Araba kullanmak istiyorum.....

:KK64::KK64: oleyyy, harikaaa!!! hehe süpermiş eşinin itirafı da, :63: yapsaydın doya doya:KK9:

kızlar en büyük sorun aniden yola atlayan yayalar şu an için, çıldıracağım, sağına soluna bakmadan rap rap 2 ye bölünmüş yol 4 şerit :84: ben karşıdan karşıya geçerken çok dikkat ederim, korkarım nereden bu deli cesaretini buluyorlar bilmiyorum ki:84:

aynen ya ben de sinir oluyorum bu yayalara atlıyor arabanın önüne araba öyle hemen duramaz ki niye atlıyorsun çarpsan al başına belayı bir de benim en çok sinir olduğum şey şu bazen yayalara hiç yol vermem o dursun derim durmaz geçerler bazen durur yol veririm bu sefer de inadına geçmezler $sevdaseli479.gif aslında trafikte ne yayalara ne de sürücülere hiç kızmamak gerekiyor zor tabi :26: ve en önemlisi inatlaşmamak gerekiyor ben ne zaman inat yapsam başıma birşey geldi bırakın yayaya da şoföre de yol verin geçsin $sevdaseli479.gif

aynen ya ben de sinir oluyorum bu yayalara atlıyor arabanın önüne araba öyle hemen duramaz ki niye atlıyorsun çarpsan al başına belayı bir de benim en çok sinir olduğum şey şu bazen yayalara hiç yol vermem o dursun derim durmaz geçerler bazen durur yol veririm bu sefer de inadına geçmezlerEki Görüntüle 263840 aslında trafikte ne yayalara ne de sürücülere hiç kızmamak gerekiyor zor tabi :26: ve en önemlisi inatlaşmamak gerekiyor ben ne zaman inat yapsam başıma birşey geldi bırakın yayaya da şoföre de yol verin geçsinEki Görüntüle 263840

ya bide hem önüne atlıyolar bide sanki biz hatalymışız gibi arabanın içine ters ters bakmaları yokmu :KK20:

ya bide hem önüne atlıyolar bide sanki biz hatalymışız gibi arabanın içine ters ters bakmaları yokmu :KK20:

evet ya bön bön bakıyorlar suratına hatta bir keresinde adamın biri arabamın kaputuna yumruk atmıştı manyak:KK4::KK4::KK4::KK4:

Son düzenleme:
Bence 2 3 saat yeterli.Ben ehliyetimi aldığım hafta dayımla ankarada 3 4 saatliğine çıktım dışarı yeterli oldu benim için. Tabi park edemiyorum onu bi öğrenemedim o ayrı:KK17:

kaç derste sonuç alınabilir acaba?

bu öncelikle sana sonra da hocana bağlı birşey ben sekiz gün ders aldım birer saat bana yetti ama ben de yetenekliydim hocamda çok iyiydi günde bir saat yetti ve aslında biz çoğunlukla park çalıştık $sofeer1wi2.gif

Son düzenleme:
Bence 2 3 saat yeterli.Ben ehliyetimi aldığım hafta dayımla ankarada 3 4 saatliğine çıktım dışarı yeterli oldu benim için. Tabi park edemiyorum onu bi öğrenemedim o ayrı:KK17:

doğru park etmeyi biliyorsa 3-4 gün birer saat yetebilir yine söylüyorum hoca ve kişinin durumuda çok önemli:KK62:

aşağı yukarı 1 senedir haftada en az 1 defa direksiyon başına geçmişliğim var.
ehliyet alayım dedim. kursa kaydoldum.
yazılı sınavı geçtim, buraya kadar güzel...
peki bu gün ?
direksiyon dersim vardı sabahtan.
niyetim derse girmeden sınav tarihinde direk sınava katılmaktı.
ama bugün derste elim ayağım birbirine dolandı. arabayı 2 kez ard arda istop ettirdim.
yolu ortaladım, çok zorlandım.
kabus gibi bir dersti.:KK5:
yarın yine gel dedi hoca.
gideceğiz artık:KK5:

Son düzenleme:
:KK64::KK64: oleyyy, harikaaa!!! hehe süpermiş eşinin itirafı da, :63: yapsaydın doya doya:KK9:

kızlar en büyük sorun aniden yola atlayan yayalar şu an için, çıldıracağım, sağına soluna bakmadan rap rap 2 ye bölünmüş yol 4 şerit :84: ben karşıdan karşıya geçerken çok dikkat ederim, korkarım nereden bu deli cesaretini buluyorlar bilmiyorum ki:84:

canım ben genellikle mah aralarında dolaştığım için (anneme giderken) yaya çoluk çocuk zor oluyo sürekli kornaya basıyorum ne yapayım ...:)))

aşağı yukarı 1 senedir haftada en az 1 defa direksiyon başına geçmişliğim var.
ehliyet alayım dedim. kursa kaydoldum.
yazılı sınavı geçtim, buraya kadar güzel...
peki bu gün ?
direksiyon dersim vardı sabahtan.
niyetim derse girmeden sınav tarihinde direk sınava katılmaktı.
ama bugün derste elim ayağım birbirine dolandı. arabayı 2 kez ard arda istop ettirdim.
yolu ortaladım, çok zorlandım.
kabus gibi bir dersti.:KK5:
yarın yine gel dedi hoca.
gideceğiz artık:KK5:

canım kesinlikle ama kesinlikle moralini bozma , bilirsin bazen hata yapa yapa doğruyu buluyoruz...bazen moralin bozulacak ya başkaları sebep olacak buna ya da sen ama asla umudunu yitirme...

bende ehliyet almak istiyorum ama araba kullanmaktan korkuyorum cokmu zor yaaa :KK14::KK14::KK14::KK14:

ehliyeti alıp kenara atayım demiştim. hakikaten yıllardır kenarda kalmıştı. o zamanlar sadece 4-5 defa arabada pratik ders veriyorlardı. şimdi kurslar 10-20 derslik sürüş dersi paketleri de eklmeiş ehliyet kurslarına.

yıllar sonra artık yeter diyip özel ders almaya başladım, ilk gün kendime çok kızdım, bu kadar kolay aşabileceğim bir şey için niye beklemişim onca zaman.

trafik can konusu o yüzden özel dersle eksikleri giderip hazır bir şekilde çıkılmalı trafiğe bence. tabii ki bazı şeyler pratikle ve zamanla oturacaktır.

bende ehliyet almak istiyorum ama araba kullanmaktan korkuyorum cokmu zor yaaa :KK14::KK14::KK14::KK14:

canım ben genellikle mah aralarında dolaştığım için (anneme giderken) yaya çoluk çocuk zor oluyo sürekli kornaya basıyorum ne yapayım ...:)))

aman napıcan di mi bak ben de elimi alıştırayım napayım kro desinler vaersınlar çarpmaktan kazadan iyidir ya. kaldırımda yürürken arkadan araba gelir mi gelmez mi bakmadan attı kadın çapraz olarak yola kendini, çıldırdım valla.:84:

kızlar hafta sonu biraz uzak bir yere giderken eşim geç direksiyona hadi dedi bende hayır ben sensiz kullanırım 2 yıl önce burnumdan getirdin dedim hadi geç geç dedi sizlerden aldığım cesaretle geçtim :26: oğlumda rakada daha bi telaşlıydım ...ama beğendi direksiyonumu dönmeleri durup kalkmaları felan ışıklarda çok tedirgin oluyorum kalkamazsam felan diye birkere istop ettirdim zaten ...
sonra alışveriş mağazasını otoparkına dön dedi telaşlandım hiç park etmedim ki ben bir arabanın tam arkasnda direk frene bastım debriyaja basmadan :26: kızdı yine :18: sadece okadar.... ama genel olarak beğendi ...2/3 satte bu iş tamam dedi ...
ama ben onsuz kullanmak istiyorum ama vemiyor :84:

kızlar hafta sonu biraz uzak bir yere giderken eşim geç direksiyona hadi dedi bende hayır ben sensiz kullanırım 2 yıl önce burnumdan getirdin dedim hadi geç geç dedi sizlerden aldığım cesaretle geçtim :26: oğlumda rakada daha bi telaşlıydım ...ama beğendi direksiyonumu dönmeleri durup kalkmaları felan ışıklarda çok tedirgin oluyorum kalkamazsam felan diye birkere istop ettirdim zaten ...
sonra alışveriş mağazasını otoparkına dön dedi telaşlandım hiç park etmedim ki ben bir arabanın tam arkasnda direk frene bastım debriyaja basmadan :26: kızdı yine :18: sadece okadar.... ama genel olarak beğendi ...2/3 satte bu iş tamam dedi ...
ama ben onsuz kullanmak istiyorum ama vemiyor :84:

:KK9::KK9::KK9: arkada bir de çocuk varken böyle kullandıysan gerçekten büyük bir bölümü aşmışsın:KK64:

evet oğlum arkadaydı 4.5 yaşında ....yine bu hafta sonu düz otobanda verdi 45dk sürdüm ....ama önemli olan dönemeçli virajlı taşlı kalabalık yolda sürmem lazım benim ya bakalım bu pazar çocuğu anneme bırakıp tek başıma kaçmayı düşünüyorum habersiz :26:

evet oğlum arkadaydı 4.5 yaşında ....yine bu hafta sonu düz otobanda verdi 45dk sürdüm ....ama önemli olan dönemeçli virajlı taşlı kalabalık yolda sürmem lazım benim ya bakalım bu pazar çocuğu anneme bırakıp tek başıma kaçmayı düşünüyorum habersiz :26:

mahalle arasında bir ada belirle orada belki 10-20 sefer yap, yola alışkın olacağın için dönüş, yavaşlama vites değiştirme pratiği olur. bu bahsetttiğim öğleden sonra bir saatte olursa gör bak yollardaki yayaları, yavaş hızda alışmak en iyisi, otoban bana çok hızlı geliyor ama e-5 de çok rahatım. şehir içine de alıştım artık ama başta çok stres oluyordum.

merhaba arkadaslar .... bende araba kullanmak isteyenlerdenim ... yurt disinda yasiyorum burda bi ehlyiet kursuna gidiyorum yazili sinavi aldim sirada direksiyon var ... aslinda direksiyon dersleride bitti sayilir 1 hafta sonra sinava girebilirsin dio hoca ama ben kendimi hala hazir hissetmiyorum :KK43: burda sinavlar cok zor hatayi affetmiyorlar ... cok heyecanliyim ,, bir hata yapinca panik oluyorum sonra hatalr pes pese geliyo .. en büyük sorunum debriyaj .. lambalarda durduktan sonra kalkmayi basardim ama su yokuslardan nefret ediyorum yaaaaaaa:KK14: ehliyetimi bi alsam gerisi kolay allahin izniyle ..... bende araba kullanmak istyorum :KK25:

Son düzenleme:
2000 yılında ehliyet aldım 3 ay öncesine kadar hiç araba kullanmamıştım.

Tavsiyem;
asla ve asla otomatik vites almayın gerçekten araba kullnıyor sayılmazsınız ve mantığını çözüp öğrenemezsiniz.

Bugüne kadar ya babamın arabasını çarparsam, ya kocamın arabasını eğriltirsem diye delirip kullanamamıştım. derken ittir kaktır kendime ait kırmızı bir corsam oldu. araba benim dedim, vur kalk öğreneceğim dedim. öyle de oldu, 2. günü kaldırıma çıktım ama o kadar sonra öğrendim.

şehiriçi 5-6 saat ders aldım. hocamı izmirli kızlara şiddetle tavsiye ederim. ama bu dersler arabaya bin bakalım boş yolda gidelim şekilden değildi. ben tahsilatlara, müşteri ziyaretlerine vb. hocamla gittim. kaldırıma çıkıp park etmem gereken durumlara özellikle girdim. tek yöne tersten girdim, trafiği kilitleyip park ettim. inatla her gün her an iş yarattım ve sürekli araba kullandım.

aşırı dönemeçli ve yokuş olmasına rapmen evime çok rahat gelebiliyorum. ama hala kocam yanımda oturmuyor. sürekli bağırıp p çağırıyor ve beni panikletiyor.
özel ders alın ve ya allah deyip yola çıkın. başka türlü olmuyor! öyle haftada bir falan da değil, her gün araba kullanmanız lazım ilk 6 ay!

X