sezeryanla doğum yapanlar ayılırken nefessiz kaldınızmı

elifname

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
14
0
arkadaşlar sezeyanla doğum yaptım.ayılmam kolay oldu ama ayıldığım gibi nefessiz kaldım.çok kötüydü 1 gr nefes alamdım.bu nöbet halinde 2 kere oldu çok korktum.mosmor oldum hatta onun haricinde hiçbir sorunum olmadı bu yüzden birdaha çocuk doğurmak bana kabus.sizce neden böyle oldu olan varmı

sigara kullanıyormuydun öncesinde ..hamileilkten önce. canım.

fazla naorkoz almış olabilirsin.yada

hayatımda hiç sigara içmedim.bana panik atak dediler ama ondan sonra hiç panik atak yaşamadım.bu nasıl panik atak analmadım.

bende sezeryan oldum ama boyle bırsey yasamadım etrafımda sezeryan olanlardanda duymadım bunu.acaba narkozla alakalı bır seymı

arkadaşlar sezeyanla doğum yaptım.ayılmam kolay oldu ama ayıldığım gibi nefessiz kaldım.çok kötüydü 1 gr nefes alamdım.bu nöbet halinde 2 kere oldu çok korktum.mosmor oldum hatta onun haricinde hiçbir sorunum olmadı bu yüzden birdaha çocuk doğurmak bana kabus.sizce neden böyle oldu olan varmı

:1shok: canım şok oldum yazdıklarını okuyunca. ben de haftalardır aynı şeyi düşünüyorum. ben de sezeryan oldum. ayılırken nefes alamamaya başladım. 5 dakıka kadar nefes alamadım sanırım. çok fenaydı. sonra gene bayıldım. tekrar ayılırken ağzımdan bişey çıkardılar. alet takıyolar heralde solunum cihazı. onu çıkardılar. ve biri bana nefes al nefes al dedi. sonra zar zor nefes aldım ve ayılma devam etti. ben de sanıyodum ki ben ameliyatta ölümden döndüm :) demek sen de aynı şeyi yaşamışsın. ben doktoruma sormadım nolduğunu. sebebini bilemiyorum

merhaba canım bende sezeryanlıyım narkoz tüm kasları bloke ettiğinden akciğerlerde dahil solunum cihazına(entübe)bağlanıyoruz ve makinaya bağlı solunum alıyoruz dolayısı ile ameliyat bitiminde normal solunuma geçişte bunun yaşanması doğal akciğerler tekrar makinasız işlevine döndüğü için oluyor.hatta uyanınca acip bir öksürme isteği olur ve bu çok zorlar insanı dikişler acır çünkü boğazda yoğun acı ve balgam olur hepsi bundan ötürü bu sıkıntıyı da gidermek için bol sıcak su içmek gerekir.
korkacak birşey yok yani

umarım açıklayıcı olmuştur :))a.s.

teşekkürler arkadaşım güzel açıklamışsın. demek ki ölümden dönmemişim :) ben doğumdan sonra gunlerce sırtustu yatamadım. nefesım kesılıyodu uyurken. uyanıp derin derin nefes alıyodum. çok etkisinde kaldım ameliyatın. hala da aklıma geldikçe nefesim kesiliyo

teşekkürler arkadaşım güzel açıklamışsın. demek ki ölümden dönmemişim :) ben doğumdan sonra gunlerce sırtustu yatamadım. nefesım kesılıyodu uyurken. uyanıp derin derin nefes alıyodum. çok etkisinde kaldım ameliyatın. hala da aklıma geldikçe nefesim kesiliyo

birşey değil arkadaşım kardeşim ve kuzenim doktor onlar sağolsunlar iyice bir anlatmışlardı bana yerimseniben
allah korusun canım ne ölümden dönmesi rabbim evlatlarımıza bağışlasın :Saruboceq:
sırt üstü yatmak zor olur evet her bünye böyle olmuyor ama çoğu böyle şeyler yaşar.
insan sırt üstü yatamaz rahat yutkunamaz nefes alamaz çok sıkıntılı geçer yani ben ikinci doğumumuda sezaryan yapmak zorunda kaldım birincisi sezaryan olunca.

hatta tüm bu yazdıklarınızı daha yeni atlatıyorum oğluşum bir aylık oldu ama hala boğazım ağrıyor sıcak suya devam a.s

merhaba canım bende sezeryanlıyım narkoz tüm kasları bloke ettiğinden akciğerlerde dahil solunum cihazına(entübe)bağlanıyoruz ve makinaya bağlı solunum alıyoruz dolayısı ile ameliyat bitiminde normal solunuma geçişte bunun yaşanması doğal akciğerler tekrar makinasız işlevine döndüğü için oluyor.hatta uyanınca acip bir öksürme isteği olur ve bu çok zorlar insanı dikişler acır çünkü boğazda yoğun acı ve balgam olur hepsi bundan ötürü bu sıkıntıyı da gidermek için bol sıcak su içmek gerekir.
korkacak birşey yok yani

umarım açıklayıcı olmuştur :))a.s.

evt bunları yasadım saol canım.kafamçokkarıştı

birşey değil arkadaşım kardeşim ve kuzenim doktor onlar sağolsunlar iyice bir anlatmışlardı bana yerimseniben
allah korusun canım ne ölümden dönmesi rabbim evlatlarımıza bağışlasın :Saruboceq:
sırt üstü yatmak zor olur evet her bünye böyle olmuyor ama çoğu böyle şeyler yaşar.
insan sırt üstü yatamaz rahat yutkunamaz nefes alamaz çok sıkıntılı geçer yani ben ikinci doğumumuda sezaryan yapmak zorunda kaldım birincisi sezaryan olunca.

hatta tüm bu yazdıklarınızı daha yeni atlatıyorum oğluşum bir aylık oldu ama hala boğazım ağrıyor sıcak suya devam a.s

evet ya neydi o oyle. boğazım acıyodu kaşınıyodu öksüremiyodum da mahfoluyodum. hele ameliyat sonrası o dikiş acısı... o an töbe dedim bidaha doğurmam. ama şimdi değdi diyorum oyle guzel ki bebeğim... yine de sezeryan olurdum ama tekrar dunyaya gelsem. 3-5 gun sonra ıyıleşiyo insan tamamen.

evet ya neydi o oyle. boğazım acıyodu kaşınıyodu öksüremiyodum da mahfoluyodum. hele ameliyat sonrası o dikiş acısı... o an töbe dedim bidaha doğurmam. ama şimdi değdi diyorum oyle guzel ki bebeğim... yine de sezeryan olurdum ama tekrar dunyaya gelsem. 3-5 gun sonra ıyıleşiyo insan tamamen.

allah bağışlasın canım her acıya her şeye her bedele değer onlar :))
neyse ben gidiyorum tekrar görüşmek üzere iyi gecelr bol sütlü günler :eek:

iyi geceler kardeş. teşekkürler muhabbet için a.s.

aynı olayı bende yaşadım ama benim boğazımda bi boru vardı ve ben yutkunamıyordum. yutkunamadığım için de nefes alamadığımı hissettim nefes al nefes al diye uyandırmaya çalıştılar beni.bak kızın burda filan diyordu hemşire ama ne mümkün... elim bağlıydı bağlı olmasa tutup o hortumu alacaktım boğazımdan ama... o anda insan ne yaptığını da bilmiyor ki. yoğun bakım odasına gittiğimi hatırlıyorum bi de... kayınvalidemi görünce başladım ağlamaya neden ağladım bilmiyorum ama felaket bi ağlama isteği vardı... öksürük tıksırık ağlama nefes hangisine yetsin kaydirigubbakcemile3

merhaba canım şimdi genel anestezi olan herkeste bu problem olur ben laparoskopi ameliyatı olmuştum genel bir ameliyattı ayıldığım zaman nefes alamama sıkıntısı yaşadım sorduğumda doktorlara bunun normal olduğunu söylediler

valla canım bende sadece ayılırken 10 sn kadar hııııııııııııııııkk ettiğimi biliyorum:)))ama hemen gecti.sanırım boğaza takılan hortumla ilgili.ama ya rabbim sonrasında o boğaz agrısı çooooookk fena yutkunamıyorsun,öksüremiyorsun.işte normal doğum bu yüzden çok rahat.herşey bir anda olup bitiyor sonrasında hemen ayaktasın.ben çok istememe rağmen normal doğum yapamadım.en çokda ona üzülüyorum.ama degdi bütün sıkıntılara allahıma şükür kızım hep yanımda.

ben de ayliriken nefessiz kaldim,konusamadim.heralde naorkozun etkisinden oldu...zaten ayilmam 3 saati bulmus...ama kisiden kisiye degisir benim bunyem zayif bu yonden.

X