Bana Annenizi anlatın...

o kadar güzel bi konu açılmış ki öncelikle bunun için teşekkürlerimi sunarımmm ......... ANNE o kadar anlamı büyük bi kelimeki benim için canyoldaşım arkadaşım bitanem bebeğim kısaca o benim herşeyim aklıma getirmek istemediğim tek şey ona bişey olursa ben ne yaparımm :eek: bak yine içim burkulduu ANNEMMMMMMMMM CANIM BENİMMMMMMM İYİKİ VARSIN VE İYİKİ BANA ZAMANINDA HERŞEYİ AÇIKLAMIŞIN ŞUAN ŞURDA ŞU SATIRLARI BİLE YAZIYOSAM SEBEBİ SENSİN BEBEĞİM BENİM hihoyyythihoyyyt

Annem;
Aslında annemi çok seviyorum onsuz yaşamın bir zindan olacağını çok ii biliyorum, bizim babam bıraktı bide annemin acısını kaldıramam. Ama annemle birbirimize çok uzağız, her söylediğimi her yaptığımı eleştirir hiç bir zaman onun gözünde ii biri olamadım. Ben ne kadar ii yapıyorsam o o kadar kötü gözle bakıyor. Neymiş şımarmayalım diye yapıyormuş. ınanın o kadar kızıyorumki bir kere bile beni öptüğünü kızım diye sarıldığını görmedim. Hiç bir zaman kardeşler arasında ben haklı olmadım hep ablam büyüktü kardeşimde küçük ya ben? Annemle çok zıt düşüncelere sahibiz ben sevdiğimi belli etmekten yanayım o ise tam aksi, bu nedenle kardeş olarakta birbirimize çok uzağız...Beni zor zamanlarda ve zor verebileceğim kararlarda yalnız bırakır fakat bişeyi çok istiyorsam ona engel olur. Evlilik konularında hiçbir zaman bana danışmaz hep ablamla konuşur onunla halleder sanki evlenecek onlarmış gibi. Beni çok eleştirir fakat ben onu eleştirince "ben anneyim be yaparım" olur. Onu hiç bir zaman anlayamadım o da beni anlamadı... Bir ara herkesten nefret ettim annem dahil...Annem yanlış yapıyor beni yanlış yollara itiyor ama farkında değil...

benim annemi anlatmaya kelimeler yetmezki,,,onun icin hic baslamiyim,,,
sadece cok ozledimsenağlamasenağlama

anne... melek... şefkat kaynağı... sevgi deposu... sıcacık bir kucak... merhametli eller...kendi annesinin böyle olduğunu düşünen var mı?

şu an düşünüyorum.. çocukluğuma dair annemle ilgili tek güzel bir olay gelmiyor aklıma. ama olumsuz şey çok... annem kardeşlerim ve bana çok güzel baktı. tertemiz giydirdi, çeşit çeşit yedirdi hakkı büyük üzerimizde... bunun yanı sıra beni bütün hayatım boyunca eleştirdi. hep en iyiyi en güzeli yapayım diye. ben sığınacak bir kucak aradım o benim günlüğümü okuyup duygularımı yuzume vurdu. şımarmayayım diye övmedi çok fazla.. çok sarılıp öpmedi oyle... babamı cok seviyorum her ne kadar bana o yıllarca elde etmek için ağladığım oyuncak bebeği almasa da.. şimdi eşim aldı bana o bebeği.. pek bir değeri yok artık... çocukkendi o... dayımın kızında vardı. oynatmazdı ama annesi alır dolabın ustune kaldırırdı eskımesın dıye... aylarca yıllarca ağladım... hala da ağlatır benı. keşke alıverseydi...
benim canım babam derdi ki sen de anne olunca anneni anlarsın...

ben bebek oldum, çocuk oldum, genç kız oldum, iş güç sahibi oldum, evlendim, hatta "anne" oldum... ama ben annemi hiçbir zaman anlayamadım...

bebeğimi dünyaya getirdim, normal doğum yapmadım diye beni eleştirdi. beni günlerce ağlattı hamileyken ve lohusayken... güzel yemekler yapıyordu, evim temizdi ama yeyip yeyip kan kusuyordum... annem benim için herşeyin en güzelini istedi ama... daha kötü şeyler soylemeyeceğim. bana annenizi anlatın. anne ne demek anlatın bana...

ben bebek oldum, çocuk oldum, genç kız oldum, iş güç sahibi oldum, evlendim, hatta "anne" oldum... ama ben annemi hiçbir zaman anlayamadım...

yine de hakkını helal etmesini steyeceğim hep...

yaşadıklarına benzer şeyler işte..
hep sorun hep sorun..
evlendim hala sorun...sanırım değerlerimiz aynı değil..tek bağ beni doğurmuş olması gakiba...yani bir tek fizyolojik:KK43:(

O benim Annem gibi degildiki..Arkadasimdi...Dostumdu..Dert ortagimdi..:çok üzgünüm:

Gözümün icine baktiginda ruhumu okurdu...Sende var birseyler..dökül bakayim derdi...

Bir aglayan birde gülen bir gözü vardi onun...35 senelik evliliginde mutluluk huzur nedir bilemedi...cok güclü bir kadindi..bizide hep güclü olmamiz icin kesinlikle pamuklara sarmadi...hayat mücadeledir kizim kendi ayaklarinizin üstünde durmali kimseye güvenmemelisinizi derdi..

Hayatta ne yaparsaniz yapin her zaman arkasinda duracak kadar delikanli olun derdi..

Onu gecen sene kaybettim..acisi hala yüregimde...:çok üzgünüm:

Ben eski ben degilim artik..onun öldügü gün benimde icimde birseyler öldü...onu cok özlüyorum...anladimki annen hayatta oldugu sürece bir cocuksun..anne yoksa sende cocuk olamiyorsun artik..
En kötü Anne bile annesizlikten iyidir...annelerizin kiymetin bilin..:çok üzgünüm:

yazdığınız herşeyi noktası virgülüne kadar okuyorum. o muhteşem anne tasvirlerini okuyunca oyle mutlu oluyorum ki... demek ki diyorum melek anneler de var, yavrularının arkasında duran, derdiyle dertlenen fedakar anneler de var... benim annem biz çocukken bi şarkı soylerdi devamlı "gidiyorum donemem artık, yavrularımı goremem artık"... ben de geceleri hep ağlardım annem bizi bırakıp gidecek diye. sonra bir gün bırakıp gitti gerçekten. babam annemin yanına annaneme götürdü kuzumla(kardeşim) beni.. annem yuzumuze bile bakmadı sanki boşanma sebepleri bizdik... odada anneme arkamı döndüm. hungur hungur ağlıyordum. sesim çıkmasın annem duymasın diye nefesimi tutuyordum. yüzüm sırılsklamdı. annem kucağına almadı, gözyaşımı silmedi. 9-10 yaşlarındaydım. ne suçum olabilirdi ki... annanem tuttu elimden yuzumu yıkayıp burnumu sildi. ben hüngür hüngür ağlıyodum.

bazen kahkahayla güldüğümde kendimi kotu hıssediyorum, eşim ne güzel guluyosun diyo şaşırıyorum. benim gülüşüme mutlu olan biri var.. oysa annemden bu lafı hiç duymadım. kızardı annem çok güldugumuzde. burnunuza şeytan mı bilmem ne yaptı derdi. anlatacak o kadar cok sey var ki annemle ilgili. arasıra eşime ağlaya ağlaya anlatıyorum. o da bana sarılıp öpüyor. eşim benim annem babam herşeyim oldu. iyi ki o var...
canım belki de ayrılırken size zor olsaın ona fazla bağlanmayın diye davranmıştır böyle.ben o sıra içinin eridiğini ama size belli etmek istemediğini düşünüyorum.
belki benim annem dünyanın en iyi annesi olduğu için,hiç bi anneye yakıştıramıyorum kötü şeyleri.hele ki evladını sevmemeyi.belki psikolojik bi sorun yada başka bişey.mutlaka bi sebebi vardır.inan bana

dizlerine yatmışım
saçlarımı okşarken
aklımdaki karanlıklar aydınlanmış bir bir
küçük olduğuna inandırdığım hayatın
büyüklüğü beni ezdiğinde
yalan sevgiler etrafımda döndüğünde
hep sen gelmişsin aklıma
peşimden gelen unutmak istediğim ne varsa
hepsinde sana sığınmışım
etrafımı saran karanlıklarda
beni ayakta tutan bir ışıksın sen anne
üstüme yapışan tüm pisliklerden arındığım bir liman
sana her baktığımda
ellerin yalan sevgisi vuruyor yüzüme
ne olur beni bu acımasız dünyada
tek başıma bırakıp gitme…

...seni çok seviyorum anne...

canım annem fedakar annem akıllı disiplinli çalışkan annemm o güzel tatlı yüzün hiç solmasın ve Allah seni başımızdan eksik etmesin ergenlikte ilk gençlik yıllarımda seni çok üzdüm biliyorum pişmanımm ömür boyu başımın tacısın melek annemmmma.s.:1hug:

Annem...Onu anlatmak hem çok kolay,hem çok zor..O kadar güçlü bir kadındır ki ...Beraber çok zor ama çok huzurlu ve çok güzel günler geçirdik.Henüz 7 senelik evli 3,5 ve 7 yaşında iki çocuk annesi ve sadece 29 yaşında oldukça dar bir çevrede yetişmiş bir okadar da babam kıskanmış ,korumuş onu ama sonra bir kaza ayırmış onları..Anneciğim hep anlatır, size bakıp bakıp ben şimdi bu çocukları nasıl büyüteciğim nasıl yaşayacağım dermiş..Ama rabbim ona o kadar büyük bir güç verdiki ,bizi hiç kimseye muhtaç etmedi.Gece yarılarına kadar dikiş dikti,moda evlerinde çalıştı.evliliklerimizde de hiçbir eksiğimiz olmadı.Ben gerçekten de ANNE OLUNCA ANLADIM. Tek başına mücadele eden annemin ne güçlüklerle karşılaşmış olabileceğini.Bız birbirine kenet olmuş küçücük ama çok büyük yürekli bir aileydik.Şimdi kendi ailelerimiz var ama yine de her adımımızda hala yanımıza yürekli annem.Her zaman derim çok acılar çektim babasızlık çok kötüydü,hayata 1-0 yenik başladım ama annem aklıma gelince biz hayata aslında 100-0 galip başlamışız diyorumSENı ÇOK ÇOK SEVıYORUM CANIM ANNEM

Bugün annem için hediyeler aldım ve çok güzel iki slayt hazırladım b mesela bitanesini paylaşim senin. bu videodaki küçük bebiş benimmm nekadar toplu ve erkek gibiymişm dimikaydirigubbakcemile3heeleki kundakta annemin kucağında tam bir japonum kaydirigubbakcemile3:emir_bebek::emir_bebek:

annem ve ben nekadar değişmişiz yaaa ben nekadar büyümüş annemse nekadar yaşlanmışşş kurban olurum ben anneme yaaaa.... gülmeyin hiç japon bir bebek ve sonradan erkek gibi büyüyen ama sonra özüne dönen bir belinay görmedinizmiii kaydirigubbakcemile3ERKEK GıBı KARADENıZ KIZIYIMDIR EVELLALAH :lepi::CüvCüv:

http://www.pinarcocuk.com.tr/index.php?id=e1e32e235eee1f970470a3a6658dfdd5

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün annem için hediyeler aldım ve çok güzel iki slayt hazırladım b mesela bitanesini paylaşim senin. bu videodaki küçük bebiş benimmm nekadar toplu ve erkek gibiymişm dimikaydirigubbakcemile3heeleki kundakta annemin kucağında tam bir japonum kaydirigubbakcemile3:emir_bebek::emir_bebek:

annem ve ben nekadar değişmişiz yaaa ben nekadar büyümüş annemse nekadar yaşlanmışşş kurban olurum ben anneme yaaaa.... gülmeyin hiç japon bir bebek ve sonradan erkek gibi büyüyen ama sonra özüne dönen bir belinay görmedinizmiii kaydirigubbakcemile3ERKEK GİBİ KARADENİZ KIZIYIMDIR EVELLALAH :lepi::CüvCüv:

Pınar Çocuk Sütü
belinaycımm harika olmuş helede o yandan resim varya askılı badiyle bittimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmdelikafaduldendelikafadulden:sm_cool:kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

annem..

yedi kardeşin en küçüğü..
o daha doğmadan ölen avukat bir babayla; 7 dil bilen ıstanbul hanımefendisi bir annenin en küçük kızları..

hayatımda gördüğüm en sabırlı ve en fedakar insan..
her gün şükrederim ki böyle bir aileye sahip olduğum için..

benim bile kendime tahammül edemediğim en huysuz ve sevimsiz anlarımda, beni dünyanın en mülayim ve en iyi kalpli insanıymışım gibi kucaklayan kadın..
cimri gözyaşlarını ilk defa ben bir hastane odasındayken gördüğüm kadın..
sevginin benim için eş anlamlısı olan kadın..

annem..

annemmm anlatılacak bişi mi anlatamam canı annemi onun kadar sevdiğim değer verdiğim hasret çektiğim benis seven değer veren gözümün içime bakan son nefesinde bile beni düşünen kısacık birlikteliğimizde bana dünyalar vern biricik annem her geçen seni daha çok özlüyorüm daha çok arıyorum minicik cimcimem diye bi seslense bana canımı verirdim kucağımda son nefesini verdi annem ama sadece bedenen yanımda değil varlığını yüreğimde hissederim hep onu kaybettiğimde ben miniciktim ama şimdi bende anneyim çook daha iyi anlıyorum onu şimdi

annem ve ben nekadar değişmişiz yaaa ben nekadar büyümüş annemse nekadar yaşlanmışşş kurban olurum ben anneme yaaaa.... gülmeyin hiç japon bir bebek ve sonradan erkek gibi büyüyen ama sonra özüne dönen bir belinay görmedinizmiii kaydirigubbakcemile3ERKEK GİBİ KARADENİZ KIZIYIMDIR EVELLALAH :lepi::CüvCüv:

http://www.pinarcocuk.com.tr/index.php?id=e1e32e235eee1f970470a3a6658dfdd5

canım ben de yaptım annem için bi slayt ya cok begendi anacım :)

http://www.pinarcocuk.com.tr/index.php?id=97d0145823aeb8ed80617be62e08bdcc

annemi nasil anlatabilirimki annem o benim annem
hayat suyum dert ortagim her derdimde hizir gibi yetisen özgün oldugumu bir bakisimdan anlayan
o benim annem
bizler icin cekmedigi cile kalmamis sacinda bir tane siyahi kalmamis
annemi anlatmaya kelimeler yetmez
o bneim annem canim annem

Benim Annem anlatılmaz ki :1hug:

Alıcan onu yanına.takıcan koluna. yada evde cam kenarına oturucannn.
yapıcan birer kahve.yakıcan birer sigara. taa en basından baslıcan sikayet etmeye tüm kalp agrılarını.

işte benim annem o an karsımda oturan kutsal aglama duvarım. Şeytan taslama köşem. Kum torbam.
Narin gelinciğim. Saf beyaz papatyam. Dumanı ciğerlerimi yakan dertli sigarm.
Gözleri ennnn coskulu caglayanım.
Sözleri ninnilerin en acıklısı,huzurlusu. Nasihatları sanki Allah tarafından onun aracılıgıyla bana gönderiliyor o an.
o kadar cıkarsız. o kadar tarafsızzzz.

ahhhhhhhhhh annemmm ahhhhhhhhhhhhhh.

ama zırt pırtta odama girmesen.su genc kanımı kaynatıp beni cırlatmasan olmazmıııııııııııııı
:emir_bebek:

beim annem çok bencil,dır dırci,her şeye karışır,aptalsın der,hiç birşeyden memnun kalmaz,kendi hataları kabul etmez,hep bana bana der,herşey ona az gelir,en özel günü rezil eder,sonra eee niye surat astın der,en zor işini bana yaptırıp,saçma sen yurulmazsın az bile o iş sana der:a015:,belki de bu yüzden eşimin değerini biliyorumŞeniz,o beni el üstünde tutar,annemden korur,babamda öyle,ama eşim tam ejderha bu konuda,herkezi kim olursa olsun bi laf atsın bana yerden bir eder,iki çocuğum var ve eşim ve eltim bana yardım ettiler,benim annem bana doğurdun dedi bana ne dedi,eşim benim bir taneŞeniz:nazar:

ANNEEMMM yarın anneler günü ve ben ciğer parçamdan ayrıyım.onu öyle özledim ki,kokusunu ,sohbetini,şefkatini ,herşeyini çok özledim.anam benim canım anam.DÜNYANIN EN TATLI EN ıYı ANNESı BENıM ANNEM.ALLAHIM NE OLUR ONU HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKTEN KORU AMıN

ben anneme kurban oluum walla.....
tanımadım onun gibi saf yürekli,şefkatli ve duygusal kadın........
İYİKİ O BENİM ANNEM,KEŞKE ELİMDE İMKANIM OLSADA ONU KUŞ TÜYÜ YATAKLARDA YATIRABİLSEM........
ANNECİM.....KANATSIZ MELEĞİM BENİM.......
HER NE KADAR GURBETTEDE OLSAM HER AN YANINDAYIM MERAK ETMEsenağlamasenağlama

X