Bana Annenizi anlatın...

benim annem bir melek bizim için nelere gögüs gerdi nelere katlandı neleri kabullendi anlatmakla bitmez.
babam başka bir kadınla 9 sene evlilik dışı yaşadı hiç bakmadı aramadı sormadı annem buna ragmen o beni boşamazsa ben boşanmam evimde sizlerle otururum dedi.anneme dahi gitsem size kızsalar bagırsalar zoruma gider dedi babamda boşanmıyordu zaten.9 sene bıkmadan usanmadan tek başına büyüttü bizi.hep bekledi belki bir gün gelir diye babamı ve babam da döndü anneme şimdi birlikteler babam pişmanlıgıyla kaldı bu olayda.ama annem enkaz gibi senağlama hayatı sadece bizim için yaşadı.annemin hakkını hiç ödüyemem.annem benim herşeyim.

Ayy tam gelmişim konuya he!sengözlerimebaksanab
Neyse..
Annemi çok çok severim,o da beni..
Ancak anlaşamadığımız bazı temel noktalardan her ikimiz de taviz vermediğimiz için bir türlü orta yolu bulamıyoruz senelerdir.. :1closedeyes:
Annem arkadaş gibi olmak ister ben anneme anne gözüyle bakarım..
Annem sevgisini çok gösterir,ben beceremem..
Annem fiziksel yakınlığın sevgi olduğunu düşünür,ben öpmeyi,sarılmayı aklımda tutamam..:ecrin_bebek:
Neyse; daha fazla devam etmiyim bari..:tomato:
Allahım eksik etmesin başımızdan,inşallah...:Saruboceq:

ne tuhaf bir ben sanardım ne de çokmuşuz:KK43:(
geçenlerde anneme dedimki anne o sırtımızda kırdığın oklavaların attığın dayakların hakkını nasıl vereceksin allah huzurunda
bizi sana dövesin diyemi vermişti allahım
amannn dedi o zaman çocuk sevmek nerdeeeee
iş,güç,geçim derdi aklımızamı geliyordu çocuğun etkileneceği üzüleceği:KK43:(
evet olmuş haklı ama şimdide benim aklıma gelmiyor işte anne özlemi
sadece bir yerlerde yaşadığını bilmek de yetiyor sanırım
ne biliyim tuhaf bir duygu işte aşılmıyor annem gelince aklıma kaskatı oluveriyorum
babamsa ondanda fena
annem en azından döverekte olsa ilgileniyordu kendince
babamda oda yoktu ki:KK43:
şimdi kızıma her fırsatta sarılıyorum onu sevdiğimi söylüyorum sürekli öpücüklere boğuyorum
o duvar örülmesin aramıza diye
şımarık olur diyolar varsın olsun şımarcaksa fazla sevgiden şımarsın
sevgisizlikle sönmesin meleğimin gözleri
hayata annesi kadar katı durmasın utanmadan çekinmeden doyasıya yaşasın duygularını

benimde annemle senelerdir çözemediğim bi sorun bu. yine de onu çok seviyorum.

Son düzenleme:
nasıl denk geldi bu konu böyle. bir kaç günden beri annemi düşünüyorum sürekli.
annemi hep takdir etmişimdir. 6 kızla nasıl başetti diye. ama kırıldığım zamanlar çok oldu. üniversiteydeyken eve gittiğimde o ablamda olurdu başka illde. çağırırdım sınavlarım var diye. ama gelmezdi. babam yapardı yemeğimi, evi bile temizlerdi adam ben ders çalışayım diye. o zamanlar çok kırılırdım. ben ne zaman doğdum saat kaçta diye sorduğumda bilmiyorum zaten seni istemezdim derdi. bunu takmadığımı düşünürdüm ama bazen aklıma gelir ağlarım neden bu cevabı veriyor diye. ben 19 yaşında ilk regli oldum doğal olarak. onun öncesinde babam endişelenip beni doktora götürürdü ilaçla bir kere regl olurdum gerisi gelmezdi. babam sıkılırdı ama annem hala bilmez nasıl devam ettiğini. annemle yakınlık kurmak için erkek arkadaşımı anlattım ona 3 sene sonra gidip hiç olmadık bir zamanda yeni duydum deyip babama söylemişti ve bir hafta içinde hazır olmadan nişan olmuştu. hala kızarım tavrına ama iyi olmuş pişman değilim evliliğimden. evin en küçüğüyüm ve daha dün neden beni ayırıyorsun dedim. ablamın biriyle bir seneyi geçti konuşmuyoruz, herkes sen haklısın diyor ama gerisini getirmiyor. anne diyorum neden sen birliği sağlamak için çaba sarfetmiyorsun diyorum yanıt yok. ablamın birinin evliliği iğrenç. yazık ne zaman eve gelse annem geri gitmesi için elinden geleni yapıyor. offf anneciğim seni o kadar çok seviyorum ki ama kızıyorumda. benim büyüdüğümü kabul et artık....

Neyse..
Ancak anlaşamadığımız bazı temel noktalardan her ikimiz de taviz vermediğimiz için bir türlü orta yolu bulamıyoruz senelerdir.. :1closedeyes:
Annem fiziksel yakınlığın sevgi olduğunu düşünür,ben öpmeyi,sarılmayı aklımda tutamam..:ecrin_bebek:

Aynen Lale ablamın annesi benim gibiymiş , daha tanımadan kanım kaynadı okuyunca Şeniz

Ben de sevgimi çok gösteririm , öperek , sarılarak , söyleyerek , şımartarak...Belli etmezsem çatlarım ben , huyum böyle napiyim kaydirigubbakcemile2 Ama sadece çok sevdiklerime :1hug:

annem benim canımdır.şu an çokhasta.ama şükür ayakta.biriki ay önce yoğunbakımdaykendua ederdim.Allah'ım benimömrümden anneme ömür ver diye.bazıları Allah yatırmasın diyo,onlara bilekızıyorum.yatsa bişle kimse bakmasada ben bakarımona zor da olsa.annemin nefesi yeter.o sağolsun ben dayanamam yokluğuna.benimcanımdır.bazen beni çok kızdırsa da o benim canım.Allah eksik etmesin yanımdan

benim babam ben 10 yasındayken vefat etti.babamla ilgili hiç bir kötü anım yok.bi kere bagırmadı bana.bende onu üzmezdim..10 yasına kadar öyle mutlu bir aileydikki.babam hastalandı ve cok kısa sürede vefat etti..işte hayat ondan sonra benim ve annem için gercek bir savas dünyası oldu...ben annemin degerini hep bildim ama 10 yasından sonra dahada iyi anlamaya basladım degerini..annemle ikimiz bir aile olduk..annem elinden geldigince bana babamın yoklugunu aratmamaya calıstı..ac kaldıgımız zamanlarda oldu ama isyan etmedik.annemle el ele verdik ve herseyin üstesinden geldik.benim için ve babama asık oldugu için evlenmedi..halbuki babam vefat ettiginde annem 33 yasında gencecik bir kadındı..ama hayatını bana adadı...beni sadece büyütüp okutmadı..sevgisini hiç esirgemedi benden.ben babam öldükten sonra hep annemle uyudum.suan 23yasındayım ve hala sarılarak uyuruz.onun kokusunu almadan uyuyamam.annem öyle mükemmel bir anneki bana varlıgı ile dünyada cenneti yasatıyor...onun yanında huzuru,sevgiyi buluyorum.işe gittigimde bile özlüyorum..mektup gibi oldu uzun yazdım biraz ksr bakmayın..ama söz konusu annem olunca içimden cok sey geliyor...anneme canımı,herseyimi veririm...bu söz galiba neler hissettigimi anlatıyor

Neyse..

Laliş ya anneler konsunda da benzıyor..kaderımızin renklerı pek bi benzer ablacm ya..

Benım annecım de kolay ıfade edemez duygularını..ben de..Aramızdakı en buyuk duvarlar bu özrmüzün meyvesı ne yazık ki..
Kesın kuralları,katı sınırları vardır...onun ıcın saygı sevgıden önde gelse de..sever ıcınden sınırsız bısekılde..Bir o kadar yakın olalım ister..sarılalım öpuselım koklasalım..sayalım ve sevelım sevgımızı gösterelim..bense hıc beceremem böyle sevgı gösterelerını..
İkimiz de iki inatcı keci gibi asla kendimizden tavız vermeyiz ama birbirmzden de beklerız benım gibi dusun gör diye..tabı ıkımız de vazgecmeyecegmzden ınadımzdan hep ıkı ayrı kutba dusuverırız kacınılmaz son..
hayattan beklentılermz bakısımz farklıdır..o ne kadar sabırlıysa ben o kadar sabırsızmdır..o elındekılerle tatmın olur yetınır ben hep dahasını ısterım..
belkı de bu yuzden ıkımız de bırbırımzn ne ıstedgnı hiçbir zaman tam olarak bılemeyız..
su yasıma dek cok ıyi bı ılskımız olmadı..ne ben ona super evlat olabldm ne de o bana cok yakın bır anne..hep aramızda saydam bı duvar varmıs gıbı bızı engelleyen bıseyler vardı işte..özellkle ergenlk dönemnde cok cektrdk bırbrmze..ama bıldgmz tek sey vardı her zaman cok sevıyor olmamz bırbırımızi..belkı bunu gösteremedgmz ıcın belkı de bunu beceremdgmze duydugmz öfkeden yıprattk birbirimizi kımbılır..
sımdı uzaklardayız..daha ıyı anlıyorm bazı seylerı..bıraz daha kırıyorm benı engelleyen zınrıclerı..ıkımız de durulduk eskısıne göre daha ıyı aramzdakı ılıskı..onun yuregı benm ıcın atıyor benm de onun ıcın..belkı dıle getıremıyorz ama gözlermzle anlatıyorz bunu bırbırımze..bızım ıcın buyuk bı asama bu..ben evlılgmde yasadgm sorunlarda annecım dıye aglarken anladm annecıgım demenın anlamnı..onu cok sevıyorm..uzuldgum kaybettgmz yıllarmız..ama her ınsanın yapısı bır degıl..bu da bızım ıkımızın zaafıyetı..olsun ama hıcbısey ıcın gec degıl..bız böyle de sevebılırz bırbırmızı..Allah basımzdan eksık etmesın..gercekten ana gıbı yar olmaz..

annem canimdir tam suan kalbimi yerinden cikarir veririm onun icin benden cok yasasin diye yasayacak kalan her animi ona verebilirim annem gozlerimdir aklimdir kalbimdir annem benim askimdir yanimdan gectiginde esen ruzgari bana yeter annem akillidir ona heran hayran olurum cok iyi bir doktordur hayat kurtarir kimseyi kiramaz naziktir onunla yasadigim yillarda arkadasim yoktu cunku ihtiyacim yoktu benim dostum kizarkadasimdi simdi hergun sukrediyorum ki Allah anne olarak bana onu secmis ANNECIGIM SENI COK SEVIYORUM BINKEZ DUNYAYA GELSEM YINE ANNEM OLMANI ISTERDIM ....................................a.s.

BEN ANNEMİ ÇOK SEVİYORUM BİRGÜN ANNEMİ KAYBEDERSEM İŞTE O ZAMAN NE YAPARIM.ONUN ACISINA ASLA DAYANAMAM ŞUAN BİLE GÖZLERİM DOLDU.ALLAH ONDAN RAZI OLSUN ÇOK TARTIŞSAKTA BAZEN KIRILSAMDA O BENİM MELEĞİM.ONU ÇOK SEVİYORUMMMMMMMM.KÖTÜ ANNELERDE VAR BUNLARA ŞAHİT OLDUM.BENİM ANNEM BENSİZ BİR ŞEY YEMEZDİ İÇMEZDİ HALADA GÖRÜŞTÜĞÜMÜZDE AYNI.FARKLI BİR İNSAN ÇOK SESSİZDİR AMA HATAM VARSA BAŞIMIN ETİNİ YER TABİ BENDEN SERT CEVAP ALIR AMA YİNEDE ÜZSEMDE ONU ARADAN YARIM SAAT GEÇMEDEN ÖPER KOKLAR KISACA ONA KURBAN OLURUM.:teselli:

annem inatçı dediği dedik bilmediklerini araştıran bizlere aşılayan sevgi dolu mutlu kederli duygusal
kısacası süperrrrrrr bir anneydi benim annem. malesef şimdi annem hayatta değil şuan melek benim
annem. bana badem gözleriyle bakıp anamın adı ağzımın tadı diye severdi. asiydim her dediğimi
yapardı mekanı cennet olsun annemin. evlatları için babam için canını verirdi hem ökzüz hem yetim
büyümüşmüş o yüzden o acıyı bizlere tattırmak istemezdi kolunu kanadını gererdi bizlere. annesinden
babasından alamadığı sevgiyi bizlere fazlasıyla verirdi benim anım annem. yedim derdi yemezdi
bizim önümüze koyardı giydim derdi giymezdi bize giydirirdi.
keşke ama keşke anam sağolsaydı doyasıya koklasam kavga etsek öpüşsek koklaşsak
gezsek dolaşsak saçımı okşasa işte ne bileyim öksüz kalmak zormuş ben annemi çok seviyorum
herşeyin en iyisini doğrusunu bizler için düşünürdü badem gözlü annem.
mekanın cennet olsun canım anam seni çok özledim

Ergenlik dönemimde ve öncesinde çok çatışırdık biz annemle bayağı bayağı kavga ederdik küserdik:kızgın: liseden sonra çalışma hayatına başladım evden uzaklaşınca kavgalarımız azaldı belki de ikimizde olgunlaştık :nazar:nişanlandım evlilik hazırlıklarında sandık çeyizi anlamında üzerine düşeni yaptı ev-eşya-gelinlik alışverişlerinde hiç yanımda olmadı :nazar:tüm alışverişlere eşimle ikimiz çıktık doğum yaptım hastaneye ikimiz gittik gerek annem gerek kayınvalidem ertesi gün hastaneye bir misafir gibi geldiler ve gittiler :nazar:çalışıyordum ve isterdim ki hiç olmazsa bebeklik döneminde çocuğum annemin gözetiminde büyüsün biraz ortaya çıktığında bakıcıya verelim :nazar:yaşının genç olmasına ve hiç bir hastalığı olmamasına rağmen bakamam dedi:nazar: çocuğumu 4 aylıkken hiç tanımadığımız bir bakıcıya teslim ettik şansımıza iyi bir insan çıktı a.s İstanbul'dan Gebzeye işe gidiyordum çok zorlandım işten ayrılıp çocuğuma bakmamı söyledi (bunu benim annem söylüyor) oğlum okul çağına geldi yarım gün bari size gelsin dedim zorla kabul etti :nazar:akşam eve geldiğimde bir sürü şikayet:nazar: okul değişikliği yaptık etütlü bir okula yazdırdım oğlumu sorun çözüldü bunlara karşılık fedakarlıkları da olur zaman zaman ama derin izler bırakan olumsuzluklar aklımın daima bir köşesindedir bunları şimdiye kadar hiç karşılıklı konuşmadık ne olursa olsun üzülmesini istemem o kendisi biliyor zaten neyin ne olduğunu:nazar:İlişkilerimiz ne çok sıcak ne de soğukturmirmirmirmir gün aşırı ben ararsam telefonla görüşürüz 15 günde bir de evlerine giderim:1no2:Ben onu öyle kabul ettim, annemdir başımın tacıdır, anne-babanın eksikliğini Allah hiç bir evlada göstermesin :Saruboceq:

annem benim hayatımın mimarııdır...beni ben yapan kadındır...kendinden bu kadar farklı bir kız evladı nasıl ilmek ilmek işlediğini bilememişimdir hiçbir zaman...eğer ben bugün varsam, eğer gurur duyduğum bir hayatım varsa, eğer bulunduğum her ortamda ben varım diyebiliyorsam annemin sayesindedir...
herşeyimdir o benim...ömrümü verebileceğimdir...:asigim:
19 yaşında evlenmiş annem, 20 yaşında almış beni kucağına...adını bile koyma hakkı olmadığı ilk göz ağrısıyım ben onun...onun deyimiyle en yakın arkadaşı, ayakta durma sebebiyim...
ömrünün 20 yılını çok muhteşem kayınvalidesi tarafından ezilerek, ağlayarak geçirmiş...:mymeka:ağzını açıp da tek kelime etmemiş onca sıkıntıya, bana da kardeşime de hep aynı nasihatte bulunmuş...beni ne kadar üzerlerse üzsünler sizin babaanneniz halalarınızdır, tek bir saygısızlığınızı görmeyeceğim kötü bozuşuruz...hey gidi günler...
beni çok iyi tanıyan bir kadındır annem...onun deyimiyle kirpiğimin oynamasından bilir aklımdan geçeni...:1ninca:haklıdır aslında, bilir...hayatını yalnızca iki evladına adamış, onlar iyiyse mutu olmuş, en küçük of demelerine yas tutmuş kadındır...
elimi sıcak sudan soğuk suya değdirmemiştir...sen oku, en iyisi ol, nasılsa zamanı gelince yapacaksın derdi bazen, bazen de asıl içinden geçeni söylerdi, ellerin bozulmasın kızım...ahh be annem o eller ne işler yaptı...:eek:
bu kadar sessiz sakin bir insan, bu kadar üzülmüş bir anne, kendi sahip olmadığı herşeyi bana verdi...ondan daha iyi yedim ben, o ayda bir giderken ben 3 günde bir gittim kuaföre, onun elleri kırışmış yorgunken ben manikürlü tırnaklarla gezdim...herşeyi yaşadım onun sayesinde herşeyi...
şimdi, 29 yılın sonunda annemden kilometrelerce uzakta olsamda bir gün sesini duymadan uyumadım, bir gün nasılsın demeden durmadım, herneye heveslendiyse taa buralardan ayaklarına serdim, gözünün içine baktım yıllardır...ömrümün sonuna dek de bakmaya devam edeceğim...Allahım bana onun acısını göstermesin, beni annemsiz, nefessiz, ömürsüz bırakmasın...
annem benim ömrüm...bütün ömrüm feda olsun ona...
hayatımda en gurur duyduğum kadın, canım...iyi ki senin kızınım...iyi ki benim annem sensin...
:nazar::nazar:

Annem...
Benim biricik melegim, tek guvendigim, bu dunyada en çok sevdigim insanim, canim, kanim...:1hug:
Cok cok zor geçti kuçklugum, ergenlik çaglarim, kizligim...O zamanlar ne çok aglardim hatirlarsin, cam onunde hele yagmurlu havada kitap okurdum saatlerce...Bu kiz kitaplarla kafayi bozacak derdiniz, aslinda amacim sadece kitap okumak degildi...gozyaslarimi saklamakti...
Bazi zaman gelirdi ki, soyle kocaman sarilmak isterdim, kucagina atlayip delicesine opmek isterdim, yapmadim mi ? yaptim...ama hep ittin...anlamiyordum hiç...agliyordum sadece
Ozluyordum hep seni anam ama birbirimizi anlamiyorduk...
O zamanlar tutundugum tek varligim Babam idi...Dunyanin en tatli en anlayisli en yakisikli babasiydi O.
Keske diyordum anacigimlada boyle olsak ama olmuyordu...:çok üzgünüm:
20 yaslarina gelince baglandik birbirimize iyice..Arkadas olduk, dert ortagi olduk...tabi bu seviyeye gelebilmek için kiyametini koparmistim hatirlarsin dimi...herseyi devirip kirmistim...Sok olmustun benim bu asabiyetimden dolayi ama yillarin birikimiydi bunlar annem..sana olan ozlemimdi sadece...
Simdi herseyi konusabiliyoruz, her gun sesinle gune baslar her gun sesinle uyurum..Ustelik birde evlendim...simdi daha iyi anliyorum bazi seyleri...
Inan sana kizmadim annem...Seninde sebeplerin vardi..Olsun da guç olmasin misali...Sana kavustugum için Rabbime her gun sukrediyorum...Sen harikasin, sen bitanesin...Sakin keske zamaninda bu kadar soguk olmasaydim deme bir daha..Geldi geçti iste.
Seni çok ama çok seviyorum...Her an ozluyorum anacigim...Her gun gordugum duydugum halde ozluyorum seni.
Iyiki Annemsin....:asigim:

hayran olduğum kadın, bir okadar da şu an kızdığım kadın . neden mi bu hayat yolunda omuzlarında taşırken bizi o kadar çok hırpalandı , kendinden vazgeçtiki şimdi yürüyecek gücü bulamıyor bacaklarında artık.
Bir gün bile ben hastayım demedi, yatak döşek yatması gerekirken onu okuldan geldiğimde yatakta bulduğumu görmesin diye üstünü başını düzeltir. yüzüne bir gülümse kondururdu. çektiği acıları belli etmez kapıdan giriğimde anne hastamısın dedğimd eyok bişeyim yok yok der bak snein sevdiğini yaptım der sarılır öperdi.
Dizlerinde huzur buldum kadın benim oo, keşke zaman dursa da ben o dizlerde ömrümün sonuna kadar yatabilsem, o narin elleri saçalrımda hep dolaşsaa.kızkardeşim ve babam kavga ederdik sıra bende diye o dize yatabilmek için.
güçlü olmayı öğrendiğim kadındır benim o. hayatta dik durabilmeyei öğretmiştir bana sorumluluk almayı, sonsuz güveni öğretmiştir bana.

Dönülmez hataların arefesinde beni döndüren kadındır o. Hata yaptığımda sıcak koynuna alıp sen benim canımsın, hayata tutunduğum dalımsın, ne yapsan arkandayım diyendir.

geçim zorlukalrı içinde ,giymeyen giydiren, yemeyen yediren, yeri geldiğinde başkalarına benim için boyun eğen kadındır benim annem.

sevgililerime ağladığımda benimle brilikte yaş döken kadındır benim annem, saatlerce kahvaltı masasında sohbet edip çay içtiğim sigara tüttürdüğüm kadındır benim annem.

Hiç bir zaman ben senin annenim bana saygı duyacaksın lafı çıkmayan kadındır benim annem. arkadaştır, arakdaşlarımın arkadaşıdır annem, kafasını şişirdiğim kadındır benim annem.

ah annem ahhh, iyiki benim annem sen olmuşsun. çok kırdım yeri geldi seni, çok yıprattım anne, çok züdüğüm zamanlarda oldu. Ama sen hiç bir zaman benim gönlümü kırmadın anneee

annem benim yüce rabbim snei koruusn kollasın, sana şifalar versin. o güçlü kadını, o ayakat duran , o herkese kafa tutan kadını , güldümü etrafı aydınlatan annenmi geri isiyorum annee.

sözünü dinlicem anne, kendime bakıcam , senin yaptığını aypmıcam sağlığıma dikkat edicem anne. inşallah senin gibi bir anne olmayı becerebilirm anne. seni sveiyroum anne

konuya bak beeeeaaaa....
şu halimle zati duygusalım bütün yorumları okudum sıra geldi bana.....
annemin hayatı çalışmakla geçti onun birinci sırasında kocası ikinci sırasında oğlu ve son sırasında ben vardır .halada öyle...
arkamda hiç bir zaman durmadı ,akıl vermedi,nasihatı olmadı..söz babamın ağızından çıkardı annemde onaylardı...benim annem sayesinde çok kaybettiklerim oldu..arkadaşım hiç yok,okul hayatım yarım kaldı,sırdaşım olmadı çünkü sırrım olmadı,dayak yedim,kötü söz işittim,kardeşimin yüzüne çok sopa yedim...
erkek arkadaşım oldu anlatmak istedim dinlemedi babana seni geberttiririm dedi.sözlendim nişanlandım nişanlımla hep gizli kapaklı dolaştım,çok samimiyim nişanlımla hep kaçamak dolaşırdık izizn vermezlerdi babam eşimin yüzüne nişanlıyken damat adayı derdi ama severdi göstermezdi.annemde izizn almak istediğimde babamı ortaya attı hiç destek olmadı...düğün alış verişi hiç arkamda olmadı eşimin ailesinden hiç bi istekte bulunadı kendisi benim için çeyizim için hiç bir şey yapmadı eşime aldığı çoraplar iç çamaşırları adettendir bohça hazırladık pazardan dandik şeyler aldı eşim kullanamadı bile beni küçük düşürdü...
şu an mı? şu an hamileyim...hiç bir şeyimle ilgilenmiyor şu an evim altı üstünde akşam eşimle temizlik yapıcaz üstelik rahatsızım kum döküyorum annemin haberi yok.siz bile daha yakından tanıyorsunuz beni annem tanımıyor ....
ben hamilelik psikolojisiyle yazmıyorum,bu hep böyle idi..evlendim annem benim daha mutfağıma girmemiştir...ha ama hep elini üstümde tutmak ister ilk evlendiğimizde paramızı nasıl kullanacağımızdan eşime nasıl davranmama kadar beynimi etkilemeye çalıştı çevreye lkarşı bi yerde düğün dernek varsa arar beraber gidelim,gidince biz kızısımla geldik ay kızımla alış veriş yapıcaz,kızım dün akşam bizdeydi kızım bi tanem...baş başa kaldığımızda hadi sen burdan git görüşürüzz sonra :KK70::KK70::KK70: onu niye giydin bunu bir daha giyme bu etek çok kısa kocan kızar ...onu bana kocam aldı anne olsun baban kızar....hep kendini ailesini çevreyi düşündü....kardeşimle bana hep para yok derlerdi ama ikiside çalıştılar ömür boyu durumları çok iyi ve evleri var...allah daha çok versin şimdi 20 yaşında erkek kardeşimle bana kalmaya geldiğinde hep konuşur ağlarız neden böyle bir ailemiz var diye ....eşimle annemlere gittiğimde tuvalete giremezdim eşim beni bırakır gider orda kalırım diye düşünebiliyorusunuz...

gerçi siz bunların hepsini okumamışınızdır sıkılmışınızdır ama ben içimi boşaltmış oldum :):):):)
sizin anneleriniz için söylediğiniz harika sözleri okudum hepsini inşallah bende kızıma bunları verebilirim de benim kızızmda benim için annem harika der....allahım kızımla kaderim annemle kaderim olmasın....AMıN...

Evlenmeden evvel çatışmalarımız olsada ne zaman başım sıkışsa,derdimi anlatacağım birini arasam annem vardı hep yanımda...Şeniz
Ben annemin 3. çocuğuyum...
Beni cidden binbir zorlukla,acıyla getirmiş dünyaya....
Köyde yaşıyoruz sene 1982 nin mayıs ayı...
Sabah namazı ile kalkıp önce ineklere bakmış,ardından evdekilere kahvaltı hazırlayıp-bulaşık yıkamış...
Köyde iş bitermi karnı burnunda fasülye ekmiş,eve gelip öğle yemeği hazırlamış.
Akşam yine ahırdı,süt sağmaktı derken sancılanmış..
Köyde doktor ne arasın,deli bir ebe varmış...
Hemen çağırmışlar,annem sancılar içinde kıvranıyor ...
Deli ebe "ben doğurtamam doktora götürün" deyip kaçmış... :mymeka:
Babaannem annemi binbir zorlukla,birazda tokatlayarak doğurtmuş...
İşin kısacası çok büyük zorluklarla doğurmuş beni annem...:çok üzgünüm:
Ne kadar dua etsem,baksam,etsem azdır anneme...
Az kaldı ölümüne neden olucakmışım...:çok üzgünüm:
Allah razı olsun,Allah anamıda babamıda başımdan eksik etmesin...:Saruboceq:
Arkadaş,sevgili,eş,dost bulunur ama anne ,baba bulunmaz....a.s
Gönlümden geçen anne,babamdan önce ebediyete kavuşmak...
a.s

O kadar güzel yazmışsınızki, her birinizin hikayesini sindire sindire okudum.

Yaşımız kaç olursa olsun Allah anamızı babamızı başımızdan eksik etmesin.

Evlenmeden önce bir sorunum olduğunda her zaman anneme danışmışımdır. Ama şimdi durum farklı. Evliliğimle olan sorunlarımı hiçbir zaman anlatmamaya gayret göstermişimdir. Üzülmesin anacıım.Ama sesimin tonundan bilir o. Şimdi benden çook uzakta. 34 yaşındayım hala anamın dizlerine yatarım. saçlarımı okşar. her telefon görüşmemizin sonunda duasız asla telefonu kapatmaz. Öyle bir yavrum diyişi varki her defasında gözlerim dolar.
Zorluklarla büyüdük biz. sadece babam çalışırdı evde. Biz 3 kardeşi okutmaya gayret etti anam babam o kıt imkanlarıyla. Diğer sınıf arkadaşlarımız gibi hergün farklı ayakkabıyla gitmedik okula, farklı şeyler yemedik belki ama hepimizi okuttular, belli yerlere getirdiler. Allah bin kere razı olsun onlardan.

Okula gitmeden dışarı bakar "annee sence bugün yağmur yağarmı" derdim. "Yağacak kızım şemsiye al" derdi. Bende amaan yağmaz herhalde der çıkar giderdim. Ve yağmur yağardı elbette.Dönüşte bakardımki okulun bahçesinde elinde şemsiyeyle beni bekliyor kurban olduğum.

Evlenene kadar yemek yapmayı bilmezdim." Aman kızım sen ders çalış ben yaparım" derdi. 5 senede bir ayakkabı aldığını bilirim annemin. Hep bize birşeyler yapmaya çalışırdı. Hala bizim için çabalıyor canım. Kendine bilezik yapıyor imkanı olduğunda. Niye? Bizim başımız sıkıştığında bozdurup bize verecekmiş. Annecim hepimiz kazık kadarız. Abim 36 ben 34 kardeşim 31 yaşında. Eşşek kadarız tabiri caizse. Biz sana bakalım müsade et de. Ama yook anneye kendisi, hep birşeyler yapacak bize

Bakışından ne demek istediğini anlardım anamın. Sertti aynı zamanda. Öyle bir bakış atardıki, hata yaptığımı anlardım. Konuşmasına gerek yok. Gözler herşeyi anlatıyor zaten.

Allah seni ve babamı başımızdan eksik etmesin anacıım.

yazdığınız herşeyi noktası virgülüne kadar okuyorum. o muhteşem anne tasvirlerini okuyunca oyle mutlu oluyorum ki... demek ki diyorum melek anneler de var, yavrularının arkasında duran, derdiyle dertlenen fedakar anneler de var... benim annem biz çocukken bi şarkı soylerdi devamlı "gidiyorum donemem artık, yavrularımı goremem artık"... ben de geceleri hep ağlardım annem bizi bırakıp gidecek diye. sonra bir gün bırakıp gitti gerçekten. babam annemin yanına annaneme götürdü kuzumla(kardeşim) beni.. annem yuzumuze bile bakmadı sanki boşanma sebepleri bizdik... odada anneme arkamı döndüm. hungur hungur ağlıyordum. sesim çıkmasın annem duymasın diye nefesimi tutuyordum. yüzüm sırılsklamdı. annem kucağına almadı, gözyaşımı silmedi. 9-10 yaşlarındaydım. ne suçum olabilirdi ki... annanem tuttu elimden yuzumu yıkayıp burnumu sildi. ben hüngür hüngür ağlıyodum.

bazen kahkahayla güldüğümde kendimi kotu hıssediyorum, eşim ne güzel guluyosun diyo şaşırıyorum. benim gülüşüme mutlu olan biri var.. oysa annemden bu lafı hiç duymadım. kızardı annem çok güldugumuzde. burnunuza şeytan mı bilmem ne yaptı derdi. anlatacak o kadar cok sey var ki annemle ilgili. arasıra eşime ağlaya ağlaya anlatıyorum. o da bana sarılıp öpüyor. eşim benim annem babam herşeyim oldu. iyi ki o var...

X