Bebek Beslenmesi mamayla yoğurt yapan var mı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

seli54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.045
487
arkadaşlar bu inak sütü verilmesin konusu iyi de iş yoğurda gelince iyice sinir oldum inek sütüyle yoğurt vermek istemiyorum mamayla yoğurt yapılmasını öneriyor en bilinen mama markası, yaptım ama üstü ekşimik gibi bişey altı sırf su şeklinde tutuyo yapan varsa nasıl yapıyor ve bildiğimiz yoğurt gibi mi oluyor benimki niyr olmadı acaba aptamil 2 kullandım sarı paket bilenler yardımcı olursa sevinirim

canım bizde çok denedik mamayla, aptamille olmuyor. ama inek sütüyle kalıp gibi oluyor. kızım 14 aylık 6 aylıktan beridir inek sütüyle mayaladığımız yoğurttan hergün veriyoruz. bişey olmadı verebilirsin bence. gerçi kabızlığı var ama kabızlığı hiç geçmedi ki. sen dene bence eğer kabızlık yaparsa vermezsin. sonuçta hergün mayalamayanlar da hazır yoğurt veriyorlar. bence çok kasma kendini derim

yaaaa ne mamsı yap sütten yedir inek sütü demir eksikliği yapıyır diye önerilmiyor ama zaten bebişler demir damlası kulanıyo gerekli ihtiyacını burdan karşılıyor.ayrıca süt mayalandıktan sonra yoğurt oluyor formülü değişiyor yahuuu başka bişi oluyor

aman işte inek sütü önerilmiyomuş alerji falan olabilir diye barsakta gizli kanamaya sebep olabiliyomuş aynı sebepten yoğurdu da önermiyolar ama doktorum yoğurt verebilirsin günlük yparak diyo ben de her gün yapıcam artık ya

bende aptamil 2 ile yapıyorum tam katı olmasada muhallebi kıvamında oldu..60cc sıcak suya 2 ölçek mama yapıp 1 tatlı kaşığı yoğurdu ayrı bir yerde içine biraz mamadan koyup ezdim ve mamanın içine koyup güneş gören bir yerde beze sarıp 4-5 saat beklettim..fena olmadı dene istersen..

ilk alışma döneminde verdim ben mamayla yapılanı.
yoğurt olunca inek sütüyle yapabilirsin diyo dr lar.

ben aptamil conformil 2 almışım galiba ondan tutmadı galiba aptamil 2 alayım bari

onla da yapsan tutmaz :KK70: cıvık oluyor mamadan. ama atma tutmamış diye.ekşimesi yetiyormuş,3 saat miydi neydi.

ben de aptamil 2 ile yapmaya çalıştım ama tutmadı. aynen üstü çökelek altı su gibi bişey oldu. sanki mamanın suyu dibine çökmüş, üste mama çıkmış gibi oldu. yine de veriyim dedim kızım bir gazlandı sormayın ilk aylardaki gaz sancısı gibi. başta günlük sütle yapmıştım tam tutmamıştı ama böyle sancı da yapmamıştı. arkadaşlarım hep günlük sütle yapıyolar ben de herhalde devam edicem

benimki de aynı öyle oldu üstü ekşimik altı su öyle şey verilir mi ya çocuğa aptamiller yokkken ne yapıyodu insanlar aman heralde mama üreticilerinin mamalar satsın diye çıkardıkları bir şey şu an taze sütle yapıyorum köyden tanıdığım getiriyo mayalıyorum bardakta mis gibi günlük veriyorum yoğurdu bayılıyor bizimki de, meyva falan da rendeliyorum içine cam rendeyle mis gibi oluyo valla...

X