Saç Bakım Ürünleri Dipler yal ular kuru salar!!

E

edaxxx

Ziyaretçi
arkadaş benim saçlarım bir değişik. yaklaşık 6 aydır boya yapmıyorum saçlarıma doğal rengine bıraktım. ama hala sağlıklı olamadı saçım. dipler 2 günde yağlanıyor uçlar ise kupkuru. hangi tür sampuanları ve bakım ürünlerine kullanacağımı şaşırdım. genelde normal saçlar için kullanıp uçlarına krem sürüyorum. ama sonuç yine aynı. benim gibi olup ürün tavsiye edebilecek biri var mı?

bende de var aynı sorun. saçımı boyadıktan sonra oldu. tavsiyesi olan varmı .:KK43:

Bende de var hergün yıkıyorum bu yüzden dipleri yapışıyo şekil de veremiyorum çok berbat bi durum bıktım bu yağdann kuruyasıcaa

glıss turuncu serısını deneyın emınım cok memnun kalacaksınız.

banyo öncesı saç diplerine sirke+limon karışımnı friksiyon şeklınde yapıyorum yaglanmayı engelliyor banyo sonrası da saç bakım maskelerıni bol bol saç uçlarına sürüyorum evden kuaföre varana kadar iyice emiyor(banyo sırasında kalacagı birkaç dakikalık zamanı yetersiz buluyorum) bakımı durulatıp fönümü çektiriyorum ne yaglanmam var ne de uçlarda kırılmalarım bölgeye ihtayaca göre bakım dderim şekerlerim

arkadaş benim saçlarım bir değişik. yaklaşık 6 aydır boya yapmıyorum saçlarıma doğal rengine bıraktım. ama hala sağlıklı olamadı saçım. dipler 2 günde yağlanıyor uçlar ise kupkuru. hangi tür sampuanları ve bakım ürünlerine kullanacağımı şaşırdım. genelde normal saçlar için kullanıp uçlarına krem sürüyorum. ama sonuç yine aynı. benim gibi olup ürün tavsiye edebilecek biri var mı?

selam:))
tam benim durumum......:) dipler aşırı yağlı,uçlar kupkuru...6 aydır boyatmıyorum,,kendi saçım çıkıyor diplerden...yine de yağlı,yine de cansız.....burda bişiy okudum.....sirke+limon karışımını diplere sürüyorsun,banyo öncesi,,,,sonra gliss şampuanın turuncu serisinden bir şampuanla yıkıyosun,, en son olarak da sadece saçının uçlarına saç kremi kullanıyosun,,,sonra durulama.......yukarda yazıyor zaten...ben özetledim s:sm_cool:adece...ben denemeye karar verdim....bakalım sonuç ne olucak::içelim:

kızlar o silikon-silikon yağı içeren şampuanları bırakın, bakın nasıl düzeliyor saçlarınız. bu arada limon asitlidir, saç teline ve köküne zarar verir. hatta kökleri zayıflattığı için epilasyon sonrası kullanılıyor ve işe de yarıyor!!! limon yerine sulandırılmış elma sirkesi deneyin ve içinde dimethicone bulunmayan bir şampuan kullanın. saç kremini de sadece uçlara sürün.
dimethiceone nedir diye soranlara: http://www.kadinlarkulubu.com/sampuan-sac-kremleri/14206-sampuaninizda-dimethicone-varsa-dikkat.html

Boyadan vazgeçip saçı doğal haline bırakan bizlerin başımıza gelen vahim durum.Bende de var aynı durum o yüzden artık normal saçlar için olan bir şampuan kullanıyorum eskiden kuru saçlar için kullanırdım dipleri de ekstra nemlendirdiği için hemen yağlanırdı.Boyanın hala varlığını sürdürdüğü boy kısımlarına da bakım kremi uyguluyorum durumu dengelemek için.Bu da benim yöntemim umarım yardımcı olur.

normalde sürülebilcek bi sac krem var mı bildiginiz?benim de ihtiyacım var...

glissin 3 dakikada onarıcı bakım kürü var(pembe)ve aynının sıvı saç kremi var o da pembe ikisi birden uygulandıgında gayet güzel nem veriyo saça şiddetle tavsiye ederim

arkdaşlar bu sorunu geçen cilt doktoru bi arkadaşıma danıştım , benimde böyle bir sorunum var.. verdiği cevap, boya saçı evet kurutuyor ancak normalde yağlı bir saç ve saç deriniz var ise kesinlikle Yağlı saçlar için şampuan seçmemizin gerktiği, boya olduğu için kesinlikle krem kullanmamız ama sadece uçlarına saç diplerine asla değdirmeden sürülcek şekilde. ben röfleli olduğum için yıllarca kuru saç için şampuan kullanırım mesela :KK43: yanlışmış

Saçlar 2 günden önce yağlanıyorsa yağlıdır ancak 2 gün sonra yağlanıyorsa normaldir.Eğer 2 günden fazla sürede yağlanmıyorsa kesinlikle kurudur.Saç türünüzü saç derisine göre belirleyeceksiniz kesinlikle, saçın kendisine göre değil!Demek istediğim o dipleri yağlı arkadaşlar yağlı saçlar için şampuan, kuru veya boyalı saçlar için krem kullanın:KK66:Bu kuaförümün önerisi benim değil.Ben zaten farkında olmadan işin doğrusunu yapıyormuşum.

arkadaşlar aynı sorun bende de var.saçlarımı yıkıyorum ve 2. gün resmen yağlı.bu kadar olmaz ya valla bıktım hergün yıkamaktan.görende kaç gündür yıkanmıyo bu kız der.çok zor bi durum ya..saçlarım çok işlem gördü acaba ondanmıdır diyorum.yıllarca röfleliydi, son 1 senedir de hep boyalı..hangi şampuanı kullanacağımı bilemiyorum artık :KK43:

canım aynı bahsetttiğin saç sorunu bendede var akdşlar saç kremleri tavsye etmiş ama bence sakın ama sakın sen kullama çünkü aynı tip saç bendede var ucuna sürcem dyoum kremi sadeece illaki üstlere doğru kaçıyorr krem iii bişey değill saçımız a yumuşacık oldu diyoruz ama çok zararlı
yaglandırma soruunu için limon kesinlikle sürmee tekk yapacağın şu kremsiz bir şampuanla saçını yıkayacaksın eger saçların dalgalıysa pemb elseve tavsiye ederim daa sonra bi kova durulama suyun elma sirkeli su olcak yagın tek çözmü

bende de aynı durum,, hele çalışan için dahha da zor, ikinci gün asla şekle girmiyo mutlaka yıkanması gerekiyo saçımın.. yalnız okuduğum kadarıyla sık yıkamamak 2 günde bi yıkamaya alıştırınca kendiğinden yağlanmıyor die biliyorum.. ama uygulayamıyoruz malesef gene de yıkıyoruz :KK43:

bn annamadm ya zaten yağ diplerden çıkıo, saöların ucu yağlanmzki ama aşırı kuruysa sadece uçlara krem sürün... bu arada bnm saçmda 2 günde bi yağlanıo, 2 günde bi yıkıorm yani. ama mesela 3 4 gün yıkamadığım zaman diğer yıkayışımda 3 gün sonra yağlanıo

Çok sık saç yıkamak zararlı bunu hepimiz biliyoruz artık.Ama tabi saçı yağlı olan yani hergün yağlananlar en azından diplerine pudra dökerek 1 gün daha kullanın ertesi gün yıkayın derim.Pudra saç derisindeki fazla yağı emerek saçı 1 gün daha idare edebilir.

Ben de senelerdir saçımı kuru sanıyorum, görünüşü bildiğin kuru hele uçları. Geçen saç analizi yapıyorlardı, eczacı oldukça yağlı bir saç deriniz var dedi beni çok şaşırttı. Saç derisiyle saçın kendi bir olamayabiliyormuş gerçekten

Benim de saçım öyle bi de kahküllerim var yıkadıktan sonra,ertesi gün resmen parıl parıl parlıyor :roflol:
derim de yağlı benim ya zaten sabah yüzümü yıkarım öğlkende bi bakıyorum sanki sonradan yağ sürmüş gibi senağlama
Valla bıktım şu yağdan yaa mirmirmirmir
Kızlar şu limon meselesini tam ben yazıcaktım epilasyondan sonra tüyleri azaltması için kullanılıyor ve etkili baya.Saçımıza sürersek,zaten bi tutam saçım var
amann yasakkelime
Çok sık saç yıkamak zararlı bunu hepimiz biliyoruz artık.Ama tabi saçı yağlı olan yani hergün yağlananlar en azından diplerine pudra dökerek 1 gün daha kullanın ertesi gün yıkayın derim.Pudra saç derisindeki fazla yağı emerek saçı 1 gün daha idare edebilir.
pudrayı nasıl kullanıcaz ki bilmiyorumkismile

Benim de saçım öyle bi de kahküllerim var yıkadıktan sonra,ertesi gün resmen parıl parıl parlıyor :roflol:
derim de yağlı benim ya zaten sabah yüzümü yıkarım öğlkende bi bakıyorum sanki sonradan yağ sürmüş gibi senağlama
Valla bıktım şu yağdan yaa mirmirmirmir
Kızlar şu limon meselesini tam ben yazıcaktım epilasyondan sonra tüyleri azaltması için kullanılıyor ve etkili baya.Saçımıza sürersek,zaten bi tutam saçım var
amann yasakkelime
pudrayı nasıl kullanıcaz ki bilmiyorumkismile
Cnm pudrayı saç köklerine dökeceksin ama abartma fazla ve sonra ellerinle hızla karıştıracaksın beyazlıklar iice dağılana kadar.

X