Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

bende dün ve bugün olarak 1. dvd yi yaptim..top ve halka harici yani.. yarin veya sonraki gün dvd 2 baslasam cokmu erken olur ? 1. dvd yi daha fazlami yapmaliyim sizce ?

Slm kızlar bende Ebru Şallının Dvd lerini alıp pilatese başlamak istiyorum.Fakat hangisinden ne şekilde başlıycağımı bilmiyorum.Yardımcı olursanız çok severim.:KK17:

bence o esneme hareketlerini yapmak için sadece nefes yeterli dğeil ısınma yapmakta lazım ben eski sporcuyum ve kültür fiziğe başlamadan önce koşarak iyice ısınırdık. o esneme hareketleri ısınmadan lif attırabilir ben sporcu olduğum halde platese ilk başladığımda yaptığım ters harekette kalçamı zedeledim çok sıkmamak ve kasmamak gerekli spor yapmak süper ve plateste doğru yapılırsa süper ama sağlık daha da önemli herkese sağlıklı sporlar

Arkadaşlar, pilates burada konuşulduğu kadar basit ve kolay değil. Çok çok ciddi kuralları var. Ben eğitmenim ve biz sertifikayı alabilmek için çok zor süreçlerden geçiyoruz. Ebru Şallı ile pilates yapmak çok sağlıklı değil. Bu Ebru şallı bilmiyor diye değil, pilatesteki her hareket malesef herkeste uygulanması kötü sonuçlar sakatlıklar doğurabiliyor. Kesinlikle bilinçli yapılması gerekiyor. Benden tavsiye kesinlikle özel ders alınması. Çünkü pilates kişiye özel yaptırılması gerekiyor.

bu sporun çok ağır ve herkese de uygun olduğunu düşünmüyorum...kiloluyken, incecik ortaya çıkıpda "pilates yaptım zayıfladım" diyenler genelde sanatçı camiasından olan kişilerdir....pilatesinde kendi başına çok etkili olduğunu biliyorum ama yemedende sayıflanmayacağını daha iyi biliyorum...pilatesin bazı hareketleri var ki "deryakurtar" ında dediği gibi yanlış kişilerce veya topluluk halinde alınan eğitimlerden, birde kişinin bile bilmediği bir eklem yada kas vs.hastalığı var ise yada sağlık raporundan geçmediyse inanın ciddi sakatlıklar yapabilir...
bilinçli , spor yapalım

bende 4 gündür pilates yapiyorum Ebru Salli'yla .. ilk 3 gün tv8'in sayfasindaki videolara baktim ve bugünde youtube'dan Ebru Sallinin 2. DVD'sini gördüm ve uyguladim kalkar kalkmaz ve yaptiktan sonra kendimi inanilmaz hissediyorum.. ben bu pilatesi sabah ve aksam yapiyorum ve 4.günümde göbek ve basenimden 1 cm inceldigimi gördüm (kilo vermeden) ve kesinlikle devam ediyorummm.. :))

kızlar ebrunun 2. dvd sini nerde bulurum ya
kıtlığı koptu sanki hiçbiyerde yok kalmamış

sela kizlar. ben ilk dvdsini almistim fakat bi kere yaptim sıkıldım..birinci dvd cok basit..hem dvd hep ayni haraketler.. programdan ya da netten yapmak daha iyi bence.. istedigin gunu secip degiisk hareketler yapabiliosun bu sekilde..
uzun zamandir yapmiodum. simdi tekrar basladim.. kalcam bacakalrim feci agrio ama bu sefer kararliyim hic birakmicam.. cok cabuk sonuc verio cunku.. yaza kasli girelim :KK3:

bn hftada bı kere yada ıkı kere dvd 1 ıle 2yı beraber yapıorum.. daha ıı oluo cnku 1 de basıt ıkıde bunun devamı olduqu ıcın ıkıyı daha kolay yapıorum

arkadaslar ben 49kg 165boyundayım.2aydır ebru sallı ıle pilates yapıyorum.göbegım toplandı ve sertlestı boyle yuvarlandı sankı ortada. bırseylerı yanlıs mı yapıyorum yoksa devamında duzelcek mı acıl bırseyler yazar mısınız lutfennnnnn:26:

Son düzenleme:
arkadaslar ben 49kg 165boyundayım.2aydır ebru sallı ıle pilates yapıyorum.göbegım toplandı ve sertlestı boyle yuvarlandı sankı ortada. bırseylerı yanlıs mı yapıyorum yoksa devamında duzelcek mı acıl bırseyler yazar mısınız lutfennnnnn:26:

aynı sorun bende de var ben 47.5 kilo 160 boyundayım 1.5 senedir yapıyorum arada yapmadım ama senin dediğin gibi ortada toplanıyor sanada oluyormu bilmiyom mesela karın hareketlerinde boynunu kaldırdıgın da karın içeri gircegine dısarı cıkıyor

aynı sorun bende de var ben 47.5 kilo 160 boyundayım 1.5 senedir yapıyorum arada yapmadım ama senin dediğin gibi ortada toplanıyor sanada oluyormu bilmiyom mesela karın hareketlerinde boynunu kaldırdıgın da karın içeri gircegine dısarı cıkıyor

evet karın hareketlerınde ıstedıgım kadar karnımı ıceri ceksemde yınede top gıbı toparlanıyor :KK53: aslında ne basen ne de göbek sorunum var amacım sıkılaşmaktı.ama gobegım böyle olunca acaaba bıryerlerde yanlıslık mı yapıyorum dıyorum :KK59: karnım sertlestı kaslanmaya basladı sanırım yanlıs sekıllenmesınden korktum acaba duzelecek mı yaptıkça :KK25:

evet karın hareketlerınde ıstedıgım kadar karnımı ıceri ceksemde yınede top gıbı toparlanıyor :KK53: aslında ne basen ne de göbek sorunum var amacım sıkılaşmaktı.ama gobegım böyle olunca acaaba bıryerlerde yanlıslık mı yapıyorum dıyorum :KK59: karnım sertlestı kaslanmaya basladı sanırım yanlıs sekıllenmesınden korktum acaba duzelecek mı yaptıkça :KK25:

hiç bi fikrim yok canım ben sey düşünüyorum komik gelebilir :KK52: ama o şekilde resmi çekip ebruya göndercem cunku bende senin gibi korkuyorum

hiç bi fikrim yok canım ben sey düşünüyorum komik gelebilir :KK52: ama o şekilde resmi çekip ebruya göndercem cunku bende senin gibi korkuyorum

ya inan o sekılde kalırsa kas yaparsa daha sonra duzeltmek cooookı daha zorlasır :44: cnm bu konu hakkında yenı bırseyler ogrenırsen benı de haberdar eder mısın aynı seyden muzdaripiz :KK50:

ya inan o sekılde kalırsa kas yaparsa daha sonra duzeltmek cooookı daha zorlasır :44: cnm bu konu hakkında yenı bırseyler ogrenırsen benı de haberdar eder mısın aynı seyden muzdaripiz :KK50:

bazen ben onuda izliyorum sanki ondada kalkıyor ya cok mail attım ama cevap vermedi :KK37: bide resimli denicem sansımı dediğin gibi eger öle kas yaparsak garip olur sen hangi saatlerde yapıyorsun haber veririm canım merak etme :KK34:

X