Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
OHH BEE catladım valla kızlar yaa burdaki telefon kutularını baska bi sebekeye tasıyolarmıs kac gundur net yoktu bu sabah bajtım gelmis kızlar cok sukur birsey yok 3 farklı doktor gordu 1i pratisyen 2 si docent doktor 3üde birsey yok iciniz rahat etsin dedi hem rontgene baktılar hemde elleriyle kontrol ettiler siz yinede cift bez baglayın 2 ay sonrada kontrole gidin iciniz rahat olur dediler kızlar icim rahat etti cok sukur Allah bebelerimize sifalar versin üzerlerinde hastalıgın en ufak izi kalmasın insallah

gözünaydınb canım.darısı diğer bebişlerin başına olsun.inşaallah onlarda en kısa sürede iyileşirler.

OHH BEE catladım valla kızlar yaa burdaki telefon kutularını baska bi sebekeye tasıyolarmıs kac gundur net yoktu bu sabah bajtım gelmis kızlar cok sukur birsey yok 3 farklı doktor gordu 1i pratisyen 2 si docent doktor 3üde birsey yok iciniz rahat etsin dedi hem rontgene baktılar hemde elleriyle kontrol ettiler siz yinede cift bez baglayın 2 ay sonrada kontrole gidin iciniz rahat olur dediler kızlar icim rahat etti cok sukur Allah bebelerimize sifalar versin üzerlerinde hastalıgın en ufak izi kalmasın insallah

harika canım çok sevindim opuyorumnanaktan işte bir kaç doktorun görmesinin faydaları tekrar gözün aydın canım...

sagoul kızlar darısı diger bebelerin basına insallah

canım çok sevindim gözün aydın iyiki götürmüşsün başka doktora ben hala götüremedim sinir oluyorum

Canım hadi gözün aydın bizde böyle güzel haberlerle gelsek biran önce içim kıyılıyor valla bu sıcakta pişiyor kuzum ay iyileşsinde kışa yakarım kaloriferleri yaz gibi çırıplak dolaştırıcam kızımı bez bile bağlamıcam s.çsın heryere .
Sevgicim haid inşallah gelir ptesi günü dr.da sen de güzel haberle dönersin akşamına

kızlar dün bildiğiniz gibi doktordaydık doktor röntgenle anlaşılmaz dedi ve tekrar usg istedi çektirdik şimdi elimizde ilk çekildiğimiz usg ve dünki var karşılaştırdımda arada baya fark var ya

4. ayın 22 sinde çekildiğimiz usg de kardelen 2 aylıkken

sağ kalça alfa 53 beta 49 sol kalça alfa 62 beta 63 graff tip ıb yazıyor

dün çekildiğimizde ise
sağ alfa 50 beta 55 sol alfa 50 beta 49 sonuç 2A yazıyor ve takip demiş
sizinkiler nasıldı hatırlıyormusunuz birde normal değerler nedir bilen varsa yazsa lütfen

sevgıcım bızım ılk tanı tıp 2 a ama acıları hatırlamıyorum cnm sonra tıp 1 yazılmıs rapora 4.aydakı rontgen ve usg de .bu hafta yada gelecek hafta burda bır doktora tekrar gıdıcem 6.ayda tekrar kontrol edelım demıstı doktor burda olucam ıcın burda bı doktora gıdıcem ordada gıdınce takıp eden doktora gıderız ınsallah beklemedıgım bısey cıkmazzz
aklıma kotu seylerde gelmıo dııl doktorlara hıc guvenım kalmadı ılacları bıle kullanmak ıstemıyorum

Sevgicim bizim değerler böyleydi
SAĞDA : Beta : 54 Alfa :50
SOLDA : Beta : 41 Alfa :66 derece
Sonuç Sağda asetebular hipoplazi ,sublukse kalça

Daha önce de aramıştım bulamamıştım ama bu gece nihayet büldum normal değerleri kızlar tablo halindeydi ama yapamadım düz yazıyorum
Tip 1 a = Alfa 60 derece ve üzeri Beta 55 derece ve altı ; tanı = normal kalça ----
Tip 1 b = Alfa 60 derece ve üzeri Beta 55 derece ve üzeri Tanı = normal gelişimde -----
Tip 2 a = Alfa 50 - 59 derece arası Beta 55 derece ve üzeri Tanı = Fizyolojik immatür 3 aydan küçük ----
Tip 2 b = Alfa 50 - 59 derece arası Beta 55 derece ve üzeri Tanı = Patolojik immatür 3 aydan büyük----
Tip 2 c = Alfa 43 - 49 derece arası Beta 70 - 77 derece arası Tanı = Kritik kalça ----
Tip D = Alfa 43 - 49 derece arası Beta 77 derece be üzeri Tanı = Desantralize Kalça ----
Tip 3a = Alfa 43 derece ve altı Beta 77 derece ve üzeri Tanı = Çıkık kalça -----
Tip 3 b = Alfa 43 derece ve altı Beta 77 derece ve üzeri Tanı = Çıkık kıkırdak tavanda histolojik değişiklik

Patolojik = Normal olmayan hasta
Fizyolojik = Normal olarak işleyen
ımmatür = Gelişmemiş
Desantralize = Merkezden uzak

Son düzenleme:
Beyaz bulut, merhaba canım. öncelikle sakın üzülme diyorum sana. bebeğini de etkileyecektir unutma. sana kendi hikayemi anlatayım inşallah sen d e şifa bulursun. 2001 yılında oğlum acil sezeryanla dünyaya geldiğinde ilk olarak DKÇ (doğuştan kalça çıkığı) teşhisi kondu. daha sonra sürekli kontrol altındaydı. bu dönemde freşka isimli ortopedik bir giysi tarzında cihaz kullandık aylarca. sürekli kalça açıları ölcülüyordu, bir sol tarafı ilerliyor sağ taraf açıları geri kalıyordu, bir sağ ilerliyordu solu geride kalıyordu.özel , devlet , üniversite gitmediğimiz yer kalmamıştı. oğlum 1 yaşına gelip de yürüyene kadar ben hergün iki gözüm iki çeşme ağlıyordum. çünkü eşimin dedesinde de çocukluğundan kalan rahatsızlık sonucu topallama sorunu vardı. öyle olacak diye düşünüp kafayı yiyordum nerdeyse. ama yaşına gelip te yürümeye başlayınca hızla düzeldi herşey şimdi kusursuz , hiçbir sorunu yok. sadece yarım düz taban ama onu da hiç d ert etmiyorum doğrusu. canım kendini yiyip bitirme tedavilerini düzenli yaptır, bebeklikteki tedavide bir gün, ilerdeki bir aylık tedaviye bedel.

Kızlar 3 ay önceki kontrolümüzde herşeyin normale döndüğünü fakat 3 ay sonra tekrar kont için çağırmıştı ort.dr.umuz .Sayılı gün geçti ve dün rontgenimiz çekildi tekrar yarında dr. randevumuz var inşallah bir daha da çağırmaz şimdiden sıkıntı basıyor .Sizlerin yokmu kontrolleriniz sadece bizi mi çağırdı acaba ...

özlemcim bu sayfayı daha önce hiç görmemiştim o sıralar çalışmadığım için olsa gerek şimdi sayfayı görünce usg sonuçlarımıza baktım da bizim beta ölçüleri belirtilmemiş alfalar biri 60 biri 61 ve doktorumuz da her şey yolunda röntgene gerek yok demişti usg 42 günlükken çekilmişti verdiğin tabloda alfa 60 üstü normal diyor ama yine de aklıma takıldı beta ölçülerinin olmaması önemli midir

Yok Huriyecim 60 derece ve üzeri dereceler normal kabul ediliyor zaten usg de belirlenmişti hepimizin sizin de bir anormal bir durum olsaydı zaten dr.unuz uyardı canım hiç kafanı karıştırma bence .
Biz bugün gittik ortopedi dr.umuza muayene ve rontgen sonuçları harik abir daha gelmenize gerek yok artık dedi.Çok şükürler olsun yarabbim tamamen kurtulmuş hissediyorum kendimi rahatladım ...
YÜRÜTEÇ için sordum dr.a kesinlikle hayır dedi ne zaman ,sterse o zaman yürüyecek bırakın rahat rahat dolansın dedi .bilgilerinize ...

özlemcim çok sevindim canım ya
hep böyle güzel haberlerle dönersiniz inşallah dr kontrollerinizden
kafan iyice rahatlamıştır
bu arada facebookda derinimin resimlerini yeni gördüm
nasıl şirin pozlar öyle yaa
bayıldım valla
canavardan fırsat bulup oraya yazamadım ama en azından buraya yazayım dedim :))
öp kiraz dudaklımı benim için

özlemcim gecmıs olsun cok sevındım
ben 6.ayda rontgen cektırmıstım ama hala esımle arada acaba tamamen gectımı dıye soruyoruz.ınsanda takıntı kalıo bole seylerde.
bnmde sordugum tum doktorlar yürüteçe hayır dedi.bizde almadık.hoş zaten dide nin emeklemeside bi tuhaf yürüteçi alsam nsl yüricek merak ediyorum..

Sağolun kızlar bitti geçti çok şükür .
Ama Çiğdemcim dediğin gibi ayağından gelen en ufak bir klik sesinde acaba mı diye geçti hep içimden.Eğer sende için iyice rahat etsin istiyorsan çektir bir rontgen ama hani eğer özel çeken biryer varsa orada çektir onların enaz seviyede oluyormuş makinadaki radyasyon ve kurşun levhada çok önemliymiş Radyolog uyardı dün çekerken .
Sibel cim çok sevimli ve tam bir cadı oldu bugün dikkatini çekemediklerine çığlık atıp öyle baktırıyor kendine sonra da çirkin yapıyor kendini çok acaipp korkulur bunlardan .Derinde kiraz dudaklarıyla kocaman öper seni :))

özlemcim geçmiş olsun şükür atlatmışsınız Allah tekrarını yaşatmasın inşallah..

X