bu tensid her sampuanda vardir ama tamamen dogal sampuanlarda seker kamisindan üretilen temizliyiciler kullanilir ki, bunlar saci kurutmaz. Bide alkol icerikli sampuanlar saci kurutur. Size tavsiyem yine: Sampuani sac diplerinize uyglayin, uclarina degl, sampuani durularken uclarina zaten sampuan degiyo bu yeterli. Sampuandan sonra yine dogal bazli sac krem uygulayin ama diplere degil sac uclarina (kulak hizasindan asagiya dogru)..

Son düzenleme:
Perçem diye bir şampuan ve saç kremi var onu kullanmaya başladım çok memnunum saçlarım dökülmüyor ve cılızlığı gitti..Kullanmadığım şampuan kalmadı çareyi bunda buldum

kızlar ben bioblası bıraktım ilk başlarda iyi gelmişti bir baktım saçlarımı döküyor :KK43: loreale döndüm yine

bn kozmetik ürünlerin çok kullanılması taraftarı değilim.kremler hele bna iyi gelmiyo hiç dha çk yağlandırıyo. dr. öz varya o şey demişti saçlarımı hergün yıkıyorum ama şampuan her yıkamada kullanmıyorum.kullanıncada çok azmış.

öyle pahalı şampunlar almayın ucuslar çok daha kaliteli ben ipek kullanıyorum hacişakir ve duruda kullandım fiyatları en fasla 2500 tl birde bunu deneyin

öyle her duyduğunuzu sürmeyin saçlarınıza yasık
ben sadece bişeyi denedim etkili oldu burda okuduğum bişeydi bir avuç karanfile yarın kg su ekleyip bir gün bekleyip saça ve diplere sürüyorsunuz hergün 1 kere 10 gün içinde saç çıkarıyormuş bnm 2günüm dökülme çok azaldı saçı sürer sürmez kalınlaştırıyor parlatıyor kokusuda güzel renkte bi değişiklik yapmıyor yani kararma vs olmuyor bildiğiniz karanfil bu arada şu agız kokusuna ii gelen kuru olan bakkalda satılan bir gün beklemek istemiyorsanız karanfillere kaynar su dökün soğuyunca sürün denemeye değer bitkisel zararsız bunu her saç dökülmesi olan konulara kopyalıyorum benim dökülmem durdu herkese derman olsun istiyorum iyi gelirse dua edin yeter

X