Bebek odas yada yatak odas iin avize yapm (resimli)

drydeniss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
2.186
10
38
kızlar merhaba öncelikle buna ilham olan
themis in annesine teşekkür ederim...

ister bebek odasına yapabilirsiniz ister yatak odasına... buyrun bizim emeğimize

malzemeler

1 kg beyaz tutkal ( boyacılardan alabilirsiniz )
1 tane orta kalınlıkta örgü ipi istediğiniz renk
1 tane büyük balon
süslemek için boncuk, kelebek, uğur böceği,taş vs
plastik bir kap
ve size yardımcı olacak istekli bir arkadaş (biz bu işi genelde eltimle yapıyoruz)( şimdiye kadar toplam 5 tane yaptık)

öncelikle balonu şişiryorsunuz. istediğiniz büyüklükte...
kabın içine tutkalı döküyorsunuz içine biraz su ekliyoruz az sulu akışkan bi kıvam elde ediyoruz
ipi açıp tutkala buluyoruz. sonra elimizle tutkalın fazlasını silkiyoruz diyeyim. resimde nasıl yaptığım anlaşılır..
bu tutkallı ipi balona sarmaya başlıyoruz..

adszpxw.jpg

ipi yumağından boşattıp tutkala yediriyoruz yedirdiğimiz tutkalı elimzle fazlasını ipten sıyırızıyoruz ve bi taraftan doluyoruz..
45712906.jpg

bu da dolarken
71948087.jpg

bu dolama işinin bitme aşaması

adsz4siv.jpg

buda bitmiş hali.. en son kalan tutkalı iplere boca edip yediriyoruz...

adsz5ove.jpg

bu da tam bitmiş hali. şu an asıp kuruması için hazır durumda bi ip geçirip bağlıyoruz.. bu kuruyana kadar böyle bir yerde asılacak altına kap veya poşet sermeniztavsiye edilir çünkü fazla olan tutkal aşağı akıyor..

adsz6o.jpg

kızlar kışın 3 günde flan kuruyor.yazın kurutulduğu yerin güneş görmemesi lazım. çünkü balon sıcakta patlayabilir. biz genelde banyo veya tuvaletlere asarak kuruttuk yaptıklarımızı.. tam tıkır tıkır kuruduğu zaman içindeki balonu patlatıyoruz ve aşağıda ki gibi kesiler atıyoruz. büyük olan kesik aşağıda kalacak kücük olan kesik de lambanın duy a asıldığı kısım olacak..

adsz7o.jpg

geriyede en güzel kısmı kalıyor süslemesi
kestiğinizyerlerin kenarlarını tülle kaplıyoruz. tabi vazgeçilmezimiz silikon tabancası yardıma koşar... ve üzerini süsleriz

adsz8ala.jpg

bu da başka bir açıdan görünüşü

adsz9q.jpg

bu da ışık yandığında görüntüsü. tam montaj yapılmadı elimizle tutuyoruz. bu arada yaptığımız avize mi desem ne desem uçuk yeşil rengi. erkek bebek odası için yapıldı..
kızımınki uçuk pembe onun resmini çekmeyi unutmuşum. :eek:

adsz10m.jpg

bu da krem .. görümceme yapıldı yatak odası için...

adszkrem.jpg

buda ışıklı hali

adszkremkl.jpg

kremm.jpg

kremmmm.jpg

kızlar şimdiye kadar 2 tane yeşil, 2 tane krem, 1 tane de pembe yaptım kaydirigubbakcemile5

çok güzel yaaa,elinize sağlık..
bu arada balon çabuk patlamaz mı...??

valla yaptıklarım hiç patlamadı ama themis yaparken patlamış..o zaman hemen bi ucundan balon katıp tekrar şişirmişler..

çok güzel olmuş çok şeker deniycem bende yardımcı birini bulursam :-)

bulursun canım.. resmini ekle olurmu yapınca

eline sağlık vaktim olsa denerdim

a.s.

ellerine sağlık çok güzel olmuş ve basit gözüküyor tabi yapabilene bi denemek gerek

evet ilk yaparken zor oluyor. ip birden çözülüveriyor sararken...

vay anasını yaaa:nazar:

Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. yaratıcılığınıza da hayranımkaydirigubbakcemile5
teşekkür ederim..a.s.

gerçekten çok güzel ellerinize sağlık

teşekür ederim canım

Muhtesem olmus ,ellerinize saglik

teşekkür ederim

ellerine sağlıkkkk süper vallla
teşekkür ederim

vallaha süper kesin denemek istiyorum ama bir sorum var... kışın 3 gündede bu havalarda kaç günde kurucak?? birde bir soru daha balon patladımı bunun biyerine bişiy olmuyo demi kuruduğunu nasıl anlıcazda balonu patlatıcaz??? ellerinize sağlık süper güzel bişiymiş...

çabuk kurur canım ya. tam tıkır oluyor zaten kuruyunca anlammaak imkansız :roflol:

ellerine sağlık çok hoşş bende yapabilirimm:ecrin_bebek:
resmini eklemeyi unutma...

cok cok cici cok guzel valla becerı ıster .. tek kısı yapamaz bunu.. ne etsem kocaylamı yapsam bende.. yalnız renklerı nasıl ayarlıyorsunuzzz.. o kısmı kaçırdım mı yoksa ben ?
tek kişi olmaz canım.. ipi istediğin renk alıyorsun..

maşallah maşallah çok şık ve şeker bişey yapmışsın canım :nazar:
eline emeğine sağlık :)
teşekkür ederim a.s.

Duy kısmını yapı marketlerde satılan düz aparatmı kullanıyosunuz orasınıda anlatırmısınız
Tşkler

canım ben evdeki hazır aslılı olana ekleyiverdim. herkese öyle yaptık yani.. hazır olana geçiriveriyoruz..:eek:

çok güzel olmuş ellerine sağlık bende deneyeyim inşallah yapabilirim.
resmini bekliyoruz canım

ellerine saglik cnm hepsi cok cicihihoyyyt
teşekkürler lora

bayıldım mukemmel olmus gercekten bunu esımle yapıcam:CüvCüv:alkisalkisalkis

resmini de koymayı unutma...

canım bu ip normal örgü ipimi birde ne kadar ip gidiyor aşağı yukarı ne kadar ip doluyoruz yarım ipmi yoksa 100 gr lık ip mi gidiyor bunu da açıklarsan sevinirim bizimki çok seyrek yada çok sık olmasın.....
bildiğin örgü ipi. orta kalınlıkda canım.. kaç gr hiç bakmadım

ayyyyyyyyyyyyyy ben buna bayıldım
çok enterasan bişi denemek lazım
yanlız tek başına yapılmazmı bu iş acaba
bana yardımcı kimse yokta.

tek başına çook zor :1no2:

valla maşallah hem pratik hemde gayet şık ve güzel olmuş ellerinize sağlık

teşekkür ederima.s.

vay bee kırk yıl düşünsem aklıma gelmez ..harika bişey olmuş ..ellerinize sağlık,kısa zamanda ablamı ayartıp yapıyorum..

resmini eklersen çok sevinirim..

bayildim ellerine saglik bende denemeye calisicam

resmi ri de ekle emi...

evet tatlım arkdaşın dediği gibi kaç gramlık ip ve nasıl bi olması lazım yerimseniben

canım bildiğin bi tane örgü ipi hiç gramına bakmadım valla. eksik gelmez sanırım 100 gr lıktır..

çok güzel olmuş canım ellerine sağlık valla :)))))))
teşekkür ederim canım.a.s.

Ay nefis bir şey yaaaa çok güzel olmuş.
Emeğine, ellerine sağlık...
teşekkür ederim canım a.s.

canım hani 100 gr lık iptir gramına bakmadım dedin ya en azından ipin hepsini mi doluyorsun balona yoksa biraz kalıyormu bunu söylesen az çok fikir olur......
işte o balonun boyutuna göre değişiyor. seyrekliğini sıkılığını siz ayarlayın. kimi çok dolayım istedi kimi az.. en yaptığım hep aynı yumaktan aldım ama ip sündü ( esnedi ) arttı hepsini kullanmadım..
o sizin istediğiniz büyüklüğe göre değişir..a.s.

evet gözüktü harika olmuşellerinize sağlık valla bayıldım
teşekkür ederim a.s.

süper olmuş tek kelime ile.bunu daha önce biyerde görmüştüm ama tam görmemişim cünkü bu süper olmuş.bende deniycem en kısa zamanda minikten fırsat bulabilirsem tabii.ellerinize saglık tekrar

teşekkür ederim..a.s. resimini bekliyoruzi

Canım çokl güzel olmuş eline sağlık...nereden buluyorsun bu fikirleri....
themis in annesinin fikri ilk ona yaptılar. sonra ben çarptım onlardan 5 kişiye daha yaptım..alkisalkisalkis
eltiminki kaldı bi tek delikafadulden oysa kadıncık hepsine yardıme tti :roflol: terzi kendi söküğünü dikemezmiş dedikleri bu olsa gerek.. onunkine alttan taş sarkıtcaz biraz farklı olcak. yaptığımızda eklerim onuda:dance:

ayy bayıldım ben bu fikre.. ellerine sağlık canım.. ayrıca açıklayıcı anlatımın için çok teşekkur etmek istiyorum. gule gule kullan. bende yapacam bende :))
rica ederim. senin yaptıkların kadar güzel olmasada.. kendi çapımda taklıyorum işte..a.s.

gerçekten çok çok güzel olmuş. hiç elde yapılmış gibi değil gayet profesyonel. şimdi tv.de falan görüyoruz uyduruk kaydırık herşeye tasarım diyorlar bu şahanee. Üstündeki malzemelerdenden dolayı mı o kadar pahalıya çıkıyor?
evet malzemelerden kaynaklı
ip 1 tl
tutkal 6,5 lira
balon 5 tanesi 1 lira
ama kelebekler le araya kristal taşlardan atıyorum onlar pahalıtutuyor
yoksa boncuklar falan ucuz
kriztal taşın tanesi 15 kuruş .. çokca alınca pahalı tutuyor o da toplu aldığım için uyguna geliyor. tabi ucuz olanları da var ama güzel parlamıyorlar
kelebekler 75 kuruştan mı ne alıyorum bilmioyrum ki.. ortalama 15 liralık falan zaten kelebek alıyorum.
ebik kabuk derken baya mal oluyor. ama sadece süsü.tabi uygun mal etmek isterseniz düşüyor fiyat..:eek:

selam cnm bize çok güzel bir fikir vermiş oldun bu çalışmayla bir kaç kez balon patlasada tekrar yeni balon şişirdik.ilk denemede acemilik oldu ama sonunda başardım galiba.resimleri ekliyorum umarım beğenirsin.

buda asıldıktan sonraki hali oda loş pembe oldu kullanmadığım tokalarla yaptım süslemelerini.

evet malzemelerden kaynaklı
ip 1 tl
tutkal 6,5 lira
balon 5 tanesi 1 lira
ama kelebekler le araya kristal taşlardan atıyorum onlar pahalıtutuyor
yoksa boncuklar falan ucuz
kriztal taşın tanesi 15 kuruş .. çokca alınca pahalı tutuyor o da toplu aldığım için uyguna geliyor. tabi ucuz olanları da var ama güzel parlamıyorlar
kelebekler 75 kuruştan mı ne alıyorum bilmioyrum ki.. ortalama 15 liralık falan zaten kelebek alıyorum.
ebik kabuk derken baya mal oluyor. ama sadece süsü.tabi uygun mal etmek isterseniz düşüyor fiyat..:eek:[/QUOTE]

valla cnm ben yarım kiloluk tutkalı 3 tlye aldım otrişim vardı bayadır.balon da vardı kullanmadığım iple yaptım 3 tlye mal oldu bana anlıycan:hooray::dance:

bir de bunların takılmış hallerini görsek.
yani duylarıyla vs falan..
bağlantı olayını da görmek istiyorum ben açıkçası..
zahmet olmazsa tabi..

canım bizim lambaların tepelerinde kıvrılmış teller var baya sert.eşim ona bağladı iple :1hug:a.s.

Bayıldım ya süper olmuş. Ama bu sadece bebek odası için kullanılmaz ki. :) Gümüşi ipten yapılıp kristal plastik taşlar sallandırılırsa da ço güzel olur. ay heyecan yaptım ben de denemek istiyorum. a.s. Süpersiniz. Şeniz

edit,levestoriy seninki de çok güzel olmuş ben de o tüylü avizlerin beyazından aradım ama bulamamıştım. Seninki de süper olmuş. Bir de iki ayrı ipten veya daha farklı iplerden ipler uç uca eklenerek de yapılabilir. Çok keyifli. a.s.

canım sen otriştenmi aramıştın.eğer istda oturuyosan eminönü tam yeri bir kaç ay önce ablam geldiğinde sormuştu 2 metresi 6 tl idi.2 metre olarak satılıyor.bendeki çok uzun zamandır vardı tek renk duruyordu.ayna kenarı için harika oluyorlar

Merhabalaaaar,

Benim yaptığım avize de bu. kızımın odası için yapmıştım. Annemin fikriydi.
drydenissin yaptıklarını görünce kıskandım, yeniden yapıcam. bir tek tutkalım eksik. Bunu da kızkardeşime veririm artık :lepi:
Aslında bu ikinci avizem, ağustos ayında balkonda kurutmak gibi bi gaflette bulunduğumdan balon patladı ve biz çok geç farkına vardık. Tabiki olduğu gibi çöpe gitti. Sonra fotoğraftakini yaptık, bunda da yine balon patladı, bu sefer erken farkedip aralardan bi yerden balonu yerleştirip şişirdik, kuruttuk. o yüzden biraz yamuk oldu. artık üçüncüsü daha güzel olacak inşallah alkisalkisalkis sengözlerimebaksanab

abajurvari.jpg
abajurvari1.jpg

hııı başka hünerlerimde var, görmek isterseniz,
kızımın odası için yaptığım kapı süsü
http://www.kadinlarkulubu.com/el-sanatlari/187124-bebisime-kapi-susu-yaptim.html

mutfağımın duvarı
http://www.kadinlarkulubu.com/el-sanatlari/187119-mutfagim-cicekler-acti.html

Son düzenleme:
80045106.jpg

63912041.jpg

bunu acele denemek ıcın yapmıstım ve elımdekılerle susledım sadece uzerlerınde boy boy gercek denız yıldızları var

29652806.jpg

32832059.jpg

bu bıraz kalın oldu tutkalı sulandırmadıgım ıcın

denisim anam ettim le nasıl olmuş buyo bi bak

güsel olmuş yafrıımmm. eline emeğine sağlık a.s.

canım ya ben bunu yapmaya çalıştım ama daha evvel balonla acayip birleşti ip ayıramadım ikisini siz nasıl çıkardınız
ben elimle bi delikten balonu ittiriyorum toplanıyor.
ayrıca bi yöntem daha söyleyeyim size
güneşe koyun kendiliğinden toplanıyor balon.
uğraşmanıza gerek kalmazsüprizzzzz

ışte sonunda bitirdim.
ılk yaptığım ile pek bi farkı olmadı ama bunun ipi ince olduğundan sanki daha kibar duruyor gibi geldi.

Eee yok mu başka yapan, ekleyin fotoğraflarını fikir edinelim.

Eskisi

[URL=http://img33.imageshack.us/i/abajurvarih.jpg/][/URL]

Yenisi

[URL=http://img33.imageshack.us/i/1001535f.jpg/][/URL] [URL=http://img33.imageshack.us/i/1001537b.jpg/][/URL]

[URL=http://img33.imageshack.us/i/1001538b.jpg/][/URL] [URL=http://img33.imageshack.us/i/1001539x.jpg/][/URL] [URL=http://img33.imageshack.us/i/1001545s.jpg/][/URL]

Son düzenleme:
merhaba bayanlar, yapan arkadaslara bır kac sorum olucaktı yardımcı olursanız cok sevınırım, ılk once sormak ıstedıgım o tüylerı takmadan once kesme işlemini neyle ve nasıl yapıyosunuz ayrıca aldıgınız 1 kg tutkalın hepsınımı kullandınız...

Merhaba,
Makasla boşluktan girip kesiyorsun canım, zor değil.
Ben 500 gr. tutkal kullandım. Kolay gelsin şimdiden.
Yapınca ekle resimlerini. kaydirigubbakcemile2

bişi sorcam ben beyaz tutkal istedim boyacı bana ahşap tutkalı verdi aynı şey aynı görevi yapar dedi.ahşap tutkalıyla deneyen varmı arkadaşlar? bende yapabilirsem kırmızı yapıcam.

aynı şey zaten canım, benimki de ahşap tutkalıydı.
Yapınca fotoğraflarını ekle ama tamam mı zemuszemus

buda benim bebek odası için yaptığım avizezemuszemusvesile olan herkese çok teşekkürleropuyorumnanaktan

Son düzenleme:
bu da gece ışık yanarkenki görünümükaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
X