Maske Tarifleri Kuru ciltler iin nemlendirici

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
arkadaşlar,
yaz geldi artık benim yüzüm pul pul kurumaya başladı.doğal karışımlardan veya kozmetik markalarından tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen..

canım aynı sorun bendede var ama tek çözüm bizim için bol bol su içmek şart ozaman nemlendiriciye bile gerek kalmıyoo zaten

zeytin yagı sür canım akşam yatarken yada gündüz farketmez çok iyi geliyo benim cildim 1 hafta önce çok kötüydü pul pul kaşınıyo ve aynı zamanda kızarıp sızlıyodu cildiyeye gitcektim zeytin yagını bi deneyeyim dogal sonuçta dedim ve çok büyük fark var zeytin yagı ılık olcak bi kaç gün üst üste sürdüm şimdi haftada bir yapıcam zeytin yagını yıkadıktan sonra yine günlük nemlendirici sürmen gerekiyo

Bendede ayni sorun var gittikce soyuluyor suratim :S badem yagi kullandim bir kac gun baya yumusatiyor ilk surdugum an ama yinede sabah uyaninca yine ayni sorun napicam bilmiyorum jojoba yagi kullanicam artik

bende z,yağı sürüyorum parmağın ucuyla ama yıkamama bile gerek kalmıo hemen emiyo

kızlar aynı sorun bendede var.cildim çok kuru pul pul dökülüyo.artık her banyo sonrası bebek yağı sürüyorum.çok iyi geliyo.dışarı çıkarken krem sürme ihtiyacı bile duymuyorum.tavsiye ederim...

beni cildim cok kuru, ama dış tabakası yağlı. yani şöyle oluyor: cilt çok nemsiz olduğu için yağ salgılıyor ve kendini korumaya çalılıyor. aslında nemsizken dışarıdan yağlı bir ciltmiş gibi gözüküyor. bunu bana doktorum açıklamıştı. bu cilt tipiyle doğru nemlendiriciyi bulmak için kafayı yiyecektim. yağlı ciltler için olanı nemlendirmiyor. kuru ciltler için olanı yağlı olduğu için yine nemlendirmeyip sadece yağlandırıyor. cünkü kuru ciltin ihtiyacvı bence kesinlikle yağ değil! nem.kullandığım ürünleriçerisinde la rochenin hydra.. legere diye bi nemlendiricisi çok iyiydi. sonra strawberi de indirimden biotherm aquasorce non stop aldım, bu da hemen hemn aynı. yani yağlandırmıyor, nemlend,r,yor. memnun kalıp 1 kutu daha aldım. burada eczanelerde yalan olmasın 90 tl kusur idi. ben 35 tl ye getirtmiş oldum tanesi.

nemlendirmek için kuru cildi ve yumuşatmak için :

1 tatlı kaşığı süt
1 tatlı kaşığı badem yağı...

karıştırıp yüzünüze sürün bekletip 30 dk, sonra yıkayın ...

badem yağı doğal yağ olması açısından iyi ama badem yağı kıllandırma yapıyor,saçlara falan sürülüyor oyüzden kıl köklerini besliyor..ben daha çok kullandığınız nemlendirici krem markalarını merak ediyorum, alıcam ama kararsız kaldım,garnier kullanıyordum ama değiştirmek istiyorum

arkadaslar gece uyumadan ---nemlendirici altına zeytinyagı ya da badem yagı sürerseniz 1-3 damla kadar- ve üstüne nemlendiricinizi sürerseniz
cildiniz daha iyi nemlenir

yüze bebek yagı sürülmez
gündüz de yag sürme gibi bir durumumuz olamayacagı için en iyisi gece ve krem altına bu yagları cok cok az kullanmaktır
ben devamlı kullanıyorum ve ise yarıyor

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.benim de cildim kuru bi çok yöntem denedim ama yaramadı cildimin drinlerine işleyecek bi ürün kullanmam lazım ama ne bilemiyorum

X