Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

ya kızlar ben dhaa yeni başladım ancak ebrunun o topundan ve lastik gibi bişey sanırım set bu nerde bulabilirim?

mrb bende yeni başlayacağım. fakat nasıl başlamalıyım? alet edavat almalı mıyım? sadece ebru şallının programı yetermi?

canım spor urunlerı satan magazalarda var netten alabılırsınn
sabahları program tv 8 de 10 15 baslıyor..

Merhaba spordaşlar :)
Benden size birkaç egzersiz topu hareketi
Bunları da uygulayabilirsiniz..

pilates.jpg

pilates2.jpg

pilates3.jpg

pilates4.jpg

Biraz ufak görünebilirler üzgünüm şimdiden..
Spor sağlıktır :KK66:

kızlar ben dvdsinden yapmaya başladım bugün ikinci günüm ama daha ne top aldım ne lastik bunları almadan yapsam olur mu top felan zor geldi biraz sanki dengemi kuramıcam üstünde felan sadece topsuz ve lastiksiz olan egzersizleri yapsam olmaz mıı? gerçi hep aynı hareketleri yapmak zorunda kalıcam o zamanda ne kadar bi gelişme sağlarım bilmiyorum...

benim kuzenim marmara üniv.spor akademisinden mezun "ebru şallı'ya bütün öğretim görevlileri ve biz öğrenciler sinir oluyoruz çünkü insanlara yanlış ve değişik hareketler öğretiyor"demişti..ben izlemediğim için yorum yapmıyorum kuzenimin ve hocalarının yorumu bu....

arkadaşlar yapmak isteyen her türlü yapar ama yapmak istemeyende bir sürü bahaneler bulur kadın tekniğini öğretiyor zaten olağan üstü hareketler değil nefesle yaplıo hergün ana prensibleri veriyor onları söyleyenler biraz çekemeyenler kadın köylerdeki kadınlara bile pilatesi ve spor sevgisini aşıladı yani bizim ülkemizde yermeye bayılırlar zaten o söyleyenler yapmasın ozaaman memnun olanalr yapıolar beceremeyenlerde çamur atıyor işte...valla netten araştırın arkadaşlar her türlü alet edavata dvdye ulaşabilirsiniz yeni başalayanlar ilk dvdyi alsınlar gittigidiyordada setler var dvdli hemde bi bakın araştırın isterseniz herşey olur..sağlıklı kalın spor yapın...

tatlım ilk evet şuan bitane başlangıç seviyesi o şimdi 2.si çıkacak onuda sonra alırsın olmadı netten indir yaniii:)))

arkadaşlar yapmak isteyen her türlü yapar ama yapmak istemeyende bir sürü bahaneler bulur kadın tekniğini öğretiyor zaten olağan üstü hareketler değil nefesle yaplıo hergün ana prensibleri veriyor onları söyleyenler biraz çekemeyenler kadın köylerdeki kadınlara bile pilatesi ve spor sevgisini aşıladı yani bizim ülkemizde yermeye bayılırlar zaten o söyleyenler yapmasın ozaaman memnun olanalr yapıolar beceremeyenlerde çamur atıyor işte...valla netten araştırın arkadaşlar her türlü alet edavata dvdye ulaşabilirsiniz yeni başalayanlar ilk dvdyi alsınlar gittigidiyordada setler var dvdli hemde bi bakın araştırın isterseniz herşey olur..sağlıklı kalın spor yapın...

Bende sana katılıyorum.Kilo derdim yok sadece ileriki yaşlarda kireçlenme olmamak için yapıyorum birkaç yerde bende okudum spor hocaları ona kızıyor 2 günde plates eğitmeni oldu gibi laflar söylüyorlar o çok iyi bilenlerde televizyonlarla anlaşşın bize bu işin madem doğrusunu göstersinler bizde evimizde doğru spor yapalım,ama bunun için girişimde bulunanda yok.Bizim ülkemizde meyve veren ağaç her zaman taşlanır.Ben memnunum evimde bedava spor yapmaktan enazımdan kaslarım açılıyor hamlıktan kurtuluyor. :lepi: :lepi:

aletlerimde lastik olarak bildiğimiz kalın bebe lastiği top hareketlerininde birkısmını bilgisayar sandalyesinde yapıyorum.Kilo problemim olmayınca eşim top almaya yanaşmıyor.Bende çözümü böyle buldum.

kızlar ben dvdsinden yapmaya başladım bugün ikinci günüm ama daha ne top aldım ne lastik bunları almadan yapsam olur mu top felan zor geldi biraz sanki dengemi kuramıcam üstünde felan sadece topsuz ve lastiksiz olan egzersizleri yapsam olmaz mıı? gerçi hep aynı hareketleri yapmak zorunda kalıcam o zamanda ne kadar bi gelişme sağlarım bilmiyorum...

cevap vercek yok mu bana?benneyaptımki

meraba yine ben :)
canım top almalısın bence , çünkü denge kurarken bir sürü kalori harcamış oluyosun ve vücudunun birçok yerindeki kasları çalıştırıyorsun..
Lastik yerine havlu kullanabilirsin..

canim topu al lastikleri sonra alirsin..top beni cok yormuyor lastik kadar..uzerinde vurmaya topun zamanla alisiyorsun zaten..ben hic bir sorun yasamadim..birde bastan kolayla basla giderek zorlastir..sonra lastige basla..

kızlar illa sitesinden indircez diye bi kaide yok başka linklerde var bilenler buraya eklesin,ayrıca o yavaşlık senin internet hızından kaynaklanıo birazda çünkü videoları en hızlı indirme durumuna göre ayarlamışlar netin sınırlımı???ondan kaynaklanıo...

X