Araba kullanmak istiyorum.....

boncuk84

nefsim içine sindi!!!
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
1.912
1
mrb arkadaşlar araba kullanmayı bilen arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum 2008 şubatta ehliyet aldım ama henüz trafiğe çıkmadım sürüyorum tenha yerlerde geçen gün babama söledim beni biraz çalıştır filan tamam dedi dün çıktık dolaştık tabiki bi ton azar vay efendim sen ilkokul mezunumusun ne alakası var araba kullanmayla ilkokul mezunu olmanın henüz bunu anlamış değilim :mymeka: :bbo:
herşeyi tam yapıyorum vites değiştirmedir direksiyon hakimiyetidir yalnız arabayı kaldırırken biraz zorlanıyorum oda yokuşta dün babam beni getirdi dimdik bi yokuşa hadi bakalım kaldır kaldıramadım sölemediği kalmadı tabi... ve o bagırdıkça ben iyice stres oluyorum elim ayagıma dolanıyo napcam ya kör şeytan dio çık kendin sür yoksa babam bana öğretmiyo iyice korkutuyo off araba kullanmak istiyorummmm sizce napmalıyım şimdi balkondan bakıyorum araba aşagıda arabada bana bakıyo git bin nolcak dio bi tarafım dur yapma dio bi tarafım offf yaaaa bişe olursa babam beni öldürür tabiii kaydirigubbakcemile3

babanla olan olayları okurken sankı benı anlatıyomusun gıbı geldı:roflol:
ah bu babalar neden bole-tatlicadiarzu-
bende bu hafta dıreksıyon sınavına gırcem canım
dıreksıyon hocamada anlattım babam benı panıklettırıyo felan dıye oda babanla cıkma bıdaha baska bırı olsun yanında hatta bılmeyen bırı olursa daha rahat kullanırsın dedı.
sende oyle yap canım cunku bılsende babanın o tepkısı sana herseyı unutturuyodur
guvenını kaybetme sakın onemlı olan o zaten:1hug:

cnm birincisi araba tanıdığın sana nazı geçen kişiler tarafından öğrenilmio dediğin gibi bağırıp çağırıp stres yapıolar daha çok ve ne kdr yanında biriyle kullanırsan kullan tek başına kullanmanın verdiği cesaret ve zevk hiçbirine benzemio kendine güvenin gelio bir kere yanlız kullan sonra kimseye ihtiyacın kalmıycak görüceksn sağ şeritten temkinli git ve mutlaka yanlız ol haklıymışsn diyceksn

ah arkadaşım ah hiç babayla araba kullanılır mı? büyük hata :1closedeyes: varsa sana öğretecek stres yapmayacak bir arkadaşın ondan öğren derim. babalarla stressiz öğrenilmez çünkü şakkıdı

babanın kanına girip otomatik araba aldır, çok pratik oluyo valla
ınşallah arabanın kaskosu vardır, en azından seninin yüzünden bunca masraf vs.. vs.. olayları olmaz

araba kullanmakta zor olan bisey yok...
yokusta debriyaji yarim birak titredigini hisset arabanin sonra gaz ver..
cesaretli olman gerek
eger sana ogreten kisi bagirip cagiriyorsa ogrenemezsin..
sabirli birini bulman gerekli.

canım hepimiz düşe kalka yürümeyi öğrendiğimiz gibi arabayı da hoplata zıplata stop ettirere ettire öğrendik hatasız araba kullanmayı...

üstelik ben mükemmel araba kullanırken bile dik yokuşta hala tedirginlik duyar bazen nadiren de olsa kaydırır veya stop ettiririm....

dik yokuşta en usta şoför bile genellikle el vitesini çekip kaldırır arabayı...

baban çok fazla gelmiş üstüne....

okul eğitimiyle alakası yok tabiki, melekelerle ilgili bir durumdur araba kullanma işi.

anılarım aklıma geldi çok yaşa sen emi kaydirigubbakcemile3rahmetli babacığımla bir kerecik çıktık trafiğe,onda da ödü koptu,bi stres yapıyo bi telaş bi panik,frene basılcak yerlerde kendi kendine frene basıyo gibi yapıyodu canım benim:çok üzgünüm: tabi öle olunca bende de heves falan bırakmadı,babayla kocayla çalışılmaz canım,sakın yeterli deneyimin olmadan tek başına çıkma, öncelikle özel ders verecek bi hocayla anlaş onlar en doğru teknikleri bilir,kendi arabanda çalışın ama,daha sonra yeteri kadar dersten sonra bi cesaret kendin arabayı alıp çıktınmı bu iş bittidemektir.:teytey:ama öncelikle profesyonel birinden bikaç ders al,gerisi cesaret işi,sakın pes etme,pratiğini kaybetme,hevesinide kaybetmetme,ben üstüne düşmedim pratik de yapmadım ölece kaldı

Bende şubatt aaldım ehlıyetımı ama sınavdan sonrada başka bı araba kullanamadım :çok üzgünüm: arabamızı yenı satmıştık cunku.

Öncelıkle stres yapma tabı,benıde kursta hocam defalarca yokuşta bıaktı,arkaya kaymadan nasıl sürebılecegımı öğrettı.hatta kısaca anlatayım,kulağın sadece motorda olsun.derbıraj ve frende basılıyken ayağın,hafıfce debriyajdan kaldır,bellı bı sevıyeye geldıgınde motor sesının degıstıgı farkedıceksın,sonrasında frenden kaldır ayağını,araba hareket etmez.Sonrasında zaten yavaşca gaza basıp debrıyajı boşa bırakmalısın,aslında cok zevkli,yaptıkca ayağında hızlanır hihoyyyt

Başarılar canım,benım ne abım ne babam hayatta kullandırtmaz arabalarını..kaydirigubbakcemile

valla benden sana tavsiye çok rahat mümkünse sinirleri alınmış biriyle çık trafiğe. babamda bana bağırmazdı ama onunda stres olduğunu anlardım.sonra kuzenimden öğrendim. :)) kolay gelsin sana da

Bana kayınpederim kına günü araba hediye etmişti.Ehliyetim vardı ama kullanamıyordum 1 ay boyunca araba kapıda bekledi.Sonra eşim öğretmeye başladı ama öğretirken kavga kıyamet az daha denize bile uçtuk vay anlamıyormuşum neler neler.Sonra eşim bagırdıkça ben bağırdım zamanı geldi tek başıma evın oralrda dolandım sonra işe başlayınca eşim mecburen güzel dille anlattı anladım ve 2 yıldır d akullanıyorum

Babanında haklı olduğu yerlerde vardır. Babayla araba kullanmak ayrı zevklidir sırnaşık şey Önce boş arazi gibi yerlerde kullanmaya çalış, babanada seni uzaktan izlemesini söle yanına oturtma 1 - 2 saat kullan düz giterken 3. vitese geçtikten sonra dönüşlerde 2. vitese tak ve bunu arabayı zorlamadan yap. Ayağının alışması lazım

Son düzenleme:
canım bir çoğumuz senin gibi baba fırçası yiyerek öğrenmeye başladık,
benim babamda yokuşta kalkmayı öğretirken el frenini kullanarak hareket ettirmeyi öğretmeye başladı ,
ağlamaktan kötü haldeyim ,gıkım çıkmıyor, bi sürü azar işitiyorum,
1 hafta sonra direksiyon dersleri başladı ve hocam babamdan azar işittiğim ,
yokuşta arabayı çalıştırmayı ,hemen ilk direksiyon dersinde izah etti ve ben sakince söylediklerini yaptım çokta kolaydı ,
debriyaja yarım bas araba titremeye başlayınca gaz ver bu kadar ,
eve dönünce babama ,babacığım istersen sana yokuşta el frenini kullanmadan arabayı nasıl kaldırırsın öğreteyim dedim,
biliyoruz biz onu ben sana zor olanı öğretmek istedim dedi:roflol:
korkucak hiç birşey yok, sadece yanına babanı değil rahat edebileceğin birini al yerimseniben
başarıcaksın tatlım merak etme

canim benim ya gulerek okudum yazdiklarini bende evlendikden sonra aldim ehliyeti ayni seyleri esim yapti banada :))) yapicagin tek sey yalniz kullanmayi dene kendine guvenin gelir hem daha iyi stop ettire ettire ogrencen sekerim ben cok yaptim :) simdide hizli sofor kaldi lakabim... bebegim olucak esim daha iyi arabaya bakiyo araba koltuklarina bakiyo cocuk icin sanki cocuk sade onunda benim degil :)))

saolun arkadaşlar bundan sonra babmla sürmeyeceğim kesin ama pes etmicem yollarr hasta olcak bana :eek:

araba kullanmak cep telefonu kullanmak gibi birşey kullandıkça öğrenirsin. ama daha dikkatli olman lazım çünkü başkalarına ve kendine zarar vermemelisin. ehliyetim yok ama ilk trafiğe çıktığımda deli cesareti olarak yağmurlu bir günde e-5 e çıkmıştım. hiç te bişey olmadı.

ya bende istiyorum kulanamk nerdeyse 10 yıldır ehliyetim var ama tembellik yüzünden kullanamdım
babam kardeşim ve eşim bana kızrak öğretmeye çalıştılar ikinci çalışmayı istemedim dedimki bana bağırıyosunuz
şimdi anenmler bana araba hediye ediyolar oözel hoca tutcam öğretecek bana ne uğraşam dır dır la
canım inş ikimizde öğreniriz

bende 18 nisanda girdim ehliyet sınavına onu geçtim şimdi kaldı direksiyon hihoyyyt
ben hep köyde falan alırdım daha doğrusu babam vermese bile kapıları açar otururdum direksiyona geliyonmu gelmiyonmu der kalkmazdım kaydirigubbakcemile3 oda mecbur gelirdi o bana bağırdığı zaman bende direk şöförün işine karışılmaz der sustururum onu bende kullanmayı çok istiyorum az kaldı ehliyeti almama öğreticek başkası varsa bence onu al yanına çık beni babamla aram iyi olduğu için onsuz pek gitmem zaten ehliyet yok unutmuşum :roflol: alayımda bak nası kaçırıyom arabayısırnaşık şey

ayy iki haftadır bende de aynı konu var canım, abım bagara bagara araba sürdürüyor göya aglata aglata sürüyorum eve gelıyorum, tam fıstık gıbı surdum arabayı sonra nasılım ıyı mıyım bır ıyı de bana dedım hayır dıyor cok becerıksızsın berbatsın daha arabayı kaldıramıyorsun kaldır bakayım, tabı böle bagrınca kaldıramadım, al işte kaldıramadın bıle becerıksız rezıl senı gıt ın arabadan kımse senı işe almaz dıuyoır neler dedı sureklı aglattı en so n tabı calıstıramadım bıle arabayı böle bagarınca
zaten süremedım 2 defa denedık 2 defa da durmadan aglattı sımdıde vermıyor arabasını zaten kapalı alanda surdurdu tarla gıbı yer bır de demedıgı kalmadı yok balataları yakmısım da arabayı ters cevırcekmısım de ohoooo dert bunlar dert. ınsanı araba surmekten korkutup sogutuyorlar...
baska bırını bulmalıyız canım . az konusucak bırı.

canım benim ya inş en kısa zamanda öğrenirsin araba kullanmayı..kesinlikle bu azimde varken becerirsin sen bu işi..araba kullanmak hem azim hemde cesaret işi cesaretsiz olduğunda daha yavaş ilerliosun..birde öğreten kişi çok önenemli kesinlikle yanındakinin sakin olması lazım ben çok korkaktım ilk zamanlar eşimin bana öğretme azmi ve sabrıyla çok şkr gayet iyiyim şimdi..ama eşimin okadar sakin biri olmasına rağmen 97 den buyana araba kullanıyorum ama o yanımda olduğu zaman küçükte olsa bir heycan yaşıyorum..birde sinirli olsa bende asla kullanamzdım..dediğim gibi yanına şöle sinirleri alınmış sakin birini al ve çık sakın panik yapma..başarılar canım..

X