Aile Planlaması Emzirirken hamile kalma sansi nedir?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

alevus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
17
0
Ben 5,5 ay once dogum yaptim ve daha adet gormedim, gunde 8-10 kere de emziriyorum, herhangi bir korunma araci olmadan hamile kalma riskim var mi? basindan boyle bir sey gecen ya da benzer durumda olan var mi? bildigim kadariyla kanama olmadigi surece yumurtlamiyor olmaniz gerekiyor yumurtlama olmayinca da hamile kalmak soz konusu degil, ama emin olamiyorum, :bbo:cevap verirseniz cok sevinirim...

arkadasımın 6 aylık bebegi vardı ve emziriyodu.sut korur diye kendi korunmamıs hamile kaldı . ama kurtaj oldu maalesef

bende 9 ay önce doğum yaptım 6 ay adet görmedim sadece bir ay adet oldum oda düzensiz birşekilde. sonuç korunduğum halde 2 aylık hamileyim... dikkat et arkadaşım muhakkak korun süt korur diye bişey yok. benim arkadaşım 40'ı çıkınca ilişkiye girmiş ve 3 aylık bebeği varken o bir aylık hamileydi.... adet olmadığı halde....

bence hemen korunmaya başlamalısın,benim yengemde aynı şeklide düşünüyordu,biri kucağındayken diğeri karnındaydı,hiç korumadı malesef sütü onu,bebeği aldırmak da istemedi,şimdi ikiz gibi çocukları var

Süt koruması zaten bilimsel değil ki..
Kocam 3 aylık bebe iken kayınvalidem görümceme hamile kalmış..cokacimcoook

Ben 5,5 ay once dogum yaptim ve daha adet gormedim, gunde 8-10 kere de emziriyorum, herhangi bir korunma araci olmadan hamile kalma riskim var mi? basindan boyle bir sey gecen ya da benzer durumda olan var mi? bildigim kadariyla kanama olmadigi surece yumurtlamiyor olmaniz gerekiyor yumurtlama olmayinca da hamile kalmak soz konusu degil, ama emin olamiyorum, :bbo:cevap verirseniz cok sevinirim...

bu kadar korunma yöntemleri varken neden sütün koruması beklenilir hiç anlamadım emziriyorsun ozaman ya eşin yada spral taktırın bence bebek düşünmüyorsanız korunurken bile hamile kalanlar var kaldıki hiç korunmadan 1 ay tutmasa öteki ay olur risk alma derim
:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

canım annem ablama 4 yıl sonra tedavi görerek hamile kalmış.ve emzirirken nasılsa hamile kalamıyorum tedaviz deyip korunmamış ablam 6 aylık bana hamile kalmış
ve hamile olduğunu 4,5aylıkken anlamış.

annem ablam 2 aylikken bana hamile kalmis,sütüm koruyo diye düsünürken hamile oldugunu anlayinca ablamida sütten kesmek zorunda kalmis
1 sene icinde daha onun dogum günü gelmeden beni dogurmus
cok hamarat annem varmis valla masallah

sezeryan olan annelerin adeti gelmiyor bildiğim kadarıyla,normal doğumda böyle bir şey ollmuyor.süt koruması diye bişe yok arkadaşım.halk arasında dolaşan bir laf sadece.doğum yaptığımda ebe 'süt korur deyip korunmamazlık etmeyin,9 ay sona gene ben doğurturum ha'diye alay etmişti odadaki herkezle.

X