Sebze Yemekleri Pirinçli Enginar Dolması (Resimli)

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
ege bölgesinde çok sevilen bir enginar yemeği cidden çok lezzetli oluyor seçtiğinizenginarlar körpe ve yumuşak olmalı

enginarların en dıştaki yapyaklarını alın yaprakların ucunu derin bir şekilde kesip ortadaki tüylü bölümü tatlı kaşığı yardımıyla çıkarın ayıkladığınız enginarları kararmaması için limonlu suya koyun

sap kısmının içindeki beyaz kısmıda keserek çıkarın onlarıda jülyen biçimde doğrayın

4, 5 tane körpe enginar

enginar başına 1,5 yemek kaşığı pirinç

pirinç hacminde minik doğranmış soğan

tuz
karabiber
zeytinyağ

bol soğanı küçük küçük doğrayın pirinci , tuzu karabiber ve zeytinyağı ilave edin içine incecik doğranmış dereotunuda koyup karıştırın bu karışımı enginarların orta bölümüne ve açarak yaprak aralarına çok sıkı olmayacak şekilde koyun suyunu ilave edip pirinçler yumuşayana kadar pişirin

NOT= enginarı limonlu yemeyi seviyorsanız limon suyuda ilave edebilirsiniz ben limonsuz seviyorum
afiyet olsun

Süper PupPer!
enginar dolması yapmadım hiç
deniiicüüm kuşum
ellerine sağlık

Enginar yemekleri meşhurdur egede demi ablacım.
Bayılırım ben dolmaya çok güzel görünüyor ahh şimdi olsa... cokacimcoook
Ellerine sağlık. hihoyyyt

bende hiç yapmadım ama olmaz yada yemeyiz falan diye cesarette edemiyorum
ama denemekte istiyorum bakalım ne zaman olurr..... tarifi aldım pc me :) tşkkürler.......

Buralarda sürekli yapılan bir yemek ben daha bu sene yedim çok güzel ve sağlıklı tavsiye ederim.

bayılırım enginar dolmasına,ben ayrıca sırf yapraklarından da yapıyorum midye gibi

Çok lezzetli görünüyor ya...cokacimcoook
Bu saatte karnım açıktı valla...
Ablam adresimi vereyimde yapınca bana da postala, bi tarafım şişmesin...delikafadulden

Ayy bayılırımmmmm ay süper görünüyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....
Ayyyyyyyyyyyyyyyyy

Elcağızlarına sağlıkkk Barçmanımmmmmmmmm

X