Kilo vermem durdu??Sizce yanlış nerde

utmeras

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
121
0
arkadaşlar 2 haftadır gram kilo vermedim size yaptığım diyeti yazayım sizde bana bunu yapma deyin olurmu?
çalıştığım için...
sabah kepek ekmeğe sandw.içine lıgt beyaz peynir domates salatalık
öğlen çorba salata
arada 1-2 tane diyet bisk.yada galeta yada sabahki sandw.den kaldıysa onu
akşamda ya çorba ya makarna haşlıyorum küçük tabağa lıgt yoğurt
hafta sonlarıda öğle yada akşam yemeğime ızgara ekliyorum
günde 2,5-3 litre su içiyorum
ama
15 gündür 1 gr bile eksilmedi daha önce yine eksilme oluyordu iyi gidiyorum diye düşünüyordum ama olmuyooo iştesenağlama

canım sürekli aynı şeyleri yersen metabolizman alışır ve gram oynamaz bir hafta değişiklik yap derim naçizane fikrim

canım sürekli aynı şeyleri yersen metabolizman alışır ve gram oynamaz bir hafta değişiklik yap derim naçizane fikrim

ilgin için çok teşekkürler
nasıl değişiklik yapabilirim mesela?ne yersem kilo aldıracakmış gibi geliyor artık birde ben doğum yapalı 8 ay oluyor ve yeni başladım diyete önceden çok hızlı kilo verirdim şimdi malesef

ilgin için çok teşekkürler
nasıl değişiklik yapabilirim mesela?ne yersem kilo aldıracakmış gibi geliyor artık birde ben doğum yapalı 8 ay oluyor ve yeni başladım diyete önceden çok hızlı kilo verirdim şimdi malesef

bende diyetteyi ilk hafta 2 kilo verdim ama diger haftalar 1 kilo olarak veriyorum ve ayın 13 de başladım diyet listesine uydugum zaman yasaklar hep tatlı oldugu için daha çok yemek istiyorum onun için kendim uyguluyorum sabahları 2 dilim kepek ekmegi ye mesela yogurt domates salatalık yeşillik peynir zeytin yiyorum öglen akşamdan sebze yemegim varsa az ondan salata yapıyorum kocaman limonlu yag 1 tatlı kaşıgı koyuyorum onu yiyorum akşamda çorbada ne varsa onu içiyorum yine sebze yemegi ne pişirirsem salatam yogurdum yine var yemeklerimi hep tatlı kaşıgı zeytinyagı koyuyorum aralarda acıkırsam diyet bisküvü ve meyve yiyorum makarna pilav kuru bakliyat yemedim şuana kadarda biraz daha kilo vereyim o zaman az yerim ama hiç ayırt etmiyorum yemek yerken gezmeye gittigim zaman tabagımdaki pastalardan az yiyorum kek varsa yarısını yiyorum bide patates yemiyorum bide böyle dene istersen

arkadaşlar 2 haftadır gram kilo vermedim size yaptığım diyeti yazayım sizde bana bunu yapma deyin olurmu?
çalıştığım için...
sabah kepek ekmeğe sandw.içine lıgt beyaz peynir domates salatalık
öğlen çorba salata
arada 1-2 tane diyet bisk.yada galeta yada sabahki sandw.den kaldıysa onu
akşamda ya çorba ya makarna haşlıyorum küçük tabağa lıgt yoğurt
hafta sonlarıda öğle yada akşam yemeğime ızgara ekliyorum
günde 2,5-3 litre su içiyorum
ama
15 gündür 1 gr bile eksilmedi daha önce yine eksilme oluyordu iyi gidiyorum diye düşünüyordum ama olmuyooo iştesenağlama

kaç gündür rejim yapıyorsun da veremedin benim eşimde rejim yaptı 10 kiloya yakın verdi aynı yememize ragmen onun kilo vermeside durdu

akşamları karbonhidrat alma,makarnayı öğlen yiyebilirsin,sebze yemeklerine ağırlık ver
aralarda da light bisküvi yerine çantana elma(ya da başka meyva) koy ye..

kaç gündür rejim yapıyorsun da veremedin benim eşimde rejim yaptı 10 kiloya yakın verdi aynı yememize ragmen onun kilo vermeside durdu

bu diyetle nerdeyse 1 ay olacak bu 1 ayın ilk 2 haftasında bu diyetle 3 kg verdim 2 haftadırda hiç giden bişey yok :sm_confused:

akşamları karbonhidrat alma,makarnayı öğlen yiyebilirsin,sebze yemeklerine ağırlık ver
aralarda da light bisküvi yerine çantana elma(ya da başka meyva) koy ye..

aslında haklısın bu akşam haşlanmış makarna olayı bana çok kolay gelmişti yapıp buzdolabına koydum akşamları eve gelince 2 kaşık tabağa üstüne yoğurt kolay geliyordu ama bırakıcam ve dediğini deneyeceğim teşekkürler

bende diyetteyi ilk hafta 2 kilo verdim ama diger haftalar 1 kilo olarak veriyorum ve ayın 13 de başladım diyet listesine uydugum zaman yasaklar hep tatlı oldugu için daha çok yemek istiyorum onun için kendim uyguluyorum sabahları 2 dilim kepek ekmegi ye mesela yogurt domates salatalık yeşillik peynir zeytin yiyorum öglen akşamdan sebze yemegim varsa az ondan salata yapıyorum kocaman limonlu yag 1 tatlı kaşıgı koyuyorum onu yiyorum akşamda çorbada ne varsa onu içiyorum yine sebze yemegi ne pişirirsem salatam yogurdum yine var yemeklerimi hep tatlı kaşıgı zeytinyagı koyuyorum aralarda acıkırsam diyet bisküvü ve meyve yiyorum makarna pilav kuru bakliyat yemedim şuana kadarda biraz daha kilo vereyim o zaman az yerim ama hiç ayırt etmiyorum yemek yerken gezmeye gittigim zaman tabagımdaki pastalardan az yiyorum kek varsa yarısını yiyorum bide patates yemiyorum bide böyle dene istersen

ben eğer 1 pasta tabağı elimde olursa az yiyip bırakacağımı hiç sanmıyorum en iyisi elime hiç almamak:eek:
ama önerilerin için çok teşekkürler

bende dogum yapalı 15 ay oldu emzirirken daha iyi kilo veriliyor emziriyorsan buda sana dezavantaj bide benim sezeryan tabi göbegim öylece duruyor ben bide regl olmuyorum oda bende şişlik yapıyor olsam belki biraz da öyle vermiş olurum herkes regl oldugu zaman 1 2 kilo fazla çıkar ya

bende dogum yapalı 15 ay oldu emzirirken daha iyi kilo veriliyor emziriyorsan buda sana dezavantaj bide benim sezeryan tabi göbegim öylece duruyor ben bide regl olmuyorum oda bende şişlik yapıyor olsam belki biraz da öyle vermiş olurum herkes regl oldugu zaman 1 2 kilo fazla çıkar ya

ben artık regl oluyorum ... hayatım normale de döndü .. emziriyorumda.. yemiyorumda .. yok olmuyo olmuyo olmuyo:nazar::çok üzgünüm:geçen hafta yine yerimde saydım:a015:

canım utmeras nacizane fikirlerimi sölemek istiyorum...

kilo vermenın durması demek bünyenin yediklerine alışması ile aynı anlama geliyor..diyetini değiştirmeni tavsiye ederim...

ayrıca şunu sakın unutma kafana ne kadar çok takarsan o denli zayıflayamazsın..ayrıca bünyene acı çektirme bırak bi kaç gün istediğin şeylerden azar azar ye ödüllendir kendini kilo verdin sonuçta alkisalkisalkis

ve sakın aç kalma biliosun vücut savunmaya geçio o zmn yediğin herşey kilo olarak dönüyo sana...

boşalt kafanı rahatla yediklerinden de kilo almazsın mrk etme:nazar:

ama spor yapıyormusun acaba.çünkü sporsuz gram veremiyorum ben.hemde kaç kilosun çünkü kilosu az olanlar bence daha az kilo veriyo.bir arkadaşımla beraber rejim yapıyoruz aynı şeyleri o 3 kilo verdi ben 25 günde 7 küsür kilo.çünkü o benden daha zayıf acaba ondanmı?CADIARZU

bende sitenize yeni üye oldum. ama sürekli okuyorsum kısmet buguneymiş. bu konudan bende müzdaribi. yardımınızı bekliyorum. ben 23 yaşındayım. metabolizmamın hızlı olması lazım die düşünüyorum. eskiden sabahları 3 dilim ekmek şekerli çay öğlenleri çalıştığım için tost ya da kumpir gibi kalorili yiyecekler akşamları da rahat 3 tabak yemek yerdim. üstüne de yine şekerli çay içerdim. şimdi diyete başladım. yaklaşık 20 gün oldu. ama sadece 3 kilo verebildim :KK43: sabahları 1 dilim tahıllı ekmek şekersiz çay ile öğlenleri 3 kaşık yemek yoğurtla falan akşamları da çorba ya da ızgara yapıorum ama kilom oynamıo. ilk başlarda biraz spor da yapmıştım geri şimdi ona vakit ayıramıyorum çok fazla sizce nerde yanlışlık var. hormonlarda mı sorun var die düşünmeye başladım :KK43:

ara ara bendede oluyor, kilo vermem duruyor sonra yine devam ediyor. Normal arkadaslar panik yok :KK66:

o zaman kaldığımız yerden devam :) bisikletimi piyasaya çıkardım. işe yarayacağını düşüyorum hem havalarda güzel kaydirigubbakcemile2

Sorunun üstünden çok zaman geçmiş ama en azından her zaman güncel olabilecek bir konu...

Yiyeceklerimizi çok dikkatli seçsek bile bir noktadan sonra kilo verme hızı yavaşlıyor.

1-2 önerim var ama siz de araştırın lütfen. Uzman değilim, sadece araştırdığıma göre böyle...

Metabolizma hızlandırılabilir. Mesela günde 3-4 bardak yeşil çay olabilir.

Bir de; kiminize tuhaf gelebilir ama kalorili yiyeceklerden ucundan da olsa biraz almak lazım.
Fıstık ezmesinden sabah 1-2 tatlı kaşığı yenilebilir. Bu, metabolizmayı hızlandırır. Vücudu şaşırtır. Aksi halde vücut, "kıtlık var" herhalde moduna geçip, depolama yapıyor...

1-2 kilo fazla cikiliyorsa iyi ben de tartildim bir umutla bugun ama gram oynamamisim belki regl oldugumdandir diye kendimi avutayim bari :KK43:

X