Bana Babanzı anlatn.....

Bekarkene kızar dım hep.. ama şimdi kıymetini değerini yokluğunu anlıyorum.. Kızı için herşeyi yapar,bitanedir aşktır o. seni çok seviyorum babamm..

Baba...
kelimelerin karşısında anlamsız kaldığı. Benim dünyamdaki en büyük çınarım dayanağım canım babam. Kimse sevmese kimse istemese bile beni, bu dünyada sevgisinden emin olduğum tek insan.hatta sevgisi o kadar çok ki o sevgiyle bazen bunaltan :) Gözlerinde sevgiyi, özlemi gördüğüm güzel adam. Onu öyle çok seviyorumki öyle çok şanslıyımki. Rabbime binlerce kez şükürler olsun bana böyle bir baba nasip ettiği için. 25 yaşımdayım 25 yıldır ilk doğduğum gün gibi sevgisi hiç değişmedi. hiç eksilmedi arttı arttıı arttı... hep arttıı... evlendim baba evinden çıktım, hala arkamda desteği, umutsuz olduğum anlarda benim babam var. beni seven kimse olmasa, o var dedirten adam. Allahım seni başımızdan eksik etmesin. Seni çok seviyorum canım babam...

Son düzenleme:
baba gaddardir benim gözümde. sevgisini gostermeyen kucukken döven dovdukce dayaktan benim güçlü olmami sağlayan adam. içkiye her daim para olan çoğu şeyden mahrum eden bi şekilde buyumemizi sağlayan adam. tavuğun en tatlı yerini yiyen bize artani bırakan lisede seni öldürüp bahçeye gomerim diyip bagirdigim adamdir. öz kızı göz kalemi çekti diye o.. diyen anneme her türlü hakareti yapan evde genç kız var mi diyip boxerla dolaşan. içip kusan bi adamdir

İçimdekiler kus kus bitmiyo okadar nefretim..
Annemi aldatmakdan bıkmadı usanmadı, elin aşiftelerine para yedirmekden bıkmadı.
Bir dünya borca girip bize çektirdiğin eziyetlerin hesabını bu dünyada da öte dünyada da veremez inşallah.
Şu mübarek günde tek istediğim hayatımızdan gitsin.
Cehenneme kadar yolu var.

iyi bir sohbet arkadaşıydın hayvanları ve çocukları severdim
çok gönlünü zengin, açıksözlü
cesur ve çalışkandın, bizi her beladan korurdum en önemlisi
asla size haram lokma yedirmediğinle övünürdün
bir tek suçun sanırım her doğru olanı insanların direk yüzüne söylemen ve asla politik olamamayışın , hiç bize kısıtlama koymadın,koyduklarını şimdi idrak ediyorum bizim zarar görmememize ve doğru insan olmamızı engellememesine ,aydın
olmamızı sağlamak için ,
uzun sohbetlerimizi çok ,özledim
bence bizi iyi yetiştirmek için elinden gelini yaptın ,zorlandığından olmuştur ama bize cesaret vermen en güzeliydi
başkaları gerikafalı olurken ,nur içinde yat babacığım

Muhteşem kelimesinin sözlük anlamıdır benım babam.
Her zaman arkamda durduğunu bildiğim güçlü bir kale
Saçımın teline zarar gelse, dünyaları yok edecek adam
Serttir benim babam, öyle gülmez kolay kolay kimseye
Ama beni görür sonra tatlı bir gülümseme oluşur suretinde...
Canım'dır babam, Allah başımızdan eksik etmesin..

babam çok beceriklidir her iş gelir elinden, yiyecek bişeyden ya az yer yada yemez bizi yesin diye, gözleri de yeşil babacığımın hem çok sinirli hem çok duygusal bazen gözü dolduğunda kıyamam ben ona ya sevgimizi bibirine çok gösteren bi aile değiliz mesela biz anneciğim babacığım demeyiz keşke öyle deseymişiz çocuklarınızı öyle alıştırın derim özellikle evlenince biliyorsunuz babanızın kıymetini evlendikten sonra babama güzel bi mesaj yazmıştım yüzüne söylemedim ama olsun canım babacığım tabi canım anneciğim de sizi çok seviyorum

Benim canim babam,beni cok sever birtanecik kiziyim onun hergün birbirimizi 3 4sefer arriz.bu yasima geldim cekinirim babamdan cokta severim.o benim yasam kaynagim her isimde ona danisirim,kanatlari altindayim onun ,o olmasa Allah göstermesin neyaparim ben....canim babam seni cook seviyorum.

Babam küçükken kahramanımdı büyüdüm değişmedi. Bazen kızsamda olmasaydı desemde babam o benım. Herşeyin en iyisi en guzelını kızı ıcın düşünen. Kızıyla gurur duyan.keşke kızım erkek olaydı da yardım edeydı bana diyen babam. Benı kendisi gıbı yetiştiren erkek gıbı her turlu ortama gönderen önceleri kızsamda sonradan düşününce cok ıyı yapmış haklıymıs benı en zor anlarımda başbaşa bırakmâsı ıyıymıs dıye düşündüğüm babam. Benı vermeden once içip bana sarılıp ömrummm dıye ağlayan adam benım babam. Dışından sert sınırlı asabı ve her aksam kendı çapında alkol ıcın dediğim dedik adam benım babam. Icı yumuşacık puf puf adam benım babam. Yıregımdekı kocaman adam. Kocamdan onceki hayatımda var olan tek erkek. Kıcamdan sonrada var olacak olan erkek benı gururlandıran sahlandıran canım babam...

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğmamı istememiş en başta annemi yalnız bırakmış sadece eve gelip gitmiş cinsiyetimi dahi sormamış kürtaj için randevu almış.Sonra ben doğmuşum ben doğduktan 10gün sonra iyi bir kamu kurumunda amir olmuş.Ama yinede suratıma bakmamış.4.5 aylık olmuşum baba demişim ne garip değilmi beni bir kere bile kucagına almayan adama seslenişim üstelik hiçte ağlamazmışım geceleri sanki suçluymuş gibi.Sonra bu adamın aklı başına gelmiş benim için yemek vermiş kucagından indirmemiş her şeyini eksik etmemiş sonra bu küçük kız suçluymuş gibi yemek yemez eve çıkmaz ama bu adamı çok severmiş.Adam kasalarca kiraz alırmış yesin diye minik kızda yermiş.Bu küçük kız 9 yaşında 15 kiloymuş doktorlar ömrünün çok uzun olmadıgını söylemiş zaten fıtıkla dogmuş ameliyata alınacakmış dogdugu gün bi mucize olmuş ve ameliyat olmadan iyileşmiş 2.200kg 37 haftalık doğmuş herkes etrafında dönmeye başlamış bu çocugu siz böyle yaptınız ölecek elinizde diye hergün 3 4 tane hap içermiş 5 yaşına bastıgı gün 56 aylıkken okula gitmiş.Tek başına otururmuş günler geçmiş bu kız çocugu kilo almıyormuş anne işinden ayrılmış kendini bu hiç büyümeyen çocuga adamış ve şimdi bu kız çocugu tam 56 kg :) O babayada aşık her yere o adamla gider babam olmadan sofraya oturmam sürekli gezeriz sanki eskilerin acısını çıkartırcasına.Görenler hayret ediyor eskiden hep babasının gerisinde yürüyen bu kızı simdi elinden ayırmayan adama.Sanki her şeyin çözümü kirazlar gibi ne zaman kiraz görsem yemeye kıyamam sanki büyü bozulacak gibi.Şimdi babam 58 yaşında ben 17 yaşındayım zaten benden sonrada annemin 15 yıl çocugu olmamış istemişler ama.Uzun oldu ama yazmak istedim umut olsun diye..

Son düzenleme:
Çınarr gibi bir babam olmadı hiçbir zaman
Aneme ömrü boyunca rahatlık vermeyen bencil bir adamdı sadece.
Kendisi için yaşar kendisinden başka kimseyi düşünmeyen bir adam
Nefret dahi edemediğim,,,Ne istememe ne nişanıma gelme eğiliminde bulundu..
Şimdi ise annemle barıştı:)
Nekadar tuhaf demi,,,Evlad senin evladın değil eş senin eşin.
Okadar gücüme gidiyorki anlatamami,içimde kocaman bir öfke var atamadıgım birkiktirdiğim söyleyemediğim....

Babam elindeki parasinin zerresini bana harcamis biri değildir.dersaneye ehliyete kursa hic bi yere salmisligi yoktur anca evde calis benim param yok der durur.keza anneminde hc bi arzusuna yeten bi adam olmamistr hc bi zmn.hep parasi yoktur cebinde para olsun olmasin. Blmiorum babama karsi hislerimde hep karisik kah severim kah sevmem
Ama asla anne babamiz basimizdan eksik olmasn onlarsz olmuyor
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Ben babami sadece resimde gördüm 17 yasimda bi kere sesini duydum.tanismiyoruz kendisiyle ama babalığımı severdim koruyucuydu ve ticari zekasi vardi bize cok sevgi gostermedi taabi kucuk erkek kardesimin huyu suyu hurmetine bakti bize yinede allah razi olsun evlendirdi okuttu..hakkim sonuna kadar helal olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cömert.. eğitim konusunda elinde ne var ne yok verdi, şimdi kardeşlerim tubitakta mühendis bense savcılığa hazırlanıyorum. Tek derdi eşi ve çocukları olan her konuda yardımcımız.. Çok sinirli kuralci ve fazla korumacı ama yine de bazı kötü huylarina rağmen onu çok seviyorum allah başımızdan eksik etmesin.

baba gaddardir benim gözümde. sevgisini gostermeyen kucukken döven dovdukce dayaktan benim güçlü olmami sağlayan adam. içkiye her daim para olan çoğu şeyden mahrum eden bi şekilde buyumemizi sağlayan adam. tavuğun en tatlı yerini yiyen bize artani bırakan lisede seni öldürüp bahçeye gomerim diyip bagirdigim adamdir. öz kızı göz kalemi çekti diye o.. diyen anneme her türlü hakareti yapan evde genç kız var mi diyip boxerla dolaşan. içip kusan bi adamdir

Canım ya ne zorluklar çekmişsin.

Babalarınızı kaybetmişsiniz Allah rahmet eylesin ne güzel şeyler yazmışsınız. Benim babam sağ aynı evdeyiz. Ama ben baba nasıl olur hiç tatmadım. Sinirli bağrıp çağıran, hasta olunca öl geber diye bağıran. Eve geldiğim saat dışında zerre benimle ilgilenmeyen. Annemi defalarca aldatıp utanmadan gelip hepimizin önünde söyleyen. Başka bi kadınla evlencem diyip bizi bırakıp giden, tekrar geri dönen.. Agzından kufur hakaret eksik olmayan, hiç kimseye değer vermeyen, kendi alkollere verdiği paraya acımayan ama eve bişeyler alınca kuduran kavga cıkaran canımıza okuyan şerefsiz bir adam. Çocukluğumda ki kötü anlar anneme bize yaptıklarını asla unutamıyorum. Ne zaman sinirlenip bağrıcak diye tetikte bekledik yıllarca. İlkokuldan beri annemi üzmesin diye onlar uyumadan uyuyamıyorum. Başka kadınlar telefon ediyodu evimize süreli. Annem kaç kez tedavi gördü. Bir kere sinirden kilitlendi vücüdünu acamadılar bir saat kasıldı kaldı oldugu yerde, gözümün önünden gitmiyor. Ölsün diye dua ediyorum bazen, çok günah biliyorum ama dayanamıyorum. Bişeye kızsın evde veya sokaktaa yada yanında birileri olsun misafir falan hiç fark etmez. Ağız dolusu hakaret küfürünü eksik etmez. Ama annem melektir benimde. Bi o var zaten. İyi ki var. Oda ben küçükken uyuyo gibi yapar dinlerdim annem al canımı Allahım diye dua ederdi. Ailesine gidemiyo çünkü umurlarında değil annanemle dedemin bu durum. Vermişler gitmiş evlensin diye. Ekonomi güvencesi yok 3 çocugu var nasıl bakarım diye katlandı yıllar yılı. Hala katlanıyor. Bir dediğini iki etmiyor ama yne de yaranamıyor. Allahım sabır versin bize. Kimseye anlatamadım kimseyle paylaşamadım. Çok doldum bu ara birde döküldüm buraya. Merak ettim başka babalar nasıl diye. Kusura bakmayın. Herkese iyi akşamlar

Ha bide anneme erkek dogurursun git napıyosan yap demiş. Ve ben kız doğmuşum. İStememiş hastaneyi ayaga kaldırmış. Anneme kan kusturmuş. Herkes gelip diyo bana baban seni hiç istemedi diye. Ne kadar aşşağılık. Sonra annem ikiz kardeşlerime hamile kalmış biri kız biri erkek. Onda da biri niye kız demiş bagrınmış. Ama gün olur devran döner. Ben okudum bişeyler yapmaya cabalıyorum. Kpssye girip memur olursam annemi kurtarcam zaten ondan. Kız kardeşim okuyor bölümüçok iyi. Erkek kardeşimle de hep kavga ediyor, bu cocuk beni öldürcek diye bagrınıyor. Allah büyük

Hiç tanımıyorum ki :) Sadece bi yabancı benim için....
En son 6 yaşımda görmüştüm 'bi daha Shanna'yı getirme işim gücüm var benim' demiş enişteme .
O son görüşmemiz oldu .

baba ; ilk aşktır ..:KK16:
baba ; sırtını dayadığın ağaçtır ..:KK16:
baba ; dünya'mdır .. :KK16:
baba' m bi yana,dünya bi yana .. :KK16:

X