Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

merhaba cecily :)
hani derlerya kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş diye sen tam zamanında yetiştin şimdi hepsiburadadan band ve çember siparişlerini vereceğim gerçi çalıştığım için iş yerinde yapmam zor olacak ama akşamları evde mutlaka yapacağım senden ricam şu videoları banada gönderirsen çok sevinirim Şeniz

merhaba cecily :)
hani derlerya kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş diye sen tam zamanında yetiştin şimdi hepsiburadadan band ve çember siparişlerini vereceğim gerçi çalıştığım için iş yerinde yapmam zor olacak ama akşamları evde mutlaka yapacağım senden ricam şu videoları banada gönderirsen çok sevinirim Şeniz

Tamamdır yolladım.İstediğin video linkleri için özel mesaj kutuna bakabilirsin...İyi günler...

of ya benmde sorunum bacaklarım şişman değil ama tombikler fiziğe göre :KK43: 26-27 beden giyiyorum ama bacaklarım o kadarda ince değil ve zayıflamıyor :KK43: bacak sporları yapmam lazım ama pek anlamam öyle spor hareketlerinden..

Günaydınn
Ya arkadaşlar çok güzel paylaşıyorsunuz herşeyi teşekkür ederim ama benim kafamı karıştırna bişeyler var
Bir çok video tarihi ya da numarası yazıldı söylendi.
Ben neyi ne zaman yapacağımı karıştırır şaşırır oldum
Sorunlu bölgeler belli üst bacak, basen, iç bacak.Nasıl bir program belirlemeliyiz çemberim de var benim

cecily çok teşekkür ederim siparişi verdim band ve çember tedarik sürecinde sanırım en geç yarın kargoya verilir gelişmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyorum

cecily pilates bandıyla ve ya çemberle kolları özellikle de üst arka kısımlarını çalıştıran hareketler varmı?

Günaydınn
Ya arkadaşlar çok güzel paylaşıyorsunuz herşeyi teşekkür ederim ama benim kafamı karıştırna bişeyler var
Bir çok video tarihi ya da numarası yazıldı söylendi.
Ben neyi ne zaman yapacağımı karıştırır şaşırır oldum
Sorunlu bölgeler belli üst bacak, basen, iç bacak.Nasıl bir program belirlemeliyiz çemberim de var benim

Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2010 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Uzama Günü(Stretch):6 Nisan 2010 ve 13 Nisan 2010
Pilates Plus(Tüm Vücut):197 ve 204 no'lu videolar

Merhaba.Yukarıdaki video listesini önceki sayfalarda paylaşmıştım sana önereceğim programı daha rahat tarif etmek için burada alıntı yapıyorum.
Şimdi sorunlu bölgelerini dikkate aldığımız zaman senin için öncelikle önemli olan üç kategori var.
1)Kalça Günü:24 Aralık 2010 ve 230 no'lu video
2)Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
3)Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010

Not:Selülit günü diye adlandırılan video bacak, kalça ve basen hareketlerini içerir.Bu bölgelerdeki portakal kabuğu görünümünü yoketmeye yönelik olduğu için bu isim verilmiştir.
Yukarıda numaralandırdığım kategorilerden her gün bir tane video yapmalısın mesela pzt:Kalça Günü (24 aralık) / salı:Selülit Günü(21 Nisan)/ çar:Kalça Günü(230)/per:Karın-Kalça Günü(vücudunu hep aynı bölgeleri çalıştırmaya alıştırmamak için)/cuma:Selülit Günü(5 mayıs ya da 6 Mayıs)/ Cumartesi ve Pazar gününün birinde Pilates Plus(tüm vücut bölgelerini çalıştıran egzersizler topluluğu) ya da Stretch Günü(tüm vücudu esnetmeye, eklemleri rahatlatmaya sırt ve bel ağrılarını yok etmeye daha dinç bir vücuda sahip olmaya yönelik hareketler) yapmanı ; diğer günde de kalça veya selülit günü videolarından herhangi birini yapmanı tavsiye ediyorum.Böylece haftanın 7 gününü tamamlamış oluyoruz; kendini çok yorgun ya da yoğun hissedersen haftanın 1 gününü tatil ilan edebilirsin.
Bu programa ek olarak günde 10-20 dakika Pilates Çemberi çalışabilirsin.Pilates Çemberi egzersizlerini TV izlerken de yapabileceğin için bir zorluk yaratmayacaktır.Pilates Çemberi hareketlerinin tarifini ya da video linkinin tarifini önceki sayfalarda bulabilirsin.Ben direkt linki de özel mesaj kutuna yollayacağım.Kolay gelsin...

cecily pilates bandıyla ve ya çemberle kolları özellikle de üst arka kısımlarını çalıştıran hareketler varmı?

Merhaba.Daha önce de bir başka arkadaşımızın ricası üzerine Göğüs ve Kol sıkılaştıran pilates egzersizlerinin olduğu video linklerini burada paylaşmıştım ancak sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı mesajlarım silinmişti.Bu nedenle gerekli video linklerini ayrıntılı bir şekilde özel mesaj kutuna yollayacağım.Özellikle stretch band kullanarak yapılan çok etkili kol sarkmasını önleyen ve sıkılaştıran hareketler var.İyi günler...

teşekkür ederim cecily mesaj sayım dolmadığı için özel mesaj gönderemedim, band ve çember yarın elimde olacak sanırım bende videoda aletsiz hareketleri yapayım dedim bugün ama hiçbirini doğru olarak yapamadım özelliklede şu kalça selülit için olanı dizleri yukarı kaldırmak mümkün olmadı sadece bandlı olanlardan başlasam bacak kasları biraz kuvvetlense sonra videoyu tamamlasam olur değilmi

Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2010 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Uzama Günü(Stretch):6 Nisan 2010 ve 13 Nisan 2010
Pilates Plus(Tüm Vücut):197 ve 204 no'lu videolar

Merhaba.Yukarıdaki video listesini önceki sayfalarda paylaşmıştım sana önereceğim programı daha rahat tarif etmek için burada alıntı yapıyorum.
Şimdi sorunlu bölgelerini dikkate aldığımız zaman senin için öncelikle önemli olan üç kategori var.
1)Kalça Günü:24 Aralık 2010 ve 230 no'lu video
2)Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
3)Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010

Not:Selülit günü diye adlandırılan video bacak, kalça ve basen hareketlerini içerir.Bu bölgelerdeki portakal kabuğu görünümünü yoketmeye yönelik olduğu için bu isim verilmiştir.
Yukarıda numaralandırdığım kategorilerden her gün bir tane video yapmalısın mesela pzt:Kalça Günü (24 aralık) / salı:Selülit Günü(21 Nisan)/ çar:Kalça Günü(230)/per:Karın-Kalça Günü(vücudunu hep aynı bölgeleri çalıştırmaya alıştırmamak için)/cuma:Selülit Günü(5 mayıs ya da 6 Mayıs)/ Cumartesi ve Pazar gününün birinde Pilates Plus(tüm vücut bölgelerini çalıştıran egzersizler topluluğu) ya da Stretch Günü(tüm vücudu esnetmeye, eklemleri rahatlatmaya sırt ve bel ağrılarını yok etmeye daha dinç bir vücuda sahip olmaya yönelik hareketler) yapmanı ; diğer günde de kalça veya selülit günü videolarından herhangi birini yapmanı tavsiye ediyorum.Böylece haftanın 7 gününü tamamlamış oluyoruz; kendini çok yorgun ya da yoğun hissedersen haftanın 1 gününü tatil ilan edebilirsin.
Bu programa ek olarak günde 10-20 dakika Pilates Çemberi çalışabilirsin.Pilates Çemberi egzersizlerini TV izlerken de yapabileceğin için bir zorluk yaratmayacaktır.Pilates Çemberi hareketlerinin tarifini ya da video linkinin tarifini önceki sayfalarda bulabilirsin.Ben direkt linki de özel mesaj kutuna yollayacağım.Kolay gelsin...
Çok teşekkür ederim gerçekten çok emeğin geçiyor helal et.
Programı belirledim yardımlarınla kaydirigubbakcemile5

cecily yardımların için teşekkürler, ben de senin tavsiyenle pilates çemberi aldım. henüz yeni geldi bu akşam başlamayı düşünüyorum bi aksilik olmazsa..

teşekkür ederim cecily mesaj sayım dolmadığı için özel mesaj gönderemedim, band ve çember yarın elimde olacak sanırım bende videoda aletsiz hareketleri yapayım dedim bugün ama hiçbirini doğru olarak yapamadım özelliklede şu kalça selülit için olanı dizleri yukarı kaldırmak mümkün olmadı sadece bandlı olanlardan başlasam bacak kasları biraz kuvvetlense sonra videoyu tamamlasam olur değilmi

Sorunun cevabını zaten çok güzel vermişsin:) Hareketlerin hepsini ilk seferde kusursuz yapmak yeni başlayanlar için çok zor hatta imkansızdır.Bu nedenle başlangıçta bütün olarak değil parça parça hareket etmek gerekir yani önce hareketleri fiziksel açıdan alıştıra alıştıra hazmetmek daha sonra tempolu bir şekilde tüm video programını uygulamak mümkün olur.Bu nedenle hiç canını sıkmadan azimle devam etmeni öneririm bu süreç kısa da sürse uzun da sürse sonuçta her hareketi doğru bir şekilde yapacak duruma geldiğini göreceksin...

Çok teşekkür ederim gerçekten çok emeğin geçiyor helal et.
Programı belirledim yardımlarınla kaydirigubbakcemile5

cecily yardımların için teşekkürler, ben de senin tavsiyenle pilates çemberi aldım. henüz yeni geldi bu akşam başlamayı düşünüyorum bi aksilik olmazsa..

Rica ederim; En kısa sürede güzel haberlerinizi almak dileğiyle...

Merhaba arkadaşlar bugün 2. haftam bitti pilatesle yine sonuçlarımı yazacağım.Bu hafta aynı şekilde hatta arttırarak pilatesimi yapmama ragmen ilk haftaki gibi bir sonuç olmadı fakat normali de bu zaten :jeyyar: fakat 2 haftada maksimum değişim geçirdim resmen görmemek imkansız.Bu yüzden kiloya ve ölçülerime pek takılmıyorum çünkü cm bazında incelmesem bile sıkılaştığım için görüntüm bambaşka oluyor.Pilatesin bana bir öğrettiği şey de bu sanırım 'sonucu kendime sıkıntı ve takıntı haline getirmemek' .kaydirigubbakcemile2 Diğer artılarına gelecek olursam ; sabah yaptığımda gün içinde çok daha enerjik oluyorum,eskiye göre çok daha relax ım,vücudum daha esnek kendimi çok çok daha iyi hissediyorum ki bu ilk günden başlıyor zaten...Daha benim bile farkedemediğim birçak önemli şey eklemiştir bana eminim.Gelelim sonuçlara ; KİLO:58.3 BEL:62 KALÇA:93 BASEN:85 BALDIR:50 KOL:25 . Dediğim gibi rakamsal olarak pek fark olmasada görüntü olarak çok rahat farkediyorum.1 hafta önceki ölçülerimi alıntı yapıyorum;

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç

Bu arada cecily'cim sonuçlarım normal mi acaba yani bu haftaki incelmem.Sen deneyimlisin sormadan yapamıyorum :dance:

meltemcim daha ne bekliyorsun ki yine 2şer cm incelmişsin, tabiki aynı hızda gitmez, ama sonuç süper bence. beni çok motive ediyorsun, süpersin :)

ben de tebrik ederim meltem seni
winsor pilates diye arat googleden onun da çok güzel bacak pilatesleri var farklı bişey sormuşsun ya o yüzden söyledim canım ama cecily çok daha tecrübeli bu konuda onun da fikrini merak ediyorum açıkçası.

cecily çember ve band biraz önce geldi denedim ama dediğim gibi ilk defada doğru yapmak neredeyse imkansız özellikle de band çok kolay görünüyor ama değilmiş çok çabuk yoruldum bandla bacakları 5-6 defa çalıştırdım pilim bitti :KK43:(

Teşekkür ederim arkadaşlar.Önerdiğiniz videolarıda yapacağım muhakkakvereliniortak zaten daha çok yeniyim vücudum yeni yeni alışıyor.Bakalım sonuç ne olacak haftaya önümde 5 günlük bir seyahatim var bandımı götürüyorum orada da aksatmayı düşünmüoyrum plusları yapmayı planlıyorum .Umarım hep beraber incecik oluruz.Bu arada bende cecily 'nin yorumlarını çok merak ediyorum:kahve:

Merhaba arkadaşlar bugün 2. haftam bitti pilatesle yine sonuçlarımı yazacağım.Bu hafta aynı şekilde hatta arttırarak pilatesimi yapmama ragmen ilk haftaki gibi bir sonuç olmadı fakat normali de bu zaten :jeyyar: fakat 2 haftada maksimum değişim geçirdim resmen görmemek imkansız.Bu yüzden kiloya ve ölçülerime pek takılmıyorum çünkü cm bazında incelmesem bile sıkılaştığım için görüntüm bambaşka oluyor.Pilatesin bana bir öğrettiği şey de bu sanırım 'sonucu kendime sıkıntı ve takıntı haline getirmemek' .kaydirigubbakcemile2 Diğer artılarına gelecek olursam ; sabah yaptığımda gün içinde çok daha enerjik oluyorum,eskiye göre çok daha relax ım,vücudum daha esnek kendimi çok çok daha iyi hissediyorum ki bu ilk günden başlıyor zaten...Daha benim bile farkedemediğim birçak önemli şey eklemiştir bana eminim.Gelelim sonuçlara ; KİLO:58.3 BEL:62 KALÇA:93 BASEN:85 BALDIR:50 KOL:25 . Dediğim gibi rakamsal olarak pek fark olmasada görüntü olarak çok rahat farkediyorum.1 hafta önceki ölçülerimi alıntı yapıyorum;

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç

Bu arada cecily'cim sonuçlarım normal mi acaba yani bu haftaki incelmem.Sen deneyimlisin sormadan yapamıyorum :dance:

Merhaba.Öncelikle tüm içtenliğimle tebrik ediyorum seni...Sonuçlarım normal mi demişsin bence gayet normal hatta normal ötesi:)Şaka bir yana gayet orantılı bir incelme söz konusu.2 haftalık azimli çalışmanın meyvelerini toplamak en doğal hakkın...
Yalnız hatırlatmak istediğim bir nokta var: Belli bir süre sonra cm bazında incelmeler duracak ya da yavaşlayacak zaten mesajında da belirttiğin gibi sen de bunun farkındasın; ancak kesin bir nokta var o da sıkılaşma süreci hiç durmaksızın devam edecek ve tartı da kilo kaybetmesen ya da cm bazında incelmiş olmasan da bu sıkılaşma sayesinde daha zayıf görüneceksin.Mesajındaki pilatese bakış açını yazdığın bölümlerden anlaşıldığı kadarıyla sen zaten işin sırrını çözmüşsün.
Bu arada benben'in önerisini ben de tavsiye ediyorum.Özellikle Ebru Şallı'nın birbirini tekrarlayan hareketlerinden sıkılanlar için gayet iyi bir seçim.Youtube sitesine Winsor Pilates yazdığınız zaman karşınıza pek çok video çıkıyor.İngilizce bilenler için gayet basit bir ingilizce kullanılmış bilmeyenler için ise hiç sorun değil zaten görüntü olarak hareketler ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.Bizim bildiğimiz harketlerin yanı sıra daha karışık, koordinasyon gerektiren ve zorlayıcı hareketler de var.Bu arada özellikle bacak ve basen hareketleri için "leg,buns,thigh,inner thigh," yazılı videoları seçebilirsiniz.İyi günler...

X