bebek mevlit menüsü

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Merhaba;
Bebek Mevlidi için menü hazırlasanız neler yaparsınız?Yarın mevlidimiz varda..

Biz önce tavuk pilav verdik ayran ile , sonra çay koyduk , masayada açık büfe gibi tatlıları , kurabiye zrytinyağlı dolma, börek gibi şeyler koyduk çok güzeldi onlarda yendi . zaten yakınlarımız yapıp getirmişlerdi fazladanda oldu bişeyler .

bız bebek mevlutumuzu dısarıda yaptık yemeklı olarak onun ıcın standart dısı oldu menumuz
evde yapılacaksa eger en uygun menu pılav ustu tavuk + ayran + baklava olur bence
ıstege gore dolma vs aparatıfler eklenebılır

valla benim kızımın mevlüt menüsünde kaynanamla inatlaştığım için pide ayran tatlı ardından açık büfe olarak çay isteyene meyvesuyu zeytinyağlı yaprak sarması kısır kurabiye patates salatası çikotop yaptım herkes de bayıldı valla özellikle çikotoplardan 1 tane bile kalmadı :)

bızım mevlütümüz yaklasık 70 kısı olunca sızın yazdıklarınızı hazırlamak zor olurdu.babamlar ogluma kurban kestıler.onun etı kavruldu.dısardan pılav yaptırdık.etlı pılav,yıne dısardan borek sıparısı vermıstık borek vardı ve baklava.yanındada ayran

altunhan çikotopun tarifini veririmisisn merak ettim
bizde pilav tavuk ayran verdik sonrada çay zaten genelede menu böyle oluyooo

AYNEN BENDE MERAK ETTıM ÇıKOTOPU

benim gittiğim mevlütlerde de bebek şekeri şerbet ve tavuk pilav verdiler

kızımın mevlidinde kurban kestik kurban eti kavurma yapıldı ,pilav üstü kavurma aynı tabak içine ıspanaklı börek ,turşu ve baklava yanında ayran ,ardından lohusa şerbeti sonradan kalanlara çay servisi yapıldı .bence bu kadarı yeterli .çok ta güzel oldu..mevlidiniz hayırlı olsun canım..

ÇİKOTOP

1 su bardağı süt
2 paket petibör bisküvi (doğaryıcıdan geçirin)
1 yumurta sarısı
1 paket vanilya
4 yemek kaşığı toz şekerr
1 paket kako
yarım paket yağ (eritilmiş)
hindistan cevizi

süt yumurta sarısı şeker yağ kakao en son vanilyayı bir kapta karıştırın malzemeler iyice karıştıığı zaman azar azar petibör bisküvieri ekleyerek yoğurun karışım toplandıktan sonra 2 -3 saat buzdolabında bekletin..
daha sonra ceviz büyüklüğünde toplar yaparak hindistan cevizine bulayın üzerine kürdan takarak tekrar dolapta 1 saat kadar bekletin süper oluyo....

eğer misafiriniz çok ise malzemeleri arttırın 1 yerine 2 su bardağı koyun yapan arkadaşlar sonuçları yazarsa sevinirim...

Cok faydali oldu benim için burasi..Daha var benim dogumuma ramazanda olucak insallah...Bizde akika keseriz buyuk ihtimal digerlerinede kesmistik...Pilav kavurma kesin yani..Gerisinide burdan fikirleri kullanicam.. iyi menu fikirleri olustu bende..Tesekkur ederim..

neden canım yumurtaya karşı alerjinmi var yoksa o zaman ayrı tabi ama zaten yumurta sarısı 1 tane ya bence dokunmaz ama sen bilirsin yinede...

X