Turşular Domatesli Acı Biber Turşusu

ben yapalı 5gün oldu.sızmaya daha yeni başladı.birde salçalık domatesten yapmak gerekiyor.etli kıpkırmızı olması lazım.ben iyi domates bulamadım,sulu sulu görünüyor.

hımmm ben o domatesten yaptım ama henüz sızmaya başlamadı demekki geç başlayacak

çok güzel gözüküyor elinize sağlık bunun bir de zeytinyağı ile yapılanını gördüm onu biliyor musunuz.. teşekkürler..

ben buna bayiliyorum yakaydirigubbakcemile2

doyamam bu tursuya,canim nasil cekti anlatamam yaa :sinifsinif:

makeupbag bilmiyorum ama tahminimce pişirilerek yapılanı söylüyorsun

MutlulukReçetem yap sende,benimki olmak üzere,sabırsızlıkla bekliyoruz açıp yemeyi :))

evet kızlar kesinlikle deneyin ben her sene yapıyorum ve kışın çorbanın yanında muhteşem gidiyo ben bide acı biberi domatesi sarımsağı robottan geçirip ezme gibi yapıyorum oda çok güzel oluyo sonra tuzunu sirkesini koyuyorum şahanee bişi yaaa

kızlar çok dikkatli olun asit yaptıgı için şampanya gibi patlıyor.ben bunun yaglı ve kaynayanını yıllardır yapıyorum isteyene tarif yazarım.

saphıra bende tarifini denedim.10 gün oldu.tam olmasada yenecek kıvamda.ama bişey sormak istiyorum.kavanozumun dibi bembeyaz oldu.ilk defa turşu denedim.sence neden beyazlaşmış olabilir.tarif ve cevabın için teşekkürler şimdiden.

kızlar çok dikkatli olun asit yaptıgı için şampanya gibi patlıyor.ben bunun yaglı ve kaynayanını yıllardır yapıyorum isteyene tarif yazarım.
ben hiç öyle dediğin gibi bir patlama yaşamadım şahsen :uhm:
saphıra bende tarifini denedim.10 gün oldu.tam olmasada yenecek kıvamda.ama bişey sormak istiyorum.kavanozumun dibi bembeyaz oldu.ilk defa turşu denedim.sence neden beyazlaşmış olabilir.tarif ve cevabın için teşekkürler şimdiden.
berremcim bende yapalı 9 gün oldu ama suyu biraz azaldığı için dün açıp biraz su ekledim,tabi bir kaç tanesini çıkarıp tadına baktık eşimle,gayet güzeldi,yani olmuştu ama yeni su eklediğim için 2-3 gün daha beklesin istedim ben.dicem şu ki seninki de yenmeye hazırdır tahminimce.kavanozun dibinde beyazlık ilk kez duyuyorum.üstünde deseydin barlanmış,sıcakta kalmış,ışık almış filan derdim de,kavonozun dibinde beyazlık ilk kez duydum CADIARZU

ben yaptım olduuuu..bayramda da manisaya annemler götürdüm kuru fasulyenin yanında herkes bayıldı tatil sonraı kocaeliye döner dönmez 5 kilo daha domates alıp tekrar yaptım ben diyette olduğumda henüz yiyemiyorum tuzlu olduğu için ..

kavanozun diinde beyazlık derken sanırım sirke dipte birikiyor onu diyorlar ben arada sırada çalkalıyorum

kavanozun dibindeki beyazlık ya hava aldığından,yada tuzu az olduğundan olurrrr,
kaynatma domatesi rendeledikten sonra içine az yağ koyarak tıkırdamaya başladıktan sonra 5 dk falan kısık ateşte sos gibi pişirin,
biberleri ayrı bir tencerede suyla çok az haşlayın,az yumuşasın yeter, çok haşlarsanız biberleriniz kuru bir kabuk kalır, sonra sudan çıkarıp pişen sosa koyup şişelere boşaltın.

kızlar dün akşamdan beri eimle cayır cayır yanıyoruz :)))))) benim biberler karışıkmış,kimisi tatlı gibi kimiside zehir gibi acı,hıçkırtan cinsinden ehehehe :)) bugün pazar kahvaltısını ailecek annemdeyiz,tabiki poğaça ve kekin yanı sıra turşuda getirdim.herkes hem yanarak hem de bayılarak yedi :))) yapan herkese afiyet olsun kızlar,beğenmenize çoook sevindim

tarif çok guzel denemek istiyorum ama burda kuçuk biberlerden satildigini gormedim hiç. ayrica fotograf sizin tursunuza ait degil herhalde belirtmemissiniz ben baska bir sitede gordum ayni resmi.elinize saglik.

evet beatrise bende tarifi netten bulmuştum geçen sene,deneyip beğenince paylaşmaya karar verdim.iyikide paylaşmışım deneyen herkes bayıldı.siz isterseniz benden değil de tarifin gerçek sahibinden almış olun bu tarifi.biberlere gelince nerde yaşadığınız yazmıyor ve o biberler her zaman her yerde bulunamayabiliyor.normal süsü biberinden de yapılabilir diye düşünüyorum.en kısa srede sizin için evde kendi yaptığım turşunun resmini de eklicem.

X