yemek takımı tavsiyesii jumbo mu kütahya mı hangisi?

selin_as

mutluyum :)
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
5.777
9
kIzlar mrb.:eek:
ben yemek takımı almak istiyorum ama karaca olmasın :nazar:
jumbdan alayım diyorum suan bir kampanyası var çatal bıcakla birliktw 1400 tl civarı bana uygun geldı.
ne marka almalıyım kullanıp da tavsiyeleri olanlardan beklıyorm:nazar::nazar::nazar:

yerli malı
yurdun malı
herkes onu kullanmalı

güral kütahyadan vazgeçme

bununla ilgili bi topic vardı
hangi marka iyi falan diye

canım topiğe baktım bulamadım saol buarada kızlardan bakıyoruz işte ne alsam diye hemen almak istiyorum şık birsey:nazar:

yaralı bilgilerdeyd sanırım
bi bayanın eşi züccaciyeciydi
ve markalar hakkında bilgi veriyodu
nasıl çatal bıçak takımı alınır

öesala orda diyodu tencere yada çatal bıçak seti alacaksanız yanınızda mıknatıs götürün
eğer mıknatıs tutuyosa paslanacaktır tutmuyosa çeliktir paslanmaz

bide bi çok ürün çin de üretiliyor diyodu

keşke orayı bulabilsen senin için faydalı olurdu

kütahya :1closedeyes:
bak bunu dıyen bı ceyıs bakanı ona göre
tecrubeyle sabıttır

kütahya porselen en iyisi ya da güral zaten aynı yerin malları sayılırlar

Jumbo alabilirsin bence. 112 parça falan oluyo bir çok modeli. fiyatı pahalı ama parçası da diğer markalara göre çok. O açıdan bakınca fiyat farkı çok olmuyo.Ben alcaktım gidip görüp araştırmıştım ama bir çok modeli elde yıkanması gerekiyomuş.Desenleri makina da çıkıyomuş. O yüzden almayı pek istemiyorum. Gerçi diğer markaların nası bilmiyorum.

Bu arada karacadan bi çay kaşığı bile almayın. Kuzenim aldı bütün herşeyini karacadan. Tek kelimeyle berbat. 2 aylık evli tencereleri çaydanlığı çatal bıçakları kapkara. Pazardan alsanız bu hale gelmez. Ayrıca ürünlerini çinde ürettiğini bende duydum.

Kullanmaya bağlı arkadaş, sen teflon tavanın, tencerenin içinde pişen yemeği çatalla karıştır, sonra dandik bu çizildi de...
Marka değil kullanım önemli bence.Annemin evindeki tabaklar markasız, 10 senedir ne rengi soldu ne bişey oldu..:nazar:

en iyisi Kütahya porselen canım zaten güral porselen ikisi ortak aynı ..
ama Kütahya porselen daha iyidir..ben yılladır burdayım yani porselenin anavatanında ve eşim 10 yıl Kütahya porselen fabrikasında çalıştı...
diğer markalar sadece kendileri marka olduğu için herkes ona yöneliyo..

kütahya porselen ve jumboyu karşılaştıramam bile
kahvaltı takımım kütahya porselen gerçekten çok güzel, çok severek kullanıyorum

ama onun dışında bütün çeyizliklerim jumbo
yemek takımım, çatal kaşık bıçak takımım, çay takımım, çaydanlığım, cezvelerim, şekerliğim, limon servis setim, servis aksesuarlarım, cam setim, çelik tencere setim, teflon tencerelerin ve tavalarım
gerçekten çok memnunum, herşeyi çok şık çok kaliteli
alacaksan jumbo al derim, örnek olması için bendeki yemek takımı ve çkb takımım modellerini ekledim
belki bi fikir olur sana da

jumbo-wave-yemek-takimi_01-150x150.jpg

yemek takımımın modeli WAVE

pr_01_5916_max.jpg

çatal kaşık bıçak takımımın modeli 8100

Son düzenleme:
nan pasaklı ben o kasıkla yemek yıyemem bee:mymeka:anlasılan sana gelırken catal kasık takımımla gelcem şakkıdı

nan pasaklı ben o kasıkla yemek yıyemem bee:mymeka:anlasılan sana gelırken catal kasık takımımla gelcem şakkıdı

hiçde bi kereeem herkes çok beğeniyo ayrıca yemek yerkende bi zorluk çıkarmıyo cici kaşıklarım :dilcikar:
bi gün gelip yemek ye de öyle konuş :dilcikar:

manyaksınız yaaa:roflol:
ama ben baktım jumboya yemek tkm modelleri sınırlıydı

evet çok çok model yok ama çok güzeller yaa
nedense ben pek bi seviyorum yemek takımımı :asigim:

canım eğer fiyat önemli değilse royale bak çoooook güzel modelleri var:asigim:

ikisinden birini tercih etmek gerekirse kütahya derim ben.çünkü jumbo kendini çelikte ispatlamış bir marka.çatal kaşık,çay seti vs için kesinlikle jumbo ama porselen ııh ıh:eek:lmaz:başka markalar da var özellikle bone china düşünüyosan de moonji diye bir marka var ürünleri çok güzel.

X