Şu yaşımda dayak yedim:( Çok kötüyüm

P

puffss

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar. 25 yaşındayım..en son 17 yaşında babamdan bir tokat yemiştim.meğer o ne kadar küçük bi şeymiş.bugün abim hayatta unutamayacağm bir gün yaşattı.haklı olduğum için dayak yedim..çok kötüyüm.evi terk etcektim ama terk edecek param yoktu:KK43: kaldım gene buralarda..gidecek yerim war ama yok..sırf bu soy adından kurtulmak için evlenmek istiyorum ama o da ha diyince olmuo..huzurum yokk..huzur istiyorum..ben bu tokatı haketmedim..abimden nefret ediyorum..o artık benim için bitii!yoruldum ölmek istiyorum..ama ölmeye bile cesaretim yok:KK43:

canim benim seni anlayabiliyorum...
ama istersen önce bir o tokati neden yedigini anlat?
hem icin acilir hem biz konuyu daha iyi anlamis oluruz...
cani veren Allah alanda Allah...
bende bu düsünceyle cok kez bogustum...
ama hayat devam ediyor öyle yada böyle...
seni daha cok güzel günler bekliyor canim...
üzme kendini...
hakkinda hayirlisi olsun insallah...
evlilikte care cözüm degil... bende bazen diyorum evlensemde kurtulsam...
ama yagmurdan kacarken doluya tutulmak var birde...
önce bir sakinles kendini toparla...
hayat yasamaya deger... tüm olumsuzluklara ragmen...

dedigim gibi istersen abinin sana neden tokat attigni anlat...

üzülme ama.... üzülmemeye calis...

a.s.

yanlış bir adım atmadan önce sakince bir düşünmek gerekir ki geri dönüşü olmycak hatalar yapmayalım eğer aranızdaki münakaşa çok özel değilse anlatırsan yapman gerkenler hakkında burdaki arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır tecrübeleriyle allahın verdiği canı yalnız allah alır canım benim şimdilik tek diyebileceğim o

canımm sakin ol.. nereye gitmekmişş orası seninde evin unutmaa, olayı anlatmak payaşmak istermisin konu neydiki abin bukadar dellendi??

önce bir sakin olun...
ne demek evi terk edecektim.....
ne demek onlardan kurtulmak için evleneyim...
arkadaşım birilerinden kaçayım derken kötü birine sürünebilirsin...
aklına başına topla ikiside kurtuluş değil...
rabbim yardımcınız olsun...

Gideceğin en iyi yer sana ne evinin sıcaklığını ne de güvenini verir canım...

Sorun nedir? Bir anlat bakalım...

O ne öyle ölmek falan deme öyle şeylerde...

Hadi anlat bakalım elimizden birşey gelirse yardımcı oluruz...

konu baya bi uzun.ben hemen özet geçecem.yarın annemin doğumgünü.abim (evli) onu aradım unutmuştur hatırtayım die."pastası benden organizasyon sizden" dedim.o da dediki "biliyorum unutmadım doğumgününü ama yarın babamlar bizde" (babam ve annem ayrı.babam başka bi bayanla evli). iptal etmesini söyledim.o da cumartesi kutlama yapmayı önerdi.."tamam siz cumartesi kutlarsınız ama ben sizin yarınki programınıza katılmam.yarın annemle olmak istiyorum çünkü o benim için daha önemli" dedim. o da bana "sen de benim için önemli değlsin.annende senin olsun" dedi. "tamam" dedim.derken telefonu kapattım ama elim ayağım titremeye başladım.bu telefon görüşmesi olduğunda işteydim.iş çıkışı hemen eve geldim.benden bi 10dk sora abim geldi.içeri yanına geçtim."ne bu afra tafra bana diklenmeler" dedi.ben sana diklenmiyorum dedim. neden neden annemle babamı dengede tutamıyorusunuz dedim.derken konu aldı başını gitti.annemin doğum günü babasını yemeğe davet etmesinden daha önemli bence.annem doğum günü falan beklemez ama moral olsun ona istedim..ama sevgili hayırlı abilerim babalarıyla olan programlarını iptal etmediler..ee buna da para gücü derler herhalde..ne de olsa babaları onların her eksiğine koşuo..borçları olur babaları öder.ama benim bi şeye ihtiyacım olduğunda babam "sen benden çıktın çıkıştın"der. işte bu yüsden bu soyadı istemiyorum artık..
nese dayak kısmına gelince kapıdan çıkarken ben bi daha bu eve gelmem dedi anneme.bende "bende senin evine gelmicem artık" dedim..hala ağlıorum..artık sindiremiyorum yaaa

sizi ve annenizi üzen insanlar içi bırakın üzülmeyi annenize sarılın sahip çıkın bir gun ilahi adalet yerini bulacaktır..abilerin pişman olacaktır ama iş işten geçmiş olacak..pireye kızıp yorgan yakmayın evlenmek ha deyince olmaz hata yaparsınız çünkü..boşverin görüşmeyin abinle...

Ne çabuk pes ediyosun böyle ?
neden kaçıyosun ki ?
umursamaz gibi davranmayı dene biraz..olan oldu sonuçta..
haklıda olsan abin senin unutma bunu..
50 yaşına da gelsen o kendinde bunu hak olarak görücek çünkü garip bir büyüklük psikolojisi var onun ve sen ne kadar büyürsen büyü hep küçüksün :))
kendimden biliyorum..
sakin ol cnm..
hepimiz dayak yedik sonuçta..

konu baya bi uzun.ben hemen özet geçecem.yarın annemin doğumgünü.abim (evli) onu aradım unutmuştur hatırtayım die."pastası benden organizasyon sizden" dedim.o da dediki "biliyorum unutmadım doğumgününü ama yarın babamlar bizde" (babam ve annem ayrı.babam başka bi bayanla evli). iptal etmesini söyledim.o da cumartesi kutlama yapmayı önerdi.."tamam siz cumartesi kutlarsınız ama ben sizin yarınki programınıza katılmam.yarın annemle olmak istiyorum çünkü o benim için daha önemli" dedim. o da bana "sen de benim için önemli değlsin.annende senin olsun" dedi. "tamam" dedim.derken telefonu kapattım ama elim ayağım titremeye başladım.bu telefon görüşmesi olduğunda işteydim.iş çıkışı hemen eve geldim.benden bi 10dk sora abim geldi.içeri yanına geçtim."ne bu afra tafra bana diklenmeler" dedi.ben sana diklenmiyorum dedim. neden neden annemle babamı dengede tutamıyorusunuz dedim.derken konu aldı başını gitti.annemin doğum günü babasını yemeğe davet etmesinden daha önemli bence.annem doğum günü falan beklemez ama moral olsun ona istedim..ama sevgili hayırlı abilerim babalarıyla olan programlarını iptal etmediler..ee buna da para gücü derler herhalde..ne de olsa babaları onların her eksiğine koşuo..borçları olur babaları öder.ama benim bi şeye ihtiyacım olduğunda babam "sen benden çıktın çıkıştın"der. işte bu yüsden bu soyadı istemiyorum artık..
nese dayak kısmına gelince kapıdan çıkarken ben bi daha bu eve gelmem dedi anneme.bende "bende senin evine gelmicem artık" dedim..hala ağlıorum..artık sindiremiyorum yaaa

kötükedihüsoabin çok büyük ayıp çok büyük terbiyesizlik yapmmışş :mymeka:

Heleki anneciğinin gözlerinni önünde olması üzücü olmuşş, annen nededi ne yaptı peki arkadaşım??

çocuklar arasında ayrımcılık yapılıyor desene...
abinde baban ona para veriyor diye onun tarafında...
ama ne olursa olsun abin sana el kaldırmamalıydı...

oyyy :çok üzgünüm:
yukarda yazdıklarımı boşver..
üzüldüm yaa :çok üzgünüm:

Hımmm....

Hassasiyetini anlıyorum... Ve sen bir kız evlat olarak bir bayan olarak herkesten (ve haklı olarak) daha farklı bakıyorsun herşeye...

Ama tokatın yeri yoktu olmamalıydı kimse kimseyi zorlayamaz herkes dilediğinin istediğin yanında olur...

Abin böyle bir olaydan bu eve gelmem demesi de ilginç sanki daha başka şeyler var gibi geldi bana bilmiyorum...

Neyse canım bak çalışıyormuşsun işin var, çok şükür annende seninle kimseyi beklemeksizin annenle dilediğin gibi doğum gününü geçir bence...

annem onu üzerimden çekmeye çalıştı durdurmaya çalıştı ama nafile..canım annem o da oğulları akşam yemeğe gelcek die özel şeyler hazırlar hep..hayırlı evlat dimi! annemi daha bir gün olsun akşam yemeğine davet etmediler.dışarı yemeğe götürdüklerindede annem öder hep ama babalarına gelince akan sular durur.ben bu ayrımcılığı kaldıramıyorum.annem beni çok bağlıor çoookk..

abim"sen bize hiç gelmiyosun" gibi dert yandı bana.bende "nie geleyim ki.her geldiğim bi karış surat görüyorum" dedim.o da "kimden" dedi."hanımından kimden olacak" dedim. ama gerçektende öle yengemi severim hiçbir zaman da soğuk davranmam ters bile davranmam..yani görümcelik yapmam.ama biz ne zaman onlara oturmaya gitsek kapıyı hep bi karış suratla asar..siz olsanız gitmek istermisiniz??işte bu lafıma karşılık vermiş oldu "bi daa bu eve gelmem" lafıyla.. hangi birini anlatayım ki..

annem onu üzerimden çekmeye çalıştı durdurmaya çalıştı ama nafile..canım annem o da oğulları akşam yemeğe gelcek die özel şeyler hazırlar hep..hayırlı evlat dimi! annemi daha bir gün olsun akşam yemeğine davet etmediler.dışarı yemeğe götürdüklerindede annem öder hep ama babalarına gelince akan sular durur.ben bu ayrımcılığı kaldıramıyorum.annem beni çok bağlıor çoookk..

Bari sen anneni üzme sen annenin kızı ol tatlım, unutma o kadın bunları haketmiyor, sende hiç biryere gidim deme abnmi? boşver onu allaha havale et babasıyla mutlu mesut yaşasın ama emin ol elbet birgün o eve giricek o evin telefonunu çaldırıcak sadece biraz zaman var ama güzel RABBİM bu çarkı öyle bir döndürüyorki sakın üzülme sakın annenide üzmee sakin ol ve öfkeyle kalkıp zararla oturma.. inşallah abinin rüyalarına girer o sana attığı tokat ve vicdan azabından inşallah uyuyamazz dedim ya allaha havale et tatlım..

Demek ki maddii olanaklara olan hizmet aile maile dinlemiyor kim kime nasıl yardımcıysa bu bakımdan o taraf olunuyor ki tabi çok yanlış hatta aile içi olması itibariyle çok aşşağlık . . .

Ağabeyiniz evli olduğundan zaten annenizle kaldığınız evden ayrılmak çok isabetli olmazmış ki bu annenizi kim bilir ne kadar üzerdi . . .

Bir yere ayrılmayın sakın, annenize sahip çıkın, bakın zaten ona taraf olan evlatları zaten mevcut ki bunu annenizde mutlaka biliyor hissediyordur erkek çocukları ona iyi davransa bile . . . çünkü annelerin bu duyuları eşsizdir . . .

Ağabeyinize alacağınız tavrı siz zaten daha iyi biliriniz . . .

Bahsettiğiniz bu maddi olanakları bol tarafa boyun eğmediğiniz annenizi gözettiğiniz için sizi gönülden takdir ediyorum . . .

kaydirigubbakcemile5​

öyle yaptım onunda kıza war büyümekte olan..olayın üzerinden 6-7saat geçti göz yaşlarımı tutamıyorum..eminim göz yaşlarım ondan çıkacak..

asla annemi babamın parasına değişmem.babamın kendisinden ne hayır gördümki parasından ne hayır göreyim..para ama huzur yok..boşa demiyorlar hayırlısnı iste die.

öyle yaptım onunda kıza war büyümekte olan..olayın üzerinden 6-7saat geçti göz yaşlarımı tutamıyorum..eminim göz yaşlarım ondan çıkacak..

Aaa bak ama öyle deme şimdi...

Anlıyorum yorgunsun, üzgünsün, kırgınsın ama çoçuğun ne suçu var...

Madem size hayırları yok görüşmeyin mümkün olduğunca hayat herşeye rağmen devam ediyor...

X