Sarılıpta ANNEM diyememek canımı yakıyor

Glikoz

DİNE
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
604
1
43
aslında 5 çocuklu bi ailenin 3 çocuguyum ama evlatlık olarak halamlara verilmişim hiç bir zaman ilgisiz ve sevgiziz oldugumu söyleyemem annem ve babam beni herşeyden daha çok sevdiler ve bu sevgiyle büyüttüler 15 yaşımdaydım herşeyi ögrendigimde dünyam başıma yıkıldı sanki herşeye olan inancımı yitirdim ve bambaşka biri oldum herşey kafamda karma karışıktı
kim kimdi ? ben kimdim ? herşey bir soruydu kafamda içime gömüldüm sadece o ilk anki şokla agladım avazım çıktıgı kadar YALANNNNNN diye bildim okadar istedim ki yalan oldugunu söylemelerini ama maalesef doğruydu
çok canım yandı çok üzüldüm ama hep içime attım hiç birine canını yakacak bir şey sormadım söylemedim
ve en kötüsü Annemle bir kez olsun bile oturup konuşamadım neden niçin sorularını soramadım ve hala ona ANNE diyemedim bunu çok istiyorum ama söyleyemiyorum çünki boğazıma bişey düğümleniyor sanki bu konuda kimsdeyle fazla konuşamam çinki daha iki kelime etmeden muslukları açmış olurum konu benim hıçkırıklerımla kapanır şu an yazarken bile inannın boğazım yanıyor
çok isterdim ona anne demeyi sarılmayı benden küçük olan kardeşim gibi ona şımarmayı ama yapamıyorum hep bişey durduruyor
hep bi yanım eksik beni büyüten annemlede aramızda sorunlar var aslında nedeni yok ama hiç anlaşamıyorz ayrılamıyorum da heen at katımda oturuyor her gün görüşüyoruz qama o eski sıcaklık yok olmuyor olamıyor nedeni belkide benim bilmiyorum etrafıma şeffaf ama yıkılmaz bi duvar ördüm sanki hep mesafeli ve gardını almış şekilde bekliyorum ama o duvarın arkasında aslında kırılgan savunmasız küçücük bi kız çocugu saçlarıonın okşanmasını bekliyor

haklısın.şimdi diyceksinki bir benmi fazla geldim verdiniz.ama tam acıklama yapmamışsın.halanların çocuklarımı olmamışda seni vermişler.öyleyse hiç üzülme be bitanem.sen 15 yaşına kadar onları anne baba bilmiş ve gerekli sevgiyi göstermişler sana.şimdi gercek anneni tanıdın diye seni gercekten seven ve koruyan kişilere sırtını dönemessin.sanırım gerceği öğrendikten sonra soğukluk başlamış.
gercek anneni ne diye hitap ediyor ve yakınlık dercen nasıldı şimdiye kadar.yani neyindi ilk defa görmedin heralde.çok zorda olsa eskisi gibi devam etmende fayda var.ve asıl annenide tanımana izin ver.tanıdıkca sever yakınlaşırsın,
kendine işkence etme,zaman bırakmalısın herşeyi. allah kolaylık versin tatlım.:Saruboceq:

haklısın.şimdi diyceksinki bir benmi fazla geldim verdiniz.ama tam acıklama yapmamışsın.halanların çocuklarımı olmamışda seni vermişler.öyleyse hiç üzülme be bitanem.sen 15 yaşına kadar onları anne baba bilmiş ve gerekli sevgiyi göstermişler sana.şimdi gercek anneni tanıdın diye seni gercekten seven ve koruyan kişilere sırtını dönemessin.sanırım gerceği öğrendikten sonra soğukluk başlamış.
gercek anneni ne diye hitap ediyor ve yakınlık dercen nasıldı şimdiye kadar.yani neyindi ilk defa görmedin heralde.çok zorda olsa eskisi gibi devam etmende fayda var.ve asıl annenide tanımana izin ver.tanıdıkca sever yakınlaşırsın,
kendine işkence etme,zaman bırakmalısın herşeyi. allah kolaylık versin tatlım.:Saruboceq:

ben daha bebekken verilmişim çocukları olmadıgı için vermişler maddi yönden bi sıkıntı yaşamıyorlar ve her iki tarafta eşit yani ben dört yaşıma kadar Almanyada kalmışlar sonra ailemin kardeşlerimin yanına taşınmışlar bizler aynı mahallede aynı bahçe içerisinde büyüdük ama benden küçüklerde bilmiyormuş benle birlikte öğrenmişler
öz anne babamı dayı -yenge olarak bildim ve öyle hitab ediyorum halada . beni büyüten insanları kırmam üzmek istemem babamı(büyüten ) iki sene önce kaybettim annemse(büyüten ) hala hayatta babam vefat edince onu yanlız bırakmamak için üst katına taşındım eşimde uzun yol şoförü yalnız kalıyordum çocuklarla şimdi birlikteyiz
Soğukluk oldumu evet oldu öğrendigim dönemler çok çok acı çektim canım çok yandı içime kapandım ama üzerinden 14sene geçti acılar hafifiledi ama bazı an geliyorki sanki dünmüş gibi oluyor hiç bir zaman iki tarafıda üzecek kıracak bir laf etmedim asla yargılamadım en azından yüksek sesle bunu dile getirmedim incinmesinler diye konuşulmadan kapandı
isyanlarım olmadımı oldu neden ben ? sorularını sormadımmı kendime sordum ama kendime cevabı bende bilmiyordum Annemle oturup konuşma imkanımız olmadı çünki ikimizide çok acıtan bir konu kendisinden değil ama başka birinden onun azından dinledim hakta verdim Kendiside çok küçükmüş zaten 24 yaşındaymış ben dünyaya geldigimde halamlar isteyince babam , dedem , babannem olur diyince ses çıkartamamış benle birlikte üç çocuk güvenip gidebilecegi kimsesi yada , bir meslegi yokmuşki hayır diyebilsin ona hiç kızmıyorum
ama ilk bebeğimi kucagıma almadan daha doğum masasındayken çok kötü olmuştum nasıl dayandı diye çok düşündüm bi yanım kızıyor bi yanım acıyordu.bunları paylaşamamak acıtıyor canımı hala eskisi gibi mesafeli yakın bi akraba gibi ama anne çok acıtıcı

canım şuan ne desek anlamsız duygularını yaşamayan bilemez ama halanın bu istediği

bunun kabul olması aklım almıyor üzgünüm ama mantığını çözemedim bi anneyi evladından

ayırmak onun gözlerine baka baka evladının halasına anne demesi baban nasıl kabul eder?

bilmiyorum belki hariçten gazel okumak kolay diyeceksin tamam sonuçta halan ama bilmiyorum ya..

seni büyüten insanlara tabiki sırt çeviremezsin geçmişe dönemeyiz bunu böyle kabul ediceksin ve böyle güçlü olucaksın ama bunu öğrendiğin yaş dha küçük olsa

belki dha kolay atlatırdın ama dediğim gibi geçmiş değişmez her neyse şuan yapacağın şey

güçlü olmak bu olay karşısında ayakta olmak

kendi ailene sahip çıkmak eşin sen çocukların sizde bi ailesiniz sakın kendini koyverme sakın onlarında sana ihtiyacı var...

bundan binlerce beterini yaşayanları düşün sokağa atılanlar tamam acın hafiflemez belki ama bu saatten sonra sen sadece önüne bakıcaksın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım gerceği öğrendıkten sonra duygularınızda değişiklikler oldu.ama tabı 15 sene büyüten besleyen kişiyede nankörlük yapılmaz,öz annenlede ömür boyu sürecek gönülden bi bağın var senın,onuda ınkar edemezsın.Artık sende anne olmuşsun,daha ıyı kavrarsın durumları.Sıkma canını üzülmeyı haketmeyen en önemlis kişi hala yanı besleyen annen bence.:teselli:

Neden böylesine yakininizdayken ona sarilip öpüp koklamak varken uzak duruyorsunuz

Allah korusun mezara girince topragini sevip öpüp koklarsiniz ozaman

kim bilir anneniz nasil yüregi yanik verdi sizi

kendi annemden biliyorum abimi evlatlik vermisler teyzemle amcama cocuklari olmadigi icin

daha hala roman gibi anlatilir annemin drami

abimi ondan kopartip almanyaya götürdükleri anlar

olanla ölmüse care yok elinizdekilerin kiymetini bilin

Hiç anlamam bu akrabalarına evlatlık verilme olayını:1no2:
Nasıl yaaaa,ne zor bir seçim bu.bir de göz göre göre iç içe yaşamak :kızgın:
Ben olsam kızar köpürür iki tarafa da kök söktürürdüm hayatımı kökünden başka yöne kaydırdıkları için...
Sana helal olsun,demek ki yine de saygılı yetiştirmişler halanın hakkını yememek lazım bu konuda.
Sen de içinde kalan yüzleşme ve konuşma faslını bir an önce gerçekleştir,içine ata ata hasta olursun sonra.
Sana bundan sonraki hayatında hep mutlu olmak düşer...Yüreğini soğut ve sonrasında geçmişi unutup geleceğine odaklan,seni sevenlerinle güzel günler yaşa inşallahhh:Saruboceq:

off yaa insan niye öz göre göre canını başkasına verir ki...
bu kadar fedakarlık yapılır mı yaa?
gözünün önünde evladının başkasına anne baba dediğini duymak ne kadar zordur.
nasıl dayanmış buna gerçek aileniz.
yurtlarda sevgiye o kadar ihtiyacı olan çocuk var ki.
onu alsınlar neden annesi babası olanı alıyorlar.
seveceksen yine sev illa elinle mi büyütmen gerekiyor.
insanlar kendi bencillikleri uğruna ne canlar yakıyorlar.
şimdi evladından ayrı kalmış anne babanın,
gerçek ana babasından uzak kalmış çocuğun hakkını kim ödeyecek?
içim acıyor böyle şeyler duyunca.
büyüklerin yaptıkları hataların bedelini hep çocuklar ödüyorlar.

her şeye rağmen affetmek en büyük erdemdir.
bence ilk adımı senden bekliyordur.
sen yakın davranırsan anne yüreği sana ansıl uzak kalacak ki?

Canım empati yapıp,hissettiklerini anlamaya çalıştım ama,karar verdimki böyle birşeyi yaşamadan anlamak imkansız :1no2:
Çok zor bir durum,
Gerçekten üzülerek okudum,acını anlamaya,paylaşmaya çalışarak
Üzme kendini diycem ama oda imkansız
Dilerim bundan sonra tüm mutluluk kapıların açık olur
Bir daha seni hiç bir şey üzmez
Öpüyorum canım seniŞeniz

canım çok zor boyle hıkayelerı kulaktan duyardık malesef sen yaayanlardanmıssın
öz anne -kız arasında neler olur neler benım annemle yasadıklarımı anlatsam oooooooo
kı halan senı buyutmus annen gıbı olmus onunla sorun yasamanız gayet normal
zor ama yapacak bırsey yok
kafanda daha çok dusunup kendını yıpratma derım olan olmus
bıtanem elınden gelen var mı yok
bence affet annenle kaybettıgun gunerın acısını cıkart bılıyorum affedemezsın ıçınyanyor nefret edıyorsun kızgınsn ama affetmek buyukluktur
gercek annenı karsına al oturt konus sana gecmıs yılların hesabını vermek zorundalar
afedersen sen buyukluk yapmıs olursn
onlara kzıgın olmakta haklısın

cnm,
seni senin gib çok iyi anlayaasamda seni anlıyorum.zor bir durum. halan neden aldı seni ,neden annem baban seni vermiş bir muamma. o sebepleri bi öğren. sonrasında sebep her ne olursa olsun anne olmak için doğurmak gerekmez. bakan büyüten sevgisini verendir. yanlış anlama ama gerçek annen hiçmi içi yanmadı. ben 33 yaşındayım benim annem hiç beni çok sever ama hiç kucağına alıp beni sevmedi. ama biliyorum ki beni seviyo. annemin mizahi yapısı bu. büyüğünce anladım bunu.
ben 5,5 aylık tüp bebek annesiyim. şunu anladım ki doğurmak önemli değil büyütmek ona sonsuz sevgini vermek önemli. sen bu sevgiyi aldığını söylüyosun. halana kızabilirsin tabi ama asla nefret etme. evlatlık bebeler annenin yüreğinde büyür. olan olmuş zamanı geri alamazsın. evlat özlemi çekenleri bilirim 10 yıl bekledim ben.
sebebi neydi seni almalarının bunu bi öğren bakalım. üzülme artık. bak iki tane annen var. içinden hangisine anne demek geliyosa o de anne diye.
sağlıcakla kal...

canim daha bubün bu konu üzerine tv de bir tartisma vardi
ve bende uzun uzun izledim
ve su karara vardim
her nekadar benim bacimin cocugu olmasada ve olmayacaginida bilsem sana yemin ediyorum
karnimda tasidigim dogurdugum cocugumu asla ona vermem
ve annene bence anne demek geregini hisettme icinde cünki bence doguran degil bakandir anne
bu insanlari anlamakta gercekten güclük cekiyorum bazen ya bir hayvan bile dogurdugunu birakip gidemiyor ya
yazik vallahi yazik
ne desek bos ama bence demin dedigim gibi anne demek gerektigi düsünerek sakin kendini yipratma
bence seni büyütenlere syki syki daya kendini

ÖNCELİKLE MERHABA seni anlıyorum fakat hayat acı tecrübelerle sınavlarla dolu hayatı ne kendine nede başkalarına zehiretme aklını başınaal neyidegişdirecen bacım neyi BEN ANNEMİ DOGUMDA KAYBETTİM napim hiç çocuk dogurmayayımmı kime neden nefret ediyorsun neden şeffaf duvarlar etrafında var ne güzel sen halana evlatlık nedemek ona anneligi hissettirmişsin ya bide annene sor oneler hissediyor hep gözünü önündesin ama sana evladımdiyemiyor sende ayunı durumdasın kimseyi suçlama kaldır ardaki perdeleri herkesin hayatında çok farklı sorunlar var ne kendine nede başkalarına hatı zehiretme bence hayatı böyle sev bacım hayatın boyunca başarılı ve mutlu ol:)))))))))

ve su karara vardim
her nekadar benim bacimin cocugu olmasada ve olmayacaginida bilsem sana yemin ediyorum
ve annene bence anne demek geregini hisettme icinde cünki bence doguran degil bakandir anne
bu insanlari anlamakta gercekten güclük cekiyorum bazen ya bir hayvan bile dogurdugunu birakip gidemiyor ya
yazik vallahi yazik
ne desek bos ama bence demin dedigim gibi anne demek gerektigi düsünerek sakin kendini yipratma
bence seni büyütenlere syki syki daya kendini ARKADAŞIM ANNEYı SUÇLARKEN BıRDE ANNEYE SORMAK LAZIM NE ŞARTLARLA VERıLDı BAKALIM ÇOCUK EGER AıLE BÜYÜKLERı KARARI ALDIYSA GELıNE LAFDÜŞMÜYOR TÖRELERE GÖRE BENıM ARKADAŞIMIN ANNESıDE AYNI DURUMU YAŞAMIŞ ELıNDEN BEBEGı DOGAR DOGMAZ ALMIŞLAR HEMDE HıÇ GÖRMEMıŞ ESKıDEN KADINLARIMIZ BUKADAR BıLGıLı VE EGıTıMLı DEGıLDıLER HELE DENESELERDı HEMENBABASINI EVıNE GÖNDERıRLERDı OKADAR KOLAY DEıLDı HELE BıDE DOGULUYSAN YANDIN AMA ŞıMDıKı GENÇLERıMıZ AKILLI BENCE ANNENı SUÇLAMA ÖNCE PONU DıNLE GERÇı DEŞME GEÇMıŞı DAHA ÇOK ACI DAHA ÇOK ÜZÜNTÜ OLUR HAYATI BÖYLE KABULLEN SEN AYNI HATAYA DÜŞME BACIM

gercekten film gibi :1shok: cok karısık ve üzücü senağlama bence seni dünyaya getiren annenle konusmalısın yoksa aklında hep bi soru işareti olarak kalacak..kafan karısıyor haklısın ama seni büyüten anneninde sana cok emegi gecmis.bence dogurmaktan cok büyütmek önemli..seni büyüten annene bence asla tepki gösterme.kimse seni dünyaya getiren annenden zorla koparmamıs isteyerek vermişler..seni büyüten annen,dünyaya getiren annenden binlerce adım önde.

Sanırım 15 yaşında bu konu sana açılırken hiçbir profesyonel yardım olmaksızın anlatılmış. Bu tarz olaylar açıklanırken mutlaka uzman yardımı olmalı.
Ne öz anneni ne sana bakan anneni üzme derim. Sorma bişey ne diyecekler ki. Öz annen seni veriş hikayesini anlatsa ne olacak. Daha çok yanacaksın daha çok üzüleceksin. Belki de öz annene daha fazla bağlanıp bakan anneni dışlayabilirsinde.
ıstediğin birkez annem diyip sarılmaksa yap. Yapmadıkların için pişman olabilirsin ilerde. Eminim öz annende bunu bekliyordur. Bak yarın anneler günü ona dünyanın en değerli hediyesini vermiş olursun. Ama bunu halan olan annen görmesin kesinlikle.
Bu sorunlar için bi uzmanla görüş cnm. Belki işe yarar.

ozur dilerim ama bu konudaki fikrim sana kirici gelebilir ben bu tur evlatlik onularinda beni veren gozden cikaran insanlara sonradan ogrensemde sevgi saygi duyamam en zor anlarimda en mutlu anlarimda hastaligimda yanimda kim varsa oz olan odur benim icin biyolojik olmasi beni etkilemiyor sahsen 5cocuk yapana kadar 2tane yapilip kimseye verilmeye bilirdi bende anneyim gorumcemin isterse sonsuza kadar cocugu olmasin 10tane evladim olsun birinin tirnagini kesip vermem daha kucucuk bir cocukken sacimi oksamayan biri buyudukten sonra oksamasin zaten sizin sevgi duyacaginiz tek anne sizi buyutendir bu konularda katiyim bunca yil dayi yenge rolune nasil burunur insan oz evladini nasil dayisi yengesi gibi sever olmaz boyle sey bence halaniza sarilin gercek sevgiyi hak eden kisiye anne olmak dogurmak degil dogurduguna deger vermek onemsemek korumak kollamaktir

ozur dilerim ama bu konudaki fikrim sana kirici gelebilir ben bu tur evlatlik onularinda beni veren gozden cikaran insanlara sonradan ogrensemde sevgi saygi duyamam en zor anlarimda en mutlu anlarimda hastaligimda yanimda kim varsa oz olan odur benim icin biyolojik olmasi beni etkilemiyor sahsen 5cocuk yapana kadar 2tane yapilip kimseye verilmeye bilirdi bende anneyim gorumcemin isterse sonsuza kadar cocugu olmasin 10tane evladim olsun birinin tirnagini kesip vermem daha kucucuk bir cocukken sacimi oksamayan biri buyudukten sonra oksamasin zaten sizin sevgi duyacaginiz tek anne sizi buyutendir bu konularda katiyim bunca yil dayi yenge rolune nasil burunur insan oz evladini nasil dayisi yengesi gibi sever olmaz boyle sey bence halaniza sarilin gercek sevgiyi hak eden kisiye anne olmak dogurmak degil dogurduguna deger vermek onemsemek korumak kollamaktir

bende aynı şeyi düşünüyorum ama o anki şartlarda ses çıkartamamış oda çok üzülmüştür belki ama hemen peşimden bir bebek o üzüntüyü hafifletmiş sanırım

Sanırım 15 yaşında bu konu sana açılırken hiçbir profesyonel yardım olmaksızın anlatılmış. Bu tarz olaylar açıklanırken mutlaka uzman yardımı olmalı.
Ne öz anneni ne sana bakan anneni üzme derim. Sorma bişey ne diyecekler ki. Öz annen seni veriş hikayesini anlatsa ne olacak. Daha çok yanacaksın daha çok üzüleceksin. Belki de öz annene daha fazla bağlanıp bakan anneni dışlayabilirsinde.
İstediğin birkez annem diyip sarılmaksa yap. Yapmadıkların için pişman olabilirsin ilerde. Eminim öz annende bunu bekliyordur. Bak yarın anneler günü ona dünyanın en değerli hediyesini vermiş olursun. Ama bunu halan olan annen görmesin kesinlikle.
Bu sorunlar için bi uzmanla görüş cnm. Belki işe yarar.

farklı bi sebeptende olsa anneler gününde birlikteydik fakat içimden gelmedi ondanda bi yakınlık göremedim yine öylesine geçiştirdik

gercekten film gibi :1shok: cok karısık ve üzücü senağlama bence seni dünyaya getiren annenle konusmalısın yoksa aklında hep bi soru işareti olarak kalacak..kafan karısıyor haklısın ama seni büyüten anneninde sana cok emegi gecmis.bence dogurmaktan cok büyütmek önemli..seni büyüten annene bence asla tepki gösterme.kimse seni dünyaya getiren annenden zorla koparmamıs isteyerek vermişler..seni büyüten annen,dünyaya getiren annenden binlerce adım önde.
Elbetteki bakıp büyütmek çok çok önemli ve değerli asla inkar etmiyorum etmemde
ARKADAŞIM ANNEYİ SUÇLARKEN BİRDE ANNEYE SORMAK LAZIM NE ŞARTLARLA VERİLDİ BAKALIM ÇOCUK EGER AİLE BÜYÜKLERİ KARARI ALDIYSA GELİNE LAFDÜŞMÜYOR TÖRELERE GÖRE BENİM ARKADAŞIMIN ANNESİDE AYNI DURUMU YAŞAMIŞ ELİNDEN BEBEGİ DOGAR DOGMAZ ALMIŞLAR HEMDE HİÇ GÖRMEMİŞ ESKİDEN KADINLARIMIZ BUKADAR BİLGİLİ VE EGİTİMLİ DEGİLDİLER HELE DENESELERDİ HEMENBABASINI EVİNE GÖNDERİRLERDİ OKADAR KOLAY DEİLDİ HELE BİDE DOGULUYSAN YANDIN AMA ŞİMDİKİ GENÇLERİMİZ AKILLI BENCE ANNENİ SUÇLAMA ÖNCE PONU DİNLE GERÇİ DEŞME GEÇMİŞİ DAHA ÇOK ACI DAHA ÇOK ÜZÜNTÜ OLUR HAYATI BÖYLE KABULLEN SEN AYNI HATAYA DÜŞME BACIM
Haklısın ona söz hakkı düşmemiş bile sadece alınan karadan haberdar edilmiş suçlamıyorum ama anlayamıyorumda

ÖNCELİKLE MERHABA seni anlıyorum fakat hayat acı tecrübelerle sınavlarla dolu hayatı ne kendine nede başkalarına zehiretme aklını başınaal neyidegişdirecen bacım neyi BEN ANNEMİ DOGUMDA KAYBETTİM napim hiç çocuk dogurmayayımmı kime neden nefret ediyorsun neden şeffaf duvarlar etrafında var ne güzel sen halana evlatlık nedemek ona anneligi hissettirmişsin ya bide annene sor oneler hissediyor hep gözünü önündesin ama sana evladımdiyemiyor sende ayunı durumdasın kimseyi suçlama kaldır ardaki perdeleri herkesin hayatında çok farklı sorunlar var ne kendine nede başkalarına hatı zehiretme bence hayatı böyle sev bacım hayatın boyunca başarılı ve mutlu ol:)))))))))

Başın sağolsun üzüldüm buda farklı bi acı olsa gerek cevabını aradıgım pek çok soru var ama maalesef bunları soracak ortam olmuyor üzerinden çok zaman geçti ve herkes oldugu gibi kabullendi sanırım yada
ne diyeceklerini bilmedikleri için konusu bile açılmıyor

ve su karara vardim
yazik vallahi yazik
bence seni büyütenlere syki syki daya kendini

kırgınlıklarım kıskançlıklarım var tabiki ama çokta katı değilim biz birbirimizden çok uzak yaşamadık hep bir aradaydık dört kardeş aynı mahallede ev yapmış içiçe yaşıyordu düşünün aynı bahçede 8-10 çocuk hepimiz zaten kerdeş gibiydik ne yengelerim nede dayılarım farklı davranmazı hepimiz aynıydık

cnm,
seni senin gib çok iyi anlayaasamda seni anlıyorum.zor bir durum. halan neden aldı seni ,neden annem baban seni vermiş bir muamma. o sebepleri bi öğren. sonrasında sebep her ne olursa olsun anne olmak için doğurmak gerekmez. bakan büyüten sevgisini verendir. yanlış anlama ama gerçek annen hiçmi içi yanmadı. ben 33 yaşındayım benim annem hiç beni çok sever ama hiç kucağına alıp beni sevmedi. ama biliyorum ki beni seviyo. annemin mizahi yapısı bu. büyüğünce anladım bunu.
ben 5,5 aylık tüp bebek annesiyim. şunu anladım ki doğurmak önemli değil büyütmek ona sonsuz sevgini vermek önemli. sen bu sevgiyi aldığını söylüyosun. halana kızabilirsin tabi ama asla nefret etme. evlatlık bebeler annenin yüreğinde büyür. olan olmuş zamanı geri alamazsın. evlat özlemi çekenleri bilirim 10 yıl bekledim ben.
sebebi neydi seni almalarının bunu bi öğren bakalım. üzülme artık. bak iki tane annen var. içinden hangisine anne demek geliyosa o de anne diye.
sağlıcakla kal...

öncede söylediğim gibi konu bazıları için zaman aşımına ugradı sanırım ama hala bizler yani kardeşler sıkıntı yaşıyoruz

canım çok zor boyle hıkayelerı kulaktan duyardık malesef sen yaayanlardanmıssın
öz anne -kız arasında neler olur neler benım annemle yasadıklarımı anlatsam oooooooo
kı halan senı buyutmus annen gıbı olmus onunla sorun yasamanız gayet normal
zor ama yapacak bırsey yok
kafanda daha çok dusunup kendını yıpratma derım olan olmus
bıtanem elınden gelen var mı yok
bence affet annenle kaybettıgun gunerın acısını cıkart bılıyorum affedemezsın ıçınyanyor nefret edıyorsun kızgınsn ama affetmek buyukluktur
gercek annenı karsına al oturt konus sana gecmıs yılların hesabını vermek zorundalar
afedersen sen buyukluk yapmıs olursn
onlara kzıgın olmakta haklısın
Bunu yapacak cesaretim yok affetmek konusunda bilmiyorum kırgın değilimki suçlamıyorum öz annemi o zaten benim gibi çaresizmiş asıl kızılacak kişi babam sanırım
Canım empati yapıp,hissettiklerini anlamaya çalıştım ama,karar verdimki böyle birşeyi yaşamadan anlamak imkansız :1no2:
Çok zor bir durum,
Gerçekten üzülerek okudum,acını anlamaya,paylaşmaya çalışarak
Üzme kendini diycem ama oda imkansız
Dilerim bundan sonra tüm mutluluk kapıların açık olur
Bir daha seni hiç bir şey üzmez
Öpüyorum canım seniŞeniz

iyi niyetli dileklerin için teşekkürler

off yaa insan niye öz göre göre canını başkasına verir ki...
bu kadar fedakarlık yapılır mı yaa?
gözünün önünde evladının başkasına anne baba dediğini duymak ne kadar zordur.
nasıl dayanmış buna gerçek aileniz.
yurtlarda sevgiye o kadar ihtiyacı olan çocuk var ki.
onu alsınlar neden annesi babası olanı alıyorlar.
seveceksen yine sev illa elinle mi büyütmen gerekiyor.
insanlar kendi bencillikleri uğruna ne canlar yakıyorlar.
şimdi evladından ayrı kalmış anne babanın,
gerçek ana babasından uzak kalmış çocuğun hakkını kim ödeyecek?
içim acıyor böyle şeyler duyunca.
büyüklerin yaptıkları hataların bedelini hep çocuklar ödüyorlar.

her şeye rağmen affetmek en büyük erdemdir.
bence ilk adımı senden bekliyordur.
sen yakın davranırsan anne yüreği sana ansıl uzak kalacak ki?

O adımı atacak cesareti bi bulabilsem kendimde ama olmuyor

Hiç anlamam bu akrabalarına evlatlık verilme olayını:1no2:
Nasıl yaaaa,ne zor bir seçim bu.bir de göz göre göre iç içe yaşamak :kızgın:
Ben olsam kızar köpürür iki tarafa da kök söktürürdüm hayatımı kökünden başka yöne kaydırdıkları için...
Sana helal olsun,demek ki yine de saygılı yetiştirmişler halanın hakkını yememek lazım bu konuda.
Sen de içinde kalan yüzleşme ve konuşma faslını bir an önce gerçekleştir,içine ata ata hasta olursun sonra.
Sana bundan sonraki hayatında hep mutlu olmak düşer...Yüreğini soğut ve sonrasında geçmişi unutup geleceğine odaklan,seni sevenlerinle güzel günler yaşa inşallahhh:Saruboceq:

değil kök söktürmek sesimi bile çıkartamadım ilk aşamada hala da öyledir ya
Annemse sağ olsun en ufak bi hareketimde hemen duygu sömürüsüne başlar ''tabi ben öz değilim , ben doğurmadım vsvs

Sanırım gerceği öğrendıkten sonra duygularınızda değişiklikler oldu.ama tabı 15 sene büyüten besleyen kişiyede nankörlük yapılmaz,öz annenlede ömür boyu sürecek gönülden bi bağın var senın,onuda ınkar edemezsın.Artık sende anne olmuşsun,daha ıyı kavrarsın durumları.Sıkma canını üzülmeyı haketmeyen en önemlis kişi hala yanı besleyen annen bence.:teselli:
onu üzmemek adına zaten hala öz aileme anne baba demiyorum ve onun yanındayım altlı üstlü oturuyoruz

canım şuan ne desek anlamsız duygularını yaşamayan bilemez ama halanın bu istediği

bunun kabul olması aklım almıyor üzgünüm ama mantığını çözemedim bi anneyi evladından

ayırmak onun gözlerine baka baka evladının halasına anne demesi baban nasıl kabul eder?

bilmiyorum belki hariçten gazel okumak kolay diyeceksin tamam sonuçta halan ama bilmiyorum ya..

seni büyüten insanlara tabiki sırt çeviremezsin geçmişe dönemeyiz bunu böyle kabul ediceksin ve böyle güçlü olucaksın ama bunu öğrendiğin yaş dha küçük olsa

belki dha kolay atlatırdın ama dediğim gibi geçmiş değişmez her neyse şuan yapacağın şey

güçlü olmak bu olay karşısında ayakta olmak

kendi ailene sahip çıkmak eşin sen çocukların sizde bi ailesiniz sakın kendini koyverme sakın onlarında sana ihtiyacı var...

bundan binlerce beterini yaşayanları düşün sokağa atılanlar tamam acın hafiflemez belki ama bu saatten sonra sen sadece önüne bakıcaksın...

elbette bi yönden çok şanslıyım iki annem iki babam vardı ve beni hep sevdiler ama aksik oldugum yönlerde az denmeyecek kadar çok

çok üzüldüm durumuna. bir anne çocuğunu nasıl verir bilemiyorum ya böyle çok olay var. sen şimdi kendini terkedilmiş gözden çıkarılmış hissediyorsundur.

ALlah yardımcın olsun zor bir durum

çok üzücü bir durum ama böle şeyler oluyor benimde bu konuda iki tecrübem var
ama en önemlisi benim kayınvaldemin 6 sene bebeği olmamış aynı şekilde eltisininnde
bebeği olmuyormuş 6 sene sonunda kayınvaldem kaynımı doğurmuş hemen arkasından görümcemi
ve en sonunda benim birtanecik eşimi şuan gözlerim dolu dolu kayınvaldemin kaynanası kayın pederi
kaynı çok baskı yapmışlar bize ver diye çok şey vad etmişler para fındıklık vs ama kayınvaldem vermem
demiş aç kalacaksa benimle kalsın demiş ve eşimi annanesinin köyüne kaçırmış
uzun yıllar annesi bakmış annem görmeye gitmiş vs yani vermeye vermiyor şimdi gözlerim dolu dolu
ya verseydi eşimi biz hiç tanışamıyacakdık çünkü isteyen amcası samsunda yerleşik
başkasından evlat edinmişler evlendirmişler şimdi torun bakıyorlar.
kyınvaldemi ise barındırmamışlar bahçede oda istanbula göç etmiş 3 çocuğuyla
kayınpederim gelmem demiş şah kalkmış ama bakmış hanımı kararlı gelmiyor kalkmış gelmiş ist la
şimdi karı allah razı olsun iyiki geldik buraya diyor.
ay bende içimi döktüm kızlar hakkınızı helal edin.ANLATMAK ıSTEDıĞıM VERMEYEN VERMıYOR.

X