6 aylık bebeğe ekmek veren varmı

berrin35

ecemin annesi
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
427
2
37
6 ay 9 günlük bebeğim var.yeni yeni yemek sularından vermeye başladım.ama içine ekmek koymaya korkuyorum.emeklemiyo daha sindiremez diye.sizler neyapıyorsunuz.beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim

ben kahvaltıda bebe çayına ekmek ufalıyorum azıcık birazda kahvaltı maması katıyorum bir sorun olmadı. zaten dr umuz da böyle söyledi. ekmeği çiğnemeye çalışırken tükürük bezleri de çalışırmış ve bu boğaz enfeksiyonlarını önlemede avantaj sağlarmış. löp löp mama vermeyin dedi. blendırdan geçirmek yasak. ama aynı zamanda 1 yaşına kadar tuz da yasak. yemek sularından vereceksen tuz koymadan bebek için ayırırsan iyi olur.

yemek sularının hiçbir besleyici değeri yok canım bence sebzeleri iyice haşlayıp önce sulu şekilde başla, ilk başlarda blendırdan çekebilirsin, sonra daha koyu püre şeklinde verirsin.. mesela patates-havuç ile başlayabilirsin bebekler genelde seviyolar a.s ekmek yerine pirinç, irmik, şehriye de koyabilirsin..

ben bugün aldım ama daha vermedim.yarın doktora soracağım verebilir miyim diye.ozamn cevabı yazarım

yemek sularının hiçbir besleyici değeri yok canım bence sebzeleri iyice haşlayıp önce sulu şekilde başla, ilk başlarda blendırdan çekebilirsin, sonra daha koyu püre şeklinde verirsin.. mesela patates-havuç ile başlayabilirsin bebekler genelde seviyolar a.s ekmek yerine pirinç, irmik, şehriye de koyabilirsin..

benim oğluşuma kaç defa patates havuç çorbası yaptım zorla yedi, hatta yemedi, milupanın karışık sebzelisini aldım.anasının yaptığı çorbayı da beğenmiyo:tomato:

biz masaya oturduumuzda cemre rahat bırkmıo artık bizi.tekistediği ekmek.bizde eline içini cıkartıp kabuk kısmını veriyoruz kemirio.vermezsek ortalık yıkılıo.bide sebze pürelerinin içine eti bebenin ekmeğinden koyuyorum.

bize de dr.bebek ekmeği önerdi.ama burda biz kendimiz ekmeği zor buluyoruz.ilçeden getirttiriyoruz.nerde kaldı bebek ekmeği.arkadaşın tavsiyesiyle ben 5,5 aylıkken minicik minicik ufalıyodum.şimdi biraz daha büyük ufalıyorum.benimki de emeklemiyo ama çok hareketli oldum olası.:emir_bebek:az kaldı emeklemesine.bi zararı olmadı.valla ev ekmeğine bile saldırıyoda ben daha öyle eline vermeye çok korkuyom.dişleri var diye.sen yinede bulabiliyosan bebek ekmeği ile başla.sonra arada normalden de verirsin.

bende evde kendim yaptığım sebze çorbasını bi türlü yeditremiyom.sevmiyo hiç.kusçak gibi yapıp ağlıyo.bende hazır olarak sebze çorbası aldım.tatlı oldğu için bi tek onus eviyo

ben kasım annesiyim ve bebeğim5 gün sonra 6. ayını dolduracak,5,5 aylık olduğunda ekmek,makarna verebilirsin dedi doktorumuz.ben bebe ekmeği kullanıyorum,daha vitaminli

bebek ekmeği daha vitamili olduğu için dr.umuz verbilecğimi söyledi.bende bebek ekmeği v eriyorum,

yavrum etinin bebe ekmeği var, ondan al bikaç paket, ben gündüzleri çorbasına koyuyorum, çok severek yiyo, bazen de deneme amaçlı sabahları kahvaltısının iiçine ufalıyorum, bebe bisküvisini sevmiyo pek niyeyse, sanırım tatlı şeyleri pek sevmicek, normal ekmek verme,hem içi hamur olduğu için bebeğinin damaağına yapışabilir, hem de bebe ekmeği daha besleyici, zaten ben çorbanın içine bi dilim koyyorum yetiyo, gayet de güzel yiyo benim mıymıntı :))

X