Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

siyamarzcım yaa şu yönetminden bizlere de bahsetsenn çok iyi olur aslında.. hiçbişey yapmadan durmaktansa en zından denerizz.. olursa olur olmazsa napalımm.. üzülücez die düşünme yani olmazsa..
bu arada ben de sorunumu paylaşıyım.. zamanında çooook uzunca yürüyüşler ve yanlış spor yapımından dolayı üst bacak kaslarım fazla gelişmiş durumda.. baya kalın duruolar.. çıkıntı gibi bi kas var hani tam ön kısımda.. yandan o kdr kötü görünüo ki.. :KK43::KK43:
napıyım bilemiorumm.. alçıya alınan bacaklarda o sorun düzelio bi tek benim de gördüğüm kadarıyla.. hiç kullanmamak mı gerek bacak kaslarını??
yağ olsa diet ve egzersizlerle iş çözülür ama benim sorun çok kötü yaa nası çözebilirimm?? yardım ederseniz çok sevinirimm arkadaşlarr..
millet kas geliştirmeye çalışıo bense olan kası eritmek istiroumm..

aa korktum.. bende spor yapıorum evde kendim acaba ben doğru mu yağıorum yanlış mı ??? sen çok mu abarttın deneyimlerini paylaşırmısın benim de kalınaşmasınn :1no2:

evet bu alt bacak kalınlığı bileklerin kalınlığı falan benim bildiğim de genetik biraz. basenler için uff bende de var :S ama DÜZENLİ sporla gidiyolar , küçülüyolar :) onlar için etkili olan sanırım yan dönüp tek tek üstteki bacakları yukarı kaldırıp indirmek ama öyle boş boş deillll xD aralarda havada bekleterek katman katman yükselterek bacakları :KK66:

kızlarr bnmde üst bacaklarımla sorunum varr yaznn yürüyüşümü yapıyorm ama kışın basenlerimde çıktı bide bi bacağım diğer ne göre kalın çok sinir bozucu napabilirm acabaeyvahedigeldismile

bide otrunca yağlar iceri doğru yayılıyor yaa al kes o derece:gitme: off yemeği azalttm sabahları sütle k-fleks yiyorm ama dersane gidp gelrkende 20 dk yürümş olryrm off bide bn hızlı yürüyrm yok yok olmuyoo şu basenlerr için kesin bi çözm yokmu arkadaşlar :sinifsinif:

benim de alt bacaklar vücuduma göre çok kalın ne yazık ki. yok mu böyle bir jel filan bunu düzeltecek. egzersiz filan işe yaramaz diye düşünüyorum. o düzelse çarpıklığı nasıl düzelecek sonra?
kızlar siz de çok kafaya takıyorsunuz bence. ben bacaklarımı hiç ama hiç beğenmem ama hep etek giyerim. dayanamıyorum ben pantolona. ne var yani çirkinse çirkin, rahatımdan daha mı önemli yani. onu bakıp göz zevki bozulanlar düşünsün. banane. aklinialirimsmile

bide otrunca yağlar iceri doğru yayılıyor yaa al kes o derece:gitme: off yemeği azalttm sabahları sütle k-fleks yiyorm ama dersane gidp gelrkende 20 dk yürümş olryrm off bide bn hızlı yürüyrm yok yok olmuyoo şu basenlerr için kesin bi çözm yokmu arkadaşlar :sinifsinif:

Öncelikle herkese merhaba.Bu forum genelinde ilk mesajım olacak.Bu konuda kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim çünkü inanıyorum ki söyleyeceklerim pek çok kişinin işine yarayacak.Tarafımdan test edilip onaylanmıştır.
Öncelikle kendi vücut tipimden bahsetmek isterim.Ben 12 yaşıma kadar oldukça kilolu bir kızdım.Çocuklukta aldığım kiloları ergenlik döneminde verdim ve 48 kiloya kadar düştüm.12 yaşından 20(şuanki yaşım) yaşına kadar da bu zayıf halimi hep korudum.Yalnız benim için 4-5 ay öncesine kadar tek sorunlu bölgem bacaklarım olmuştur.Bacak içlerim olmakla birlikte dizimin iç bölgesi dahil tüm bacaklarım basene kadar(basen dahil) hep kilolu kalmıştır.Görseniz belim incecik 62-65 cm karnım deseniz yok fakat aşağısı sanki bana ait değil.Hangi sporu yaparsam yapayım, ne kadar yürürsem yürüyeyim tartıda kilo veriyorum ama bahsettiğim bölgelerde tık yok.Sırf bu yüzden bir ara sadece etek giydim, çünkü pantolon giydiğim zaman (özellikle oturunca) bacaklarım öyle yayganlaşıyordu ki anlatamam.Hep duyardım bacak içlerindeki yağlar asla verilmez ya da verilmesi imkansız denilecek kadar zordur diye…
Sonra bir mucize oldu ve “pilates” yapmaya başladım.Özellikle pilates stretch bandı ile bacaklara yönelik yapılan hareketler en etkili olanları…Bu sayede yıllardır yaptığım ama göremediğim sonuçları 2 ila 3 haftada görmeye başladım.Hatta bu kadar kolay oluşuna inanamadım gün geçtikçe sıkılaşan ve incelen bacaklarım ile kot dahil pek çok pantolon giyerek zarif bir görünüm elde edebiliyorum.Yaptığınız ilk andan itibaren abartmıyorum gözle görülür sonuçlar alacaksınız.Pek çok spor çeşidi denedim ama bölgesel olarak incelme alanında pilates gibisini görmedim.Dediğim gibi stretch bandı kullanarak yapılan egzersizleri hiç aksatmadan her gün yaparsanız çok ama çok memnun kalacaksınız.Bu arada devamlılık çok önemli; gerekirse 15 dakika yapın ama her gün yapın!!!
Herkese kolay gelsin bu konuda aklınıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyiniz.Herkese iyi günler…

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba.Bu forum genelinde ilk mesajım olacak.Bu konuda kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim çünkü inanıyorum ki söyleyeceklerim pek çok kişinin işine yarayacak.Tarafımdan test edilip onaylanmıştır.
Öncelikle kendi vücut tipimden bahsetmek isterim.Ben 12 yaşıma kadar oldukça kilolu bir kızdım.Çocuklukta aldığım kiloları ergenlik döneminde verdim ve 48 kiloya kadar düştüm.12 yaşından 20(şuanki yaşım) yaşına kadar da bu zayıf halimi hep korudum.Yalnız benim için 4-5 ay öncesine kadar tek sorunlu bölgem bacaklarım olmuştur.Bacak içlerim olmakla birlikte dizimin iç bölgesi dahil tüm bacaklarım basene kadar(basen dahil) hep kilolu kalmıştır.Görseniz belim incecik 62-65 cm karnım deseniz yok fakat aşağısı sanki bana ait değil.Hangi sporu yaparsam yapayım, ne kadar yürürsem yürüyeyim tartıda kilo veriyorum ama bahsettiğim bölgelerde tık yok.Sırf bu yüzden bir ara sadece etek giydim, çünkü pantolon giydiğim zaman (özellikle oturunca) bacaklarım öyle yayganlaşıyordu ki anlatamam.Hep duyardım bacak içlerindeki yağlar asla verilmez ya da verilmesi imkansız denilecek kadar zordur diye…
Sonra bir mucize oldu ve “pilates” yapmaya başladım.Özellikle pilates stretch bandı ile bacaklara yönelik yapılan hareketler en etkili olanları…Bu sayede yıllardır yaptığım ama göremediğim sonuçları 2 ila 3 haftada görmeye başladım.Hatta bu kadar kolay oluşuna inanamadım gün geçtikçe sıkılaşan ve incelen bacaklarım ile kot dahil pek çok pantolon giyerek zarif bir görünüm elde edebiliyorum.Yaptığınız ilk andan itibaren abartmıyorum gözle görülür sonuçlar alacaksınız.Pek çok spor çeşidi denedim ama bölgesel olarak incelme alanında pilates gibisini görmedim.Dediğim gibi stretch bandı kullanarak yapılan egzersizleri hiç aksatmadan her gün yaparsanız çok ama çok memnun kalacaksınız.Bu arada devamlılık çok önemli; gerekirse 15 dakika yapın ama her gün yapın!!!
Herkese kolay gelsin bu konuda aklınıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyiniz.Herkese iyi günler…

hangi hareketler peki? nasıl yapmamız gerekiyor?

verdiğin bilgiler için teşekkürler cecily
malzemeleri nereden aldın ve yaptğın hareketlerin ne anlatırmısın canım

hangi hareketler peki? nasıl yapmamız gerekiyor?

verdiğin bilgiler için teşekkürler cecily
malzemeleri nereden aldın ve yaptğın hareketlerin ne anlatırmısın canım

Merhaba.Öncelikle pilates bandımı "hepsiburada" internet sitesinden sipariş verdim.Aldığım ürünün tam adı "Delta Mavi Pilates Bant - Medium Tensıon ( Orta Sertlik ) - Ds 450" ürün %62 indirimdeydi 8,50 tl olarak satın aldım.Bu bantların 3 derecesi vardır hafif-orta-yüksek sertlik.Benim tercihim ve önerim orta sertliktir.(Gerçi vücudu spora alışık olmayanlar zorlanabilir) ama hergün kullanacağınız için gün geçtikçe kendiliğinden sertlik hissi azalıyor zaten.
Yaptığım hareketlere gelince(yeni üye olduğum için bildiğiniz gibi link veremiyorum o nedenle tarif yoluyla anlatıyorum) "tv8" in internet sitesinde videolar kısmında pilates bölümünde yeralan sayfada (sağ alt bölümde tüm pilates videoları bölümü var)"EBRU ŞALLI ıLE PıLATES 141" adlı videoda yer alan stretch bandı ile yapılan egzersizleri yaptım.Bacak içleri için özellikle topukları birleştirdikten sonra ileri ve yukarı itme hareketini; basenler için ise bandı dize bağladıktan sonra yana dönüp yapılan aç kapa hareketlerini şiddetle tavsiye ederim(basenler taş gibi oluyor):lepi:
Tavsiyem videoyu indirmenizden yanadır.Çünkü ben şahsen video eşliğinde yapmıyorum hiçbir hareketi.ıhtiyaç duyduğum bölgelere yönelik hareketleri bir kağıda yazarak bir program oluşturuyorum.Zamanla zaten ezberliyorsunuz.Bu arada Nefes alış-veriş'ler çok önemli!!!ınanın bu hareketlerin sayısı değil doğru yapıldığı takdirde kaliteli oluşu önemlidir.30-40 tane yapıp yanlış yapıp hiçbir sonuç almamaktansa yerine 15-20 tane ama nefeslere dikkat ederek yaparsanız inanın sonuca siz bile inanamayacsınız.

Son düzenleme:
cnm ya çok teşekkür ederim ama benim merak ettğim bişi var bnm bacaklarım biraz kaslı acaba bunu yaparsam daha da kaslanıp kalınlaşır mı ki acaba?:S:S yoksa incelir mi mirmirmirmir

Ben de bıktım ya 3 hafta diyet yaptım ama yok bana mısın demiyor?Belki 1-1,5 kilo ancak gitmiştir.Ben de etek,elbise giyemiyorum.Bıktım bu durumdan.Oysa eskiden böyle miydi ya?mafoldumben

arkadaslar platez nedemek?? turkcem azdir banadra anlatirmisiniz benimde basen ve kalin bacak sorunum var ust bedenim 0 akt benim 3 kat daha fazla uyusmuyor ult baskasina alt baskasina ait sanki lutfen yardimci olun bu b acaklari nasil eritecem???

cnm ya çok teşekkür ederim ama benim merak ettğim bişi var bnm bacaklarım biraz kaslı acaba bunu yaparsam daha da kaslanıp kalınlaşır mı ki acaba?:S:S yoksa incelir mi mirmirmirmir

Pilates aslında incelmekten çok sıkılaştıran bir spor dalıdır.Ben kendimden örnek verirsem, benim bacaklarım daha çok yağlı bir yapıya sahipti(özellikle iç bölgeler)Bahsettiğim hareketlerle birlikte bu yağlar hem eridi hem de sımsıkı oldu.Kas konusunda da şunu söyleyebilirim ki sıkılaşmadan kaynaklanan bir sertleşme var; ama sporcu kası dediğimiz estetiği bozan bariz bir oluşum olmadı bende;ama bu konuda araştırma yaparak hareketlere başlamak senin durumun için daha doğru olur sanırım.yerimseniben

arkadaslar platez nedemek?? turkcem azdir banadra anlatirmisiniz benimde basen ve kalin bacak sorunum var ust bedenim 0 akt benim 3 kat daha fazla uyusmuyor ult baskasina alt baskasina ait sanki lutfen yardimci olun bu b acaklari nasil eritecem???

Pilates Türkiye'de de son 4-5 yıldır popüler olan bir spor dalı.Pilates bölgesel sıkılaşma ve incelme için çok etkili ve faydalı olan bir türdür.Senin sorunlu bölgelerin benimkilerle hemen hemen aynı; daha önceki mesajlarımda bahsettiğim hareketleri uygularsan eminim faydasını göreceksin.

Pilates aslında incelmekten çok sıkılaştıran bir spor dalıdır.Ben kendimden örnek verirsem, benim bacaklarım daha çok yağlı bir yapıya sahipti(özellikle iç bölgeler)Bahsettiğim hareketlerle birlikte bu yağlar hem eridi hem de sımsıkı oldu.Kas konusunda da şunu söyleyebilirim ki sıkılaşmadan kaynaklanan bir sertleşme var; ama sporcu kası dediğimiz estetiği bozan bariz bir oluşum olmadı bende;ama bu konuda araştırma yaparak hareketlere başlamak senin durumun için daha doğru olur sanırım.yerimseniben
cevabın için çok teşekkür ederim canım:)) ben de başlamayı düşünüyorum belki bende de işe yarar:1rolleyes:

selam arkadşlar ben de üst bacaklarımdan çok şikayetçiyim :S burda okuduklarımı pilatesi ve yürüyüşü birleştirerek bişeyler denicem yarın bi ölçücem bacaklarımı, size de yazarım bakalım incelicek mi eğer başarılı olursa hep birlkte uygularız :KK43:

X