kürtajdan sonra kaç ay korundunuz*

busem68

çok şükür Allah'ım
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
1.332
6
arkadaşlar 1 hafta önce boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum kese var ama bebek gelişmemişti doktor 6 ay korunma verdi biraz bana uzun geldi.Rahimin dinlenmesi lazım dedi peki kürtaj olan arkadaşlar kaç ay korundunuz?senağlamasenağlama

çok geçmiş olsun canım.bende 1 kez kimyasal gebelik yaşadım.dr.2.adetinden sonra korunmayı bırakabilirsin dedi.tekrar hamile kaldım fakat 5.5 haftalıkken bebeğimi kaybettim.dr.3 ayın yeterli olduğunu söyledi korunmak için.galiba düşüklerde nekadarlık hamileyken son verildiği önemli.yani rahim ne kadar genişlediyse toparlaması zaman alacağından 6 ay istiyorlar.en son dr.gittiğimde ben düşük yapalı 4 ay oldu.yeterli arayı vermişsin hamile kalman için bir engel yok dedi.

çok geçmiş olsun canım.bende 1 kez kimyasal gebelik yaşadım.dr.2.adetinden sonra korunmayı bırakabilirsin dedi.tekrar hamile kaldım fakat 5.5 haftalıkken bebeğimi kaybettim.dr.3 ayın yeterli olduğunu söyledi korunmak için.galiba düşüklerde nekadarlık hamileyken son verildiği önemli.yani rahim ne kadar genişlediyse toparlaması zaman alacağından 6 ay istiyorlar.en son dr.gittiğimde ben düşük yapalı 4 ay oldu.yeterli arayı vermişsin hamile kalman için bir engel yok dedi.

canım sanada çok geçmiş olsun benim 2 aylıkken hamileliğim sonlandırıldı genelde 3-4 ay yeterli oluyo diye biliyodum dr. 6 ay diyince biraz şaşırdım sorduğum neden bu kadar uzun diye rahim dinlenlensin iyice dedi canım inşallah hayırlısı olsun hakkımızda.

bende canım şubat ayında 6 haftalık hamile iken boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum...
bide ben keseyi evde düşürdüm ama genede kalanlar varmış içeride ondan kürtaj yaptılar banada doktorum 5-6 ay dedi bende şaşırdım..
ama elbet vardır bi bildikleri doktorlar sonuçta...
Allah nasip kısmet ederse bende haziranda adetimi görüp çalışmalara başlamak istiyorum...
Rabbim inşallah sağlıklı evlat sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum nasip eder herkese...

bende canım şubat ayında 6 haftalık hamile iken boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum...
bide ben keseyi evde düşürdüm ama genede kalanlar varmış içeride ondan kürtaj yaptılar banada doktorum 5-6 ay dedi bende şaşırdım..
ama elbet vardır bi bildikleri doktorlar sonuçta...
Allah nasip kısmet ederse bende haziranda adetimi görüp çalışmalara başlamak istiyorum...
Rabbim inşallah sağlıklı evlat sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum nasip eder herkese...

amin canım amin ne güzel 6 ayı doldurmuşsun İnşallah hayırlısıyla evlat sahibi olursun canım.a.s.

valla kızlar bende geçen ay kürtaj oldum benim bebeğim tüp bebekti dr um 2 ay sonra gel dedi dondurulmuş embriyolarmı koyacaklar. şimdi şaırdım siz böle deyince acaba erkenmi olurki?

ben de gecen sene 1.ayda dusuk yapmistim dr 3 ay korun dedi ben 4 aykorundum sonr akizima hamile kaldim.

valla kızlar bende geçen ay kürtaj oldum benim bebeğim tüp bebekti dr um 2 ay sonra gel dedi dondurulmuş embriyolarmı koyacaklar. şimdi şaırdım siz böle deyince acaba erkenmi olurki?

canım dr un sana gel demiş demkki erken değil benim boş gebelikti bebek yoktu senin durumun daha farklı ama doktorun gel dediyse erken değildir sen meraklanma içini ferah tut canım benim sana kıyamam :1hug:

düşük olduktan sonra en az 2,5ay eşinle birlikte olmamasını gerekyor,ve en az 6ay gebe kalmamasını,vucüdün kendini toparlanmasını gerekyor,aksi halde bir daha düşük ihtimali çok yüksektir,ayrıca demir ilacinı içmesini tavsiye ediyorum...

düşük olduktan sonra en az 2,5ay eşinle birlikte olmamasını gerekyor,ve en az 6ay gebe kalmamasını,vucüdün kendini toparlanmasını gerekyor,aksi halde bir daha düşük ihtimali çok yüksektir,ayrıca demir ilacinı içmesini tavsiye ediyorum...

canım dr bana eşinle birlikte felan olma demedi sürede vermedi gerçi daha öle bişi olmadı ama 16 gün oluyo kürtaj olalı sadece korun dedi bide antibiyotik verdi oda bitti zaten.

aslında soylemesi gerekyordu,senin için daha sağlıklı gebelik ilerde olmasını için,çünkü senin vucudun kendini toparlanmasını gerekyor,aksi halde(allah korusun) bir daha düşük olmasını ihtimali yüksektir,ve demir ilacinı tavsiye ederim,çabucak bebeği kavuşmasına dilerima.s.

aslında soylemesi gerekyordu,senin için daha sağlıklı gebelik ilerde olmasını için,çünkü senin vucudun kendini toparlanmasını gerekyor,aksi halde(allah korusun) bir daha düşük olmasını ihtimali yüksektir,ve demir ilacinı tavsiye ederim,çabucak bebeği kavuşmasına dilerima.s.

teşekkür ederim arkadaşım ilgin için derim ilacına son 2 ay kala başlıyacaktım korunma süresinin bitmesine
inşallah canım biran evvel kavuşurum.:emir_bebek:

bende 2 kez düşük yaptım iki düşük arasında tam 1 yıl bekledim rahim iyice toparlansın diye.. ama ikinci bebeğimi enfeksiyon kapmış olmamdan dolayı kaybettim(kasım ayında) sonuçta doktorlar 2 ay yeterli diyorlar şimdi 1 ay sonra yeniden deneyeceğim umarım bu sefer sorunsuz bir gebelik durumu geçiririm. yani ister 1 sene bekle ister 2 ay bekle olacak oluyor zaten engelleyemiyorsun...herkese bol şanş...

2 ay yeterlı bılıyorum...ama belkıde kışıden kışıye degısıyordur..doktorıun o yuzden sana boyle soylemıstır...bende 7 ay once oldum kurtaj...ama 2 ay sonra bır bebıs ıstıyorum allah nasıp ederse....kaydirigubbakcemile3

ben aralıkta kürtaj olmuştum. ondan sonra hiç korunmadım şimdi 6+5 hamileyim.ocakta bir kimyasal gebelik yaşadım

ben aralıkta kürtaj olmuştum. ondan sonra hiç korunmadım şimdi 6+5 hamileyim.ocakta bir kimyasal gebelik yaşadım

nasıl yani canım dr korunman gerektiğini sölemedi hiç kimyasal gebeliği kürtajdan sonramı yaşadın?
bebişin hayırlı olsun canım Allah hayırlı doğum nasip etsin.

Ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. Bebeğimin kalbi durmuştu 9 haftalıkken. Doktorlar çok farklı konuştu korunma süresi hakkında. Birisi altı ay dedi, biri üç, biri de bir adet dönemi geçsin dedi. Ben de ilk adetten sonra tedaviye başlayacaktım yeniden çünkü kaybettiğim bebeğime 4 sene sonra aşılamayla hamile kalmıştım. Kürtajın 23.günü korunmayı bıraktık nasıl olsa yumurtlama günü geçti, zaten bunca zaman olmamış şimdi mi olacak diyerekten.
Sonuçta 44. günü hala adet olamayınca tahlil sonucu anlaşıldı ki hamileyim.
Mucize gibi bir şey oldu benim için. Allahıma sonsuz şükürler olsun. Ama tabii ki stresi de çok büyük oldu tekrar kaybetme korkusu ve bunun yanında hemen hamile kaldığım için bu riskin daha da yükselmesi beni çok yordu manevi yönden.
Çok şükür ki şimdilik her şey iyi gidiyor. Allah herkese en hayırlı zamanda meleklerini yeniden göndersin. Sağlıkla sıhhatle kucağımıza alabilmeyi nasip etsin.

Ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. Bebeğimin kalbi durmuştu 9 haftalıkken. Doktorlar çok farklı konuştu korunma süresi hakkında. Birisi altı ay dedi, biri üç, biri de bir adet dönemi geçsin dedi. Ben de ilk adetten sonra tedaviye başlayacaktım yeniden çünkü kaybettiğim bebeğime 4 sene sonra aşılamayla hamile kalmıştım. Kürtajın 23.günü korunmayı bıraktık nasıl olsa yumurtlama günü geçti, zaten bunca zaman olmamış şimdi mi olacak diyerekten.
Sonuçta 44. günü hala adet olamayınca tahlil sonucu anlaşıldı ki hamileyim.
Mucize gibi bir şey oldu benim için. Allahıma sonsuz şükürler olsun. Ama tabii ki stresi de çok büyük oldu tekrar kaybetme korkusu ve bunun yanında hemen hamile kaldığım için bu riskin daha da yükselmesi beni çok yordu manevi yönden.
Çok şükür ki şimdilik her şey iyi gidiyor. Allah herkese en hayırlı zamanda meleklerini yeniden göndersin. Sağlıkla sıhhatle kucağımıza alabilmeyi nasip etsin.

Canim allahim bebegini sana bagislasin. saglikli ve kolay dogar insaallah

Çok teşekkür ederim güzel temennilerin için. Allah herkesin bebeğini bağışlasın.

X