Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar ben de az önce pilates çemberi siparişimi verdim, cecily tavsiyelerin için tekrar teşekkürler, güzel bi özet yapmıştın karın kalça selülit tüm vücut ve uzama için, hepsinden günde birer video ile bugün eve gidince başlıyorum nasipse.

çalışan arkadaşlar, sizler sabahları mı yapıyorsunuz? hem çalışmak hem de ev işleri, insan kendine zor zaman ayrırıyor. tabi ki vücudumuz bize Allahın emaneti, iyi bakmak lazım hele de bu kadar hastalık varken günümüzde. 1 saatçik ne ki insan kendine bakmalı opuyorumnanaktan

merhaba arkadaşlar ben de az önce pilates çemberi siparişimi verdim, cecily tavsiyelerin için tekrar teşekkürler, güzel bi özet yapmıştın karın kalça selülit tüm vücut ve uzama için, hepsinden günde birer video ile bugün eve gidince başlıyorum nasipse.

çalışan arkadaşlar, sizler sabahları mı yapıyorsunuz? hem çalışmak hem de ev işleri, insan kendine zor zaman ayrırıyor. tabi ki vücudumuz bize Allahın emaneti, iyi bakmak lazım hele de bu kadar hastalık varken günümüzde. 1 saatçik ne ki insan kendine bakmalı opuyorumnanaktan

yaptıkça hoşuma gidiyoo, otururken ders çalışırken bile yapıyorum:)

bluecum ben akşam oğlumu uyuttuktan sonra yapıyorum yani 9-10 arasına denk geliyor 10-15 dakikayla başladım şimdilik artıra bilirsem 20 dakikaya çıkarıcam ya da öncesinde yürüyüş yapmayı deniycem fırsat yaratabilirsem, akşamları daha rahat yapıyorum ben

bluecum ben akşam oğlumu uyuttuktan sonra yapıyorum yani 9-10 arasına denk geliyor 10-15 dakikayla başladım şimdilik artıra bilirsem 20 dakikaya çıkarıcam ya da öncesinde yürüyüş yapmayı deniycem fırsat yaratabilirsem, akşamları daha rahat yapıyorum ben

benbencim ben de dün akşam yaptım dediğin saatler arasında, zaten video 40 dk. 9buçuğa doğru başladım 10da bitti. kaydirigubbakcemile5

tecrübeli arkadaşlara birşey danışayım; ben bir videonun tamamını yaptım kalça videosundan başladım 24 aralık tarihli olan. arkada topukları birleştirerek ileriye ve yukarıya ittiği hareketleri yapamadım, onun dışındakilerde bi sıkıntım olmadı, ama bu hareket çok zor geldi. normal midir ilk sefer için? bi süre sonra yapabilir hale geliriz dimi :)

benbencim ben de dün akşam yaptım dediğin saatler arasında, zaten video 40 dk. 9buçuğa doğru başladım 10da bitti. kaydirigubbakcemile5

tecrübeli arkadaşlara birşey danışayım; ben bir videonun tamamını yaptım kalça videosundan başladım 24 aralık tarihli olan. arkada topukları birleştirerek ileriye ve yukarıya ittiği hareketleri yapamadım, onun dışındakilerde bi sıkıntım olmadı, ama bu hareket çok zor geldi. normal midir ilk sefer için? bi süre sonra yapabilir hale geliriz dimi :)
Canım hatırladım sanki o hareketi ben de yapamamıştım çok zor gelmişti yere kapaklanmıştım kaydirigubbakcemile3 çok gülmüştüm kendime

Tabi ki gayet normal.Zaten kalça hareketleri içinde en zor hareketlerden birisi kurbağa hareketidir(topukları birleştirip geriye doğru itilen hareket).Topukları birleştirip yukarı doğru kaldırılan hareketle birlikte bu iki hareket kalça kaslarını en iyi çalıştıran temel hareketlerdir.Yeni başlayanlar bu hareketleri yapmakta zorlanırlar çünkü bu hareketler ancak kalçayı çok sıkarak; kalça kaslarını kontrol ederek yapılabilir aksi takdirde bele yüklenerek beli incitebilirsiniz.Eğer bu hareketi yaparken az bile olsa belinizde bir hareketlenme(belden destek alma) hissediyorsanız bu hareketin yanlış yapıldığı anlamına gelir.Bu hareketlerde sabırlı olmak şart.Yavaş yavaş az sayıda fakat kalçayı iyi hissederek yapılması gerekir.Zamanla Ebru Şallı'nın yaptığı hız ve sayıda yapabileceğinizi göreceksiniz.Bu kural stretch hareketlerinde de geçerlidir çünkü stretch de sabır isteyen bir süreçtir.Ham olan vücudun tam anlamıyla açılması düzenli pilates sonucu 1-1,5 ayı bulabilir. Kolay gelsin...

kurbağa hareketinde ben de acayip zorlandım ilk seferde yapamadım zaten
ikincide de birazzcık yapmaya çalıştım ama bacaklarımı havada tutamıyorum yere yapışıyo
kalçamı yeteri kadar sıktım mı bilmiyorum
:ecrin_bebek:

evet ben de belimin ağrıdığını hissedince bu hareketi yapmadım devamını yaptım. bacak hareketleri daha önceden de aşina olduğum hareketler olduğu için rahat yaptım. bugün herhangi bi yerim çok ağrımadı ama merdiven çıkarken kalçalarımın ağrıdığını hissedince demekki çalışmış dedim:)) bugün misafirim var gece de bizde kalacak o nedenle yarın sabah veya akşam yine yapacağım nasipse.

Merhaba.132 ve 141 no'lu videoların linklerini özel mesaj olarak gönderdim.Bir sorun olursa bildirirsin.İyi günler...

videolar icin tesekkürler, ama bu video linkleri sadece 37 dakika yükleniyor baska linkle yolaman mümkün mü? kusura bakma cok oldum ama yapmak cok istiyorum

Tabi ki gayet normal.Zaten kalça hareketleri içinde en zor hareketlerden birisi kurbağa hareketidir(topukları birleştirip geriye doğru itilen hareket).Topukları birleştirip yukarı doğru kaldırılan hareketle birlikte bu iki hareket kalça kaslarını en iyi çalıştıran temel hareketlerdir.Yeni başlayanlar bu hareketleri yapmakta zorlanırlar çünkü bu hareketler ancak kalçayı çok sıkarak; kalça kaslarını kontrol ederek yapılabilir aksi takdirde bele yüklenerek beli incitebilirsiniz.Eğer bu hareketi yaparken az bile olsa belinizde bir hareketlenme(belden destek alma) hissediyorsanız bu hareketin yanlış yapıldığı anlamına gelir.Bu hareketlerde sabırlı olmak şart.Yavaş yavaş az sayıda fakat kalçayı iyi hissederek yapılması gerekir.Zamanla Ebru Şallı'nın yaptığı hız ve sayıda yapabileceğinizi göreceksiniz.Bu kural stretch hareketlerinde de geçerlidir çünkü stretch de sabır isteyen bir süreçtir.Ham olan vücudun tam anlamıyla açılması düzenli pilates sonucu 1-1,5 ayı bulabilir. Kolay gelsin...

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç a.s.

meltem süper yaa çok güzel, inşallah bende de aynı etkiyi yapar. cecily nin tavsiye ettiği videoları yapıyorsun anladığım kadarıyla. ben de onları yapıyorum. günde tek video mu yapıyorsun? bir de diyet de yapıyor musun? yediklerinden de bahseder misin?

meltem süper yaa çok güzel, inşallah bende de aynı etkiyi yapar. cecily nin tavsiye ettiği videoları yapıyorsun anladığım kadarıyla. ben de onları yapıyorum. günde tek video mu yapıyorsun? bir de diyet de yapıyor musun? yediklerinden de bahseder misin?

o vdeolarda ne var bilmiyorum da, benm yaptığım sadece 2 hareketti pilates çemberiyle, acayip fark etti :)

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç a.s.
ooo çok motive edici bir mesaj paylaştığın için sağol meltemcim
çok da tebrik ederim seni olumlu sonuçla daha da azmin gelmiştir
hangi tarihli videoyu yaptın sen ben de cecilynin söylediklerinin hemen hepsini indirdim de tam incelmek istediğim bölgeleri yazmışsın

ben de akşam eve gidip mezurayla bi ölçeyim oramı buramı bakim kaç cmmiş kaydirigubbakcemile3

videolar icin tesekkürler, ama bu video linkleri sadece 37 dakika yükleniyor baska linkle yolaman mümkün mü? kusura bakma cok oldum ama yapmak cok istiyorum

Tamamdır; videoları farklı bir upload sitesine yükledim ve yeni linkleri özel mesaj olarak yolladım.İyi günler...

kızlar merhabalar benımde bacak basen göbek yandakı simitler gibi sıkıntılarım varr vebaştan sona yazanları okudum acayip gaza geldim bende platese başlıycam en kısa süre içinde plates bandını temin edicemm inşşallah bendede işe yararr azmimi bırakmak istemıyorumm duzenlı olarak takıp etmye çalışacağım buraya herkese başarıar ceciliy canım çok sağoll inşallah başarırım bende banada destekk ol lütfenn . bide beslenme ile iligli bilgi verirmisin sen nasıl beslenıosun enerji vs. için

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim.benim yaptığım videolar bacak egzersizi olarak selülit günü olarak adlandırılan 5-6 mayıs/21 nisan videoları 194-204 nolu plus videolar 24 aralık2009 2 mayıs kalça karın videoları 24 şubat 2010 kol videosu 13 nisan ve 6 nisan strech videolarını yaptım.hergün 1 video kesin yaptım ama benim bacaklarım kalın olduğu için selülit günlerindeki hareketleri yapıp kalça+karın+kol diğer videolardan karıştırıp bir video gibi yapıyorum.şimdi pilates çemberimin siparişinide verdim .diyet konusuna gelince diyet yapıyorum 1 haftadır beyaz ekmek şekerli tatlı olarak neredeyse hiç kaçamak yapmadım bayramda bile .şekeri meyvelerden aldım tuzla zaten aram pek yok.klasik diyet kahvaltısı yapıyorum öğlen sebze yemeği +salata akşamda aynı şekilde aralarda meyva o kadar .ama aç kalmayacağı şekilde yapıyorum birde ben yeşilçay çok tüketiyorum ödemi atıyo onunda faydası vardır muhakkak .tekrar gelişmeleri yazarıma.s.

Sağol meltemcim evde bakayım hangilerini indirmişim hangileri eksik ona göre eksiğimi tamamlayımkaydirigubbakcemile5

kızlar merhabalar benımde bacak basen göbek yandakı simitler gibi sıkıntılarım varr vebaştan sona yazanları okudum acayip gaza geldim bende platese başlıycam en kısa süre içinde plates bandını temin edicemm inşşallah bendede işe yararr azmimi bırakmak istemıyorumm duzenlı olarak takıp etmye çalışacağım buraya herkese başarıar ceciliy canım çok sağoll inşallah başarırım bende banada destekk ol lütfenn . bide beslenme ile iligli bilgi verirmisin sen nasıl beslenıosun enerji vs. için

Öncelikle aramıza hoşgeldin pilatese başlama kararından dolayı seni kutlarım emin ol hiç pişman olmayacaksın.Aklına takılan herhangi bir soru olursa gerek burada gerek özelden paylaşabilirsin.Şimdi beslenme konusunda bilgi istemişsin.Ben önceki mesajlarımda da beslenme konusuna genel hatlarıyla zaman zaman değinmiştim.Öncelikle herkesin bünyesi,yapısı ve ihtiyaçları farklı olduğu için herkesin beslenme düzeni ve alışkanlıkları farklıdır.Ancak herkes için geçerli olan bazı hususlar vardır.Ben de beslenme konusunda bunlara değinebilirim sanırım.Öncelikle dengeli beslenmek çok önemli ; ama "dengeli beslenmek" öylesine yuvarlak(genel) bir tanım ki çoğu zaman pek bir şey ifade etmediğinden bu sözü söyleyenlerin çok da yardımcı olduğu söylenemez.Bu nedenle olaya bizim gibi spor yapanların açısından bakarsak yağ-kas dengesini sağlayabilmek bizim için dengeli beslenmektir.Bu nedenle kendimizi aç bırakmayacak şekilde beslenmeliyiz.Hem zayıflayıp hem pilates yapmak isteyenler mutlaka az az sık sık yemeli ara öğünler önemli.Ancak türk milleti olarak bizde genelde sabah-öğle-akşam kültürü vardır ya da okuyanlar ve çalışanlar için tam anlamıyla yemeklerine(öğünlerine) özen göstermek neredeyse imkansızdır; ama hedefe kilitlendikten, farkında olarak yaşadıktan sonra hiç bir şey başarılamaz değildir.Şahsen ben enerji verici,kan yapıcı (üzüm,keçi boynuzu,dut) pekmez,fındık,ceviz,kuru kayısı,kuru incir,kuru üzümü öğün aralarında tercih ediyorum, çünkü hepsi sağlıklı ve enerji değeri yüksek besinlerdir.Tabi ki 8-10 tane fındık yağ yakımına yardımcı olurken daha fazlası yağ depolamaya sebeptir(dikkat!!!).Ayrıca mısır gevrekleri de ara öğünler için tercih edilebilir...
Kısacası sağlıklı kilo vermek tartı üzerinde rakamsal eksilme ile değil vücudunuzdaki yağ dokusunun yok olmasıyla olur aksi takdirde sadece vücudunuzdaki kas dokusunu kaybedersiniz.Bilinçli ve sağlıklı(kalıcı) kilo kaybı için aldığınız kaloriyi hareket ederek yakmalısınız diğer türlü vücut besin almadan hareket ettirilirse "kıtlık" mekanizmasına geçerek vücuttaki yağı depolar kasınızdan kaybedersiniz.(Tıpkı çölde su bulamam diye hörgücüne su depolayan deve gibi vücudumuzun biyolojik yapısı da böyledir)Bu nedenle sabırlı olmak şarttır biliyorsunuz kısa sürede şok diyetlerle zayıflayıp verdiği kilonun iki katını gersin geriye alan kişilerle sıkça karşılaşıyoruz.Size tavsiyem çeşitli merkezlerde vücut analizi yapılıyor yani vücudunuzdaki yağ,kas,su,kemik değerlerini öğrenebiliyorsunuz.Benim de bu ölçümleri yapan dijital bir tartım var ve gerçekten bu şekilde bilerek vücudunu tanıyarak hareket etmek çok faydalı diyebilirim.İyi günler...

günaydın bugün pilateste 2.günümdü, malesef misafirlerimden dolayı yapamamıştım, 230 nolu videoyu yaptım aman Allahım, kalça süper çalışıyor, ebrunun dediği gibi iğneler batıyor :)) ayrıca sırtımın çok rahatladığını hissediyorum, kıtır kıtır ses gelmiyor omuzlarımı oynatınca :)) çok güzel bi spor pilates.

X