Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

İlkokuldaki aşırı abur cubur yememin cezasını şimdi çekiyorum, sonradan akıllanıp aç kaldım ağır spor yaptım, boy uzamasının ve iradenin getirdikleriyle o vahim durumdan kurtuldum. Ama çok sıkı spor yapıp kiloları verip bırakır bırakmaz yarısını geri almaktan sıkıldım. Liseye gidiyorum ve yoğun sınav hazırlığı yüzünden hiç fırsat bulamadım. Annemde kilolarından şikayetçi, bikaç pilates dvdsi aldı yaptı hiçbir faydasını göremedi, çok yavaş hareketler olduğunu söyledi. Bende cindy crawfordun baya tempolu ve hızlı cdlerinden yaptım 2 haftada çok azda olsa etkisini gördüm. Sonra bıraktım ve bütün kiloları fazlasıyla geri aldım. Yazdıklrınızdan çok etkilendim.Yarın sabah başlamak istiyorum, bugün videoları biraz izledim ve yapmayı denedim. Ama kaslarımda hiçbirşey hissetmedim ve etkili olmıycağını düşündürdü. Yani rica etsem bana bir anlatırmısınız ne kadar yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz. Çok istiyorum şu üst bacaklarımla eşit alt bacaklardan kurtulmayı :KK43: :KK43:

Cecily merhaba, uzun zamandır yazdıklarını takip etmekteyim. Yazmış olduğun bütün videoları indirdim plates bantı ve thigh master siparişlerim geldi. Thigh master inanılmaz kolay yapılan ve iç bacak kaslarını çok iyi çalıştıran bir alet. Hemen uygulamaya başladım ve gerçekten çok beğendim. Yazmış olduğun bütün bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum sevgiler...:KK1: :KK1:

ben de bu aletten az önce sipariş verdim.gelir gelmez başlıyorum..çok amaçlı kullanılabiliyormuş buna çok sevindim..yalnız o verdiğini link açılmıyor cecily bende harekatleri göremiyorum bunun çinde bi önerin var mı canım :KK3: yanlış birşey yapmak istemiyorum..

kızlar bi sorum olacak hemn yanıtlarsanız cok sevinirm.ben ilk defa netten alısveriş yapıyorum..kargoyla gelecek ürün evet ama evde kimse olmayabilir geldigin de yada ben olmayabilirm nasıl olcak :S :KK70: kimliğimi bıraksam veririler mi ki evden herhangi birine ya da gidip subeden daha sonra alabilir miyim ? acil cevap lütfen :)

ben de bu aletten az önce sipariş verdim.gelir gelmez başlıyorum..çok amaçlı kullanılabiliyormuş buna çok sevindim..yalnız o verdiğini link açılmıyor cecily bende harekatleri göremiyorum bunun çinde bi önerin var mı canım :KK3: yanlış birşey yapmak istemiyorum..

Merhaba.Thigh Master egzersiz videosunu bir upload sitesine yükledim; videoyu aşağıdaki linkten indirebilirsin.İyi günler...

File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server

kızlar bi sorum olacak hemn yanıtlarsanız cok sevinirm.ben ilk defa netten alısveriş yapıyorum..kargoyla gelecek ürün evet ama evde kimse olmayabilir geldigin de yada ben olmayabilirm nasıl olcak :S :KK70: kimliğimi bıraksam veririler mi ki evden herhangi birine ya da gidip subeden daha sonra alabilir miyim ? acil cevap lütfen :)

Merhaba.Evde kimse olmadığı taktirde kapiya bir yazı bırakıyorlar.(Biz geldik sizi bulamadık tarzında) bunun üzerine yapman gereken kağıdı ve nüfus cüzdanını alıp en yakın şubeye(kargonun bulunduğu şubedir aynı zamanda) giderek ürünü teslim almak.Zaten siparişin kargoya verilir verilmez "kargo takip sistemi" başlatılacaktır sen de söz konusu linki kullanarak kargonun ne zaman nerede olduğunu an ve an takip edebilirsin.Bazen kargo sahibi olmadığında evde olan kişi de kimlik gösterip kargoyu teslim alabiliyor(anne, baba vb.) bu şekilde bir esneklik yapılabiliyor; ama dediğim gibi endişe edilecek hiç bir durum yok kargonu teslim alamama ya da haberinin olmaması gibi bir durum olmaz.Hatta evine dahi gelmesini beklemeden "kargo takip sistemi" ile ürünün hangi şubeye geldiğini öğrenip; kargonu nüfus cüzdanınla teslim alma imkanına sahipsin.Eve getirmeleri sadece bir hizmetten ibaret ve evde olmadığın vakit bildiğim kadarıyla şubede 7-10 gün arası kargon bekletiliyor o açıdan kendini sıkmana hiç gerek yok.İyi günler...

Son düzenleme:
Cecily merhaba, uzun zamandır yazdıklarını takip etmekteyim. Yazmış olduğun bütün videoları indirdim plates bantı ve thigh master siparişlerim geldi. Thigh master inanılmaz kolay yapılan ve iç bacak kaslarını çok iyi çalıştıran bir alet. Hemen uygulamaya başladım ve gerçekten çok beğendim. Yazmış olduğun bütün bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum sevgiler...:KK1: :KK1:

Rica ederim:) Beğendiğine sevindim.Güzel mesajın için de ayrıca teşekkürler...

Son düzenleme:
İlkokuldaki aşırı abur cubur yememin cezasını şimdi çekiyorum, sonradan akıllanıp aç kaldım ağır spor yaptım, boy uzamasının ve iradenin getirdikleriyle o vahim durumdan kurtuldum. Ama çok sıkı spor yapıp kiloları verip bırakır bırakmaz yarısını geri almaktan sıkıldım. Liseye gidiyorum ve yoğun sınav hazırlığı yüzünden hiç fırsat bulamadım. Annemde kilolarından şikayetçi, bikaç pilates dvdsi aldı yaptı hiçbir faydasını göremedi, çok yavaş hareketler olduğunu söyledi. Bende cindy crawfordun baya tempolu ve hızlı cdlerinden yaptım 2 haftada çok azda olsa etkisini gördüm. Sonra bıraktım ve bütün kiloları fazlasıyla geri aldım. Yazdıklrınızdan çok etkilendim.Yarın sabah başlamak istiyorum, bugün videoları biraz izledim ve yapmayı denedim. Ama kaslarımda hiçbirşey hissetmedim ve etkili olmıycağını düşündürdü. Yani rica etsem bana bir anlatırmısınız ne kadar yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz. Çok istiyorum şu üst bacaklarımla eşit alt bacaklardan kurtulmayı :KK43: :KK43:

Merhaba.Pilates çok etkili ve hızlı cevap veren bir spordur; ancak önemli olan hareketleri yaparken kaslarınızı çalıştırmak için çaba harcamanızdır.Bu kural tüm spor dalları için geçerlidir aslında.Aksi takdirde hiç bir sonuç elde edemezsiniz.Burada sorumluluk pilates veya herhangi bir spor dalında değil kişinin kendisindedir.
Bu genel girişten sonra sizin durumunuza değinecek olursak anlattıklarınızı gayet iyi anladım.Pilates hareketlerini yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta vardır.Birincisi kaslarınızın çalıştığını, acıdığını hissederek yanma hissini duyumsamanız; ikinci olarak da yağların erimesi ve incelme sağlamak için terlemeniz.Pilates hareketlerini yaparken bu iki önemli şartı yerine getirirseniz olumlu sonuç almamanız için hiç bir sebep yok.
Başlangıçta biraz zorlanmanız çok doğal çünkü kaslarınızın kontrolünü sağlamak zaman alabilir; ancak zaman geçtikçe işler daha kolaylaşacak hareketler çok zevkli hale gelecektir.Pilatesin etkisini görmek istiyorsanız hareketleri çok sayıda yapmak yerine doğru ve kasları sıkarak yapmalısınız.Pilates yaparken sabırlı olmalısınız ve yanma hissini yaşamadan pilates seansını bitirmemelisiniz aksi takdirde yalnızca değerli zamanınızı boşa harcamış olursunuz.
Son olarak bu söylediklerimi dikkate alır; bu başlık altında yazdığım tüm yazıları takip ederseniz inanın başarılı olmamanız için en ufak bir sebep dahi yok.Yeter ki siz kararınızı verin ve azimli olun gerisi zaten gelecektir...
Aklınıza takılan bir soru olursa hiç çekinmeden paylaşın lütfen.İyi günler...

Merhaba.Evde kimse olmadığı taktirde kapiya bir yazı bırakıyorlar.(Biz geldik sizi bulamadık tarzında) bunun üzerine yapman gereken kağıdı ve nüfus cüzdanını alıp en yakın şubeye(kargonun bulunduğu şubedir aynı zamanda) giderek ürünü teslim almak.Zaten siparişin kargoya verilir verilmez "kargo takip sistemi" başlatılacaktır sen de söz konusu linki kullanarak kargonun ne zaman nerede olduğunu an ve an takip edebilirsin.Bazen kargo sahibi olmadığında evde olan kişi de kimlik gösterip kargoyu teslim alabiliyor(anne, baba vb.) bu şekilde bir esneklik yapılabiliyor; ama dediğim gibi endişe edilecek hiç bir durum yok kargonu teslim alamama ya da haberinin olmaması gibi bir durum olmaz.Hatta evine dahi gelmesini beklemeden "kargo takip sistemi" ile ürünün hangi şubeye geldiğini öğrenip; kargonu nüfus cüzdanınla teslim alma imkanına sahipsin.Eve getirmeleri sadece bir hizmetten ibaret ve evde olmadığın vakit bildiğim kadarıyla şubede 7-10 gün arası kargon bekletiliyor o açıdan kendini sıkmana hiç gerek yok.İyi günler...

çok tesekkür ederim cecily..simdi baktım maillerime kargoya ürün verilmiş görünüyor..hadi hayırlısı cok heyecanlandım ..tesekkür ederim tekrar...:KK42:

sağol canım benim :) bu alet benim popomada yardım eder dimiiiiiii sen anlarsın :) bacak içine iyi gelirse popoda toplar insallah...oturdugum yerde ugrasırım :)

Tabi tabi.Kalça ve basen bölgesindeki yağları da eritiyor ve sıkılaştırıyor.Kalçamın belirgin bir şekilde sertleşmesine yardımcı olduğunu söyleyebilirim...

Size taptım açıkçası bu konuda bilgili olduğunuz kadar yardımcı olmanın ötesine geçiyorsunuz :-) Hafta içi günde 40 dk cuma-cumartesi-pazar 1-2 saat ayırabilirim ve sınavlarım başlamadan sadece 1 ayda sonuç alma gibi bir durum yaratmam gerekiyor :-) Göbekte sorun yok ama kasmı yağmı nolduğu belirsiz bacaklara ne önerirsiniz, yani gerçekten anlattığınız gibi biçimli yağsız ince bacaklar mümkünmüdür, hangi videoları ne kadar zaman yapsam iyi olur, hangi aletler lazım ? :KK43: :KK43:

Size taptım açıkçası bu konuda bilgili olduğunuz kadar yardımcı olmanın ötesine geçiyorsunuz :-) Hafta içi günde 40 dk cuma-cumartesi-pazar 1-2 saat ayırabilirim ve sınavlarım başlamadan sadece 1 ayda sonuç alma gibi bir durum yaratmam gerekiyor :-) Göbekte sorun yok ama kasmı yağmı nolduğu belirsiz bacaklara ne önerirsiniz, yani gerçekten anlattığınız gibi biçimli yağsız ince bacaklar mümkünmüdür, hangi videoları ne kadar zaman yapsam iyi olur, hangi aletler lazım ? :KK43: :KK43:

Merhaba.Sorunuzun cevabını özel mesaj kutunuza yolladım.İyi günler...

kızlar mrb :) cecily özellikle sana mrb :) ya ben foruma yeni üye oldum ama uzun zamandır bu paylaşımınızı takip ediyorum:) kızlar bende bacaklarımdan dertliyim:KK43: etrafımdaki herkes kalın olmadıklarını söylüyo ama ne zaman dar bir kot denesem sonuc felaket:KK43::KK43:.boyum 1.57 bide belki bu yüzden de kalın gözüküyorlar bilmiyorum:KK43:
bir haftadır pilates yapıyorum umarım sonuc alabilirim:) aranızda bacaklarını ölçen var mı bilmiyorum ama benm baldır=34, diz üstü 36, orta kısım=45, en üst bölgede 48 cm :KK43: biliyorum burada sadece pilates konusuldu ama ekstra bir krem kullananan filan var mı :KK43:

Son düzenleme:
cecily gelince muhakkak sana cvp yazar canım telaş etme atlamaz o kimseyi :) bu arada cecily aldım o yayı geldi kargom müthiş bişey o yahuu boyundan büyük işlevi var bacak içini gögüsleri müthiş hissettiriyor:KK19:

Herkese Merhaba.Yeni bir egzersiz aletini 1,5 ayı aşkın süredir kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşmak için tekrar kaşınızdayım.En son Pilates Çemberini sizlere şiddetle tavsiye etmiştim hatırlarsanız.Ben spor yapmayı çok sevdiğim için dönem dönem yeni teknikler ya da yeni aletler kullanıyorum.Şimdi bahsedeceğim "Thigh Master" egzersiz aleti de konumuzla alakalı olduğundan sizinle de paylaşmak istedim.
"Thigh Master" İç bacak ve basenlerin sıkılaşması ve şekillenmesi için gerçekten çok etkili ve hızlı sonuçlar veriyor.Pilates çemberi ile kıyas yapmayacağım çünkü benim buradaki niyetim kesinlikle "thigh master, pilates çemberinden daha iyi sonuç veriyor hadi şimdi pilates çemberi alanlar bıraksın elindekini thigh master çalışsın" demek değil böyle bir sonuca varmamak için önceden belirtmek isterim.Sadece gerçekten faydasını gördüğüm ve bu konuda hedeflerinize ulaşmanız için size de yararlı olacağını düşündüğümden bu egzersiz aleti hakkında sizleri de bilgilendirmek istedim.Pilates çemberi almayanlar ya da almış olup benim gibi spor yapmaktan gerçekten zevk alıp, kendini daha fazla geliştirmek isteyenler Thigh Master'ı tercih edebilirler.Size fikir vermesi açısından thigh masterın kullanıldığı bir egzersiz videosu linkini aşağıda veriyorum.
Ayrıca hepsiburada sitesinden temin ettiğim "Adler TH-124 Thıgh Master" adlı ürün 12,39 TL'dir(Kargo Bedava).Hepsiburada sitesinden bu ürün hakkında yazılmış 7 adet yorumu da okuyabilirsiniz.Herkese Kolay Gelsin...
İyi Günler...

Thigh Master Exercise: Inner Thighs: Thigh Master Exercises | eHow.com

Bende ne zamandır bu aletle ilgili bilgi araştırmak istiyordum tesadüf oldu cecily teşekkürler

Ben plates yaparken malefes bel fıtığı oldum
Şimdi mekik hareketleri yapamıyorum kendimi çok iyi korumam lazım çok yeni daha rahatsızlığım
O nedenleçok sevdiğim platesi bırakmak zorunda kaldım
Çok mutlu oluyordum yaa ben plates yapınca
Kendime uygun hareketleri bir uzmanla seçip ilerki zamanlarda tekrar başlıcam inşallah
Ama benim iç bacakla ilgili sıkıntılarım vardı
Birazcık incelmasi ve sıkılaşması lazım sanırım bu alet benim işime yarayacak bu konuda
en kısa zamanda ediniyorum bu aleti
Onun haricinde sadece yürüyebiliyorum şimdilik
Takipdeyim sizi....

Cm açısından hiç ölçmedim o nedenle şimdi ne söylesem doğru olmayacak yalnız bacaklarımda gözle görülür bir incelme ve sıkılaşma olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Öncelikle bacakların iç bölgesindeki yağlı ve yumuşak doku giderek yok olmaya başladı ve sıkılaştı, daha sonra da oturulduğu zaman yayılan ve hoş görünmeyen bölüm ya da görüntü ortadan kayboldu.

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç a.s.

Merhaba arkadaşlar bugün 2. haftam bitti pilatesle yine sonuçlarımı yazacağım.Bu hafta aynı şekilde hatta arttırarak pilatesimi yapmama ragmen ilk haftaki gibi bir sonuç olmadı fakat normali de bu zaten :jeyyar: fakat 2 haftada maksimum değişim geçirdim resmen görmemek imkansız.Bu yüzden kiloya ve ölçülerime pek takılmıyorum çünkü cm bazında incelmesem bile sıkılaştığım için görüntüm bambaşka oluyor.Pilatesin bana bir öğrettiği şey de bu sanırım 'sonucu kendime sıkıntı ve takıntı haline getirmemek' .kaydirigubbakcemile2 Diğer artılarına gelecek olursam ; sabah yaptığımda gün içinde çok daha enerjik oluyorum,eskiye göre çok daha relax ım,vücudum daha esnek kendimi çok çok daha iyi hissediyorum ki bu ilk günden başlıyor zaten...Daha benim bile farkedemediğim birçak önemli şey eklemiştir bana eminim.Gelelim sonuçlara ; KİLO:58.3 BEL:62 KALÇA:93 BASEN:85 BALDIR:50 KOL:25 . Dediğim gibi rakamsal olarak pek fark olmasada görüntü olarak çok rahat farkediyorum.1 hafta önceki ölçülerimi alıntı yapıyorum;

cecily'cim sana ne kadar teşekkür etsem az .Resmen hayatımın sporuyla tanıştırdın beni :)Tam 8 gündür hiç ara vermeden yaptım ve tam olarak bel-bacak-basen-baldır olarak her yerimden ortalama 3'er cm inceldim.daha önce 6 kilo verip 4 cm incelirken 1 kilo verip 3 cm incelmek ve bunun 1 hafta gibi kısa bir sürede olması çok mutlu ve motive ediyo insanı gerçekten :) yaptıkça bırakasım gelmiyo zaten dünde pilates çemberi siparişimi verdim bacak içlerimlede savaşıcam artık. bir de arkadaşlar zorlandıklarını yazmışlar çok normal fakat 1 haftanın sonunda bile Ebru Şallı'ya yakın yapabiliyosunuz hatta aynı sayıda ve disiplinli olarak yapabiliyorum artık.Bu arada ben tüm o yazdığın videoları yaptım fakat bacakları daha çok çalıştırıp incelmesini sağlayacak başka videolar var mı acaba .indirirken sadece tarih yazıyo ve anlayamıyorum o gün ne üzerine çalışmışlar :)ama karın-kalça-kol-plus-strech diye tarihlendirdiklerinin hepsini indirmiştim onların dışında varmı acaba bildiğin .artık videolar yetmiyor dönüp dönüp yapıyorum yardımcı olursan sevinirim.1 hafta sonra yine ölçümlerimi bildiriririm. bu arada kilom 59.5 ten 58.5 e indi(dengeli besleniyorum).ölçülerimide yazayım belki arkadaşlara motivasyon olur benim çok ihtiyacım vardı rakamsal değerlere okurken forumu:)bel:65 / basen :90 / kalça:98 / baldır:54 tü 1 hafta sonraysa bel:62 / basen:88 / kalça :94 / baldır:52 oldu.çok uzun yazdım ama bunlar 1 haftalık sonuç

Bu arada cecily'cim sonuçlarım normal mi acaba yani bu haftaki incelmem.Sen deneyimlisin sormadan yapamıyorum :dance:

kızlar mrb :) cecily özellikle sana mrb :) ya ben foruma yeni üye oldum ama uzun zamandır bu paylaşımınızı takip ediyorum:) kızlar bende bacaklarımdan dertliyim:KK43: etrafımdaki herkes kalın olmadıklarını söylüyo ama ne zaman dar bir kot denesem sonuc felaket:KK43::KK43:.boyum 1.57 bide belki bu yüzden de kalın gözüküyorlar bilmiyorum:KK43:
bir haftadır pilates yapıyorum umarım sonuc alabilirim:) aranızda bacaklarını ölçen var mı bilmiyorum ama benm baldır=34, diz üstü 36, orta kısım=45, en üst bölgede 48 cm :KK43: biliyorum burada sadece pilates konusuldu ama ekstra bir krem kullananan filan var mı :KK43:

Merhaba.Forumda daha önce sorulan "Peki cm olarak ne kadar inceldin?" sorusuna verdiğim cevabı en üstte alıntı yaptım.Sizi motive ediceğini düşündüğüm için önceki sayfalarda "meltem87" adlı arkadaşın yazdığı iki farklı mesajı da yukarıda olduğu gibi alıntıladım.Kendisi cm bazındaki gelişmeleri ayrıntılı bir şekilde anlatıp kişiyi gerçekten bu noktada motive ediyor.Güncel açıdan ölçüm yapan arkadaşlar varsa eminim size yardımcı olacaklardır.
Krem konusunda da ben kendi adıma çeşitli dönemler "nive body" ürünlerinden kullandım fakat bu tür kremlerin kendi başına bir fayda göstermelerini beklemenin yanlış olduğu kanaatindeyim.Şahsen ben pilates yapmadan önce de sonra da aynı tür kremleri kullandım ancak dediğim gibi farkı yaratan tek şey krem vb. ürünler değil burada anlattığım pilates harekeleri ve spora dayalı yöntemlerdi.
Benim bu iki konuda fikirlerim ve deneyimlerim bu şekilde.Herhangi bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyiniz.İyi günler...

Son düzenleme:
Bende ne zamandır bu aletle ilgili bilgi araştırmak istiyordum tesadüf oldu cecily teşekkürler

Ben plates yaparken malefes bel fıtığı oldum
Şimdi mekik hareketleri yapamıyorum kendimi çok iyi korumam lazım çok yeni daha rahatsızlığım
O nedenleçok sevdiğim platesi bırakmak zorunda kaldım
Çok mutlu oluyordum yaa ben plates yapınca
Kendime uygun hareketleri bir uzmanla seçip ilerki zamanlarda tekrar başlıcam inşallah
Ama benim iç bacakla ilgili sıkıntılarım vardı
Birazcık incelmasi ve sıkılaşması lazım sanırım bu alet benim işime yarayacak bu konuda
en kısa zamanda ediniyorum bu aleti
Onun haricinde sadece yürüyebiliyorum şimdilik
Takipdeyim sizi....

Merhaba.Öncelikle güzel mesajınız için teşekkür ederim.Yazdıklarınızdan yola çıkarak seçiminizin doğru olduğunu söyleyebilirim; çünkü thigh master oturma düzeninde yapıldığı vakit beli zorlamayan bir egzersiz aleti...Özellikle bacak ve kalça kaslarına odaklanıldığında belde neredeyse hiç baskı hissedilmiyor.Umarım en kısa zamanda pilates yapmanızın önündeki engeller ortadan kalkar.İyi günler...

X