Hayıt otu tohumu hazırlanışı

liiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
270
0
bayanlar hayıt otu tohumu nasıl hazırlarım,günde kaç ögün içilir.büyük bardakmı küçük bardakmı acil bilenler yazsın.tşk:kahve::kahve::kahve::kahve::kahve::kahve::kahve::kahve:

selam arkadasım ben 1 aydır kullanıyorum gude 2 defa ıcıyorum ac tok farketmıyoo en azından ben ole bılıyorum ben 1 su bardagı ıcıyorum

slm ben daha yeni hayıt tohumu macunu aldım.içerisinde hayıt tohumu dışında birçok bitkide var.bunu günde üç defe aç karna alıyorum.çayı hakkında malesef bilgim yok

Merha arkadaşlar benim sorunum erken menopoz şuan yaşım 26 2 yıldır evliyim çocuk sahibi olmak istiyorum ama fsh hormonlarım yüksek olduğu için çocuğum olmuyor gitmediğim dr. kalmadı hayatım boyunca hormon hapı kullanacakmışım benim gibi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Hayıt macunu kullansam faydasını görürmüyüm?

1. :emir_bebek:mafoldumben
[ ARKADAŞLAR aranızda hayıt macunu kullananlar varmı?

Merha arkadaşlar benim sorunum erken menopoz şuan yaşım 26 2 yıldır evliyim çocuk sahibi olmak istiyorum ama fsh hormonlarım yüksek olduğu için çocuğum olmuyor gitmediğim dr. kalmadı hayatım boyunca hormon hapı kullanacakmışım benim gibi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Hayıt macunu kullansam faydasını görürmüyüm?

merhaba, jinemed de Tekşen Çamlıbel var, hormonal bozukluğu olanlrda önemli başarıları var diye biliyorum...bu arada Hayıt tohumu için NOW firmasının kapsülleri var, Amerika'da bir şirket. Türkiye'de ise Amerika' dan ithal eden veganaturel fiması var, vegaturel.com, veya bitkiseltedavi.com.

sağlıklı günler...

canım aktarda hayıt tohumunu çektiriyorsun 1 tatlı kaşığı hayıtı bir subardağı kaynamış suyun içine atıp 10dk. üzeri kapalı bir şekilde demlenmeye bırakıyorsun ben sabah ve akşam yatarken içiyorum allah şifa versin

ben evde dövmeye kalktım heryeere sıçradı evde ezmek çok zorrmuş yaaa

Bende kullanıyorum ama ben 2 dk demlıyorum..kızlar bıtkılerı naasıl ve kaÇ dk demledıĞınızde Önemlı...kesın bılgı sahıı olan vaarmı bu konuda.

merhaba sevgili arkadaşlarım.benim nenem 7 yıl çocuk sahibi olamamış.köyde bir ebe neneme hep hayıt tohumu içirmiş.nenem 6 aya hamile kalmış ve 7 çocuk sahibi. bir ablamızda kist vardı azaltı.adet düzenler,gastrite iyi gelir her ama her derde şifadır unutmyın rabbimiz mucizesi.menepoza giren arkadaşlarım mutlaka bıkmadan düzenli için kisti olanlar için çocuğu olmayanlar için içinnnn.ben kullandım göğüslerim büyüdü harika ama harika bir bitki hiç haplara vs inanmayın.yan etkisi yok aksine çöpünde bile şifa akıoo göğüsüm 75 i doldurmazken 4 ayda 80den taşıyor :KK70: hadi bakalım acil şifalar

merhaba sevgili arkadaşlarım.benim nenem 7 yıl çocuk sahibi olamamış.köyde bir ebe neneme hep hayıt tohumu içirmiş.nenem 6 aya hamile kalmış ve 7 çocuk sahibi. bir ablamızda kist vardı azaltı.adet düzenler,gastrite iyi gelir her ama her derde şifadır unutmyın rabbimiz mucizesi.menepoza giren arkadaşlarım mutlaka bıkmadan düzenli için kisti olanlar için çocuğu olmayanlar için içinnnn.ben kullandım göğüslerim büyüdü harika ama harika bir bitki hiç haplara vs inanmayın.yan etkisi yok aksine çöpünde bile şifa akıoo göğüsüm 75 i doldurmazken 4 ayda 80den taşıyor :KK70: hadi bakalım acil şifalar

Kulübe yeni üye oldum. Öncelikle takip eden herkese merhaba.

gkc19, Hayıt tohumunu nasıl kullanıyorsun? Ölçüsü ve günde kaç kere kullandığını açıklayıcı bir şekilde yazar mısın.

ben hayıtı civanperçemi ile karıştırıp kullanıyorum, aktar öyle tavsiye etmişti. hayıtı geçen ay aktarda çektirdim kullandım inanın içerken kusmamak için kendimi zor tutuyordum tadı iğreçti. bu ay sadece civanperçemini çektirdim hayıtı çektirmedim,tadı ve kokusu o kadar fark ettiki anlatamam. geçen ay boşuna eziyet çekmişim. hem aktar çektirmene gerek yok dedi. sabah akşam 1 su bardağı kaynamış suya 1 tatlı kaşığı karışımdan koyuyorum,üstünü çay tabağıyla kapatıp on dk dinlendirip süzüp içiyorum. zaten anca içilecek sıcaklığa geliyor.

slm arkadaşlar bende havanda dövüp adaçayı ve civanperçemiyle 4 ay denedim ama bir sonuç alamadım

arkadaslar ben de erken menopoz cıktı hormon ılacı kullandım daha kotu oldu
bükaş (www.bükas.com.tr)marka soya yağı üzüm çekirdeği yağı ısırgan tohumu yağı ve ayrıca hayıt
tentürünü kullandım Tekrar adet gormeye basladım
adet gorememem veya hormon sorunu olanlara tavsıye edebılırım
ancak gereklı tahlıllerı yaptırın

merhaba ben kulübe yeni üye oldum. yaşım 42. bir çocuğum var. çalıştığım için ha bugün ha yarın derken 39 yaşında tekrar çocuk düşündük ancak düşük yaptım. sonra hemen cesaret edemedim. derken çok geç olmasına rağmen bu yıl tekrar düşünüyoruz. Ancak FSH değerim 46. yaşım ve bu sonuca göre gebe kalmamın zor olduğunu söyledi doktor. Bende buradaki tavsiyelere uyarak aktardan hayıt otu ve civan perçemi aldım. ama içmeye başlamaya korkuyorum biraz. Benim de doğal ilaçlara karşı biraz önyargım var. acaba bir yeri düzeltirken bir yeri bozar mı diye. Neyse biraz uzun oldu galiba. Benim yaşımda ve benim değerlerimde gebe kalan varmı?

arkadaşlar valla bende bugün gittim aktardan hayıt tohumu aldım şu an demleniyo birazdan içicem :) internette çok araştırdım hazırlanışı nasıl diye kimi yerde 1 s.b kaynamış suya 1 şeker kaşığı diyo kimisi ben çektirdim veya ezdirdim diyo kimisi 1 çay kaşığı diyo bende ilk deniyorum diye 1 su bardağı kaynamış suya 1 çay kaşığı koydum ewet sert olduğu için ezmesi sıkıntılı bazı arkadaşlar tadı acı falan demiş şahsen ben ezmedim kokusu ıhlamurun ki gibi tadı da aynı şekilde ıhlamur çayının tadı gibi ben sürekli faranjit gezdiğim için adaçayı ıhlamur sürekli tüketiyorum kışın denicem bakalım inş. adet görebilirim :) tekrarlyorum kızlar takip edenler vardır diye 1 su bardağı kaynamış suya 1 çay kaşığı hayıt tohumu(EZMEDİM BEN) demlendirdim ve şu an içiyorum kokusu tadı ıhlamur gibi ilgilenenlere bilgi olsun :)

X