Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

merhaba bende kalın bacaklarımdan müzdaribim ne yapmalıyım .. yürüyüş imkansız ayaklarımdan sorunlarım var ..

kızlar şu ebrulinin videolarını ve bacakalrı inceltmek için yardım aldığınız videoları upload edebilir misinz eski videoları bulmak zor oluyor da

bugün ebru şallının selülit savarını denedim yaparkende bacaklarım ve kalçam yandıkça bu başlık geldi aklıma, burada bahsedilen, lastikle yapılan hareketlerin sanırım tamamı orda da var, tarifle hareketleri anlamakta zorlanıyorum, bilen bir arkadaş bakıp onaylarsa sanıırm eski videoları bulamayanların çok işine yarar.
Gecekuşum hala denemediyse mutlaka dene derim kalçam ve üst bacaklarım çoook fena yandı...

bru şallının selülit savarını özellikle indirme konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim bana da..

bugün ebru şallının selülit savarını denedim yaparkende bacaklarım ve kalçam yandıkça bu başlık geldi aklıma, burada bahsedilen, lastikle yapılan hareketlerin sanırım tamamı orda da var, tarifle hareketleri anlamakta zorlanıyorum, bilen bir arkadaş bakıp onaylarsa sanıırm eski videoları bulamayanların çok işine yarar.
Gecekuşum hala denemediyse mutlaka dene derim kalçam ve üst bacaklarım çoook fena yandı...

canım yaa bulamadım bir türlü onu ben... 3 gündür leslie 5 mil yapıyorum tam bir maymun iştahlıyım:KK1:

Tabiki koşmak en çabuk bacak sıkılaştıran spordur koşmaya bayılıyorum ama görüyorum ki bizim hanımlarımız pek sevmiyor amaaaann ne koşacağım terlemek istemiyorum..cevabını alıyorum terlemeden zayıflamak ya da sıkılaşmak mümkün değil malisef..mümkün olsa ne ala..Ben de isterim saçım bozulmasın ensem koltuk altlarım terlemesin banyo yapmayayım saçımı tekrar kurutmayayım ama gelin görün ki gerçekler acıdır :KK36:

En kolay bacak sıkılaştıran hareketler yere dümdüz yatın her iki bacağınızı ayağınızın üstünde bir eşya varmış gibi eş zamanlı olarak yukarı kaldırın yavaşça indirin dizinizi bükerek.Ama beliniz zorlanırsa aşağı indirmeyin havada birazcık bükün..Her seferinde karnınıza çekin dizinizi büküp sonra ileri aşağı doğru indiriyormuş gibi yapın..internette zaten uzmanların videoları var bu en etkili olan galiba hızla kilo verdim.Beli rahatsız olanlar dikkatli olsun doktora danışıp yapsınlar benim biraz ağrıdı..:26:

benımde bacaklarım cok kalın... hem alt hem üst..
haftada en az ıkı gün yüzüyorum...
ayrıca suyun içinde bacaklarımı hareket ettırıyorum
umarım fayadası olur.. bakalım..
:KK76:

benım fızıgım ıyıdır yanı manken gıbıyımdır:) ole derle hanı bende begenırım Allahıma sukurler olsun hepımız saglıklı huzurlu mutlu olalım:KK70: yanı bıraz basenım olustu ve gıtmıo 4 ay once basen yoktu sımdı var lanet edesım v<ar:KK70:

öncellikle cecily arkadaşım sana sabrından dolayı çok teşekkür ediyorum. bütün konuyu tek tek okudum bacakları (özellikle alt tarafı) bileklerle beraber kalın biri olarak.ancak konu oldukça önceden açılmış ve videoları bulmak çok zor.senden ricam son bir özet geçebilir misin ben ne yapmalıyım ve gerekli videoları bana yollayabilir misin..ebru şallının selülit savarını buldum bu yeterli olur mu...çok teşekkür ederim şimdiden.uzun zamandır bişiyler araştırıyordum fikirlerin beni çok heyecanlandırdı ve umutlandırdı....

selam,

ebru şallı'nın yeni dönemde (2011 yılı) pilates videolarını Tv8'den indirmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim. eski dönemleri kolayca indirmiştim oysa Cecily'nin söylediği şekilde (bir mesajında flv player'ı bilgisayara yükledikten sonra Tv8'de indirmek istediğimiz videoyu açınca sağ köşede, mavi-yeşil renkte "indir" yazısı belireceğini ve buradan indirebileceğimizi söylemişti ki gayet işe yaramıştı)...yeni dönemde ise bu fonksiyon çalışmıyor...2011 videolarını indirebilen var mı, varsa nasıl yaptığınızı söyleyebilir misiniz?

teşekkürler

herkese kolay gelsin

bu arada az önce mesaj yazdıktan sonra, bi bakayım kızlar neler yazmış son dönemde diye bakıverdim ve gördüm ki yeni katılanlar olmuş...ben de geçen sene keşfetmiştim bu konuyu ve pilatese başlamıştım. sırf kalın bacaklarımı inceltmek için başlamıştım. haftada 2 veya 3 gün bir spor salonunda pilates yapıyorum. düzenli olmasa da cardio derslerine de katılıyorum. sonuç ne oldu derseniz:

1) bacaklarımı incelteyim derken, duruş bozukluğum olduğunu ve lordozum bulunduğunu öğrendim. lordoz bel çukurunun çok fazla olması ve diyafram kaslarınızın öne doğru çıkık durması demekmiş. bu nedenle göbekli olmasanız bile göbeğiniz var gibi gözüküyorsunuz. ben de hep "ya benim göbeğim yok ama niye böyle göbekli gözüküyorum" diye dert ederdim. üstelik bir dönem fizik tedavi görmüştüm boyun omurlarımdan beni muayene eden fizyoterapist hiç bu sorunumu görmedi bile. onun göremediğini pilates hocam gördü ve lordozun var, sen şu hareketleri daha fazla yap dedi. bu sayede duruşum %100 olmasa da %70 düzeldi. hala devam ediyorum. bendeki problem biraz da yapısal, o yüzden %100 düzeltemem sanırım ama ne düzeltsem kardır. eskiden biraz hızlı yürüsem belim ağrırdı, şimdi çok daha iyiyim.

2) karın kaslarımı güçlendirdim, gerçekten eskisinine göre daha dik yürüyorum.

3) cm'eye vurursak bacaklarımda bariz incelme göremedim ama eskisine göre pantolonlarım kesinlikle daha iyi duruyor. çünkü bariz sıkılaşma oldu, kalça ve bacakların üst kısmında...üstelik mari winsor'ın bacak, popo'yu hedefleyen videosu sayesinde gerçekten daha sıkı ve daha ince basenlerim oldu. yanlardaki çıkıntılardan kurtuldum.dizlerimin yanındaki yağlanma yok olmadı tabi ki ama gözle görülür derece de azaldı. hala da çalışmaya devam ediyorum... bir beden küçük pantolonlar almaya başladım...bacaklarımın alt kısmı da kalındı ama calf bölgesinde çıkıntım vardı, anladım ki o kısım yapısal ve inceltmek mümkün değil:KK50:. ama sırf bacak inceltmek için başladığım bu pilatesin o kadar faydasını gördüm ki, bacaklarım incelmese bile bırakmam...

diyeceğim o ki, ne yazık ki bazı kısımlar yapısal ve tam istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. ama bu herkes için asla geçerli değil ve pilatesin pek çok faydasını göreceksiniz. ama 2 haftada sonuç alamadım diye pes etmeyin. sabır, sabır, çalışma...elbet olacak bazı değişiklikler. kiminde daha hızlı olur kiminde daha yavaş. ama bilin ki kaslarınız güçlenecek, duruşunuz değişecek ve daha sağlıklı olacaksınız.

yani kızlar, durmak, oturmak yok...yola devam:KK9:

pilates ile alt bacak kaslarıda erir mi bir bilgisi olan var mı acabaa??:KK14::KK76::26::26:

X