Bana Babanzı anlatn.....

voerkart benimde babam annemi hep üzen birisi olsaydi, babam hakkinda ne düsünürdüm bilemiyorum.
Ama normalinde bir baba esini ve cocuklarini seven ve onlari koruyan, önder olandir.
Tabiki her erkekten baba olamaz.

Girmeyeyim dedim şu başlığa... Kapat gözlerini Burcums dedim ama engel olamadım işte... Okudum yazdıklarınızı... Her birinde yine bir yumru saplandı boğazıma... Babam çok erken gitti be kızlar...
Çok erkendi... Daha beni telli duvaklı gelin edicekti... Torunu olacaktı, onları parka götürecekti... Pazar günleri büyük kahvaltı sofraları kurulacak kızlarıyla damatlarıyla sohbet edecekti... Bayram günleri herkes bir araya gelecekti... En önemlisi beni isteyenlere babam "hayırlısıyla olsun" diyecekti... Şimdi tüm hayallerim bitti işte... Bizi ne de çabuk erken bıraktın baba...
Yaşarken çok mesafeliydik seninle... Çok disiplinliydin... 22 yıllık hayatım boyunca bir kez "Babacığım, seni seviyorum" diyemedim... Ama çok severdim seni, söylemeye çekinirdim işte...
İlk ameliyatında hıçkırıklara boğmuştun beni küçücüktüm... O hasta kalbinle çalışmak zorundasın diye nasıl üzülüyordum Babacığım... Bu yüzden bir sürü pis ahlaklı insanla muhatap oluyordum ama sana hiç söylemiyorum... Üzülme diye... Hani en son hasta olduğumda ve doktor işin mi çok ağır bünyen çökmüş dediğinde dedin ya benim yüzümden çalışmak zorunda kalıyorsunuz, kahroluyorum diye... Olur mu öyle şey babacığım... Bizim görevimizdi sana bakmak... Ama sen daha yaşlanamadan gittin...
Benden de bir sürü şeyi aldın götürdün... Her baba kelimesi böylesine yıkarmıymış bir insanı Baba... Canımı çok acıttın... Şimdi öyle pişmanım ki sana doyasıya sarılamadım diye... Eğer ki sana bir kusurum olduysa ki muhakkak olmuştur nolur beni affet baba... Hiç merak etme sen, ben adı gibi paşa yürekli adamın kızıyım... Annemi kardeşimi sen varmışsın gibi yaşatacağım ömrümün sonuna dek... Seni asla utandırmayacağım oralarda... Sen cennetten bize gülümse babacığım...

Aynen bende cok tereddüt ettim bu topice girip girmemek arasinda, ama Burcums arkadasim sagolsun hislerime o kadar güzel tercüman olmus ki. Ellerine, güzel yüregine saglik canim. Yazdiklarinin tipatip aynisi benim icinde gecerli. senağlama
Allah ahiret alemine göcen yakinlarimizin, sevdiklerimizin mekanlarini cennet eylesin, nur icinde yatsinlar. Amin :Saruboceq:

Seni cok seviyorum, cok özledim babacigim senağlama

Hiçbir fikrim yok benim bu konuda.. Baba ve sevgi sözcüklerini asla aynı cümlede kullanamadım:1no2: İşin kötüsü bu benim hatam değildi:kızgın:

babam hayatta tanıdığım en anlayışlı en yapıcı insandır..
yüzüne baktığımda huzuru gördüğüm gözleri vardır.
hep arkadaşım gibiydi..ne zaman sorunum olsa hemen hisseder benle çözüm arar. elinden geldiğince maddi manevi istediğim her şeyi yaptı.her zaman ona layık bi kız olmaya çalıştım belki başaramadım ama genede hep yanımda olduğunu hissettirdi.her akşam geldiğinde uyumuşsam bile gelir odama öper beni.eve geldiğinde sevdiğim çikolatalardan alır.annem bu kız evlenince kim alıcak her gün çikolata der babam ben o zaman da alırım kızıma der hep.. babam hayatta en sevdiğim en vazgeçemicem insan.allah başımızdan eksik etmesin..

sevgili(!) babama ithafen;

baba ne demek anlamı nedir dünyaya getirten kişi mi demek.. her ne olursa olsun onlar senin baban, annen... annem için gözümü kırpmadan canımı veririm ama baba diye nitelendirilen şahıs umrumda değil..babamı neden seveyim diye düşündüm.. sebepler aradım...

bizi bir kadın için bırakıp gitmek istediği içinmi seveyim.yoksa şuan 13 yaşında olan erkek kardeşimin içten içe psikolojisini bozduğu içinmi seveyim yoksa diğer 17 yaşındaki kardeşimin onun yüzünden kalbi sıkıştığı ağrıdığından dolayımı...yada kardeşimin yaşıtlarındaki arkadaşlarının tıpkı bana olduğu gibi senin baba nerde yokmu diye sordugunda her defasında minnacık bir yüreğin kırılıp boynu bükük gözyaşlarıyla eve gelmesine mi...yıllardır eşine çocuklarına karşı zerre kadar sevgi göstermeyip kendi anne babasının evinde yaşamasına mı...yada annemi defalarca aldatmasından dolayımı yoksa şiddet göstermesinden mi?yoksa daha küçücükken babamın o kadınlarla çektirdiği sarmaş dolaş resimleri gördüğümden mi seveyim.yıllarca doğru düzgün çalışmayıp bizi harc borç içine sürüklediği içinmi...

biz 3 kardeşiz ve baba şefkati nedir baba sevgisi nedir bilmiyoruz

elimde okul karnem... takdir belgesi sokakta koşa koşa gelirken büyük bir heyecanla hiç sevgisini göstermeyen fakat hep içimden gizli sevdiğini düşündüğüm babama koşuyodum.gururlansın sevinsin en azından yanagıma bir öpücük kondurur diye düşünürdüm her defasında... tıpkı kardeşlerim gibi...tıpkı her babanın çocuklarına yapması gerekeni küçücük yaşta bildiğim gibi.tıpkı bütün arkadaşlarımın babası tarafından sevildiğini görerek ve bunun ezikliği bitmesi umuduyla.tıpkı babamdan hiçbirzaman bu sevgiyi görmediğimiz gibi ve tıpkı o sevgiyi doya doya annemizden gördüğümüz gibi...

insana en çok ne koyar biliyormusunuz varlık içerisinde yokluk çekmek...insana en çok ne koyar biliyormusunuz karısı,çocukları yokluk içerisindeyken baba diye nitelendirilen şahısın annesinin babasının evinde herşeyi yiyip içmesi yan gelip yatması.babam uçkurunun peşindeyken bizse yarın karnımız doyacakmı diye düşünüyoruz...ve bütün bunlar onun umrunda bile değil.daha fazla uzatmak istemiyorum.ben ''baba'' sıfatını ona asla yakıştıramıyorum ve ona uzun zamandır baba bile demiyorum.

şimdi söylesenize bana ; babamı sevmek için ondan nefret etmemem için bir sebebim var mı?
senağlamasenağlama

babamı tanımıyorum sevgisi hakkında bir fikrim yok ve umrumda bile değil annemin sevgisi bana yetiyor gamyoncuiremsu

babam benim 17 subatta kaybettim nasıl anlatyımki 5 kardesiz ama huy olarak ben babama cok benziyorum babacım sert ve sakin durusunun yanında cok yufkayürekliydi. dısarıdan baksn cok sert ve hiç kimseyle konusmayan biri gibi ama karsısındaki ile oturup aglayan biriydi.babam herseyimdin biranda gitti nur içinde yat bambaskaydı sevgini bizlere gösteremesende

babam..
başka babalar gibi olmayan babamız bizim..

babalar sevgisini belli etmez diyenlere inat bizi dokunarak seven adam..
gözleriyle öpüp koklayan, parmağımız acısa dağ gibi adamın çocukça bir panik yaşadığı adam..

30 yıllık evliliğinde karısının elini bir kere bırakmayan, her eve geldiğinde karısını dudağından öperek karşılayıp; bize "sevdiğinizi öpün sözden daha güzeldir bazen"i öğreten adam..

yeri geldiğinde birlikte rakı-balık sofraları kurduğumuz, yeri geldiğinde ben sizin babanızım ayağınızı denk alın diyen adam..

benim kahramanım; kendimi bildiğim günden beri bize yaşattığı muhteşem bir aile için şükrettiğim adam..

koca yürekli, koca gövdeli, kocaman babam..
gelin olup giden kızına bakıp kirpikleri titreyen adam..

babam, ilk aşkım..
hayatımın anlamı ailemin babası..
babamız..

benim babam bir tane,hiç karışmaz,konuşmaz,sert birisi,ama bana karşi değil,beni destekler arkasında durur,dertleşebilirim onunla,veha toprağa soyledim ha babama hiç kimseye soylemez,onu çoook seviyorum,babacim benim:1hug::nazar:

Babam canım babam

Seni o kadar çok seviyorum ki

Seni üzen, senin ölümünü bekleyen insandan nefret edecek kadar çok seviyorum

küçükken (çok yaramaz ve yerinde duramayan bir çocuktum) yediğim dayaklara rağmen, hep sana bir zarar gelecek korkusuyla yaşamışımdır...şunu biliyorum :-) artık yanımdasın ve huzurluyum... Üzülme babacığım.Dualarınızı bekliyorum

Babam dünyanın en yakışıklı babasıydı. Çok ciddi, Sinirli, çok dürüst.asla yalan bilmeyen bir babaydı, onunla hep gurur duymuşumdur

Son düzenleme:
Babam benim herşeyim.
Bugünden bugüne benim herşeyime müsama göstermiş,bir kez olsun hayır dememiş,verdiğim kararlara saygı duymuş,bana hep destek olmuş,sevgisini her zaman her yerde hissettirmiş canımdan çok sevdiğim hayatımda gözümden sakındığım iki erkekten biri.
Anlatamam ki onu bu kadarcık şeyle.
Bendeki yerini tarif edemem.
Beni bırakıp gidicek diye çok korkuyorum. :a015:

canım babamın kokusu geldi şimdi burnuma...
rabbime binlerce şükür hayatta babam..
her ne kadar farklı şehirlerde yaşasakta varlığını hissetmek sesini duymak bile yetiyor çoğu zaman..
canım babam..çok seviyorum seni...çoooookkkk

Cigerimin en kosesi,
Canim babam varligi icime huzur veren, ailemi ve kendimi guvende hissettiren
5 yasindaki bir cocuk gibi canimi yakmak istediklerinde babam var dedirten, kendi kendimi teselli ettiren
canimdan ote cansin...
Kilometrelerce uzakta olsan da, varligini hissetmek o kadar guven veriyor ki ben yasadigim surece ne olur varol babam Allah yoklugunu yoklugunuzu acinizi gostermesin bana canimsin canimdan ote cansin ince fikirlimsin destekcimsin koruyanimizsin kollayanimizsin bizim icin dusuncelere dalansin hep iyiligimizi isteyen gelecegimizi dusunensin cok seviyorum iyi ki varsin iyi ki babamsin iyi ki babamizsin...
Hep mutlu ol saglikli ol huzurlu ol babacim...

Son düzenleme:
babamm...ismini aninca bile burnumun diregi sizlayan babam...
en iyi arkadasim,yeri gelince sirdasim,öfkelenince korkup kacacak delik aradigim canim babam...
serttir,disiplinlidir,belli degismeyen kaliplari vardir,keskin bi bicakla cizdigi sinirlari vardir..sadece benim gecmeme izin verdigi sinirlar...yalana tahammülü yoktur..deyim yerindeyse,yalan söyleyen babasinin oglu bile olsa tek kalemde silip atar ve arkasina bir daha asla bakmaz..
anneme bile acamadigi dünyasini hala dizinde oturttugu,onun icin hic büyümeyecek kizina acar..
catismalarimizda yasandi,karsilikli rest cekmelerimizde...sükür ki hep bir orta yolu bulduk..
onu öyle cok seviyorum ki...onunda beni herseyden cok sevdigini biliyorum...öyleki kriz gecirdigi anda bile ameliyata alinana kadar beni sayiklamis,yanina gittigimde o aninda bile gözlerinde gördügüm sevinci,elimi birakmak istemeyisini hayatimin sonuna kadar unutamam...
cok özledim canim babami,beni kucaklamasini,cikarsiz sevmesini,dinlemesini,dizinde uyutmasini...
senin nazin sadece bana,benimde nazim sadece sana geciyormus babacigim..hayat bana bunu ögretti
Allahim sana uzun ömürler versin,benden alsin sana versin...

nolur canim arkadaslarim üzülmeyin...Rabbimde sizin bu yaninizi binbir güzellikle doldursun insallah...
kimimiz öyle sinaniyoruz bu dünyada kimimiz böyle...herseyde bir hayir var..Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun

Babam, sığındığım liman, güven
Babamı 14 yaşında kaybettim şimdi herşeyi daha iyi anlıyorum
Babanın bi kız için hayatında neyi ifade ettiğini babamı kaybedince daha iyi anladım.
Çocukken bazı şeyleri idrak edemiyorsun ama şimdi daha çok ihtiyacım var babama
Benim canım babam imkanım olsa 1 kez sımsıkı sarılsam
Nasıl anlatılabilir ki canım babam yaşamımdı benim
Çocukken düştüğümde canım yandığında oturup benimle ağlardı.
Babam bize çok düşkündü 1 dediğimi 2 etmedi
Bana gerçekten çok iyi şeyler öğretti
Öyle bir babam olduğu için gurur duyuyorum babamın bana öğrettiklerinin dışına çıkmayacam.........Hiç birşey şey baba sevgisinin yerini tutmuyo
Babacığımı çok özledimmmmmmmmm:çok üzgünüm:

Babam cocuklarinin maddi olarak hic birseyini eksik etmeyen ama maneviyat acisindan cok yoksun bir adam...yüzünü bile görmezdik dogru düzgün...evde oldugu zamanda sadece surati asik diktatör bir sekilde terör estirirdi..:çok üzgünüm:.

Insan bircok seyi secebiliyor hayatta...ama ailesini secemiyor iste...yinede simdi bana ihtiyaci olsa kosa kosa giderim...üzerimde hakki var...hepsi bu...[/QUOTE]

en azından maddi olarak hiçbir şeyin eksikliğini göstermemiş . benim babamsa ne maddi ne manevi...ha var ha yok.... sadece babam mı babam o kadar....

.........................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
X