Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Merhaba.Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş benim eski mesajlarımda bahsettiğim 141 no'lu video 21 Nisan tarihli video değil bu iki video birbirinden ayrıdır fakat ikisi de tarafımdan önerilmiştir.Maalesef 132 ve 141 no'lu videolar TV8 sitesinden silinmiş; ama bu videoları elde edemeyenler için eksik hareketleri buradan tarif etmek istedim.Bu arada zaten Ebru Şallı hergün aynı hareketleri çeşitli bir düzende uyguluyor yani demek istediğim mesela pzt kurbağa hareketini yapıyorsa kalça için; salı günü başka hareket yapıyor, çarşamba tekrar kurbağayı yapıyor ama bu sefer yana açıp kapamayı gibi.Tabi bu sadece bir örnek.Şimdi bu videolardaki extra hareketleri şöyle söyleyebilirim:
1)21 Nisan tarihli videodaki bacak hareketlerinde ilk hareketi yaparken tabanı düz tutmak yerine parmak ucunu ileri doğru uzatıyoruz tıpkı point flex hareketinde olduğu gibi.
2)Yine 21 Nisan videosunda olan topukları birleştirip ileri ittiğimiz hareketin aynısını bu sefer de tam dik yukarı kaldırıyoruz tabiki topukları birbirine değdirerek.
Bu iki hareket dışındaki lastikli hareketler aynı.Bu nedenle videoları edinemeyenler hiç canını sıkmasın bu extra hareketleri de çalışma programına eklesin yeter.Herkese kolay gelsin...

Merhaba.141 no'lu video ne yazık ki internette mevcut değil o nedenle link vermem mümkün değil.Video'nun kendisini özelden göndermek istedim ama sanırım özelden video gönderilmiyor; ama tabi ki bu çözümsüz kaldığımız anlamına gelmiyor.141 no'lu videoda yer alan bacak hareketlerinin daha fazlası dahil 21 Nisan 2010 tarihli videoda mevcut.Daha önce de bir mesajımda belirtmiştim 141'de farklı olan iki bacak hareketi var hemen tarif ediyorum.(Geçmiş mesajlarımdan birinde yine tarif etmiştim istersen şöyle bir göz atabilirsin) 1)21 nisan 2010 tarihli videoda yer alan topukları birleştirip ileri ittiğimiz hareketi bu sefer topukları birleşik tutup dimdik yukarı kaldıracaksın. 2)Lastiği tek ayaktan geçirip ileri ittiğimiz hareketi bu sefer ileri iterken parmak uçlarını da ileri iticeksin geri çektiğinde ayak tabanları dümdüz olacak(tıpkı point-flex gibi).
Pilates öncesi ısınıp ısınmadığımı sormuşsun.Her zaman ısınma hareketlerini aksatmadan yaparım.Zaten her videoda 5 temel hareket olarak geçen baştaki hareketler ısınma hareketleridir ve gerçekten sakatlanmayı önlemesi ve vücudu(eklemleri,kemikleri,kasları) spora hazır hale getirmesi açısından gerekli.Kolay gelsin...

cecily önermiş olduğun 141 inci videoyu bulamadım canım ya kaç kez baktım gzümden mi kaçtı diye ama yok bi yardımcı olurmusun

Merhaba.Daha önce de bu konular konuşulduğu için yukarıda daha önce yazdığım mesajların alıntılarını yaptım.Bu arada stretch band kullanılan bacak egzersizlerinin olduğu 132 ve 141 no'lu videolar internet sitesinde silindiği için onları ben internet paylaşım sitelerinden birine yükleyip linki özel mesaj olarak atacağım.Bu arada bu videoları isteyen arkadaşlar bana özelden ulaşabilir.İyi günler...

merhaba cecily önermiş olduğun 132 ve 141 nolu videolari banada yolayabilirmisin bende daha yeni basladim pilatese, Tesekkürler
ben yurt disinda yasadigim icin benim aldigim stretch bandi orta 250cm-15cm acaba cok mu büyük aldim.

merhaba cecily önermiş olduğun 132 ve 141 nolu videolari banada yolayabilirmisin bende daha yeni basladim pilatese, Tesekkürler
ben yurt disinda yasadigim icin benim aldigim stretch bandi orta 250cm-15cm acaba cok mu büyük aldim.

Merhaba.Benim kullandığım stretch bandın ebatları 120cm-15cm.Bahsettiğin ebatlar benimki ile kıyaslanınca arada çok fark var gibi durabilir ama bunda herhangi bir sorun yok.Çünkü burada söz konusu olan stretch bandının uzunluğudur ve eğer bandı uçlarından değil de biraz ortasına yakın yerlerinden tutarsan emin ol hiçbir sorun olmayacaktır.Sonuçta stretch bandı için önemli olan sertlik derecesidir bu konuda doğru karar verildikten sonra geriye kalan stretch bandının eni-boyu ayrıntıdan başka birşey değildir.Sanırım mesajında "orta" olarak belirttiğin bandın sertlik derecesi ve yeni başlayanlar için genellikle orta seviye idealdir; gayet doğru bir tercih yapmışsın bana göre...
Bu arada 132 ve 141 no'lu videoların linklerini bilgisayarımda bir hata oluştuğu için şu an gönderemiyorum ama istediğin video linklerini bugün veya yarın özel mesaj kutunda görebilirsin:)İyi günler...

Bu arada 132 ve 141 no'lu videoların linklerini bilgisayarımda bir hata oluştuğu için şu an gönderemiyorum ama istediğin video linklerini bugün veya yarın özel mesaj kutunda görebilirsin:)İyi günler...

cecily o linkleri bende özel mesaj kutumda göebilir miyim :) lütfen banada gönder çünkü indirmeye çalışırken hep hata veriyo , şimdiden teşekürler :)

cecily o linkleri bende özel mesaj kutumda göebilir miyim :) lütfen banada gönder çünkü indirmeye çalışırken hep hata veriyo , şimdiden teşekürler :)

Merhaba.Yeliss video linklerini(2 tane) özel mesaj kutuna yolladım.Nehir_mavisi sana özel mesaj yollayamadım çünkü senin sayfanda "iletişim bilgileri" bölümü dolayısıyla "nehir_mavisi kullanıcısına özel mesaj gönder" seçeneği yok.Acaba bu durum senin üyelik tercihlerinden kaynaklanıyor olabilir mi?Bu konuda çözüm sağlanırsa linleri sana da yollayabilirim.İyi günler...

Selam cecily,

özel mesaj sistemini aktif hale getirdim umarim simdi olur,
iyi geceler, tesekkürler

Nehir_mavisi sana özel mesaj yollayamadım çünkü senin sayfanda "iletişim bilgileri" bölümü dolayısıyla "nehir_mavisi kullanıcısına özel mesaj gönder" seçeneği yok.Acaba bu durum senin üyelik tercihlerinden kaynaklanıyor olabilir mi?Bu konuda çözüm sağlanırsa linleri sana da yollayabilirim.İyi günler...

Merhaba Cecily. Uzun süredir internet olmadığı için giremedim.

Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2009 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Kol: 24 şubat

Plates bandımı aldım ve yukarıdaki videoların hepsini indirdim fakat kafam çok karıştı :KK43: Hangisini ne zaman yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani günde 2 videomu yapmalıyım. Bacaklarım fazlasıyla kalın özellikle üst taraf ve belimde (simit bölgesi deniyor sanırım :) ) fazlalıklar var.. Rica etsem bana haftalık bir program yazabilir misin? Bir de bu videolar yeterli mi değilse hangilerini indirmeliyim. 132 ve 141 nolu videolar daha yararlı olacaksa onlarıda özelden bana da gönderebilir misin? :eek:
Şimdiden teşekkürler..

selam bayanlar..bende pilatese basladım ve yaz boyunca nerdeyse her gün yaptım ve bacaklarım inanılmaz inceldi.. 5 6 cm inceldi toplamda..baya kiloluydum da kilo da verdim.hala biraz daha incelmesine ihtiyacm var ve pilatesedevaaamem=))bu arada bununla beraber bölgesel incelme için yosun yagı-biberiye yagı ve lahana yagını sürüp strecle saranlar var incelttigi söyleniyor..uygulayan ve basarılı olan var mı?ben de uygulamak istiyorum...şimdiden tesekkrler:))

Baldırlar(alt bacak bölgesi) konusunda bahsettiğim harekeketler bildiğiniz aynı bacak hareketleri farklı bir şey değil.Stretch band kullanılarak yapılan point-flex esneme ile yine stretch band kullanılarak yapılan pilates bacak hareketleri var ya bahsettiklerim onlardı.Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi baldır bölgesinde herhangi bir sorun yaşamadığım ve o bölgeye yönelik çalışmadığım için sadece diğer hareketler sayesinde bir sıkılık farkettim, onu paylaştım.Bu arada bacaklardan kastın eğer üst bacaktaki(iç bacak ağırlıklı) incelme ve sıkılaşma ise bunun için kesinlikle "Pilates Çemberi" diyorum başka bir şey demiyorum.Eğer bacaklarda da pilates karın hareketleri ile elde ettiğin sıkılaşma gibi bir etki istiyorsan pilates çemberini öneririm.Pilates, hiçbir alet kullanmadan karın, kalça, basen v.b. bölgelere etkili çözüm getiriyor da bacak içi gibi zor çalışan bölgelerde ne yazık ki bir alet desteği almak gerekiyor...Kolay gelsin...

cecily, bu çember hareketerini küçük topla yapabilirisn dmeiştin, ben ikna olmadım aldım çemberi :)

benim sorunum üst bacak, ve özellikle iç bacak kısmı. 10 gün düzenli yaptım, en başında çektğim bi foto var, ve yeni çektiğim, çok bariz fark etti, inceltiyo ve daha zarif oluyosunuz

15-20 lira bişey kesinlikle edinin hiç tereddüt etmeyin sakın, başka da çare aramıycaksınız

ders çalışırken sandalyemin ucuna oturup hundred yapıyorum, yatağımın yanında duruyor uyumadan önce de yatıp dizleri kırıp iki bacak arasına alıp kalçamı da kaldırarak yapıyorum

sakın tereddüt etmeyin kesinlikle memnun kalacaksınız

üst bacak incelir mi derdim, senelerdir şikayet ederim ama yürüsen de ne yapsan da fark etmiyo. pilates çemberi bu iş için mükemmel

kızlar yazılanları okumadım ama bi sorum olcak, dizin yanındaki yağlar nasıl eritilir, dizimin üst tarafı da alt tarafı da istediğim incelikte ama dizin yanındaki yağlardan dolayı tam olarak istediğim gibi görünmüyo bacaklarım... bunun bi yolu var mı?

cecily, bu çember hareketerini küçük topla yapabilirisn dmeiştin, ben ikna olmadım aldım çemberi :)

benim sorunum üst bacak, ve özellikle iç bacak kısmı. 10 gün düzenli yaptım, en başında çektğim bi foto var, ve yeni çektiğim, çok bariz fark etti, inceltiyo ve daha zarif oluyosunuz

15-20 lira bişey kesinlikle edinin hiç tereddüt etmeyin sakın, başka da çare aramıycaksınız

ders çalışırken sandalyemin ucuna oturup hundred yapıyorum, yatağımın yanında duruyor uyumadan önce de yatıp dizleri kırıp iki bacak arasına alıp kalçamı da kaldırarak yapıyorum

sakın tereddüt etmeyin kesinlikle memnun kalacaksınız

üst bacak incelir mi derdim, senelerdir şikayet ederim ama yürüsen de ne yapsan da fark etmiyo. pilates çemberi bu iş için mükemmel
canım ben de çember aldım hundred dediğin tam olarak ne oluyor bir seferde 100 kez mi yapıyorsun? hergün mü yapıyorsun, sandalye hareketini de anlatırsan çok sevinirim

Mini pilates topu da hareketleri yapabilmen için yeterli.
1)Yere uzanıyorsun dizlerini büküyorsun ayaklar yerde.Dizlerinin arasına topu koyuyorsun daha sonra nefes vererek dizlerini birbirine yaklaştırıyorsun.Topu sıkıyorsun ve bacak içindeki kasları çalıştırıyorsun.Bu arada ayaklarından güç alarak (beline yük binmemesi için kalçanı sıkarak) kalçanı hafif yerden havalandırıyorsun ve aynı hareketi bu şekilde yapıyorsun böylece hem bacak hem de kalça kaslarını çalıştırabilir; sıkılaştırabilirsin.
2)Yerde uzanırken bu sefer ayaklarını dimdik yukarı kaldırıyorsun(beline yüklenmemek için karnını içine çekebilirsin) topu yine dizlerinin arasına koyuyorsun ve yine nefes vererek ayaklarını birbirine yaklaştırıyorsun.Bu hareket sayesinde basenlerinde çok iyi çalışacak; sıkılaşacaktır.
3)Son olarak yazacağım hareket videoda yer almıyor aslında bunu daha önce başka bir mesajımda tarif etmiştim ama nedendir bilinmez son 5-6 mesajım silinmiş daha doğrusu bu konunun 2 sayfasındaki tüm mesajları silmişler(20 sayfa iken 18 sayfaya gerilemiş).
Bir sandalyede ya da koltukta arkana yaslanmadan dimdik oturuyorsun ve koltuğun ya da sandalyenin ucuna(ayakların dışarı gelecek şekilde) oturuyorsun.Dizinin arasına topu koyuyorsun ve 5 nefes alıp 5 nefes veriyorsun ve ayaklarını yine içe doğru hareket ettirip topu sıkıyorsun ve 100'e kadar hiç durmadan bunu yapıyorsun(pilates karın hareketi olan "hundred" gibi).Bu da yine inanılmaz etkili ve TV izlerken de yapılabilecek çok güzel bir hareket...
Kolay Gelsin...

sandalyenin ucuna oturarak yaptğnz hareketi anlatır mısınız :)

kızlar yazılanları okumadım ama bi sorum olcak, dizin yanındaki yağlar nasıl eritilir, dizimin üst tarafı da alt tarafı da istediğim incelikte ama dizin yanındaki yağlardan dolayı tam olarak istediğim gibi görünmüyo bacaklarım... bunun bi yolu var mı?

canım ben de çember aldım hundred dediğin tam olarak ne oluyor bir seferde 100 kez mi yapıyorsun? hergün mü yapıyorsun, sandalye hareketini de anlatırsan çok sevinirim

Merhaba.Gubseneris adlı arkadaşımızın bahsettiği hareketi bu başlığın 18. sayfasında kendisinin sorduğu bir soruya cevaben anlatmıştım.Yukarıda alıntı yaptım isteyenler okuyabilirler.Sandalyenin ucuna oturarak yapılan ya da hundred diye adlandırdığım(aynı hareket) 3 numaralı harekettir.
Bu arada karisx sana kesinlikle "Pilates Çemberini" öneririm.Bu forum başlığında diz içi yağları hakkında yazmıştım istersen bir göz atabilirsin.Pilates Çemberi hakkında ise ilk kez bu forumun 13. sayfasında "Pilates Çemberi Mucizesi" başlığıyla bahsetmiştim.Eğer 13. sayfadan başlayarak son sayfaya kadar şöyle bir göz atarsan gerekli tüm bilgileri edineceğini düşünüyorum.Ben şahsen diz içi yağlarından önce stretch band sonra pilates çemberi sayesinde kurtuldum.Gerçekten diz içindeki yağlar bacağı olduğundan daha kalın ve kısa gösteriyor.
Son olarak Gubseneris senin adına çok mutlu oldum; sonuçları burada bizimle paylaştığın için teşekkürler...

cecily benim de bir sorum var:)
üst bacağımı inceltmek istiyorum ve ben de dizimin içe bakan kısımlarından şikayetçiyim
öyle senin dediğin gibi pek yumuşak değil yani elimle tutunca biraz fazlalık geliyo ama yağ mı değil mi anlamıyorum ya doğuştan öyleyse.
ben de yapsam bunları faydasını görür müyüm yoksa bunlar yağ olmadığı için görmez miyim?

cecily benim de bir sorum var:)
üst bacağımı inceltmek istiyorum ve ben de dizimin içe bakan kısımlarından şikayetçiyim
öyle senin dediğin gibi pek yumuşak değil yani elimle tutunca biraz fazlalık geliyo ama yağ mı değil mi anlamıyorum ya doğuştan öyleyse.
ben de yapsam bunları faydasını görür müyüm yoksa bunlar yağ olmadığı için görmez miyim?

saçma bi soru mu oldu neşakkıdı

Merhaba.Merak etme sorun hiç mi hiç saçma değil ve durumunu gayet iyi anlıyorum.Pilates bacak hareketlerini yaparsan faydasını göreceğine emin olabilirsin.Şöyle ki eğer bahsettiğin bölgeler yağ ise bu yağlı bölgeden kurtulup incelirsin yok eğer değil de vücut yapın böyle ise eline gelen fazlalığı sıkılaştırırsın; ama büyük ihtimalle bahsettiğin fazlalık yağ dokusu çünkü bir bölgenin yağ olup olmadığını anlamak için o bölgenin yumuşak ya da sarkık olması gerekmez.Vücudun herhangi bir yerinde oluşan yumuşak,gevşek yağlı doku (genelde kısa zamanda)yüksek miktarda kilo kaybından kaynaklanır.(örneğin hamilelerin doğurduktan sonra özellikle alt karın bölgesinde oluşan yumuşaklık)
Şimdilik söyleyeceklerim bunlar, aklına takılan başka bir konu olursa her zaman paylaşabilirsin.İyi günler...

Merhaba.Merak etme sorun hiç mi hiç saçma değil ve durumunu gayet iyi anlıyorum.Pilates bacak hareketlerini yaparsan faydasını göreceğine emin olabilirsin.Şöyle ki eğer bahsettiğin bölgeler yağ ise bu yağlı bölgeden kurtulup incelirsin yok eğer değil de vücut yapın böyle ise eline gelen fazlalığı sıkılaştırırsın; ama büyük ihtimalle bahsettiğin fazlalık yağ dokusu çünkü bir bölgenin yağ olup olmadığını anlamak için o bölgenin yumuşak ya da sarkık olması gerekmez.Vücudun herhangi bir yerinde oluşan yumuşak,gevşek yağlı doku (genelde kısa zamanda)yüksek miktarda kilo kaybından kaynaklanır.(örneğin hamilelerin doğurduktan sonra özellikle alt karın bölgesinde oluşan yumuşaklık)
Şimdilik söyleyeceklerim bunlar, aklına takılan başka bir konu olursa her zaman paylaşabilirsin.İyi günler...

çok teşekkür ederim cevabın için
önceki sayfalara baktım ve hangi hareketleri önerdiğini öğrendim
ama plates çemberim yok onun yerine minik topla da yapabilirsin demişsin
alana kadar öyle yapayım o zaman

merhaba cecily tüm yorumları okudum ve inanırmısın bacaklarımın inceleceğine ilk kez inandım soruların hr birine cevap verdiğin için teşekkür ederim çok faydalı bilgiler edindim videoları hemen indimeye başladım.çemberi ve lastiği de alıcam hepsiburada dan.fakat şimdi ben nasıl bir program izleyeceğimi bilmiyorum.1.66 boyunda 60 kiloyum üst bedenim ince fakat bacaklarım vücuduma göre kalın özellikle üst bacak içleri,basenler kalça vs anlayacağın her şey :) sana sormak istediğim şey ise günlük pilates çalışması için hangi videolardan başlayıp ne şekilde bitimeliyim dediğim gibi öncelikli hedefim bacaklar sonra senin gibi tüm hareketleri yapmayı planlıyorum bana video ve dakika bazında yazarsan hepsini yapacağım 1 saat veya 2 saat sürmesi mühim değil.yıllardır bacaklarım kalın dolaştım ve bunun çözümü olduğuna inanıyorum artık ve elimden geleni yapacağım.yardımcı olup bana bir program yaparsan beni çok mutlu edersin şimdiden teşekkür ederim a.s.

selam..
ben 141 nolu videoya netten ulaşamadım banada 141-142 ve diğer basen eritme egzersizlerini içeren video linklerini yollar mısın cecilli?

merhaba cecily tüm yorumları okudum ve inanırmısın bacaklarımın inceleceğine ilk kez inandım soruların hr birine cevap verdiğin için teşekkür ederim çok faydalı bilgiler edindim videoları hemen indimeye başladım.çemberi ve lastiği de alıcam hepsiburada dan.fakat şimdi ben nasıl bir program izleyeceğimi bilmiyorum.1.66 boyunda 60 kiloyum üst bedenim ince fakat bacaklarım vücuduma göre kalın özellikle üst bacak içleri,basenler kalça vs anlayacağın her şey :) sana sormak istediğim şey ise günlük pilates çalışması için hangi videolardan başlayıp ne şekilde bitimeliyim dediğim gibi öncelikli hedefim bacaklar sonra senin gibi tüm hareketleri yapmayı planlıyorum bana video ve dakika bazında yazarsan hepsini yapacağım 1 saat veya 2 saat sürmesi mühim değil.yıllardır bacaklarım kalın dolaştım ve bunun çözümü olduğuna inanıyorum artık ve elimden geleni yapacağım.yardımcı olup bana bir program yaparsan beni çok mutlu edersin şimdiden teşekkür ederim a.s.

selam..
ben 141 nolu videoya netten ulaşamadım banada 141-142 ve diğer basen eritme egzersizlerini içeren video linklerini yollar mısın cecilli?

Merhaba.Size cevaplarımı özel mesaj olarak gönderdim.Özel mesaj kutusuna bakmanız rica olunur...

X