Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Herkeze merhaba arkadaslar plates gercekten muhtesem bı spor..bı aydır yapıyorum ve gozle gorulur,elle tutulur derece erıdım,sıkılastım..Yanlız ben tv8den vıdeo ındıremedım bı turlu uyede oldum halbukı..ındırebılırsem usb alıp,tv den yapmak ıstıyorum..nasıl ındırıldıgını bılen varsa ltfn detaylı anlatırmı? Sımdıden tsk.ederım:KK31:

Herkeze merhaba arkadaslar plates gercekten muhtesem bı spor..bı aydır yapıyorum ve gozle gorulur,elle tutulur derece erıdım,sıkılastım..Yanlız ben tv8den vıdeo ındıremedım bı turlu uyede oldum halbukı..ındırebılırsem usb alıp,tv den yapmak ıstıyorum..nasıl ındırıldıgını bılen varsa ltfn detaylı anlatırmı? Sımdıden tsk.ederım:KK31:

ben flvgrabber programını indirdim onu indirip açınca beyaz sayfa var oraya sağ tıklayp enter the grabbed link(url) yazısına basıp tv8deki videoların üzerine gelnce altta durum çubuğunda link gözüküyo çubukta http://www. .... sonu .flv uzantılı o adreside oraya yazınca iniyo yani ben öyle yapıyomda :)

ben de bi ara başlıcaktım hevesim vardı ama sonra kaçtı çember almak istiyodum onu da alamadım hepsi buradadan sadece kredi seçeneği bana uygundu ona da annem müsade etmiyo güvenli değil diye ama bu sefer bacaklarımı çok kafaya takmaya başladım üstelik bu şekil bozukluğu yalnızca bende var gibi
diğer arkadaşlarımın hiçbirinde böyle bi sorun görmedim
üst bacaklarımın içe bakan kısımları çok kalın hem de acayip derecede farkediliyo
alt bacak çok ince üste doğru öyle bi kalınlaşıyo ki resim bulabilirsem göstericem

tam 9 gündr sabahları 25 dk turbo jam - akşamları ebrunun kalça gününü yapıorum ama sanki elde var sıfır moralim bozluyor bırakmak istemiyorum şu bir ay ama olmuyo sanki ..

ben de bi ara başlıcaktım hevesim vardı ama sonra kaçtı çember almak istiyodum onu da alamadım hepsi buradadan sadece kredi seçeneği bana uygundu ona da annem müsade etmiyo güvenli değil diye ama bu sefer bacaklarımı çok kafaya takmaya başladım üstelik bu şekil bozukluğu yalnızca bende var gibi
diğer arkadaşlarımın hiçbirinde böyle bi sorun görmedim
üst bacaklarımın içe bakan kısımları çok kalın hem de acayip derecede farkediliyo
alt bacak çok ince üste doğru öyle bi kalınlaşıyo ki resim bulabilirsem göstericem

yok yanlız değilsin bendede öyle çok farkedilmiyo ama işte alt ince üst içler fazla benim annemde müsade etmiyoduda ikna ettim :) pazar sipariş verdm çemberi hala tedarik sürecinde diyo zaten sinir oldum bant çabuk geldiydi ama :KK43:

benimki fark ediliyo ama aynadan baktığımda çok değil ama böyle yukardan aşağı baktığımda çok kötü duruyo

korkutmak gibi olmasın ama alt bacak kalınlığı benim bildiğim genetik...ne kadar zayıflanırsa zayıflansın istenilen kadar incelmiyor :1no2:....

aynen öyle canım kaktılıyorum bir ara çok zayıflamıştım artık kaburgalarım sayılıyordu hatta annem ölücem diye ama bacaklarım yhala kalındı:KK43:

aynen öyle canım kaktılıyorum bir ara çok zayıflamıştım artık kaburgalarım sayılıyordu hatta annem ölücem diye ama bacaklarım yhala kalındı:KK43:

bende değişmişti bi ara 2-3 kilo zayftım ama o zaman alt içn egzersizde yapmştım altım gitmişti bacak kalmamştı ne güzel şimdi biraz daha kalın inceltmeye çalışıyorum işte :KK43:

bir sorum olcak ben 9 gündür bantla çalışıyorum çemberde bugün geldi gözle görülür sıkılaşma var ama incelme yok öyle kalmaz umarım incelme oluyormu?

sonunda sipariş verdim çemberi:KK1:
kızlar almak isteyen varsa hepsi buradada indirimde şuan 12 lira:13:
elime geçsin hemen başlıyıp sonuçları yazarım:93:

bende siteyi takip edenlerdendim bide üye oldum ama sırf burdaki yardımlarınız için:KK9:
herkese teşekkür ederim. Özelliklede cecely'ye.
ama bir sorum var. Benim okulum var hafta içi 15-30 dakika gibi bir sürede yapabiliyorum. Sizce yeterli mi? Vede kaç gün gibi bir süre zarfında bacaklardaki incelme sağlanabilir?
şimdiden herkese teşekkürler

bende siteyi takip edenlerdendim bide üye oldum ama sırf burdaki yardımlarınız için:KK9:
herkese teşekkür ederim. Özelliklede cecely'ye.
ama bir sorum var. Benim okulum var hafta içi 15-30 dakika gibi bir sürede yapabiliyorum. Sizce yeterli mi? Vede kaç gün gibi bir süre zarfında bacaklardaki incelme sağlanabilir?
şimdiden herkese teşekkürler

Merhaba.Sadece bacak bölgesine yoğunlaşacaksanız günde 15-30 dk kısa zamanda sonuç almak için yeterlidir.Eğer başlangıç seviyesindeyseniz bacak kaslarınız bir süre alışma evresi yaşar.Bu konuda sabırlı olmalısınız daha sonra incelme başlayacaktır.Tabi ki burada hangi egzersiz aletini kullandığınız da çok önemli.Eğer "Pilates Çemberi" veya "Thigh Master" gibi bacak bölgesi için etkili aletler kullanıyorsanız günde 15-20 dk'lık çalışma yeterli olacaktır.
Bacaklarınızdaki yağ seviyesini bilemediğimden kesin bir zaman dilimi veremem ancak dikkat etmeniz gereken nokta hareketlerin uzun süre veya çok sayıda yapılması değil; doğru(kasları sıkarak) ve dikkatli(harekete dikkati vererek) yapılmasıdır.Başlangıçta bacaklarınızda yağ dokusu tamamen kaybolmayabilir bunun yerine bacaklarınız sıkılaşır ancak kaslanmış gibi bir görünüm elde edebilirsiniz.Böyle bir durumda korkmayın ve vazgeçmeyin .Çünkü bu şişkinliğin sebebi 1 gr. kasın 3 katı su tutmasıdır.Çoğu bayan spor yapmaya başladığında bu durumu farklı/yanlış yorumlar ve sporu bırakır halbuki kişi, işin doğrusunu araştırıp 3-4 hafta sabılı olsa ve devam etse bu şişkinliğin indiğini ve daha sıkı bir vücuda sahip olduğunu görecektir.Bu konu hakkında yazılmış "BUNLAR DA SAĞLIK EFSANELERİ..." başlıklı milliyet internet sitesinde yer alan yazının meselemizle alakalı kısmını aşağıda alıntılıyorum.Doğru bilinen yanlışlardan sayabileceğimiz bu hususta bilgi sahibi olmak için aşağıdaki alıntıyı okumanızı tavsiye ederim.İyi günler...

Efsane: Kaslar yağa dönüşüyor

Kas ve yağ iki farklı dokudur, birbirine dönüşemez. Egzersize başlarken yapılacak detaylı yağ, kas, kemik, mineral analizleriyle bireyin mevcut durumu değerlendirilir. Bireyin vücuduyla ilgili hedefleri öğrenilir ve buna göre oranın hacim olarak küçülmesi hedeflenebilir. Bireyin yağ oranı normal ama daha sıkı bir vücut istiyorsa o zaman kas hacminin büyümesi hedeflenir. Kas hücresinin hacim olarak artması metabolik hızı artırır ve yağ yakımına fayda sağlar. Ancak kas büyürken 1 gr. kas yaklaşık 3 katı su tutar ve bu dönemde birey "Yağım kasa dönüşüyor, kilom artıyor" diye endişelenir. Oysa endişelenmeye gerek yoktur, birey 3-4 hafta sabırlı olup düzenli egzersiz yaparak ve doğru beslenmeye devam ederse çok daha iyi bir vücudu olduğunu görecektir.

selammm bende kendi halimde bişiler yapmaya çalışıyorum kızlar:KK76:
zıplıyorum bacaklarımı sallıyorum makas hareketleri falan ama bişi sormak istiyorum benim bacaklarıım vıcık vıcık :KK59::KK59: sertleşmesini istiyorum yaz kapıya dayanıyor. Mesele şirkette 1000 adım yürüyorum normal yürüdüklerim hariç. otururken bacaklarımı açık kapatıyorum popomu sıkıp bırakıyorum, akşam eve gittiğimde zaten hareket halindeyim bebeğim var onunla oynuyoruz yemek iş. birde spor yapıyorum 10 dakika falan ama sanki değişen bişi yok offf yaaa nefret ediyorum bacaklarımdan :KK59: çalışmadan önce çok zayıftım bebeğimle 54-55 tim şimdi 60 kiloyum sabahları bir açma öğlen ya elma ya simit yada light mısırlar varya onlardan yiyorum akşamları işte bazen geç yiyorum o kötü.. banada bir yardımmmmmm

ben de başladım yapmaya
ama şöyle bişey var çok titiriyo bacaklarım size de oluyomuydu
cecily neye dikkat etmem gerekiyo özellikle bu çember hareketlerinde?

ben de başladım yapmaya
ama şöyle bişey var çok titiriyo bacaklarım size de oluyomuydu
cecily neye dikkat etmem gerekiyo özellikle bu çember hareketlerinde?

Bacakların titremesi bacak kaslarının güçsüzlüğünden kaynaklanıyor zamanla geçecektir.Başlangıçta bacak kasları( özellikle iç bacak bölgesi) ham olduğu için zorluk yaratabilir ancak gün geçtikçe bu kasların güçlendiğini ve bu kaslar üzerinde hakimiyet kurabildiğinizi göreceksiniz.
Pilates çemberini kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi bele yüklenmemek için kalça kaslarının da sıkılmasıdır.Hatta 1. hareketi yaparken ayak tabanlarından da güç alıp kalçayı sıkarak hafif yukarı kaldırır ve bacak açma kapama hareketini bu şekilde yaparsanız hem bacak hem kalça birlikte çalışır ve her iki bölgede birden sıkılaşma sağlanabilir.
Kolay Gelsin:)

selammm bende kendi halimde bişiler yapmaya çalışıyorum kızlar:KK76:
zıplıyorum bacaklarımı sallıyorum makas hareketleri falan ama bişi sormak istiyorum benim bacaklarıım vıcık vıcık :KK59::KK59: sertleşmesini istiyorum yaz kapıya dayanıyor. Mesele şirkette 1000 adım yürüyorum normal yürüdüklerim hariç. otururken bacaklarımı açık kapatıyorum popomu sıkıp bırakıyorum, akşam eve gittiğimde zaten hareket halindeyim bebeğim var onunla oynuyoruz yemek iş. birde spor yapıyorum 10 dakika falan ama sanki değişen bişi yok offf yaaa nefret ediyorum bacaklarımdan :KK59: çalışmadan önce çok zayıftım bebeğimle 54-55 tim şimdi 60 kiloyum sabahları bir açma öğlen ya elma ya simit yada light mısırlar varya onlardan yiyorum akşamları işte bazen geç yiyorum o kötü.. banada bir yardımmmmmm

sevocan açma'nın içinde dünya kadar yağ var, üstelik pastaneler son derece kalitesiz yağ kullanıyor :KK50: bi akrabam pastanede çalışıyordu bir dönem, o gün bu gündür asla pastane poğaçası, açma vs yemiyor. "sadece bir açma" yiyorum diyorsun ama onun yerine pek çok şey yesen alacağın kaloriden daha fazlasını alıyorsundur :44: üstelik sağlıksız da :KK45: bence daha faydalı şeyler ye. yumurta ye, peynir ye, zeytin ye :KK56: ben açma yiyeceğim zaman evde kendim yapıyorum. hiç değilse malzeme kaliteli oluyor.

incelme kısmına gelince, sanırım sabırlı olmak gerekiyor. ben haftada 3 gün spor merkezine gidiyor ve 1 saat çalışıyorum, spor merkezine gitmediğim günler evde pilates çemberiyle çalışıyorum. yaklaşık 4 aydır bu şekilde çalışıyorum ve bacaklarımda yeni yeni incelme hissetmeye başladım. üstelik görüntüde pek bi şey fark etmedim ama giydiğim kıyafetler kesinlikle daha güzel duruyor. sonuçta azmin elinden bir şey kurtulmaz diyorum. hani bir söz var: "taşı delen damlaların gücü değil, sürekliliğidir" derler ya. gerçekten de aslolan pes etmemek ve devam etmek. asla bırakmamak. eninde sonunda amaca ulaşırız bu şekilde diyorum. sonuçta herkesin metabolizması ve yağ yakım hızı farklı. pilates çemberiyle 2 haftada sonuç aldığını belirten arkadaşlar var burada. ama ben öyle değilim mesela, ya da benim yağ seviyem daha fazla. sonuçta yağ yakım nabız aralığı bile farklı herkeste. ama "süreklilikle elbette bir gün istediğime ulaşacağım" diye düşünüyorum. bir de kilo vereceğim derken sağlığından da olmamalı insan. o yüzden sabırlı olmak ve acele etmemek lazım.

sağlıklı mutlu günler herkese...

kızlar merhabalar..bu nivea body nin cd sini indiremiyorum indiren arkadaşlar varsa bana atabilirler mi

arkadaşlar tv8 e üyeyim geçen sene bütün videoları indirebiliyordum bilgisayarıma. ama şimdi videolar sadece izlenebiliyor indiremiyorum indiren arkadaşlar nasıl yaptınız. flv yi de kurdum ama bi sonuç alamadım :KK43:

X