Bana Babanzı anlatn.....

bir zamanlar babamı anlatan bir yazı yazmıştımmm bloğumaa

Babalar günüde yaklaştı. Babamı o hep o 32 dişi meydanda gülüşüyle hatırlayacağım. yok yok babam hala hayatta allaha şükür.Kısaca babamdan bahsetmek istiyorum sizlere.

Babam doğu kültürüyle yetişmiş ama bir o kadarda açık görüşlü , kemal sunal filmlerini her yayınladığından da tekrar tekrar seyreden ve koca bir apartmanı inletecek kahkahalar atan sevimli bir kahramandır benim için. babalar ve kızlar birbirlerine düşkün olur derler ya...

aynen öyle işte...

belli etmezdi küçükken bize sevgisini uzakta dururdu hep. kaşları hep çatık olduğundan korkarlardı arkadaşlarım hep. ama içinde yumuşacık bir kalp olduğunu hep bilirdim babamın. biz büyüdükçe babamda daha bi gösterir oldu sevgini. koskaca kız olmuştuk ama alırdı bizi kucağına sarılır öperdi bizi. sonradan anladım. meğer incitmekten korkarmış bizi koca elleriyle. hala koskaca kız olduğumuzda bile nazik nazik sarılırdı bize sanki bir kuşu avucuna almış gibi narince. zamanla babam dizilerde babakız sahnelerinde gözyaşları dökmeye başladı. o çatık kaşlı adam ağlıyordu. bizse dalga geçiyorduk ağlıyor diye ama bende içten içe ağlardım o sahnelerde. gözleirm dolar kaçardım mutfağa. bzende yanında ağlardım bende. bende belli etmezdim sevgimi yanaşmazdım babama. bazen bağrışır kavga ederdik. kıyamet kopardı küçücük evimizde. ben odanın kapısını çarpar ağlardım sessizce. 5 dakka sonra gelir sarılır kucağına alırdı babam dayanamzdı küs kalmaya. bende ona çekmişim sanırım dayanamıyorum küs kalmaya.annemle ikisi her cumartesi alışverişe çıkar biz ne isteriz diye düşünür sadece torbalarda bizim aburcuburlarımızın olduğu bir yükle eve gelirlerdi. sonra teker teker çıkarıp bunu sen seviyosun şunu sen seviyosun diye gösterirlerdi.gecenin bir yarısı koskoca adamı bakkala gönderir dondurma aldırırdık. oda cipsi ve kolasını alırdı yanına. önce herşeye hayır der 2 dakkika sonra dayanamaz istediğimizi yapardı.televizyon kanalı için kavga eder. diğer odadaki tvyi izlemek için oda değiştirdik. arkamızdan bağırırdı. gelin gelin sizin istediğiniz kanalı açtım diye.yalnız kalmaya dayanamazdı.yazlarımı elimden tutar deniz havuza götürürdü. yüzmemle gurur duyardı.ailecek bi yere giderken ben hep babamın kolunda kardeşimse annemin kolunda. karneler geldiğinde getireceği bir damak çukulatayı sabırsılıkla beklerdim gece yarılarına kadar. pazar sabahları erkenden kalkar çizgi film izlemeye başlar karnı acıkınca çayı demler kahvaltıyı hazırlar. koğuş kalk diye bağırırdı. hazırladığı kahvaltıyla övünürdü.Çiğ köfte yaparken gidip gelip köfteden çalmama annem kızarken babam yesin fatoş çocuğu rahat bırak derdi. dillere destan salatası ve bulgur pilavını biz bayıla bayıla yerken o dileri yine gözükürdü.şimdi düşünüyorumda derler ya kızlar babalarına benzeyen insanlarla evlenirler diye. hakkatende öyle bazen eşimi izlerken babamı izliyormuşum gibi geliyor bana.geçen sene kasım aylarında hayatımda ilkkez babamı kaybetme korkusunu yaşadım. gecenin bir yarısı bir telefonla altüst olmuştu dünyamız.doktorlar yaşamıcak dedi. sabaha çıkmaz dedi.doktor olan yakın bir arkadaşım doktorların sözlerini onaylayınca ne ağlayabildim nede başka bişey. o güçlü sağlıklı her zaman güleç o adam gözlerini bir türlü açmıyordu ve sonsuza dek de açmayacaklardı. yoğun bakımda kapı aralığından illkez babamı kafası kazınmış ve bıyıksız olarak gördüm . orda yatan babamdı. kalbini zorla çalıştırmaya çalışıyorlardı. o sabah onu seven koca bir aile uzak şehirlerdede olsalar kalkıp gelmişlerdi hastaneye. babam o uzun süren bir yoğun bakımdan sonra açtı gözlerini. annemin öpücüğüydü onu hayata bağlayan. yanına ilk girdiğimde gene bana ilginç şeyler anlatarak güldürmüştü.babama hayatımda ilkkez bisküit yedirdim ellerimle o zaman. bir an için onu kaybetmiştik ama yüce rabbim onu bize bağışlamıştı bize.günler süren hatanedeki misafirliğimiz sonucu bu mucize adamı herkes tanıyordu hastane. konu geldi nerden nerelere.. babamın şimdi sağlığı yerinde hala hastanede yoğun bakımdan çıkar çıkmaz anlattıklarını ona anlatıp dalga geçiyoruz. ve babamla her sarılışımızda düğün günü evden çıkarken yaşadığım o duygulu anı yeniden yenden yaşıyorum. annelerle o kadar duygusal olmuyorda sanki babayla sarılma apayrı..HERKES DER DıYMı BENıM BABAM APAYRI DıYE. BENCEDE BENıM BABAM DÜNYANIN EN TATLI BABASI. BABACIM GÜNÜN KUTLU OLSUUN

Son düzenleme:
Babam emekli bir asker olması sebebiyle son derece prensipli ve planlıdır :nazar: ilişkilerimiz son derece sıcak ve bir o kadar da saygılıdır:nazar: oldukça kültürlüdür, okumayı sever, kendini son derece iyi yetiştirmiştir, her konuda herkesle sohbet etmeyi sever, anlattığı dinlenir, ortak olduğumuz konularda onunla sohbet etmeye bayılırım, onun ilgisini çekeceğini düşündüğüm makaleleri, fotoğrafları gazeteden keser saklarım daha sonra onunla paylaşırım:nazar: bu da onu ve beni çok mutlu eder, benim oğlum ilk ve tek torunu olduğu için ona oldukça düşkündür:emir_bebek: son derece gururludur zaman zaman maddi destekte bulunmak isterim kesinlikle kabul etmez gizli gizli anneme veririm :nazar: bir çok huyumu ondan almışım iyi ki böyle bir babam var a.s bu yazdıklarımı bir okusa çok duygulanıra.s yaşlandıkça daha da duygusal oluyor a.sAllah ona sağlıklı ve uzun ömürler versin:Saruboceq:

Son düzenleme:
Baba nasıl bişeydir baba sevgisi nasıl bir duygudur...Babalar çocuklarını nasıl sever....

Öyle çok merak ediyorumki baba sevgisini....

Bana babanızı anlatırmısınız nasıl bişey baba sevgisi...senağlama

Canım benim ( laf olsun diye yazmadım bu canımı topik içimi acıttı) babam sevgisini asla göstermez ama hissederim bir şekilde, muhteşem dört dörtlük değildir ama iyiki varrr...

babam annemden daha yakın oldu bize..bazı konularda anlamaya çalıştı..
sevgisini göstermeye çalıştı...
değer verdi anneme göre..

Bazılarınız ne güzel anlatmış,okudukça iç geçiriyorum.kıymetini bilin nolur:KK43:( bi kez görebilmek için onu neler vermezdim.bikez baba diyebilseydim:KK43:(((

bu kelime benım için artık hiç bir sey ifade etmıyor..
kendıne başka hayat kurmuş,bızı hayatından zorla çıkartmış bı adama o guzel sıfatı yapıştıramıycam..
babası olanlar ne mutlu sıze..

Babammı...

O benim ilk aşık olduğum ilk güvendiğim erkek.. Sırtımı güvenle huzurla dayayabileceğim büyük koca yürekli dağım...
Benim babamı kolay kolay ağlarken görmedim ben şu 25 sene boyunca, ilk defa dedem vefaat ettiğinde ağlarken gördüm babamı sonra benim trafik kazası geçirip alçılarla heryerim mosmor beni gördüğünde ve hasekide doktorlardan 3 ay boyunca yatacağımı alçılarla yaşayacağımı duyduğunda ağladığını ve en sonda babannemin vefaatında ağlarken gördüm benim koca yürekli zeytin gözlü esmer babamı.. biz iki kızının ve babam ablamla bana çok düşkündür canımınız tatlımı çekti hemen gider gecenin 12'side olsa bulur getiri öyle bir babdır benim babam.. Gazeteden emekli benim babam ve emekli olmasına rağmen halen daha çalışıp didinip durur caminin çay ocağının işletmeliğini aldı ve sabahın 5:00'inde kalkar gider babacığım yatsı namazında gelir, kalkarım onunla beraber ve onu sıkı sıkı giydiririm sabah soğu olur paşam sen giy üşüme terlersen çıkarırsın derim (ona paşam demem bayılır benim babacığım)
Hep çık derim yoruluyorsun derim ona artık emekli oldun çalışma derim anma dediği tek şey vardır "ablanı evlendirdik herşeyini yaptık şimdi sıra sende kızmm senide evledirim herşeyini eksiksiz yapim sonra çıkıp annenle artık ikinci baharı yaşicaz der..." Ben babacığıla bu denli yakın onuşamazdım aslında yani bu evlilik konusuyusmuş erkek arkadaşmış bunları konuşmazdım annemle konuşurdum hep, fakat 11 aydır artık babamlada arkadaş gibiyiz onulada gece 11:30'da nesface saatimiz vardır 11 aydır hep böyle sürer ablam evlendi ve ben evde tek kaldığımdan beri artık hep onlarla ben ilgileniyorum hem arkadaş hem anne hem baba hem dostuz biz.. hep deriz kapımız kapandığı zaman kimse bu eve karışmaz kimse bizim moralimizi bozamaz evde huzurumuz sağlığımız yerindeyse asla kimse bize bi laf diyemz moralimizi bozamaz.. ve ben ona hep derim babacım sanmaki annem babam öldü ben tek kaldım diye düşünme senin yanında aslanlar gibi iki kızın ve dünya iyisi elekler gibi bir eşin var sen asla yalnız değilsin bizler için ayakta olman lazım baba deerim.. Benim babam koca yürekli dağ gibi adamdır o kara gözleriyle o sabahları hadi kızım uyan diyişleriyle ve en ufak bir karın ağrımda kendi elleriyle ilaç getirip içirmesiyle veya evde ilaç yoksa neden karnımın ağrıdığını bilip koşarak gidip eczaneye hapımı alır ve gelirki kızım içsin iyileşssin die.. asla ve asla üzülmemi istemez asla kimseye laf söyletmez benim babam ve herdaim savunur kimsenin yanında rencide etmez benim babam..
Bu yaşıma kadar kimseye muhtaç etmemiştir beni ve her akşam sevdğim şeyleri alır gelir gider mutafağa bakar belinayın gözü boşalmışmı die ve boşalmışssa akşam gelirken mutlaka o gözü doldurur.. Benim babam öle bir babadırki benim özel günlerimde bile gider markete ağrım var die kendi elleriyle alır gelir ihtiyacım olan şeyi, makyaj malzememi parfümümü hatta kıyafetimi bile babam alır benim... Yeterki evlatlarım mutlu olsun tebessüm etsin der... Arkamızdaki koca dağımız evimizin esmer paşası zeytin gözlüsü sana benzemekten ve senin kanını taşımaktan gurur duyuyoruma.s
BABA VE ANNE ANLATTMAKLA OLMAZ YERLERİ ASLA DOLMAZZ TEK ÇIKARSIZ SEVGİ KARŞILIK BEKLEMEYEN SEVGİ ONLARIN SEVGİSİDİR..

Babam canım benim...Şeniz
Aynı annem gibi hep bir arkadaş,hep bir dost olmuştur canım babam...
Karıncayı bile incitmekten korkan,Allah korkusu ile büyümüş yufka yürekli babam benim...
Zamanında ne kadar kızdırdıysamda affetmiştir hep,kucak açmıştır bana...
Çocukluk işte...
Büyüyüp evlenince daha iyi anlıyor insan hem annesini hem babasını...
Hiç unutamıyorum, beni özel ünide okutmak için ne zorluklar içinde kaldığını...
Sanki neme gerekse özel üni..
Güzelim devlet ünileri varken koyuyor insana ailesini sıkıntıya koyup özel de okumak...
Bir sene daha sıksaydım dişimi,o kadar zorluk altında bırakmasaydım babamı,annemi,ailemi...
Allah razı olsun hem annemden hem babamdan..:Saruboceq:
Allah a şükürler olsun böyle bir ailede doğduğum için...:Saruboceq:
Ya rab anne,babamdan önce beni al yanına...
Ben dayanamam onların benden önce ölmesine....
:çok üzgünüm:

Babam...

Her dediğin doğru, her tecrüben haklı, her lafın sevgi dolu...

Canımsın, herşeyimsin...O beni hep zeytin gözlüm diye severdi çocukken hala da öyle sever nasıl anlatayım ne deyim bilmiyorum ki...

Arkadaşım oldu evin en küçük kızı bendim daha da bir titrerdi üstüme evlenirken de hiç göz göze gelmedik gelemedik...

Yeri, sevgisi bambaşka hiçbir şeye benzemiyor...

Ama hayatımda bir kere dinlemedim onu keşke dinleseydim diyorum şimdi....

Girmeyeyim dedim şu başlığa... Kapat gözlerini Burcums dedim ama engel olamadım işte... Okudum yazdıklarınızı... Her birinde yine bir yumru saplandı boğazıma... Babam çok erken gitti be kızlar...
Çok erkendi... Daha beni telli duvaklı gelin edicekti... Torunu olacaktı, onları parka götürecekti... Pazar günleri büyük kahvaltı sofraları kurulacak kızlarıyla damatlarıyla sohbet edecekti... Bayram günleri herkes bir araya gelecekti... En önemlisi beni isteyenlere babam "hayırlısıyla olsun" diyecekti... Şimdi tüm hayallerim bitti işte... Bizi ne de çabuk erken bıraktın baba...
Yaşarken çok mesafeliydik seninle... Çok disiplinliydin... 22 yıllık hayatım boyunca bir kez "Babacığım, seni seviyorum" diyemedim... Ama çok severdim seni, söylemeye çekinirdim işte...
ılk ameliyatında hıçkırıklara boğmuştun beni küçücüktüm... O hasta kalbinle çalışmak zorundasın diye nasıl üzülüyordum Babacığım... Bu yüzden bir sürü pis ahlaklı insanla muhatap oluyordum ama sana hiç söylemiyorum... Üzülme diye... Hani en son hasta olduğumda ve doktor işin mi çok ağır bünyen çökmüş dediğinde dedin ya benim yüzümden çalışmak zorunda kalıyorsunuz, kahroluyorum diye... Olur mu öyle şey babacığım... Bizim görevimizdi sana bakmak... Ama sen daha yaşlanamadan gittin...
Benden de bir sürü şeyi aldın götürdün... Her baba kelimesi böylesine yıkarmıymış bir insanı Baba... Canımı çok acıttın... Şimdi öyle pişmanım ki sana doyasıya sarılamadım diye... Eğer ki sana bir kusurum olduysa ki muhakkak olmuştur nolur beni affet baba... Hiç merak etme sen, ben adı gibi paşa yürekli adamın kızıyım... Annemi kardeşimi sen varmışsın gibi yaşatacağım ömrümün sonuna dek... Seni asla utandırmayacağım oralarda... Sen cennetten bize gülümse babacığım...

Girmeyeyim dedim şu başlığa... Kapat gözlerini Burcums dedim ama engel olamadım işte... Okudum yazdıklarınızı... Her birinde yine bir yumru saplandı boğazıma... Babam çok erken gitti be kızlar...
Çok erkendi... Daha beni telli duvaklı gelin edicekti... Torunu olacaktı, onları parka götürecekti... Pazar günleri büyük kahvaltı sofraları kurulacak kızlarıyla damatlarıyla sohbet edecekti... Bayram günleri herkes bir araya gelecekti... En önemlisi beni isteyenlere babam "hayırlısıyla olsun" diyecekti... Şimdi tüm hayallerim bitti işte... Bizi ne de çabuk erken bıraktın baba...
Yaşarken çok mesafeliydik seninle... Çok disiplinliydin... 22 yıllık hayatım boyunca bir kez "Babacığım, seni seviyorum" diyemedim... Ama çok severdim seni, söylemeye çekinirdim işte...
İlk ameliyatında hıçkırıklara boğmuştun beni küçücüktüm... O hasta kalbinle çalışmak zorundasın diye nasıl üzülüyordum Babacığım... Bu yüzden bir sürü pis ahlaklı insanla muhatap oluyordum ama sana hiç söylemiyorum... Üzülme diye... Hani en son hasta olduğumda ve doktor işin mi çok ağır bünyen çökmüş dediğinde dedin ya benim yüzümden çalışmak zorunda kalıyorsunuz, kahroluyorum diye... Olur mu öyle şey babacığım... Bizim görevimizdi sana bakmak... Ama sen daha yaşlanamadan gittin...
Benden de bir sürü şeyi aldın götürdün... Her baba kelimesi böylesine yıkarmıymış bir insanı Baba... Canımı çok acıttın... Şimdi öyle pişmanım ki sana doyasıya sarılamadım diye... Eğer ki sana bir kusurum olduysa ki muhakkak olmuştur nolur beni affet baba... Hiç merak etme sen, ben adı gibi paşa yürekli adamın kızıyım... Annemi kardeşimi sen varmışsın gibi yaşatacağım ömrümün sonuna dek... Seni asla utandırmayacağım oralarda... Sen cennetten bize gülümse babacığım...

Çok duygulandım...boğazım düğüm düğüm....Allah veriyor Allah alıyor kimini erken kimini geç...Babacığının ömrünü Allah sizlere versin..Bol bol dua et baban için...:Saruboceq:

ne güzel anlatmışsın öyle imrendim ki sana... benim de babam var ama yaz ve kış kadar zıt iki kutup kadar uzağız! öyle çok isterdim ki seninle aynı şeyleri yazabilmeyi hayatım okadar farklı olurduki... babanın insanın hayatındaki yeri çok büyük benim babam da hayatıma mal oldu neredeyse!
allah babacığına uzun ömür versin başınızdan eksik etmesin!

gözümü kırpmadan ugrunda can verebilecegim
herzaman kendisiyle gurur duydugum
her zaman arkamda olacagının verdigi muhteşem güvene emin oldugum
şuan kanser oldugu için hayatımın her alanında her gününde kaybetme korkusuyla acı çektigim
bana gösterdikleriyile hiçbir zaman ''daha çok annenimi seviyorsun babanımı?'' sorusuna tereddütsüz babamı diyebildigim
bütün ömrünü tüm yaşantımız gelecegimiz için çalışıp birikim yaparak geçirdiğine şahit olduğum
hergün yokluğuna nasıl dayanırım diye düşündüğüm tek varlık
Allah herkesin babasına uzun ömürler versin-akıl fikir evlat sevgisi versin inşallah.

bir kız evladın hayatında babanın yeri hep ayrıdır.
o benim canım babam
ben onun "baş belasıyım":)
evlendin yine kurtulamadım senden der durur.
hayatım boyunca hep en çok babamı kırarım korkusuyla yaşadım.
belki de hep en çok onu kırdım.
isteklerime baba kalbiyle hayır dedikçe
ben asiliğimle hep karşı çıktım.
"seninle gurur duyuyorum" lafını ağzından duymak
hayatımın en büyük ödülü oldu.
bazen parlar aniden,
bazen çok acımasız, düşüncesiz olmakla suçlarım onu.
ama babamdır işte canım babam.
hayatımdaki yeri apayrıdır.
Allah başımızdan eksik etmesin.

senden uzakta hep birşeyler eksikk
gönlümde derman yok inan bir nefeslik
ne bir avuntu ne de biraz ümit
ne yaptın bana nedir bu sessizlik

içimde birşey acıyor sen gelince aklıma herşeyimm

yerine sevememmsenağlamasenağlamasenağlama

canım babam aklıma gelince gökhan kırdarın bu şarkısını söylerim hep sayfalar dolusu anlatamam onu doyamadımm erken gitti ama bir gün buluşacağızsenağlamasenağlamasenağlama

konuyu görünce damladım hemen ama işyerindeyim ağlayamıyorum...ben annemin karnındayken babam trafik kazası geçirip vefat etmiş. hiç tanımadım onu.nasıl bi duygudur bilmiyorum. eksikliğini hep hissettim.bazen öyle ihtiyaç duyuyorumki ona :KK43:((((((

canım kıyamam sanasenağlamasenağlama:teselli:

ya ben babami tarif edememki o bambaska biri nasil anlatsam nasil baslasam bilememki
ama söyleki babam duygusunu disa vuramayan biridir yillarca beni gizliden gizliye sevdi hep uykumdayken ama bazen uyur numarasi yapardim ve isde ozaman tadini cikarirdim o anin
birgün neden böylesin diye sordum kizim ben böyle yetistim dedi zamaninda baskalarinin yaninda öz cocuklari sevilmezmis ayip kacarmis ama canimdan cok seviyorum sizi dedi
babam yillardir gececi calisiyo benim öglen geliyo uyuyo aksamda biz yatmis oluyoruz o ise giderken geceleri gelir üstümüzü örterdi sonrada yani basima oturur agladigini hatirlarim sessizce öpüp koklayip oksardi
taaakiiiiiii evlendigim gün evden cikacagima kadar geldi kirmizi kurdalemi baglamaya elleri titriyo birtürlü baglayamadi :KK43:((((( ondan sonra birbirimize bir sarildikki koptuk resmen ve en kötüsü ben kapidan cikarken düsüp bayilmis görseydim cikamazdim herhalde ama kamera cekiminde anneannemin sesini duyuyorum yapma vahit diyo orta küt gidiyo :KK43:(((((((
yillardir sadece basini seyrediyorum kasetimin
ama o günden buyanada sevgisini daha fazlasiyla gösterir oldu canim babam benim allahim babami basimizdan eksik etmesin insallah
ama öyle bi insanki melekdir babam gözümde benim kimsenin ne etlisine ne sütlüsüne karisir yillarca gecesini gündüzüne karistirarak yasiyo bizim icin hic ne offf dedigini ne ahhh dedigini duydum kendini bize adamis biri

kucukken incecik sesinizle uyuyamadiginiz zamanlarda anne yerine babacigim diye seslenirsiniz genelde. verdigi guvenden midir onu tercih sebebiniz bilinmez ama o sicacik elleriyle sacinizi oksayip "hadi uyu kucuk askim" diyene kadar gozunuze uyku girmez. ayaklarinin uzerine kucuk ayaklarinizi koyarak size ilk dans etmesini, denize girerken kucagina alarak ilk yuzmesini, bisikletinizin arkasindan tutarak kullanmasini ogreten ilk kisidir...ve hayatiniz boyunca muhtemelen esinize asik bile olsaniz; en cok seveceginiz, en cok hayranlik duyacaginiz, en cok guveneceginiz tek erkektir. yasiniz kac olursa olsun siz onun hep kucuk prensesi olarak kalirsiniz...evi erkekler aramaya basladiginda kiskancliktan gozlerinden atesler cikar, normal arkadas statusundeki erkeklere bile gozdagi vermeyi ihmal etmez, her zaman ve her yerde "benim prensesimi uzersen, olumlerden olum begen" bakislari firlatir tum hemcinslerine...o babadir, salincakta sizi sallayan, hastalandiginizda isini gucunu birakip butun gun basucunuzda bekleyen, annenize asik ama sizi hicbirseye degismeyen, fircada biraktiginiz saclari gizliden toplayip cuzdaninda saklayan, kucukken ona yazdiginiz abuk mektuplari gomleginin cebinde kalbine yakin yere koyan, ve ici hic el vermese de geleceginiz icin sizi uzak ulkelerden birine gonderirken "erkekler aglamaz" diyen tum onyargilari yikip cocuklar gibi havaalaninda arkanizdan el sallayandir...iciniz parcalanir onu o sekilde gorurken ama en cok da bazi geceler ondan kitalar kadar uzakken ruyada oldugunu gordugunuzde hungur hungur telefona sarilmak koyar...o bunlardan habersiz uykulu sekilde acarken telefonu "babacigim seni cok seviyorum, beni birakip gitme sakin" dersiniz ve o en neseli sesiyle "torunlarimi gormeden, onlari sevmeden surdan suraya gitmem" diyerek icinizi rahatlatir...o babadir ve yikilmayandir...o babadir ve guvendir...o babadir ve yasama sebebidir...

Ben babamin kiziyim.
O benim cinarimdi
Dagimdi.
Nur icinde yat babam, seni hic bir gün üzmedigim icin ve senin benden bir gün bile kirilmadigini bildigim icin cok gururluyum babam.
Gercekten zorlaniyorum babami anlatirken, aslinda sevgisini gösteremeyen bir insandi ama onu taniyan onu cok severdi.
Mert, dürüst, yardim sever, adam gibi adamdi babam.
Bir gün cok komik birsey olmustu, Türkiye tatilinde beni istemeye gelmisler ben gezmedeyken.
Eve döndüm, babamin bagirma seslerini duydum bahceden : O daha cok kücük, ne anlar evlenmekten? gibi seylerler bagiriyordu gelenlere ve ben o zamanlar 25 yasimdaydim.
Canim babam, beni hic büyümüs görmek istemezdi. Bende eve gelince hemen babama arka cikmistim tabi. Nasil yaparlar daha ben okuyorum diye babama arka cikmistim oda cok sevinmisti.
Ama o gün cok sinirlenmisti, kizlarini isteme olaylarini pek sevmezdi.
Daha cok anlatacaklar varda yazamiyorum, bogazim dügümlendi.
Sadece sunu yazayim, bana ismimle en güzel hitap eden babamdi.. Ismimi söylerken söyle uzatirdi hafif. O adimi cagrisini cok özledim...

Son düzenleme:
Bende aslında bu kelimenin bi anlaı yok baba ? yok işte yok belki kızacaksınız bana kiminiz aa ne biçim evlat diye tepki göstereceksiniz ama inanın bana bişeyi ifade etmiyo baba lafından sonra aklıma tek gelen anneciğimin gözyaşları ...............senağlama

X