Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
merhaba sema ben.siteye yeni üye oldum.kızım 4.5 aylık.8 haftadır pelvik bandaj kullanıyoruz.geçen haftaki ultrasonda gelişme başlamış dendi bir taraf 59,bir taraf 60 olmuş.şimdi abduksiyon cihazı kullanın 6 hafta sonra yeniden bakalım dendi.bu abduksiyon cihazı çocuk için dahamı rahat.pelvik bandajlamı kalsa dahamı iyi.artık çok kafam karıştı.bu eziyet daha ne kadar sürer acaba..bana bu sıkıntıyı çeken biri olarak yardımcı olun lütfennnnn.

uzun zaman oldu ama biz aralıkta gittik kontrole yine röntgen çekildi dr. baktı ve ortalamayı tutturmuşsunuz dedi gelişimi iyi buldu ama seneye yine geleceksiniz dedi. vitamin hareket falan sordum gerek yok bu bir süreç dedi sanırım kendiliğinden olacak. tabi ben süt yoğurt peynir et tüketimine, günlük 1 saat dışarıda gezmesine dikkat ediyorum. bilmem faydası olur mu Allahım sen koru ve şifa ver bebeklerimize:emir_bebek::KK49:

Son düzenleme:
benimde kızıma 3,5 aylıkken teşhis kondu.iki taraflı ama sol tarafı daha ileri seviyede imiş.6 haftadır pavlik bandajını kullandık ama inanın kabus dolu günler geçirdim.bugün doktora götürdük sol taraf problem biraz dedi.ameliyatla temizleyelim aradaki dokuyu dedi.hocasına sorunca iyileşmesi iyi 5 hafta daha takalım bekleyelim dedi.
ne yapacağımı bilmiyorum.moralim çok bozuk arkadaşlar.bebeğim bu sıcakta ne yapar alçıya alınırsa :2: düşündükçe üzülüyorum başa gelen çekilir.dua etmekten başka elimizden bişi gelmeyecek :KK43:

merhaba arkadaşlar uzun süredir kimse uğramamış bu başlığa umarım bebekleriniz iyidir,
benim bebeğime de Tip 2A teşhisi kondu pavlik bandaj taktık 10 gün oluyor, bandajı kullanan arkadaşlar ne kadar kullandınız ve tamamen iyileştimi bunu çok merak ediyorum bir de bandajı takınca çok sıkımı olmalı yani bacaklar hareket etmelimi etmemeli mi buna cevap veren olursa çok sevinirim

sanırım kimse uğramıyor artık buraya, belki eskiden yazanlar uğrar demiştim ama gelen giden yok
neyse biz kontrole gittik ve biraz düzelme var bir ay sonra belki tamamen düzele bilirmiş umarım bir daha ki gidişte tamamen geçmiş olurr

merhaba..benim kızımdada kalca gelisim geriligi var tip 2a ..bir aydır pavlik bandaj kullanıyoruz..suan degerleri duzelmiş ve tip 1 a olmuş fakat tedbir amaclı bir ay daha kullanmamız onerildi..sizin ne kadar surdu iyilesme sureci?ve sonrasında demir ayakkabı kullandınızmı?dr bize bandaj cıktıktan sonra demir ayakkabı kullanalım diyor fakat ben kullanmak istemiyorm.bu durumu yasamıs biri olarak size sormak istedim

X