Bebeklerde gaz problemi

leyla_ak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
40
1
40
Kızımda gaz problemi var.Humana'nın rezene çayını veya ıhlamur vermeye çalışıyorum.Ama birkaç kaşıktan sonra içmiyor.Ama üzerinde 100 ml verilmesi gerektiği yazıyor.Uykusunda hep inliyor,ıkınıyor.Çok üzülüyorum :KK43:
Sizin böyle problemleriniz oldu mu?
Bu çayları bebeklere verirken şeker atılmalı mı?
Bir de burdaki bazı yazılarda bebeklere zeytinyağı içirildiğini okudum.Bunun çocuklara faydası nedir?Isıtılıp soğuttuktan sonra mı içiriliyor yoksa direkt mi veriliyor?:uhm:

Son düzenleme:
Kızımda gaz problemi var.Humana'nın rezene çayını veya ıhlamur vermeye çalışıyorum.Ama birkaç kaşıktan sonra içmiyor.Ama üzerinde 100 ml verilmesi gerektiği yazıyor.Uykusunda hep inliyor,ıkınıyor.Çok üzülüyorum :KK43:
Bir de burdaki bazı yazılarda bebeklere zeytinyağı içirildiğini okudum.Bunun çocuklara faydası nedir?Isıtılıp soğuttuktan sonra mı içiriliyor yoksa direkt mi veriliyor?:uhm:

canım benim oğlumunda çok gazı olurdu we biyerden sona kullandığım şuruplar etki etmemeye başladı çünki wücut alışıyo işe yaramıyo.ama en son artık bi ilaç wardı biraz pahalıydı 25tlmi 40 tl mi hatırlamıyorum adınıda hatrlamıyorum çünki 3.4 sene oluyo ilk içirdiğimde ilk defa sabaha kadar uyumuştum süperr bişi 8 damla weriliyodu ama gerçekten hatırlamıyorum öğrenmeye çalışıcam bide elma yağı al göbeğine we ayak altlarına masaj yap çok ii geliyo hiç durduramadığında saç kurutma makinasını düşük ayarıyla karnına masaj yaparak(saat yönünde bide yukardan aşşağıya)üzerine tut rahatlatıyo çocuğu işine yarar inş. kolay gelsinn.....:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

ayrıca zeytinyağını hergün 1 çay kaşığı içir hiçbi zararı yok daha karnını yumuşatır kakasını kolay yaptırır iyiy gelir anlıycağın korkma içir ama yawaş yawaş çünki çok yoğun olduğu için boğazını tıkamasın kaç aylık bebeğin.???

canım benim oğlumunda çok gazı olurdu we biyerden sona kullandığım şuruplar etki etmemeye başladı çünki wücut alışıyo işe yaramıyo.ama en son artık bi ilaç wardı biraz pahalıydı 25tlmi 40 tl mi hatırlamıyorum adınıda hatrlamıyorum çünki 3.4 sene oluyo ilk içirdiğimde ilk defa sabaha kadar uyumuştum süperr bişi 8 damla weriliyodu ama gerçekten hatırlamıyorum öğrenmeye çalışıcam bide elma yağı al göbeğine we ayak altlarına masaj yap çok ii geliyo hiç durduramadığında saç kurutma makinasını düşük ayarıyla karnına masaj yaparak(saat yönünde bide yukardan aşşağıya)üzerine tut rahatlatıyo çocuğu işine yarar inş. kolay gelsinn.....:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:
kızım 38 günlük
o ilacın ismini öğrenirseniz çok sevinirim
8 damla verilen bir metsil var ama onu da denedim :KK43:
ilginiz için tşkler

ahh ahh ben çok çektim gazdan umarım siz çekmezsiniz.halada çekiyorum kızım 10 aylık hala gazlı düşünün.uykusunda hala kıvranıyor.artık ilaçlara önerilere falan hiç inanmıyorum hepsini denedim çünkü.:KK43: umarım sizin gaz sıkıntınız daha kısa sürer.

ahh ahh ben çok çektim gazdan umarım siz çekmezsiniz.halada çekiyorum kızım 10 aylık hala gazlı düşünün.uykusunda hala kıvranıyor.artık ilaçlara önerilere falan hiç inanmıyorum hepsini denedim çünkü.:KK43: umarım sizin gaz sıkıntınız daha kısa sürer.
İnşallah canım
Allah senin de yardımcın olsun

canım benim oğlumda da çok aşırı gaz vardı yatamıyordu bile hastanelere taşınıyorduk birsürü gaz ilacı verdiler metsil hiç işe yaramamıştı hatırlıyorum arkadaşın ismini hatırlamadığı ilaçta sap simpleks sanıyorum onuda kullanmıştım ama oda fazla etkili olmadı.belli olmaz senin bebişe iyi gelebilir.gaz ilaçlarını artık pek önermiyorlar. uda aklında bulunsun. ıhlamur oğluma iyi gelmişti birde karnının yanında ayaklarına masaj yap birçok bebekte denedim çok iyi geliyor vücuttaki bütün siniler ayaklardan geçiyor çünkü. birde şerbet bir ve ya iki kaşık içir eskiler iyi biliyorlar bu işi ben karşıydım böyle şeylere ama ağrısını gerçekten kesiyor ilaçtan iyidir. biraz uzun yazdım ama saç kurutma makinasından bahsetmiş bir arkadaş hiç önermiyorum karnına tutmaya o daha ufacık okadar yaklaştırma bence umarım en yakın zamanda bebeşin rahatlar:ecrin_bebek:

kimyonyagi ile karnina masaj yap oda cok iyi geliyor ama herseyden önemlisi cocuk doktoruna danis

benim kzıımında çok gaz problemi oldu şuan 9 aylık çok gazından çektim her çeşit gaz bitkisel ilaç kullandım malesef faydası olmadı ama bu her bebekte değişiyor kimisind işe yarıyor isimlerini vereyim metsil,rezene şurubu,rezene çayı,melila,nurse harveys,zinco,papatya çayı,elma yağı,melisa,gece çayı,arada paranox fitil verebilirsiniz bu işe yarıyor ağrısını dindiriyor hiç birinin faydası olmadı malesef ama bazı bebeklerde işe yarıyor bunların hiç bir zararı yok tamamen bitkisel

kızlar 4ay gaz sancısından catlayan kızıma careyi hint cevizi muskat da dıyorlar tatlıkasıgı suya mamaya anne sutune az bırsey rendeleyip içirin faydasını goreceksınız

benim kzıımında çok gaz problemi oldu şuan 9 aylık çok gazından çektim her çeşit gaz bitkisel ilaç kullandım malesef faydası olmadı ama bu her bebekte değişiyor kimisind işe yarıyor isimlerini vereyim metsil,rezene şurubu,rezene çayı,melila,nurse harveys,zinco,papatya çayı,elma yağı,melisa,gece çayı,arada paranox fitil verebilirsiniz bu işe yarıyor ağrısını dindiriyor hiç birinin faydası olmadı malesef ama bazı bebeklerde işe yarıyor bunların hiç bir zararı yok tamamen bitkisel
merhaba yaso48 isimli kullanıcı paronox ftilin iyi geldiğin yazmış ben ecz.yım bu ürün kesinlikle bitkisel bir ürün değil içinde kontrole tabii olan bir takım uyuşturucu içerikli maddeler bulunmakta bu yüzden gazın fitille geçmesi mümkün değildir Paronox fitil sadece ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmalıdır bunun haricinde lütfen kullanmayın bitkisel bir gaz ilacı kullanmak isterseniz nurse harweys yada zinco damla kullanabilirsiniz benimde 6 buçuk aylık bebeğim var bunları kullanıyorum ya da humananın kimyonlu rezene çayını kendinizde 8 haftadan büyük bebekleriniz içinde kullanabilirsiniz.Kendinizin içmesinin anne sütünden bebeğe geçerek artı bir yararı olduğunu göreceksiniz.

ben iki ay boyunca hergün oğlumun gaz problemiyle uğraştım zinko adlı damla var tamamen bitkisel işe yarıyor ve zeytin yağını ısıtıp karnına masaj yaparsanız ve makatına yağlı pamukla yavaşça tampon yapın oğlum bu şekilde gazını çıkartıyordu rahatlıyordu şimdi 3 buçuk aylık ve çok şükür kendisi gazını çıkarabiliyor. bu arada eğer emziriyorsanız yediklerinizede dikkat edin.her söylenen damlayı kullanmayın yakın zamanda haberlerde söyledi bazı gaz damlaları ilerki yaşlarda kansere yol açabiliyormuş

ilk başta sen kendi yemene ve içmene dikkat et yoğurt bebeklerde gaz yapar mesela.
Benim kızım da çok gaz sancısı çekti. O Nurse Harveys Eflinde ertesi gün etki yaptı.
Hindistan çevizi yani muskat işe yaradımı bilmiyorum. Ben kendim bol bol rezene içiyordum ve emzirirken hava yutmaması için dikkat ediyordum. Allaha şükür fazla gaz problemimiz kalmadı. Birde eğer ayakların ve onun ayakları üşürse o da daz yapar.

Birde bebeğini şu resimdeki gibi tutarsan gaz çıkarması için yardımcı olusun. Bizde işe yaramıştı

180pxfliegergriff01.jpg

Kızımın doktoru her zaman, çayların gaz ilaçlarının bir işe yaramadığını söyler.
Annenin yediğiyle, ayağını üşütmesiyle ilgili söylenenlerin kocakarı uydurması olduğunu iddia eder.
Her emzirmeden sonra mutlaka ayaktayken göğsünüze koyup popoyla sırtı arasına avuç içini kavis yaparak pat pat pat şeklinde vurman gerekiyor.
En az iki kere gaz çıkarması lazım. Eğer düzgün
yapılmazsa daha çok ağlıyorlar. Ve kucakta gezdirince sakinleşiyorlar. Biz de ilk 6 ay çok
çektik. Ama kimse bize dikensiz gül bahçesi vaad etmedi maalesef. Boşa çocuğa ilaç
vermeyin bence.yerimseniben

Son düzenleme:
Bende cocuklarıma zinko verdim ama bizim doktorumuz bu damlayı düzenli kullanırsanız işe yarar arada bi verirseniz bi faydasını göremezsiniz demişti bende 5 - 6 ay düzenli hergün verdim gaz sancıları olmadı. Ama geçen gün televizyonda biri konuşuyordu başından yakalayamadığım için ismini bilmiyorum Bu tarz gaz ilaçlarının kesinlikle uzun süre verilmemesini çok tehlikeli olduğunu söyledi bağırsak tembelliği yapıyormuş hatta ilerki safhalarda daha tehlikeli olabiliyormuş Allah Korusun bence en güzeli doğal yöntemler ayaklarının altına sıcak su torbası koy ve göbeklerine yumuşakça masaj yap

arkadaşlar benım bebeğim 4 aylık başlarda bızde çok gaz problemı yaşadık piyasadakı butun gaz ılaclarını denedım ama fayda olmadı sonra bır doktor buldum çok tecrubelı ve bebeklere bu tarz ilaçları verme taraftarı değil bana yapma bi gaz ilacı verdı ve bızde gazdan eser kalmadı ve bu yapma ilacı kullanan bır cok tanıdıgım var hepsi de memnun oğlum ilk 1 ay kadar gaz problemı yaşadık sonrada ilacı kullanmaya başladığımdan berı gaz filan yok artıkda kullanmıyorum kendı kendıne başarıyo tarifini isteyen olursa verebılırım özel den mesaj atabılırsınız buraya yazılıyormu bılmıyorum allah kolaylık versın

CANIM İKİ ÇOCUĞUMUDA GAZ PROBLEMİ İLE BÜYÜTTÜM.GERÇEKTEN ÇOK ZOR GÜNLERDİ ŞİMDİ BÜYÜDÜLER.BAZI ŞEYLER HİÇ UNUTULMUYOR.BEN MİLUPANIN REZENESİNİ VE SAB DENEN İLACI KULLANDIM YARARINI ÇOK GÖRDÜM.REZENEYİ ELİNDEN GELDİGİNCE İÇİRMEYE ÇELIŞ YARARINI MUTLAKA GÖRÜRSÜN.ALLAH SABIR VERSİN.KRİZ ANLARINDA KUCAGINA AL VE SAKİNLEŞTİR.:ecrin_bebek:

hepinizin yazdıgını okudum bunlara ek olarak bende 3 tane cocuk buyutmus bır buyuk olarak hepsindede bu sorunu yasadım benım sutum gazlıydı yanı sen yedıgıne iştigıne çok dıkkat edıceksın ayagını üşütmicen sütten geçiyo çocuğa yada bağırsaklarında tembellik olursa o zaman bu sorun ortaya çıkıyo.ben anoson içirirdim hem rahatlatıyo hem gece uykusunu rahat uyuyo bazı kisiler anason konusunda cocugu aptal yapar derler ama çocuklarım gayet akıllı hıcte bışey olmadı simdi en küçügü öss ye gidıyo tavsıye ederım önce kendinize dikkat ama.birde arada çocugu karnı kolunuza gelıcek şekikde yüzükoyun koyarak kolunuzun üstünde tutun ve poposuna yavas yavas vurun rahat gaz cıkarmasını sağlıyo . kolay gelsin::hooray:

Son düzenleyen: Moderatör:
X