kızlar adette azalma neden olur

aykara2

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
732
2
kızlar benim adetlerimde belirgin bir azalma var.yaşım daha 31 erken menopoz olabilirmi.ya araştırdıkça moralim bozuluyo.geçen yıl ddüşük sonrası kürtaj olmuştum.kudugum çogu yazıda kürtaj sonrası rahimde yapışıklık olursa azalma olu diyo.ve hamile kalınamaz bu durumda diyo.ve ben 1 yıldır ugraşıyorum hamile kalamıyorum.yardım edin ya.kafayı yiycem.başka neden olabilir bu azalma.hamilelige engelmi.

Yaş ilerledikçe değişen hormonal dengeyle birlikte adet kanamanızın miktarında ve gününde bir azalma söz konusu olur. Normaldir, endişeye mahal yok.

ben değil doktorum söyledi.:nazar:

canım aynı sorun bendede var adetım günü ve miktarı azaldı doktora gittim prolaktin hormonum yüksekmiş ilaç vermedi doktor 39 du suan 11 indi 3 aydır ama adetlerim gene az doktor düzene girer diyo canım prolaktin stres hormonu olarakta biliniyo.gecmiş olsun canım doktora başvur.

kızlar benim adetlerimde belirgin bir azalma var.yaşım daha 31 erken menopoz olabilirmi.ya araştırdıkça moralim bozuluyo.geçen yıl ddüşük sonrası kürtaj olmuştum.kudugum çogu yazıda kürtaj sonrası rahimde yapışıklık olursa azalma olu diyo.ve hamile kalınamaz bu durumda diyo.ve ben 1 yıldır ugraşıyorum hamile kalamıyorum.yardım edin ya.kafayı yiycem.başka neden olabilir bu azalma.hamilelige engelmi.

kürtajdan ne kadar sonra kanamanda azalma oldu

aynı sorunu yaşadım cnm
kürtajdan sonra 3 ay adet olamadım sonrasında adet sökcüyle adet oldum ama miktarı az dı
bütün testlerimiz güzel olduğu halde gebelik olmuyordu 1.aşılama sonrası kimyasal ebelik yaşadım dr um 2.aşılama için ara verelim bi ay dedi ve bu arada rahim filmi çektir dedi geçen hafta çektirdim ve rahimde yapışıklık çıktı maalesef ve dün de ameliyat oldum
sorularınız varsa seve seve elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

aynı sorunu yaşadım cnm
kürtajdan sonra 3 ay adet olamadım sonrasında adet sökcüyle adet oldum ama miktarı az dı
bütün testlerimiz güzel olduğu halde gebelik olmuyordu 1.aşılama sonrası kimyasal ebelik yaşadım dr um 2.aşılama için ara verelim bi ay dedi ve bu arada rahim filmi çektir dedi geçen hafta çektirdim ve rahimde yapışıklık çıktı maalesef ve dün de ameliyat oldum
sorularınız varsa seve seve elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

bende bundan şüpheleniyorum.ameliyat zormu.nasıl oluyo.ameliyattan sonra ne kadar korunmak gerekiyo.çok sordum ama kürtajı nerede oldunuz özel degilse.teşekkür ederim

bende ocak ayında ilala adet oldum.şüphelerim gittikçe artıyor.cimbomlu.oradamısın

canım aynı sorun bendede var bu ay sadece3 ped kullandım 31 yaşındayım 3 sene önce düşük yaptım kürtajla 6 ay eşim korundu ve şu anda 3seneye yakındır olmuyo 2kere aşılama yaptırdım tutmadı drum olur bazı bünyeler yapıyomuş önemli olan bir damlada olsa gelmesi bizim için dedi korkma yani şimdi tüp yaptıracam eger vazgeçmezsem

birde arkadaşım benim az kanamadan dolayı rahim zarım incelmiş yapışıklık var dedi ufak bi ameliyatta sayılmaz ama anestesiyle yapıyolar bişe çıkmadı dünyanın ilacını kullanarak rahim zarımı normale döndü ama genede olmuyo normal yoldan

benimde kürtajdan sonra ciddi azalma olduydu. 3 ped falan, tüm testler normal hep aklımda yapışıklık vardı tekrar bebek istediğimizde 3 ayda hamile kaldım. ancak bebeğin kalbi 2,5 aylık durdu. Şöyle düşünüyorum eğer yapışıkılık olsa ya düşer ya olmazdı olup durduğununa göre bir sıkıntı olmamış. Doktor fizyolojiktir dediydi.

Ancak tek korkum kürtaj olduğum doktor sürekli doktorum halen ona gidiyorum bir terslik olsa söyler mi ?

bende bundan şüpheleniyorum.ameliyat zormu.nasıl oluyo.ameliyattan sonra ne kadar korunmak gerekiyo.çok sordum ama kürtajı nerede oldunuz özel degilse.teşekkür ederim

canım ben kürtaj olalı 1 sene oluyor ilaçla adet olduğum için hiç mi hiç şüphelenmedim ben açıkcası kürtajımı kent hastanesinde oldum cnm ist.halkalı da tam 1 seneme mal oldu rahim filmi gerçekten çok önemli arkadaşlar nisan ayında aşılama sonrası kimyasal gebelik yaşayınca aman gerek yok belli ki tüplerim açık demiştim ama yine de rahim filmi istedi işte dr um rahimde sorun olucağını hiç düşünmemiştim p.tesi de histereskopi yapıldı
rahim ağzında ufak bi yapışıklık varmış ondan da kurtuldum çok şükür ameliyatımı yapan prof rahmin genel yapısının ve tüplerimin çok güzel olduğunu ve bir an önce yeni sorunlar çıkmadan gebe kalmam gerektiğini söyledi ve 2.aşılamayı öneriyorum vakit kaybetmeden dr unla görüş ve yaptır dedi sonuçta rahimde tutunmasa da 1.aşılaman tutmuş dedi canım genel anestezi aldığım için hiç bir şey anlamadım en ufak bi ağrım da olmadı çok şükür p.tesi ameliyat oldum salı işime geldim rahat ya korkulacak bi şey değilmiş

canım ben kürtaj olalı 1 sene oluyor ilaçla adet olduğum için hiç mi hiç şüphelenmedim ben açıkcası kürtajımı kent hastanesinde oldum cnm ist.halkalı da tam 1 seneme mal oldu rahim filmi gerçekten çok önemli arkadaşlar nisan ayında aşılama sonrası kimyasal gebelik yaşayınca aman gerek yok belli ki tüplerim açık demiştim ama yine de rahim filmi istedi işte dr um rahimde sorun olucağını hiç düşünmemiştim p.tesi de histereskopi yapıldı
rahim ağzında ufak bi yapışıklık varmış ondan da kurtuldum çok şükür ameliyatımı yapan prof rahmin genel yapısının ve tüplerimin çok güzel olduğunu ve bir an önce yeni sorunlar çıkmadan gebe kalmam gerektiğini söyledi ve 2.aşılamayı öneriyorum vakit kaybetmeden dr unla görüş ve yaptır dedi sonuçta rahimde tutunmasa da 1.aşılaman tutmuş dedi canım genel anestezi aldığım için hiç bir şey anlamadım en ufak bi ağrım da olmadı çok şükür p.tesi ameliyat oldum salı işime geldim rahat ya korkulacak bi şey değilmiş

saol canım.bugün doktoruma gittim.ultrasonla baktı.ben yapışıklıga olasılık vermiyorum dedi.önceden çekilmiş olan rahim filmime baktı.tüpler iyi o yüzden tekrar hsg ye gerek yok ama içinizi rahatlatmak için histereskopi yapabilirim dedi.bazı testler verdi.6 mayısta yaptırcam.bakalım sonuç ne olacak.

benım anlamadım tek şey kürtaj olunca hemen yapışıklık kendini ya az kanamayla yada hiç kanama olmazmışkürtajdan 7 ay normal kanama görüpte 7 aydan sonra azalma yapışılıkta olurmu olmazmı doktorlar yapışılıkta olmaz diyolar olsa baştan olurdu diyolar

bende prolaktinde var 39 du 3 aydır 11 neden adetlerim tetrar miktarı düzelmedi sanırım benım adet miktarım prolaktinden azaldı dottorlarda öyle diyor.

benım anlamadım tek şey kürtaj olunca hemen yapışıklık kendini ya az kanamayla yada hiç kanama olmazmışkürtajdan 7 ay normal kanama görüpte 7 aydan sonra azalma yapışılıkta olurmu olmazmı doktorlar yapışılıkta olmaz diyolar olsa baştan olurdu diyolar

bende prolaktinde var 39 du 3 aydır 11 neden adetlerim tetrar miktarı düzelmedi sanırım benım adet miktarım prolaktinden azaldı dottorlarda öyle diyor.

canım senin adetinin azalmasının sebebi büyük ihtimalle prolaktin hormonunun yüksek olması.çünkü oda azalmanın en önemli faktörlerinden biri.ilaç kullanıyomusun.

X