Çatlaklar Çatlak da Neymiş Torunum?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
benm büyükannem 5 çocuk doğurdu yahu, illa birinde sedefe dönmüşlük vardır:)

:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:

Yok bana pembe olanların bilgisi gerekiyordu zaten. Pembelere de iyi gelmiştir diye tahmin etmiştim ve de haklıymışım. Teşekkürler.

lolifer yaa şu senin kaybolan çatlakların kaybolmadan önce ve sonraki resimlerini koyabilirmisin,belki o zmn canlı bi kanıt olur bizeyerimseniben bendede biraz kaybolmalar var gibi bu arada 10.uygulamamı yaptım

ayrıca selülit yağı sürerken fark ettim diyorsun bu yağı masaj yaparak uyguluyorsan ve sert bir şekilde yaparsan buda çoğalmasında etken canım çünkü bize kılcal damarı olana masaj zararlı çoğalmasında sebeptir, bende artmasının sebebi bu kremlerle yaptığım yoğun masajdır doktorda öyle söylemişti

Yukarıdaki alıntıyı varis forumundan aldım. http://www.kadinlarkulubu.com/kardi...-hastaliklari/4528-varisbilgi-paylasim-2.html

Benim bacaklarımda varis de var. Onları arttırmaktan korktuğum için artık sadece pembe olan çatlaklarıma uygulayacağım. Beyaz tenli olduğum için bunlar sedef renkli olanlardan daha çok dikkat çekiyor. Beyazlar tüm üst bacağa yayılmış durumda ve varislerin üstlerine denk geliyorlar. Pembe olanlar çok daha az yer kaplıyor ve varislere pek denk gelmiyorlar. Bu yüzden artık tüm vücuduma değil, sadece pembe olan çatlaklara uygulama yapacağım.

lolifercimm eski derin çatlaklarında durum nedir cnım??

Benim çatlaklarım maximum 2 senelikler ve cildimden kaynaklı herhalde bir hat boyunca derin çatlaklar yerine sık ve ince çatlaklarm var. Fkat kilo aldığım sırada derinleşenlerde oldu. Benim çatlaklarım çok ilginçtir ki sağ ve solum aynı ölçü de çatlamasına rağmen sol dizimdekiler geçip sağ dizimdekiler kalabiliyo ya da popomun sağ tarafı geçip ona nazaran sol tarafı daha az geçiyo. Yer yer değişiyor, eski çatlaklarda birden silikleşme yaşadım ben onlarda popomdaydılar, ince çatlaklarımdaysa haftasına kalmadan geçiyorlar bu karışımla. Ama şu çatlaklardan sonra fark ettim ki vüct denilen yer ne kadar da geniş bir alanmış:) her gün başka bir tarafımda bir çatlak görüyorum valla şaşırıyorum yine de her günnn laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

Benim çatlaklarım maximum 2 senelikler ve cildimden kaynaklı herhalde bir hat boyunca derin çatlaklar yerine sık ve ince çatlaklarm var. Fkat kilo aldığım sırada derinleşenlerde oldu. Benim çatlaklarım çok ilginçtir ki sağ ve solum aynı ölçü de çatlamasına rağmen sol dizimdekiler geçip sağ dizimdekiler kalabiliyo ya da popomun sağ tarafı geçip ona nazaran sol tarafı daha az geçiyo. Yer yer değişiyor, eski çatlaklarda birden silikleşme yaşadım ben onlarda popomdaydılar, ince çatlaklarımdaysa haftasına kalmadan geçiyorlar bu karışımla. Ama şu çatlaklardan sonra fark ettim ki vüct denilen yer ne kadar da geniş bir alanmış:) her gün başka bir tarafımda bir çatlak görüyorum valla şaşırıyorum yine de her günnn laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae
lolifercim bende benzer şeyler yazacaktım yazını okuyunca şaşırdım ,demek doğru düşüncelerim dedim,kesinkikle ince ince olanlar hemen silikleşiyo ben 10 uygulama falan yaptım benimde özellikle popomdaki ince olanlar nerdeyse görünmüyo gibi,ama derin ve kalın olanlar hala oldukca belirgin,öyle düşünüyorum ki özellikle bu inceler kaybolacak bence,ince çatlakları olanlar kesinlikle bu karışımı uygulasın,özelliklede nedense en etkili popoda oluyo oranın ayrıcalığı nedir bilmemfisfisfis en az etkisi de gögüslerde gibi geldi bana ordakiler de şu an için bi fark görmüyorum ama denemeye devam tabi,çünkü en hızlı etki gösteren bu karışımı gördüm ben kullandığım kremler bile anca 3 ay sonunda hafif bi toparlama sağlamıştı oda zadece uzunluklarında çok az bi değişiklik olmuştu bide cildi sıkılaştırdılar o kadar ,özelikle bu karışım cildi hemen sıkılaştırıyo o bakımdam bile süper ,inşallah sonunda tamamen kurtarır bizi bu dertten :lepi:

lolifercim bende benzer şeyler yazacaktım yazını okuyunca şaşırdım ,demek doğru düşüncelerim dedim,kesinkikle ince ince olanlar hemen silikleşiyo ben 10 uygulama falan yaptım benimde özellikle popomdaki ince olanlar nerdeyse görünmüyo gibi,ama derin ve kalın olanlar hala oldukca belirgin,öyle düşünüyorum ki özellikle bu inceler kaybolacak bence,ince çatlakları olanlar kesinlikle bu karışımı uygulasın,özelliklede nedense en etkili popoda oluyo oranın ayrıcalığı nedir bilmemfisfisfis en az etkisi de gögüslerde gibi geldi bana ordakiler de şu an için bi fark görmüyorum ama denemeye devam tabi,çünkü en hızlı etki gösteren bu karışımı gördüm ben kullandığım kremler bile anca 3 ay sonunda hafif bi toparlama sağlamıştı oda zadece uzunluklarında çok az bi değişiklik olmuştu bide cildi sıkılaştırdılar o kadar ,özelikle bu karışım cildi hemen sıkılaştırıyo o bakımdam bile süper ,inşallah sonunda tamamen kurtarır bizi bu dertten :lepi:

bende daha önce söylemiştim ince çizgi halindeki bazı çatlaklarım kayboldu ama derin yırtık şeklinde olanlarda pürüzsüzleşti diye birde çatlağın durumuna oluşma süresine göre etki süreside değişiyo üüüfffyaaa bende de ince çatlaktan çok derin ve yırtık gibi olanlar var bilindik tabirle harita gibiyim :gitme: benim uzun süre yapmam gerekiyo düzenli yapınca sorun yokta bazen bişey oluyo aksıyo birkere aksadımı toparlamak çok zor oluyo .bende daha önce krem falan kullandım ama fayda görmedim etkisi geçince kabak gibi ortaya çıkıyodu kahve limon gerçekten süper geçen gün bir kere madecassol sürdüm denemek için sonra vazgeçtim ya şuan için en iyisi kahve limon hem doğal hemde ben gerçekten faydasını görüyorum.... inşallah birgün tamamen kurtulucaz çatlaklarımızdan :sm_cool:

bende daha önce söylemiştim ince çizgi halindeki bazı çatlaklarım kayboldu ama derin yırtık şeklinde olanlarda pürüzsüzleşti diye birde çatlağın durumuna oluşma süresine göre etki süreside değişiyo üüüfffyaaa bende de ince çatlaktan çok derin ve yırtık gibi olanlar var bilindik tabirle harita gibiyim :gitme: benim uzun süre yapmam gerekiyo düzenli yapınca sorun yokta bazen bişey oluyo aksıyo birkere aksadımı toparlamak çok zor oluyo .bende daha önce krem falan kullandım ama fayda görmedim etkisi geçince kabak gibi ortaya çıkıyodu kahve limon gerçekten süper geçen gün bir kere madecassol sürdüm denemek için sonra vazgeçtim ya şuan için en iyisi kahve limon hem doğal hemde ben gerçekten faydasını görüyorum.... inşallah birgün tamamen kurtulucaz çatlaklarımızdan :sm_cool:

evt cnm düzen konusu öyle ,bende düzenli yapamıyorum illa bişey çıkıyo ,dediğin gibi aksadımı toparlamak zor oluyo,ben de diyorum hep bi düzenli yapsam belki kalın olanlarda düzelecek ama işte illa bişey çıkıyo elimizinden geldince yapcaz artık,başka bişey kullanmayı bende düşünüyodum ama biraz araştırma yaptım kahvede limonda özellikleri açısından o kadar mükemmellerki dedim hiç karıştırmim belki etkilerini azaltacak bişeye sebep olurum,o yüzden yapabildiğim kadar yağcam en son da artık bazı yağ karışımları yada kremler deniycem cilt için çünkü benim bayada eski çatlaklar ciltde toparlansın, özellikle pahalı ama strivectin-sd cildi toparlamak için çok güzel bi krem duruma göre en son bunları denemeyi düşünüyorum ama inşallah başka hiçbişeye gerek kalmadan kurtuluruz yerimseniben

Ya kızlarr bu sabah büyükannem geldi bize kahvaltıya bakim dedi çatlaklarına valla utandım:KK43: hala geçmediler mi alla alla yapmıyor musun dedii:KK43: seni biz cami avlusundan mı aldık nedir, hastaneden karıştın mı diye dalga geçti yaa:KK43: azimle yapıcam, bana gelirken lavanta yağı getirmiş bir de içine bundan da kat dedi. banyoya da soktu yap bakim nasıl yapıyorsn diye doğru yapıyormuşum da yine de düzgün yapmasam bile bu kadar sürede geçmesi gerekiyormuş, öyle dedi:KK43:( moralim bozuldu yaa nie geçmiyo:) bir de tvde buzlu terapiyi görmüş seni olmadı ona götürücem diyo, taktı valla benm çatlaklarımaa ama maalesef eğitim için yurt dışına gidicem o da diyor ki orada da vardır buzlu terapi ay çok güldümm:)

Ya kızlarr bu sabah büyükannem geldi bize kahvaltıya bakim dedi çatlaklarına valla utandım:KK43: hala geçmediler mi alla alla yapmıyor musun dedii:KK43: seni biz cami avlusundan mı aldık nedir, hastaneden karıştın mı diye dalga geçti yaa:KK43: azimle yapıcam, bana gelirken lavanta yağı getirmiş bir de içine bundan da kat dedi. banyoya da soktu yap bakim nasıl yapıyorsn diye doğru yapıyormuşum da yine de düzgün yapmasam bile bu kadar sürede geçmesi gerekiyormuş, öyle dedi:KK43:( moralim bozuldu yaa nie geçmiyo:) bir de tvde buzlu terapiyi görmüş seni olmadı ona götürücem diyo, taktı valla benm çatlaklarımaa ama maalesef eğitim için yurt dışına gidicem o da diyor ki orada da vardır buzlu terapi ay çok güldümm:)

lavanta yağı ne işe yarıyomuş canım??bişe dedi mi büyükannen??valla ne güzel canım götüren varsa git ya da yurtdışında nereye gitckesne araştırr orda yaptırırsın belki daha uygundurr

lavanta yağının nedenini sormadım, yahu bir de yurt dışına gidince mutlaka bakıcam çatlak için bir şeyler var mı varsa mutlaka alırım sizlere de haber veririm.. Çünkü yurt dışında kahve limon yapamam sonçta neyse ki gitmeme daha varr:) durak yok çatlaklaraaa ölümm:)

bu arada belim çatlamışş ahuahau:)

lavanta yağının nedenini sormadım, yahu bir de yurt dışına gidince mutlaka bakıcam çatlak için bir şeyler var mı varsa mutlaka alırım sizlere de haber veririm.. Çünkü yurt dışında kahve limon yapamam sonçta neyse ki gitmeme daha varr:) durak yok çatlaklaraaa ölümm:)

bu arada belim çatlamışş ahuahau:)

ayy canım yaa:gitme:sen al bikaçççç pakett türk kahvesii yanına giderken bence şekerr:lepi:

az once bende yaptımmm kahve lımonuu surunce 5dk msaj yaparak yedııroyuz ya sonra beklememız gerekıomu bıraz dha acaba:gitme: türk kadını neden boyle ya hemen bozuluverıoruzz:gitme:

bende yeni denemeye başladım faydasını görürüm inşallah :):):) 43 kilodan 63 kiloya çıkmıştım bundan 2 sene önce ilaç kullanımından dolayı basen bölgem öyle çatladıki inanamadım delikafadulden 4 ayda verdim sonra.baktım kiloları verdim bacaklar kıpkırmızı kalmış.badem yağı kullandım ama o sadece kırmızılıkları aldı beyaz beyaz çatlaklarla kalakaldım öylece :1shok:

bnede bugun yapmam gerekırken yapamadım ama bırazdan yapcam ınsallah...
daha bır ay olmadı ama ben daha belırgın hıssedıyorum bole hısseden varmı ya baen cok moralım bozuluyo...bazen ha gayret dıyorum of ya of

Ben bugün pembe çatlaklarımın gerçekten çok genişlediğini farkettim. Yer yer 1 santime ulaşıyor. Boydan boya bir santim değil sadece bazı yerlerde, kıvrım yerlerinde falan. Hatta sanırım iki tane pembenin bazı yerleri birleşti. Eskiden böyle değildi eminim. O yüzden ben kahve-limon madecassol hepsini bırakıyorum. Ama bu demek değil ki bu yöntem işe yaramıyor. O kadar insanda işe yaramış. Bende işe yaramama sebepleri şunlar olabilir:

1- Kahve-limon yaparken madecassol de kullandım. Bu en düşük ihtimal çünkü forumda yazan arkadaşlardan ikisini başarıyla kullanan var.

2- Cildim çok alerjik. Uzun zamandir da ilaç kullanıyorum. Cildim reaksiyon göstermiş olabilir.

3- Aynı zamanda varisim de var. Bu alakalı mı bilmiyorum ama derinin altında başka problemler de var yani. Belki etkilemiştir.

Bir sürü kahve almıştım indirimdeydi. Bir kısmını arkadaşlara dağıtacağım. Ama bir kısmını da ara sıra kullanmayı düşünüyorum. Fazla masaj yapmadan (varislerim olduğu için). Çünkü bacaklarıma sıkılık açısından kısa sürede çok iyi gelmişti. Fazla masajsız işe yarar mı bilmiyorum ama bir deneyeceğim. Artık hafifçe uygulayıp bir süre bekletirim etki etsin diye. En azından yumuşaklık verir.

Pembeleri beyaz yapmak için badem yağı yazılmış ama onun da masaj yapılması gerekiyordur sanırım. Etkili ama masajsız bir yöntem öğrenen olursa bana mesaj atarsa çok sevinirim. Buz terapisi varmış. Onun da forumunu okudum. Ama bana çok pahalı geldiğinden belki sadece pembelere yaptırırım. Ama o sadece kışın olduğu için bu tatil de böyle geçecek sanırım. Neyse her işte bir hayır vardır.

Kahve-limondan fayda görenler, yeni başlayanlar, işe yaraması için daha birkaç hafta yapması gerekenler, lütfen mesajımdan demotive olmayın. Ben forumun tamamını okudum ve görüyorum ki istisnayım. Benim mesajımı okuyup, yararını görebilecekken bırakan birilerinin olma ihtimali beni çok üzer. Ben sadece benim gibi çok çok alerjik olan kişiler için yazmak istedim ki belki onların içinde de işe yarayanlar çıkabilir. Sadece sürekli olarak genişliyorsa cetvelle ölçüp dikkat etsinler.

Kahve-limon sizde işe yarıyorsa da şansınızı bilin. Ne güzel çaresini bulmuşsunuz, aksatmadan uygulayın lütfen. Darısı başıma.

cnm pembe olanların oraya bastırmanla vs genişleyeceğini söylemiştim,senin şuan onlar için yapabileceğin şey bol bol nemlendirmen artmaması için..

cnm pembe olanların oraya bastırmanla vs genişleyeceğini söylemiştim,senin şuan onlar için yapabileceğin şey bol bol nemlendirmen artmaması için..

Evet caglaaaa demiştin. Ama başkalarında işe yarayınca insan denemek istiyor işte. Nemlendireceğim bari artmasınlar. Teşekkürler.

X