Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

slm kızlar,
bugün ben gidip pilates çemberi aldım delta'nın 25 tl , bandı bi hafta sonra almayı düşünüyorum, duyduğum kadarıyla ve okuduğum kadarıyla net üzerinden baya bi etkisi oluyormuş, eğer çemberde etkisi olmazsa bantı alıcam, ve bi hafta sonra tekrar yazıcam kızlar,
öpüyorum
:KK23:

Cecily merhaba, birçok insana yardımcı olmuşsun burada, herkesin adına ben de teşekkür ediyorum sana ve senden bir şey rica ediyorum. TV8'deki Ebru Şallı ile Pilates videolarından hangileri göbek ve bel bölgesi için daha uygun? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Cecily merhaba, birçok insana yardımcı olmuşsun burada, herkesin adına ben de teşekkür ediyorum sana ve senden bir şey rica ediyorum. TV8'deki Ebru Şallı ile Pilates videolarından hangileri göbek ve bel bölgesi için daha uygun? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Merhaba.TV8'deki 15 Nisan 2010 ve 212 no'lu videolar senin durumun için birebir...Bu iki video "Karın Günü" diye adlandırılır ve tüm video süresince yalnızca karın hareketleri yapılır.(alt karın, orta karın[ayva göbek], üst karın, beldeki yan yağlar vb.) Özellikle 212 no'lu videoda belden aşağısını yana döndürüp üst bölgeyi sabit tutarak yapılan mekik hareketi bel yanında biriken yağlar için olduça etkili diyebilirim(Bunu özellikle belirtiyorum çünkü genelde bu bölgedeki yağların erimesinin neredeyse imkansız olduğu söylenir; ama hareketleri yaptıktan sonra bunun yanlış bir düşünce olduğunu kendin de göreceksin.)
İyi Günler...

kızlar çemberi geçen hafta çarşamba aldım ve günde ancak 10 dakika ile baya bi sıkılaştım, tabii bunu söyleyen eşim, ve ciddi anlamda kalçamda sıkılaşma var, küçüldü resmen,ayrıca bacaklarım da eskisi gibi yayılmıyo,Şimdiyse basenler ve bel için çabalıyorum bugünden itibaren:)kolay gelsin herkese

Merhaba kızlar uzun zamandır okuyorum yazdıklarınızı.Sayenizde büyük bi hırsla pilatese başladım her akşam yapıyorum muhakkak.Sorunum bacaklarım ama 1 ay oldu yapılalı gözle görülür farklar var.tv 8'den başladım videoları yüklemeye 180lerden başladım 200lere geldim ki dün gece bi baktım artık yüklenmiyor.Şimdi nasıl yüklicem ben geri kalanını bir fikriniz var mı ?

merhabalar rica etsem banada basenler için videoları gönderebilir misin

Merhaba.Özel mesajımda belirttiğim gibi kalça ve basen hareketlerinden oluşan 24 Aralık 2009 ve 230 no'lu videoların linklerini aşağıda belirtiyorum.İyi günler...

24 aralık 2009 tarihli video için;
File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server

230 No'lu video için;
File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server

TV8 internet sitesi yenilendiği için bazı videolar silinmiş bazılarının ise isimleri değişmiş; karışmış.Bu nedenle önceki sayfalarda isimlerini belirttiğim videoları(Listeyi Aşağıda Görebilirsiniz) bir upload sitesine yükleyip linkleri burada bildireceğim.İlgililere duyurulur...

Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2009 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Uzama Günü(Stretch):6 Nisan 2010 ve 13 Nisan 2010
Pilates Plus(Tüm Vücut):197 ve 204 no'lu videolar

Merhaba kızlar uzun zamandır okuyorum yazdıklarınızı.Sayenizde büyük bi hırsla pilatese başladım her akşam yapıyorum muhakkak.Sorunum bacaklarım ama 1 ay oldu yapılalı gözle görülür farklar var.tv 8'den başladım videoları yüklemeye 180lerden başladım 200lere geldim ki dün gece bi baktım artık yüklenmiyor.Şimdi nasıl yüklicem ben geri kalanını bir fikriniz var mı ?

"Internet Download Manager 5.18 Beta" programını indirmeniz sorununuzu çözecektir."İndir" butonu ya da seçeneği olmayan sitelerdeki videoları indirmek için bu program kullanılır.Programı indirdikten sonra Ebru Şallı'nın pilates videosunu görüntülediğinizde videonun sağ üst köşesinde mavi bir kutucuk çıkar(Bu video dosyasını indir) yazılı bu kutucuğa tıkladığınız zaman video indirme işlemi başlayacaktır.İyi Günler...

Not:"Internet Download Manager 5.18 Beta" bu sürüm benim kullandığım versiyondur.Internet Download Manager(IDM) programının herhangi bir sürümü de probleminizi çözmeye yeterli olabilir...

Son düzenleme:
Cecily öncelikle verdiğin faydalı bilgiler için teşekkür ederim .sayfaları sonuna kadar okudum ve kendime bir program ayarladım.Videoları günlere böldüm sence uygun mudur? Genelde basen problemim var...Pilatese pek yabancı olmadığım için günde 2 video ayarladım.
pazartesi:24 aralık ve 132. video
salı :21 Nisan ve 141. video
Çrş : 230 nolu video ve 24 aralık
Perşembe: 5 şubat,15 nisan ve 212. video
Cuma : 5- 6 mayıs
Cumartesi : 197 ve 204. video

Bu program bana uygun mudur sence...

Cecily öncelikle verdiğin faydalı bilgiler için teşekkür ederim .sayfaları sonuna kadar okudum ve kendime bir program ayarladım.Videoları günlere böldüm sence uygun mudur? Genelde basen problemim var...Pilatese pek yabancı olmadığım için günde 2 video ayarladım.
pazartesi:24 aralık ve 132. video
Çrş : 230 nolu video ve 24 aralık
Perşembe: 5 şubat,15 nisan ve 212. video
Cuma : 5- 6 mayıs
Cumartesi : 197 ve 204. video

Bu program bana uygun mudur sence...

Merhaba.Senin durumunda öncelikle basen bölgesine yoğunlaşmamız gerekli.Bu nedenle 5-6 Mayıs, 21 Nisan, 24 Aralık ve 230 no'lu videolar bizim için diğerlerine göre daha önemli.Bu nedenle günde iki video yapamadığın zaman bir önceki cümlede belirttiğim videolardan birini tercih edip diğer videoyu es geçmeni öneririm.
Listene gelince gerekli şartlar sağlandığı zaman günde iki video yapman için hiçbir engel yok.Video dağılımı konusunda ise aynı gün aynı kategoriye ait iki videoyu yapmamanı tavsiye ederim.Mesela Çarşamba Günü için 230 ve 24 Aralık demişsin.Bu iki video da tamamen kalça hareketlerinden oluşmaktadır.Eğer aynı gün toplamda 80 dakika kalçaya bu kadar yüklenirsen kalça kasları iflas eder istediğin verimi alamayabilirsin.Bu nedenle mesela Cmrts günkü iki video da "Pilates Plus"(Tüm vücudu çalıştıran hareketlerden oluşur) bunlardan birini çrşmb günkü ile değiştirirsen dengelemiş olursun.
Aynı şekilde Cuma günündeki iki video da "Selülit Günü" yani basen ve kalça hareketlerinden oluşuyor buradaki bir videoyu perşembe günkü 15 Nisan ve 212 no'lu(İkisi de "Karın Günü" yani sadece karın hareketlerinden oluşuyor) videolardan biri ile yer değiştirirsen burada da dengeyi sağlamış olursun.
24 Aralık videosunu hem pazartesi hem çarşamba için iki kez kullanmışsın.Bence Perşembe günkü 3 videodan 5 Şubat(Karın -Kalça) videosunu Pazartesi günkü 24 Aralık videosunun yerine geçirirsen hem tekrardan kaçınır hem de prşmb günkü fazlalık videondan kurtulmuş olursun(Çünkü diğer türlü prşmb günü 3 video oluyor)
Kısaca tavsiyelerim bunlar...Yukarıda açıklamasını yaptığım egzersiz planının liste halini aşağıda görebilirsin.İyi Günler...

pazartesi:5 şubat ve 132. video
Çrş : 24 aralık ve 204. video
Perşembe: 6 mayıs ve 15 nisan
Cuma : 5 mayıs ve 212. video
Cumartesi : 197 ve 230 nolu video

Kolay Gelsin:)

Son düzenleme:
X