Doğuma Hazırlık kızlar doğum çantası kaçıncı haftada hazırlanmalı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
kızlar 30 haftalık hamişim doğum çantası na zaman hazırladız.kaçıncı haftada başlamam lazım:CüvCüv::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

başlayalım ancamı diyosunuz yani..eftelyacım öyle bir topi açılmış buraya bi bak istersen bende burda yazılanları not alıp onları alıcam.liste biraz kabarık

merhaba ben doğum yapmış biri olarak size fikir vermek istedim bebek için kıyafet çok koyun çünki kusabiliyor altını değiştirirken aksilikler yaşanıyor kendiniz içinse gecelik ve hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafetler yeter bence göüs pedi pişik kremi bunlar daha sonra ihtiyacınız olcak şeyler doğum yapacağınız hastaneyle görüşün hasta ve bebek bezi veiyorlarsa onlerıda götürmenize gerek yok hepinizi allah bir nefeste kurtarsın inaşşallh

intenetten listelere baktım.doğum çantası değil ev taşıma çantası.bence yarısından fazlası gereksiz.zaten iki gün kalıyosun.bir sene değil..bana çok geldi.doktorumla ve hastaneyle konuşmadan hazırlamıcam.

ben daha hazirlamadim, bebegin kiyafetlerini de yikamadim, gec mi kaldim acaba?2 hafta sonra falan hazirlamayi dusunuyordum bu topikten once

kızlar bence 32. haftada hazır olmalı herşey... ne olur ne olmaz eğer hazır olursak kendimizi daha güvende hissederiz... daha iyi olur...

Ben de yeni 32. haftamızı doldurdum 28. haftada başladım hazırlamaya, alacaklarımı aldım, kısa programda yıkadım mis gibi oohhh üstelik üzüledim tersinden çantaya koydum.... üç tane hastane çıkışı hazırladım.kendime gecelik pijama selpak vs. bez aldım bir de öyle minik bir valiz doldu

ben 31 e girdim.haftaya başlıcam ama korkuyorum ya nasip olmazsa aklıma saçma sapan şeyler geliyo...listede çok ancak yetişir...ağırlaşıncada zor olur.34.. haftada hazırlıcam ama geçmiki..içimda rahat değil erken gelirse ....ayyy nebileyim...

35. haftadayım daha hazırlamadım haftaya hazırlamayı düşünüyorum kıyafetlerinide yıkamadım onloarda haftaya yıkanıcak

ben daha gecen hafta hazırladım.. bir tane bebek çantası bide kendi valizim var.. doğuma gidiyo gibi değilde tatile gidiyo gibi hissettim kendimi.. ıvır zıvır derken dünya kadar şey oldu..

bence canınız ne zaman istiyorsa o zaman hazırlamalısınız bende 30 haftamda falan başladım şimdi 37. haftamdayım ama o çantaları kaç kere döküp kaç kere doldurmuşumdur bilmiyorum ve bişeyler ekliyosunuz değiştiriyosunuz onun bile ayrı bir heyecanı var bence bende bebişime çok eşya koydum tavsiye üzerine kendime 2 pijama takımı bir tane ayrı tek pijama koydum sırtınıza koymak için havlu alabilirsiniz çok terliyormuş çünkü doğumdan sonra insanlar ve eksik var falan diyede çok kafanıza takmayın sürekli eve gidip gelen birileri mutlaka oluyor zaten...allah hepimizi bir çırpıda kurtarsın inşallah...

ben de 27.haftamdayım. ay sonu eşim maaşı alınca :smiley-cool: kalan eksikler için alışverişe gideriz.
sonra da yavaş yavaş hazırlarım herhalde.

Bende 32.haftadayım. 36'da izne ayrıldığımda hazırlamayı düşünüyorum çantamı. Hepimize allah kolaylıklar versin.

ben 32. haftamdayım. herhalde 34 gibi hazırlarım. daha eksiklerim var ama bu sıcakta nasıl çıkıp alıcam hiiiç bilmiyorum. bana klimalı bir fanus lazım içine oturup rahat gezebileceğim kaydirigubbakcemile3

X