mikrodalga fırın ne işe yarar???

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
mikrodalga yemek ısıtmak için kullanılıyor da sadece bu özelliğinden ötürü alınmıyordur herhalde.başka özellikleri de olmalı mutlaka.mesela kek-börek yapılabiliyor mu.et-belık pişirilebiliyor mu? normal fırına göre avantajları-dezavantajları ne? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.bu konuda cahilim de:)

gecen bi arkadaş past ayapmışdı mikro dalgada:eek:
buzluktan cıkardın yemek malzemeni koy erit.-tatlicadiarzu-
Çok hoşuma gidiyor benim alıcam en kısa zamandahihoyyyt

buzluktan cıkardığın acil şeyleri hemen cözdürür birde mikro için hazır pakette aldığın mısırı patlatır yerimseniben

yıllardır kullanıyor annem bende evlenirken mutlaka alınacakların başındaydı çok işime yarıyor buzluktan cıkarıp çözmede bazen pişirme içinde kullanıyorum haşlamak istediğin şeyler içinde ideal çok hızlı
tavsiye ederim
ama oğluma ait hiçbir gıda için kullanmam

canım ben özellikle almadım ama beyaz eşyamın hepsini aynı yerden aldığım için hediye verdiler.ama iyiki vermişler arkadaşlar zaten ne işe yaradığını yazmış bide bayat ekmeğin asla olmuyor at içine fırından çıkmış gibi,çekirdek ısıt çerzciden yeni almış gibi,buz saldır,ekmeklerin üzerine kaşar koy 30 sn de sabah kahvaltısı müthiş ekmekler yapıyorum çok pahalı değiller artık fırına değişmem tabi herşeyi pişirmiyor ama acil ısıtmalarda çok gerekli pizzalar mesela.bide yemek ısıtmada yarım saatte doğalgazda ısıttığın yemegi 10 sn ısıtıyorsun

mikrodalga fırın insanları hasta etmeye yarıyor , erken yaşta kansere yakalanıp ölmesine neden oluyor:)))

ben evlenırken uc arkadasım evın eksıgını alalım dedıler bende mıkrodalga dedım ıyıkı de almıslar zemuszemusyarı yardımcım oluyo bazen buzluktan cıkarttıklarımı ısıtoyrum ekmeklerı sıcak sıcak yıyorum bıde bazıları cocugunun sutunu falan ısıtıyoo bılmıyom :1closedeyes:

günlük yaşantıda hızlı ısıtmaya,kolay aperatifler hazırlamaya,buz çözdürme derdinden kurtarmaya ve yaydığı ışınlarla kanser riskini arttırmaya yarayan ve özellikle de çocuklara ait mama,süt vs gibi gıda maddelerinde asla ve asla kullanılmaması gereken icat... kesinlikle almadım almamda...

Ben mikrodalgami sadece yemek isitmak icin ve dondurucu´dan cikarttigim birseyin buzunu cözdürmek icin kullaniyorum..!

Yok efendim, yemek pirisim yada izgara filan yapmak cok sacma geliyor bana..!:umursamaz:

pizza pişiriyorum sütlu kave yapıyorum
dondurulmus urun çözdurup ekmek yakıyorum
kuru ekmegı koyunca yakıyor da fırnı :)

yaydığı adyasyonla ilgili kesin bir bilgi varmı arkadaşlar elinizde, kimi su molekülleriyle çalıştığı için tamamne zararsız diyor kimsi kanser yapar diyor, bende çok kullanıyorum ama bu yazdıklarınızdan dolayı tedigin oluyorum, evde 3 aylık bir bebeğim var, onu riske atamam.

bende ısıtma ve buz çözdürmee
özelliğinden yararlanıyorumm ama ne yalan sölimm
içime sinmiyor ağzı açık bişi ısıtmayınn sakınn

Günümüzde herşey hasta ediyo cep telefonu kullanmamak lazım mesela. onu kullanıyosak bence bunu kullanmaktan sakınmanın hiç anlamı yok. örnekler çoğaltılabilir. Hangibirinden kaçacaksın

ocakta 5 dak ısıtacağım yemeği mikrodalgada 1 dak sürmüyo.ayrıca yemek ısıtmanın yanında çok ta güzel browni yapıyorum.10 dakikada pişiyo.fazla pişerse çok sert oluyo.bence her eve lazım.

ocakta 5 dak ısıtacağım yemeği mikrodalgada 1 dak sürmüyo.ayrıca yemek ısıtmanın yanında çok ta güzel browni yapıyorum.10 dakikada pişiyo.fazla pişerse çok sert oluyo.bence her eve lazım.

Pilav gibi yiyecekleri ısıtmak için çok iyi özellikle, ocakta ısıtınca malum dibi tutuyor, eziliyor.

Bir yerde kaşarlı mantar tarifi görmüştüm internette, mikrodalgada yapılan, denemedim ama yapanlar memnun kaldıklarını yazmışlar. Denemeye değer kaydirigubbakcemile2

valla ne yalan söyleyeyim bence de kimse mikrodalga fırın kullanmasın, hiçbir şeye üşenmeyin kızlar..önemli olan sağlıklı kalmak..evet çoğu bildiğimiz şeyden vazgeçemiyoruz ama önlem alabileceğimiz şeylere de önlemimizi alalım..Mikrodalgalar çok sakıncalı..madem kullanıyorsunuz sakın ısıttığınız şeyi plastik vb. kaplarda ısıtmayın, çünkü 1. derecede kanserojen olan maddeler direk o ısıttığınız yemeğe geçiyor; aynı zamanda malesef teflon tencere,tava, teflon kek kalıbı için de geçerli..mutfakta en güvenle kullanabileceğiniz malzeme borcamlar..

mikrodalga fırın insanları hasta etmeye yarıyor , erken yaşta kansere yakalanıp ölmesine neden oluyor:)))

ne alakası var arkadaşım:roflol:
cep telefonuda kullanma,pc başında da oturma,tv de izleme ozamankafamçokkarıştı
yaydığı radyasyon bir cep telefonu kadar.buyrunnnnnnnnn

Son düzenleme:
X