e-öğrenme den soru yazdırma ?

songa84

BARBİ BEBEK NİŞANLANDI !
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
2.375
1
merhaba arkadaşlar.e-öğrenmeden geçmiş yıllarda çıkan aöf sorularına ihtiyacım var.soruları görebiliyorum fakat yazdıramıyorum.nasıl yazdırabilirim.bilgisi olan varsa yazabilir mi ?

Ordan yazdırmak zor.Ama bazı sitelerde çıkmış sorular şeklinde aratırsan ordan indirebilirsin.Ara sınavlarda ben öyle yapmıştım

Soruları ekranda göruyorsunuz fakat yazdıramıyorsunuz öyle değilmi .?
Sizde ekranı print screen edip painte yapıştırıp o şekilde yazdırın.

Ama ozamanda 3 soru ancak yazdırabilir.Çok fazla döküm alması gerekir.Bazı sitelerden hazır olarak dowloand edebilir.Tabi bu sadece bir öneri :nazar:

Ama ozamanda 3 soru ancak yazdırabilir.Çok fazla döküm alması gerekir.Bazı sitelerden hazır olarak dowloand edebilir.Tabi bu sadece bir öneri :nazar:

o şekilde denedim güzel arkadaşım ama senelerin yazılı olarak verilmişi yok.sadece 2007 ve 2006 ları bulabildim o şekilde

Soruları ekranda göruyorsunuz fakat yazdıramıyorsunuz öyle değilmi .?
Sizde ekranı print screen edip painte yapıştırıp o şekilde yazdırın.

bu şekilde iyi olmadı arkadaşım.yinede yardımın için sağol

canım işletme 4 üm.2000-2001-2002 yılları lazım.diğerlerini buldum.dersleride vereyim istersen : uluslararası işletmecilik
girişimcilik
stratejik yönetim
sermaye piy.ve fin kur
muhasebe den. ve mali analiz
maliyet muhasebesi
finansal yönetim

güzelim yardımcı olursan çok makbule geçecek.bu dediğim senelere ulaşamadım bitürlü

Tamam şu anda işyerindeyim dowloand yapılabilecek siteler kapalı eve gidince halletmeye çalışcam:eek:

arkadaşlar sonunda yapabildim e-öğrenme sitesinden.yalnız KMplayer diye bir proğram yüklemelisiniz.

Soruları görmek için gerekenler

1. Soruları görmek için elinizde açıköğretime kayıtlı birinin T.C. kimlik numarası

2. Soruları açıköğretim sitesinde görebilmek için bilgisayarınızda "macromedia flash player" olmalı

3. Soruları bilgisayarınıza indirdiğinizde görebilmek içinde "Gom media player" , "KM player" yada swf formatını okuyabilen başka bir program olmalı (Ben kesinlikle "KM player" ı öneririm)

*** "macromedia flash player" olmayanlar buyrun : Linkler sadece üyelere.... Üye ol]

*** KM player için Linkler sadece üyelere.... Üye ol]

**** Gom media için Linkler sadece üyelere.... Üye ol]

****************************** ****************************** **

** Şimdi gelelim soruları bilgisayarımıza nasıl indirecez sorusuna ...

** Şunuda bilin biz soruları indirmek için birşey yapmayacaz soruları bilgisayarımızın monitöründen gördüğümüzde zaten sorular bilgisayarımıza inmiş oluyor biz bu inmiş olan soruları bulup istediğimiz bir yere kopyalayacağız.

1 - ılk önce açık öğretimin sitesine girelim onun linkinide vereyim çünkü aof bu sayfayı kaldırdı artık soruları vermiyor diyenler oluyor. Daha iyi görebilmeniz açısından karşınıza çıkan bölümlerin yazıların renklerini de orjinal renginde yapıyorum

Linkler sadece üyelere.... Üye ol]

2-) " 1. Oturum açınız " buraya T.C. kimlik numaranızı girin

3-) " 2. Fakülte Seçiniz " buradan sınav sorularını seçin. ( gidipte işletme soruları arayan birisi işletme fakültesini seçmesin)

4-) " 3. Bölüm Seçiniz " buradan hangi yılın sorularını indirmek istiyorsanız onu seçin ( 2007 yılına kadar olan bölümlerde istediğiniz dersi tek tek indirebilirken 2008 de cumartesi oturumu ve pazar oturumu diye 2 bölümde vermiş, 2008 yılını indirecekseniz öncelikle burada verilmiş olan " KıTAPÇIK KODU" bölümünden "KıTAPÇIK KODUNA BAKIN DıKKAT EDıN DERS KODUNA BAKIN DEMıYORUM" sonra uğraşıp durursunuz cevap anahtarına bakarken ders koduna göre bakacaksınız.

5 -) "4. Ders Seçiniz " Karşınıza 3 seçenek çıkacak şuan vize (ara sınav) zamanı olduğu için onu seçelim

6-) Şimdi ekranın sol üst köşesinde "Dersin Künyesi" nin altındaki mavi zemin üzerinde yazılı olan "e- Kitap" ı tıklayın

7-) Tıkladıktan sonra alt alta tüm dersler çıkacaktır ( 2008 yılını seçenlerde Kitapçık Kodları çıkar)

:cool: Buradan istediğiniz dersi tıklayın ilk başta belirtmiş olduğum flash player çalışır durumdaysa tıkladığınız dersin soruları ekrana gelecektir.

9-) Derslerin başlarından bulanan rakamlar o dersin kodlarıdır cevap anahtarına bakarken bu kodlara bakarak cevapları bulacaksınız.

ışletme ve ıktisat okuyan arkadaşlara 3. ve 4. sınıf kodlarını hazır veriyorum örnek olsun diye

maliyet muhasebesi 3169
iş ve sosyal 3155
pazarlama yöt 3168
yönetim bilgi 3172
Türk vergi 3029
finansal 3167
Muhasebe denetimi 4195
uluslar arası işlt 4459
ınsan kaynakları 4193
sermaye piyasası 4200
stratejik yönetim 4201
girişimcilik 4202
ıKTıSAT BÖLÜMÜ
Para teorisi 3453
Uluslararası iktisat 3151
iş ve sosyal 3155
Türk vergi sistemi 3029
Devlet bütçesi 3154
Finansal yönetim 3167
ıdare hukuku 3160
Maliye politikası 4177
ıktisadi kalkınma 4455
Türkiye Ekonomisi 4180
Vergi hukuku 4186
Finansal Ekonomi 4456
ıktisat tarihi 4454

10-) Şimdi soruları ekranda gördük ve sorular bilgisayarımıza inmiş durumda peki nerede ? Bunun için temporary internet files e girmemiz gerekiyor.

** Temporary internet files 'e nasıl girebilirim ?

Bunun birden fazla yöntemi var ben en çok kullanılan yöntemi anlatayım

Yukarıda sağ üst tarafta adres çubuğunun altında "Araçlar" var onu tıklayın en altta internet seçenekleri var onu tıklayın şimdi burada

** eski sürümlerdeki arkadaşların karşısına bir tane " ayarlar" bölümü çıkacaktır onu tıklayıp "Dosyaları götürüntüleyi" seçin işte karşınızda "Temporary internet files"

** yeni sürümlerde ise "gözatma geçmişi" yazılı olan "ayarlar" bölümünü seçin ve "dosyaları görüntüle" yi seçin işte "Temporary internet files" karşınızda

11-) Burada sizin girmiş olduğunuz internet sitelerini göreceksiniz eğer soruları gördükten sonra başka bir yere girmediyseniz bizim aradığımız sayfanın en altında olacaktır "ekitap" ile başlayanı görün ve en sol baştaki ikonun üzerine gelin ve kopyala deyin ve istediğiniz yere yapıştırın.

oradan yazdıramazsın canım denedik ve olmadıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııkaydirigubbakcemile3

X