Zeytin Yaprağı Çayı ile Dal Gibi Oldum:)))

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069
Kızlar size bir mucizeden bahsedeyim ZeyTea marka bir zeytin yaprağı çayı kullanıyorum bir aydır. Bunun için nickimi bile bu çaya adfettim. Düzenli yemeği mi yedim her gün ne yiyosam o, üzerine bu çaydan 2 büyük fincan şekersiz çay içtim bir ayda 3 kilo verdim. İlk önceleri bağırsakları çok çalıştırıyordu dedim ki hiç yoktan 8 liraya bi faydası oldu devamında kilo verdim.Kızlar inanın bana dünya varmış ayrıca bu çayın içinde oleuropein varmış ve araştırdım kanserden korunmak içinde çok iyiymiş süper bir ürün herkese tavsiye ederim.

Zeytea Zeytin Yaprağı Çayı Yüzde 100 Doğal (20 Poşet)

Zeytin ağaçları dünyadaki en dayanıklı ağaçlardandır. Uzun süreli yaşamlarını büyük ölçüde kendilerine hastalık ve zararlılara karşı direnç kazandıran oleuropein adlı bir madde üretmelerine borçludurlar. 40 yılı aşkın bir süredir kullandığımız antibiyotiklere karşı artık çoğu mikroorganizma direnç kazanmıştır. Geçmiş zamanlarda antibiyotiklerle tedavi edilebilen bir çok hastalık, artık tedavi edilemez hale gelmiştir. Bakterilerin ve virüslerin bu ilaçlara daha dirençli hale gelmeleri antibiyotiklerin aşırı doz alımı ya da yanlış kullanılmasının bir sonucudur. ışte zeytin yapraklarında bulunan oleuropein maddesi ve hidrolizleri, antibiyotiklere direnç kazanmış mikroorganizmalar üzerinde etkili ve çok değerli bir bileşendir.

Zeytin yaprağı, doğal bitkisel antibiyotik ve antioksidan olması nedeniyle hastalıklardan korunma ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynayabilir. Zeytin yaprağında bulunan oleuropein ve diğer aktif bileşiklerinin antimikrobiyal ajan olarak görev yaptığı bilimsel araştırmacılarca kaydedilmiştir. Bu maddelere bağlı olarak zeytin yaprağı çayı, ile vücuda giren mikropları, vücudun doğal bağışıklık sistemi tepki gösterinceye dek yavaşlatır.

Zeytin yaprağı, etkileri sarımsak ve soğana da benzeyen doğal bir antibiyotik ve antioksidandır. Düzenli olarak hastalıklardan korunma amaçlı tüketileceği gibi doğrudan hastalıkların tedavisinde besin desteği olarak kullanılabilir. Zeytin ağacının tamamında bulunan ve acı-buruk bir tadı olan oleuropein zeytinin işlenmesi sırasında uzaklaştırılır. Oysa ki zeytin ağacının hastalık ve zararlılara karşı direncini sağlayan en önemli savaşçının oleuropein olduğu düşünülmektedir.

Bugün çok az insan, zeytin yaprağının çok faydalı, kullanımı kolay tıbbi bir bitki olduğunu bilir. Zeytin yaprağı kullanımı daha çok Akdeniz ülkeleri insanları tarafından kullanılmakla beraber son yıllarda birçok ülke tarafından da bitkisel ilaç olarak kullanılması bu konudaki araştırmalara hız vermiştir.

ANTıMıKROBıYAL ETKı

Zeytin yaprağı çay olarak tüketildiğinde vücuda alınan oleuropein iki enzim tarafından elenolik aside dönüştürülür. Elenolik asit daha öncede belirttiğimiz gibi yüksek antimikrobiyal etkiye sahiptir. Bakterilerin hücre duvarını etkiler ve böylece doğal yolla bağıklık sistemi güçlenmiş olur. Böylece birçok antibiyotiğe direnç kazana mikroorganizma ve dolayısıyla bunların neden olduğu birçok hastalık doğal yollarla ortadan kaldırılmış olmaktadır.

ANTıOKSıDAN ETKı

Gelişmekte olan teknoloji, çevre kirliliği, sigara, UV ışınları gibi pek çok etken sürekli olarak çeşitli toksik maddelerle karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır. Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşumuna neden olur. Demirin paslanması ve balığın sudan çıktıktan sonra ölmesi, oksijenin zararlı etkilerine örnektir. Antioksidanlar, vücudumuzda kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan veya dışarıdan sigara, alkol, kirli hava v.b. ile alınan zararlı maddelerin (serbest radikallerin) nötralize edilmesini sağlar. Antioksidanların yardımı ile hastalıkların oluşumu önlenebilir., hormonal denge korunabilir, yaşlanma süreci geciktirilebilir.

Zeytin yaprağı yüksek antioksidan aktiviteye sahiptir. Bu etki oleuropein bileşiğiyle beraber yaprak içerisindeki diğer fenolik bileşiklerin sinerjik etkileri sonucu meydana gelir. Vitamin C ve E nin gösterdiği antioksidan aktivitenin yaklaşık 2,5 katı kadar daha yüksek bir antioksidant aktiviteye sahiptir.

KORONER DAMARLAR ÜZERıNE ETKıSı

ın-vivo (canlı vücudunda) şartlarda yapılan birçok çalışma oleuropein in vasodilator (damar genişletici) etki yaptığını, tansiyonu düşürdüğünü ve anti-aritmik özellik gösterdiğini ortaya koymuştur. Aynı zamanda LDL kolesterol seviyesinde düşmeye yardımcı olduğu sonucuna varılmıştır. Kalp rahatsızlıklarında zeytin yaprağı çayı kalp yetmezlikleri, damar tıkanıklıkları üzerinde de etkili bulunmuştur.

HYPOGLıSEMıK ETKıSı (Kan şekeri seviyesini düzenleme)

Yine yapılan in-vivo (canlı vücudunda) çalışmalarda, zeytin yaprağının etken maddesi oleuropein, çay olarak tüketildiğinde hipoglisemik etki göstermiş ve yüksek kan şekeri seviyesinde düşme gözlenmiştir.

ZEYTıN YAPRAĞI ÇAYININ ETKıLı OLDUĞU DıĞER RAHATSIZLIKLAR VE MıKROORGANıZMALAR

Tansiyon seviyesini dengeleme

LDL kolesterol seviyesini dengeleme

Kan şekeri seviyesini dengeleme

Hücre yenileme

Canlandırıcı ve selülit giderici

Bronşit

Soğuk algınlığı

Kulak enfeksiyonları

Fibromalarya

Fungal (mantar) enfeksiyonları

Herpes virüsü

Dizanteri

Hepatit A, B, C

Zatürre

Cilt hastalıkları

Zona

Romatizmal

Gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynar.

ZEYTıN YAPRAĞI ÇAYI KULLANIM ÖNERıSı

Taze kaynamış suya, fincan başına bir poşet atın ve 3 dakika demlemeye bırakın. Zeytin yaprağı çayı, bir dilim limon, şeker ya da diğer bitkisel çaylarla karıştırılıp değişik lezzetler elde edilebilir. Kafein içermez, günlük 3 veya 4 fincan önerilen miktardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler mehalim benimde dediğim bu ürün,ben evde bu ürünün poşet çayını değil dökme çayını kullandım,iş yerimde de bu poşat çayını kullandım herkese tavsiye ederim cidden müthiş...

iyi hos ta guzelim,bir ayda 3 kilo nedirki,5 kilo verir insan,bi azmettimi,,,
yanlis anlama,yani 3 kilo 1 ayda cokta aman aman bi kilo kaybi degil yani,,,

ben gecen sene başka bir markanın almıştım ama içmemiştim duruyordu şimdi okuyunca düzenli olarak içeyim bakayım işe yarayacak mı?

şekerim benim metabolizmam çok yavaş, metabolizması hızlı olan daha da fazla verir,benim için mucize hem de yağı biraz kıstım selülitlerde gözle görülür azalma bile oldu tavsiye ederim şekerim ben:))

dene kesinlikle canım bende etkili oldu,ayrıca enerjik oldum uyku problemim vardı bu yü<den uykuya doyamıyordum şu an 6 saat uyuyorum çok rahatlattı beni aktifleştirdi

iyi hos ta guzelim,bir ayda 3 kilo nedirki,5 kilo verir insan,bi azmettimi,,,
yanlis anlama,yani 3 kilo 1 ayda cokta aman aman bi kilo kaybi degil yani,,,

bir ayda 3 kilo az mı pesssssss:1shok:
çok bile ayda 1,5 kg verilmesi uygundur.cokacimcoook
çok iyi 3 kg hemen temin edip denemeliyim:sm_cool:

Bizim burada paketin aynısı zeytincilerde 4tl. den satılıyor. Açıklamada olduğu gibi hastalıklara karşı dirençli olmayı sağladığını söylüyorlar. Zayıflattığı ile ilgili bir şey duymadım. kendim de içiyorum. Hiç öyle bir etkisini görmedim.

X