Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

derinzlm

canım kızım iyiki varsın
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
3.641
0
Selam kızlar kalça usglerimiz çekildikçe sorun çıkan arkadaşlarımız da çoğaldı .Buradan takiplerimizi ,kullandığımız cihazları,dikkat ettiklerimizi ( altını açarken,yatırıken vs.) Usg.sonuçlarımızı yazıp paylaşalım .Paylaştıkça daha çabuk atlatacağımıza eminim bu sıkıntılı günleri .

hepiniz en kısa sürede güzel sonuçlarınızı buraya yazarsınız inşallah

inşallah arkadaşlar hepinizin duasına ihtiyaçları var minik yavrularımızın

sağol özlemcim böyle bir konu açtığın için bize usg den verilen sonuç

sağ kalça alfa 53 beta 49 sol kalça alfa 62 beta 63

çocuk doktoru bizi ortapediye yönlendirdi oda tekrar film istedi usg değil filmden sonra bize dediği şu çocuğunuzun cihaz kullanması gerek kalça yuvaları tam gelişmemiş ikisindede var ama sol kalça daha fazla ve bizi medikallere yönlendirdi 175 tl ye korse gibi bişey taktılar onunla tekrar film çekildi kalçalar tam yerine oturmuş 2 ay boyunca sadece alt değişme ve banyo için çıkarılıcak sonra tekrar kontrol dün ilk gecemizi geçirdik kızım çok haraketli bir bebek olduğu için çok yadırgadı alışmaya çalışıyor yavrum sırt üstü yatırdım gece yastıkla beline destek yaptık ünki korseden dolayı kalça kısmı havada kalıyor ayaklarının altınada ufak bir yastık koydum onlarda aşağıya sarkmasın diye şimdi yan yatırdım uyuşmuş heryeri garibimin yine aynı ama bu sefer sırtınada destek ve bacak arasına da destek koydum biraz böyle yatsın sonra öbür tarafına yatırıcam allah hepimizin yardımcısı olsun

şimdi benim aklıma takıldı şirincek sizin taktığınız sürekli üzerinde ama biz alt değişimi için sürekli çıkaıcaz ee ozaman bunun bir faydası olurmuki ya

sevgicim nolur sabırlı ol inan cok üzülüyorum minik kardelen için.allahım yardım etsin ona.sanada sabır versin

sevgicim nolur sabırlı ol inan cok üzülüyorum minik kardelen için.allahım yardım etsin ona.sanada sabır versin

sağol canım üzülmemeye çalışıyorum sütümün etkilenmesini istemiyorum biliyorum kardelen çiçeğim iyi olucak diğer bütün bebişlerimizde neler var hastanelerde allaha çok şükür biz yine iyiyiz sende merak etme berru prenses güzel haberle dönücek inşallah evine

şimdi benim aklıma takıldı şirincek sizin taktığınız sürekli üzerinde ama biz alt değişimi için sürekli çıkaıcaz ee ozaman bunun bir faydası olurmuki ya
,
canım ben gazi zorer diye bir prof. var bu konuda uzman onu bile aradım oda öyle söyledi.. resmen ihtisas yaptım bu konu üzerine

Son düzenleme:
insan kime inanıcağını şaşırıyor ya bizim doktorda bunu kullanıcaksınız dyor anlamadım gitti artık bakıcaz iki ay sonra

canım ben senin kafanı karıştırmayayım ben böyle biliyorum. sizin durum belki farklıdır dicem ama bilmiyorum sende bir araştır bakalım.

bu konuda en kafası karısık anne benım galıba
1.doktor raporu(radyolog hazırladı)sag kalca alfa 59 beta 55 /sol alfa 59 beta 44 derece ızlenmıs olup tıp II A ıle uyumludur. sonuc her ıkı kalca tıp II A ıle uyumlu olup tedavı sonrası usg onerılır dıyor.
2 doktor(aynı gün hazırlandı)sag kalca alfa 65 beta 48 /sol alfa 64beta 49 derece.
sonuc:normal lımıtlerde ınceleme dıyor.(bu doktor hıcbır tedavıye gerek olmadıgını soyledı .2 gunsora ılk gıttıgımız hastanedeı ortp.uzmanına raporu goturduk ve rapora gore cıft bez kullanıcaz 1 ay sonra rontgen ve usg cekılıcek ona gore devam edıcez dedı.
3.doktora her ıkı raporuda goturduk adam napsın kafası karıstı bu sekılde cıkamayız ısın ıcınden 3 ayı dolsun rontgen cekelım en saglıklı sonucu bu sekılde alıcaz dedı .
bu aykı cocuk doktoru kontrolunde tekrar baktı kalca durumuna doktoru gozunuzaydın baya rahatlamıs kalcaları dedı ılgımı cekende yanlara doğru bastırdıgında bacaklarını oncekı muayenelerde cok aglardı dide ama bu muayenede bastırmasına ragmen hıc aglamadı buna dayanarak rahatlamıs dedı doktor.ama sevgının sonucunu duyunca korkmaya basladım onumuzdekı hafta goturucem rontgen ıcın ınsallah bezle hallolucak bıseydır.doğum yapıcak arkadasların bu topiğe mutlaka uğraması lazım bence atlanmaması gereken en onemlı konulardan bırı bu .ben 1.5 aylıkken yaptırdım usg yı ıyıkıde doktoru falan beklememısım.hepımıze ok gecmıs olsun arkadaslar umarım bebeklerımız tez zamanda ıyılesır.

bu arada orp.uzmanının bana verdığı ıpuclarını unuttum soylemeyı sıze yan yatırmıcaksın uzerıne agır ortu ortmeyeceksın bacaklarını bırlestırmeyecksın kucakta tutarken bır elın sureklı bacak arasında olucak sekılde tutacaksın

bu arada orp.uzmanının bana verdığı ıpuclarını unuttum soylemeyı sıze yan yatırmıcaksın uzerıne agır ortu ortmeyeceksın bacaklarını bırlestırmeyecksın kucakta tutarken bır elın sureklı bacak arasında olucak sekılde tutacaksın

çok haklısın çiğdemcim ben en büyük hatayı kucağımda tıtarken yaptım sanırım bacakları birleşik tutuyordum çok sağol bilgiler için

canımlarım çok geçmiş olsun. yavrularımıza Allah Şifa versin:Saruboceq:

evet kızlar hatta alet kullanmayanlar için söylüyorum bacaklarının arasına kalın havlu koyun bizim 2. gün belli oldu kalça gelişim geriliği biz o günden başlamıştık. çift beze de o zaman başladık ama dr bize çift bezin zaman kaybı olduğunu söyledi ve pavlik bandajına geçtik 1.5 ay oluyo kullanalı 2 ay sonra kontrolümüz var allahım şifa versin inşaallah.

hepinize geçmiş olsun.Allah şifa versin.bizimde ilk kontrolümüzde sol kalçada gevşeklik var dedi dr ve o yastıktan giydirin dedi.biz yine de 2. bir dr a götürelim dedik ve iyiki götürmüşüz bir prof baktı ve bir şeyi yok dedi yani hemen inanmayın arkadaşlar biz bu ay yine usg çektirdik ve Allah a şükürler normal çıktı.hepinize sabırlar diliyorum ve lütfen başka bir dr a daha gösterin ölçümler yanlış çıkabiliyor.ilk ölçen çabucak bitirmişti 2. ise çok uğraştı çocugun kımıldamaması gerekiyormuş.

hepinize geçmiş olsun.Allah şifa versin.bizimde ilk kontrolümüzde sol kalçada gevşeklik var dedi dr ve o yastıktan giydirin dedi.biz yine de 2. bir dr a götürelim dedik ve iyiki götürmüşüz bir prof baktı ve bir şeyi yok dedi yani hemen inanmayın arkadaşlar biz bu ay yine usg çektirdik ve Allah a şükürler normal çıktı.hepinize sabırlar diliyorum ve lütfen başka bir dr a daha gösterin ölçümler yanlış çıkabiliyor.ilk ölçen çabucak bitirmişti 2. ise çok uğraştı çocugun kımıldamaması gerekiyormuş.

canım biz usg çektirmedik sadece ortapedi uzmanı film istedi filme bakıp söyledi cihaz kullanmanız gerek diye sadece usg sonucuna göre böyle bişey deseydi başka bir doktora götürürdüm hiç beklemeden

Kızlar dün gece değerlerimizi eklemeyi unutmuşum .
SAĞDA : Beta : 54 Alfa :50
SOLDA : Beta : 41 Alfa :66 derece
Sonuç Sağda asetebular hipoplazi ,sublukse kalça .
Bu sonuçları aldıktan sonra kendi dr.umuzun tavsiyesiyle ortopedi dr.undan randevu aldık .Elle muayene de çok önemli bir bulgu olmadığını ,rontgen için de bebeğin daha küçük olduğunu 3 .ayına girecekken rontgen çektirip o zamana kadar da çift bez bağlayıp gelişimini tamamlamasını bekliyeceğimizi söyledi. Allah hepimizin yardımcısı olsun en büyük tesellim erken teşhis ile tedavinin % 95 in üzerinde olumlu sonuç vermesi .

Kızlar dün gece değerlerimizi eklemeyi unutmuşum .
SAĞDA : Beta : 54 Alfa :50
SOLDA : Beta : 41 Alfa :66 derece
Sonuç Sağda asetebular hipoplazi ,sublukse kalça .
Bu sonuçları aldıktan sonra kendi dr.umuzun tavsiyesiyle ortopedi dr.undan randevu aldık .Elle muayene de çok önemli bir bulgu olmadığını ,rontgen için de bebeğin daha küçük olduğunu 3 .ayına girecekken rontgen çektirip o zamana kadar da çift bez bağlayıp gelişimini tamamlamasını bekliyeceğimizi söyledi. Allah hepimizin yardımcısı olsun en büyük tesellim erken teşhis ile tedavinin % 95 in üzerinde olumlu sonuç vermesi .

bize çekildi röntgen hemde iki kere zararlımıymış

X