Bana Babanzı anlatn.....

Seni çok çok çok seviyorum ben baba, şu geçici dünya hayatında iyi ki benim babam olmuşsun, seçme şansım olsa yine seni seçerdim. Bazen sana kızıyorum, bazen de iyi bir eş olmadığını düşünüyorum ama sen çok iyi bir babasın.

Baba mı? unuttum ben o kelimeyi. Yıllar geçince gerçekten soğuyormuş insanın içi. Ne çok severdim bende burda herkesin anlattığı gibi. Küçükken hep rüyalarıma girerdi ya ölürdü ya hasta olurdu ya sakat kalırdı. Mutlaka rüyalarımda onu kaybederdim ne kadar dert ederdim kendime. Hayal meyal hatırlıyorum okuldayken bile öğretmen mektup yazdırdığında bunları yazmıştım. öğretmenim korkma birşey olmaz diye teselli etmişti beni. Ne mi oldu? En son 2007 yılında gördüm onu bir hoşçakal bile demedi bana. Annemle köyden döndüğümde ne o vardı nede eşyaları. Neden terk ettiğini bile anlamadık, gitti. Çok düşündüm onu bulmayı Neden diye sormayı? Her gece insan ağlarmı? Sabah uyandığımda hep yastığım ıslak olurdu ve başım ağrırdı ağlamaktan. Kaç yaşına geldim hala ufak bir çocuk Baba diye seslense içim burkulur. Neredeyse 10 sene oldu ve ben onu Allaha havale ediyorum. Sadece çocukluğumu, saflığımı o kadar özlüyorum ki. Keşke diyorum o yıllara dönsem Babamla beraber işe gitsem(kendisi taksi şoförüydü). Seneye evleneceğim Allahın izniyle ve kuşağımı bağlayacak biri yok. Beni eşime emanet edecek gözünden sakın kızımı diyecek yok. Evlenince aklım rahat olamayacak annemi kardeşimi emanet edeceğim kimsem yok arkamda. Yine de Allaha şükürler olsun ve bana sağlık versin ki aileme bakabileyim.

Baba nasıl bişeydir baba sevgisi nasıl bir duygudur...Babalar çocuklarını nasıl sever....

Öyle çok merak ediyorumki baba sevgisini....

Bana babanızı anlatırmısınız nasıl bişey baba sevgisi...senağlama
"Ben evleniyorum, evlendigim kadin sizi istemez bende sizi istemem"

Babam benim ilk aşkım...

En son 10 yaşindayken içten öptüm onu..
Çok iyi hatirliyorum öpmme yarisina girerdik kardesimle.
Bir aksam sigarasini dusurdugumuz icin bizi kovalamıştı. O aksam öpememiştim ama sonrada hic içten öpemedim. Oldum olasi cok kirilgn bir kiz oldum. Babam benle konuşmazdi agir babaydi. Yaninda yatamaz laf soyleyemezdim. Ama her istedigimi alirdi.

Hic bana sormadi birsey istiyormusun diye zaten bende hic ona soylemedim. Ya kardesimden duyardi ya annemden.

Ama yinede alirdi.

Okul hayatim olsun diger kararlarim olsun bana karar hakki tanimaz kendi karar verirdi.
Bu yuzden okul hayatimin bitmişligi bile var.

Dugun gunumde bile cok sogukkanli cok sakin yine sevgisini belli etmeyen bir baba vardi karşimda...

Evlendim. Hala bana bakmadan konuşur. Goz goze gelmeden.

Birsey istedigi zaman pink e soylede yapsin der.

Benimle nadiren sohbet eder.

Birsey dedigim zaman dedigim seyi duymamazliktan gelip baska konular anlatir.

Ben kalirim ortada.

Tum bunlra ragmen beni sevdigini bilirim.

Beni sever. Ama hicbir zaman hissettirmez.

Bu çok acı...!

Bazen kızarım bazen kırılırım.

Ama allah yoklugunu göstermesin...!

Canım babamı kelimelerle anlatamam onun gibi bir baba çok az gördüm ben.hayatimin anlamı herseyim.gercekten bu yogun duygularımı hak eden bir baba oldu her zaman.daha bu yaz tatildelerdi 1 ay görmemiştim annelerin evine birşey için girdim anahtarı bana bırakmışlardı.yatak odasına gidip gardırobu açıp giysilerini kokladim.manyak gibi bir haldeyim Allah onu ayirmasin benden kimseye de sevdiklerinin acısını gostermesin

sinirli ve gergin olduğum zamanlar küçük bir çocuk gibi susar ve masum masum kaçamak bakar bana o an gözlerinden öpesim gelir:KK37:

Bağırır,Kızar sesimi çıkarmayınca(ben susunca çok kırıldığımı anlar) saniyesinde yanıma geli özür diler:KK70:

Pek para mevzusunu sevmez:KK53:

Beni en ufak bişeyde döven. Bana güvenmeyen ders çalışınca senden bişey olmaz gösterişten ders çalışıyosun diyip hevesi kursağımda bırakan bana hakaretler eden milletin yanında beni kötüleyen sürekli hizmet bekleyen ben çikolata alınca bırakıtırıp bunamı para vericem diyen bi adamdı işte.. Şimdi büyüdüm bana iyi davransada çocukluğumda yaşattıklarını ömür boyu unutmicam...

Baba sevgisini yaşamayı o kadar çok isterdim ki. Arkamda dağ gibi bir babam var demeyi beni korur demeyi ama bu dünyada evlatlarına en büyük kötülüğü yapan insan o oldu. Evladı ölünce arkasından ağlamak yerine tabutunun mezarının fotoğrafını çekip evlatlarına bir kez olsun söylemediği kelimeleri sosyal medyadan kızının mezarının fotoğrafının altına yazan insan elinde kalan evladı içinde keşke ölse diyen insan. Bir gün olsun evlatların vücudundan morlukları eksik etmeyen insan. Telefonda konuşurken etrafında ne varsa çocuklarına fırlatan sonrada kahkahalar ışık basan insan. Hastalanınca bırakın ölsün deyip ölmenin bekleyen insan
BABA nasıl birşey olduğunu bilmediğim yüreğimde yara...

Ben 13yaşına kadar tattım baba sevgisini pazar günleri ailecek mangalda gittiğimiz günler bi motoru vardı onu yapardık beraber 5 yaşındayken yılbaşında iş yerinde 1 koca poset dolusu çikolata getirdiğini hatırlarım bana cadı diyisini top oynadığımızı yüzdugumuzu ama 2011 de ayrıldılar annemle babam bir sene sonra evlendi babam çok değisdi tabi bende evlendim o sıra esim dövüyor gel kurtar dedim gelmedi olduyor dedim umursamadığını düzelir dedi ben baba sevgisine ihtiyacım olucagi sıra hayatla savastim artık öteki dünyada goruscez babam gelmedin ya ihtiyacım varken böyle ışte

Çok yakışıklı eli açık merhametli sevgi dolu yumuşak naif yufka Yürekli dünya Tatlısı dünya yakışıklısı bir adam çok ama çok iyi kalpli biri

Babam, uzun boylu esmer yakışıklıbir çok konuda bilgisi olan, sıkıntılarım olduğunda beni rahatlatan, yeri geldiğinde deli gbi kavga ettiğim, yeri geldiğinde benden özür dileyen bir adamdı.
Ergenlik döneminde odamda geçirdiğim günler için çok pişmanım, arkadaşlarımla nette konuşmak yerine,babamın yanında oturmayı yapmadım ben... bu benim keşkem.
ne istesem yapmaya çalışırdı, çok zor şartlarda çalıştı, ayakları kışın sudan çıkmadı, ama hep bir tek benim ona hasta olduğunda bakacağımı söylerdi.
beni istemeye geleceklerini söylediğimde sarılarak ağlamıştı, çok duygusaldı, kültürlü bi adamdı, sokaklarda çalıştı fakat kültürü matematiği süperdi, her yaşa uyum sağlayan bir adamdı.
annem biraz daha hırçın yorgun bi kadın olduğu için babamla bazı şeyleri daha kolay çözerdim. annem neye hayır dese babam kafasına yatınca evet derdi ve bana güvenirdi...
kokusunu çok özledim,
bana seslenmesini, sesiyle yerimden zıplamayı çok özledim.
torununu görebilsin diye her gece dua ederdim bekarken , fakat düğünümü bile göremedi.
ellerini tutarken vefat etti..
her gün duasını gönderiyorum..
çok sık rüyalarıma giriyor.
konuşuyor benimle.. beni gördüğüne eminim ..
onu dualarımın koruduğuna eminim...
şuan evliliğim güzel gidiyor, en istediğim şeylerden biri babamı evlenince yemeğe almaktı.
yemek yemekten çok keyif duyardı..
kusura bakmayın, çok uzun yazdım,
çok özledim,
allah kimsenin babasını almasın, keşke anne ve babalar ölümsüz olsa..

X